Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05., kedd 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05., kedd 23:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
A hozzá szólásom második fele arról szól, hogy Nemosinexel beszélgettünk a napi Ige kapcsán.

2.Sámuel 24.
1. Ismét felgerjede az Úrnak haragja Izráel ellen, és felingerlé Dávidot ő ellenek, ezt mondván: Eredj el, számláld meg Izráelt és Júdát.


Ezek után Dávid bűnvallást tartott, mert megszámolta a népet. :?:
Nehéz Ige és nekem a fenti magyarázat jutott eszembe.



Idézet:
Vannak a Bibliában olyan kijelentések, amiket ha emberek gondolták volna ki, tuti kihagyják. (én kihúznám belőle, de ez nagyon gáz lenne rám nézve is)
Erkölcsileg ilyen pl. "Dávid paráznasága", gondolatilag ilyen pl. az "Úr megkeményítette a fáraó szívét".

De hát még is csak a Biblia ISTEN szava és ez néha túlmutat rajtunk.




Kedves Pauler!

-Nem tudom kinek szólnak a fenti soraid,- most csak illendőségből válaszolok, mert nem tanulmányoztam a napi igét, sem a beszélgetéseteket nX-el.-
-Én még ott tartok, amiről ebben a topicban cseréltünk gondolatokat.
-A nehezen érthető igehelyek topicba tartozó témára se tudok reagálni, mert ez a Kezdeményező Isten topic.
-Arra pedig, hogy Te "tuti" kihagynál a Bibliából olyan "kijelentéseket", amelyek "erkölcsi" és "gondolati" szinten érthetetlenek, mert "mégis csak Isten szava és ez néha túlmutat rajtunk",- nincs olyan válaszom, amit ide leírhatnék,- mert olyan gondolati reakciót váltott ki belőlem.

-A BILIA-KRITIKA olyan emberi tevékenység, amiben "elvből" nem veszek részt !
Szerintem ISTEN SZAVA "nem néha", hanem teljes egészében túlmutat rajtunk.-
-Igen.- Isten valóban "nem következetes",- mert ha az lett volna, nem állna Krisztus szent keresztje,- hanem eltörölte volna egy leheletével az ellene fellázadt embert.-

"De te bűnbocsátó Isten vagy, kegyelmes és irgalmas, hosszú a türelmed és nagy a szereteted, ezért nem hagytad el őket." Nehémiás 9,17/b


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 05:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen, kicsit elment a téma más irányba, de ha ismernéd Pétert, eszedbe nem jutna, hogy eszébe juthat bármiféle Biblia-kritika.
Jó lenne már egy találkozó!!!!!!!!!!!!
:wink:
Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
részemről továbbra is rendelkezésre áll a nyitottság és a helyszín :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
részemről továbbra is rendelkezésre áll a nyitottság és a helyszín :)

Én meg, hogy ontopic maradjak, ne várjunk arra, hogy a fótumtalit a kezdeményező Isten kezdeményezze. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 11:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Loisz írta:
[
-A BILIA-KRITIKA olyan emberi tevékenység, amiben "elvből" nem veszek részt !


Óvatosan talán nem árt megjegyezni, hogy van pozitív bibliakritika is, amely semmit nem von le a Szentírás ihletettség voltából. Inkább a túlzó gépies ihletettséget utasítja el. Megpróbálja feltárni az irodalmi, stílusbeli és szerzőségbeli kérdéseket.
Isten embereken keresztül ihlette a Szentírást, de nem diktálás által. Nem médiumokat használt.

Ezenkívül létezik még szövegkritika is, amely megpróbálja feltárni a legrégebbi szövegeket és variánsait, mert olyan, hogy eredeti, legelső szöveg olyan ma már nincs.

A negatív bibliakritika viszont alaposan megnyírbálja a Szentírást.
A Szentírás tévedhetőségét hangsúlyozza, hiszen az emberrel számol.
Egyáltalán nem számol az Isten oldalával, emberi műként kezeli az egészet.
Idetartozik a negatív kánonkritika is, mely nem hisz abban, hogy a kanonizáció Isten vezetése alapján történt, hanem emberi, egyházi, zsidó stb önkényességet lát benne.
Ezzel én sem értek egyet, nagyon nem!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 12:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Literaty írta:
Loisz írta:
[
-A BILIA-KRITIKA olyan emberi tevékenység, amiben "elvből" nem veszek részt !


Óvatosan talán nem árt megjegyezni, hogy van pozitív bibliakritika is, amely semmit nem von le a Szentírás ihletettség voltából. Inkább a túlzó gépies ihletettséget utasítja el. Megpróbálja feltárni az irodalmi, stílusbeli és szerzőségbeli kérdéseket.
Isten embereken keresztül ihlette a Szentírást, de nem diktálás által. Nem médiumokat használt.

Ezenkívül létezik még szövegkritika is, amely megpróbálja feltárni a legrégebbi szövegeket és variánsait, mert olyan, hogy eredeti, legelső szöveg olyan ma már nincs.

A negatív bibliakritika viszont alaposan megnyírbálja a Szentírást.
A Szentírás tévedhetőségét hangsúlyozza, hiszen az emberrel számol.
Egyáltalán nem számol az Isten oldalával, emberi műként kezeli az egészet.
Idetartozik a negatív kánonkritika is, mely nem hisz abban, hogy a kanonizáció Isten vezetése alapján történt, hanem emberi, egyházi, zsidó stb önkényességet lát benne.
Ezzel én sem értek egyet, nagyon nem!



Kedves Literaty!

-Köszönöm a kiegészítésedet!- Ami a "pozitív" bibliakritikát illeti,- ahhoz hozzáértő, - a héber, arám, görög nyelveket ismerő, - és újjászületett szakember kell. Ez nem is annyira "kritika", hanem inkább a klf. nyelvekre való fordítás ihletett szakszerű feltárása, esetleges kiigazítása -szerintem.-

-Jelenleg azonban itt éppenséggel olyan sorok láttak napvilágot,- hogy "tuti" mit hagynának ki a Bibliából... Ez kifejezetten a "negatív" bibliakritika körébe tartozik!
Ez ellen -hitem szerint- csak tiltakozni tudok.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Lehet ezt úgy is érteni, hogy abból is látszik, hogy Isten ihlette a Bibliát (tehát nem emberek találták ki), hogy az ilyen emberi ésszel kínosnak tartott részletek belekerültek. Mert mi szeretjük fényezni magunkat meg a példaképeinket, ugyanakkor szeretjük az egyértelmű képleteket. Ez pedig éppen nem negatív Biblia-kritika.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 18:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem baj...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
mi nem baj?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
mi nem baj?


nézd, a képlet a következő:

pauler mondott VALAMIT... ezt mi, akik ismerjük: értjük...

Loisz is "érti", csak az a baj, hogy sterilen, projektálva...

de NEM BAJ... borzasztó egy dolog az emberi kommunikáció KÖDÖSSÉGE... de éppen ezért van olyan helyzet, amikor TELJESEN FELESLEGES a "tisztázásra" törekedni, mert - közös hivatkozási bázis hiányában - ez nagyjából LEHETETLEN...


maradjunk annyiban, hogy SZÖRNYŰ dolog lenne, ha pauler úgy értette volna a mondandóját, ahogy Loisz érti... de nem úgy értette...

és aki ezt most nem értette... az se zavartassa magát: NEM BAJ! ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 06., szerda 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
bocsánat, hogy off hozzá szólást írtam a topicba

bocsánat, hogy félre érthető voltam

azt szerettem volna mondani, hogy Isten több, mint én és több is marad,
az ellentmondások azért ellentmondások, mert én korlátolt elméjű ember vagyok, olyan, akinek csak nagyon pici rálátása van akár a saját életére nézve is

ill. én nehezen írom le és nehezen gondolom el, amiről pl. Jób könyve szól, amiről az a Pasaréti Igehírdetés is szól a fenti Ige kapcsán

és igen, minden esetben túlmutat rajtunk az Úr kijelentése, hiszen többet tár fel akár belőlünk is, mint amit mi látunk önmagunkból

a "tutiért" pedig ismét csak bocsánat, tudom Loisz, hogy neked ez a stílus nem jön be, na már megint....
:-)

Szóval te nem szereted ezt a laza stílust.
A tuti az biztost jelent.

Egyébként azt is írtam, hogy semmi esetre se szabad kihagyni ezeket a verseket a Bibliából, mert maga az Ige figyelmeztet az ítéletre, még akkor sem, ha nem értem, ha az én értelmem és érzelmeim felett álló kijelentés az, amit olvasok.

Szóval nem szerettem volna vitát, bocsánat.

A találkozón én is szívesen részt vennék, hogy együtt imádkozhassunk!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 07., csütörtök 12:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
bocsánat, hogy off hozzá szólást írtam a topicba

bocsánat, hogy félre érthető voltam

azt szerettem volna mondani, hogy Isten több, mint én és több is marad,
az ellentmondások azért ellentmondások, mert én korlátolt elméjű ember vagyok, olyan, akinek csak nagyon pici rálátása van akár a saját életére nézve is

ill. én nehezen írom le és nehezen gondolom el, amiről pl. Jób könyve szól, amiről az a Pasaréti Igehírdetés is szól a fenti Ige kapcsán

és igen, minden esetben túlmutat rajtunk az Úr kijelentése, hiszen többet tár fel akár belőlünk is, mint amit mi látunk önmagunkból

a "tutiért" pedig ismét csak bocsánat, tudom Loisz, hogy neked ez a stílus nem jön be, na már megint....
:-)

Szóval te nem szereted ezt a laza stílust.
A tuti az biztost jelent.

Egyébként azt is írtam, hogy semmi esetre se szabad kihagyni ezeket a verseket a Bibliából, mert maga az Ige figyelmeztet az ítéletre, még akkor sem, ha nem értem, ha az én értelmem és érzelmeim felett álló kijelentés az, amit olvasok.

Szóval nem szerettem volna vitát, bocsánat.

A találkozón én is szívesen részt vennék, hogy együtt imádkozhassunk!



Kedves Pauler !

Köszönöm a korábbi soraid helyreigazítását ! :)
Nem elsősorban és csak a magam nevében, hanem mindazokéban, akik olvassák, mert:
"amit nyilvánosságra hozunk, azzal befolyásoljuk az embereket."
Tudvalevően ez egy nyilvános fórum.- És Neked és nekem és minden komoly hívőnek igen fontos kell legyen, hogy miről teszünk bizonyságot.

-A Biblia Isten kijelentése. Arról csak tisztelettel és szent komolysággal beszél az ember.- Ebbe nem illik bele semmiféle zsargon és félreérthetőség.-

-Nem akartalak se megbántani, se kioktatni, se félremagyarázni, -mint egyesek vélték...- én sem tételeztem fel rólad, hogy "tudatos" biblia-kritikát gyakoroltál volna,-- de mégis: amit akkor, abban a levélben leírtál, az írott bizonyítéka volt egy olyan mentalitásnak, amivel nagyon nem tudtam, nem tudok egyetérteni.

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 07., csütörtök 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem ez volt a célom és még egyszer bocsájs meg, ha ennek vélted és véled

a zsargonnál vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy mikor lépek át kánaáni nyelvre, amiből egy újonnan érkező ember nem sokat, vagy semmit sem ért,
talán legjobb az Úr Jézus módszerét használni, ami arról szól, hogy példázatot mond abból az élet viszonyból, ahonnan az ember érkezik...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 07., csütörtök 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
nem ez volt a célom és még egyszer bocsájs meg, ha ennek vélted és véled

a zsargonnál vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy mikor lépek át kánaáni nyelvre, amiből egy újonnan érkező ember nem sokat, vagy semmit sem ért,
talán legjobb az Úr Jézus módszerét használni, ami arról szól, hogy példázatot mond abból az élet viszonyból, ahonnan az ember érkezik...


természetesen régen megbocsátottam, ha "szerinted" volt mit ? :)

a zsargon lenne a mai "új-magyar-nyelv" ? az irodalmit már nem értik az emberek... itt tartanánk ? Gondolod ? - Remélem, ebben Te tévedsz :)
Attól lenne "érthető" a Bibliával kapcsolatos mondanivaló, ha "tuti" és nem "gáz" ? Meg a sztem és az óvodai "gügyögés".... stb.- Szegény Jókai, meg a többiek, - ha felébrednének, talán meg se értenék ezt a mai "új-magyart". És szegény mai magyar irodalom, ami attól lesz mai, hogyha nem "gáz", akkor "tuti".

-Kedves Pauler ! - Ezt a "rosszmájú" bekezdést nem tudtam kihagyni,- bocsi !!
A "nyelvőrködés" a hobbim,--- de nem akartalak megbántani ! :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség