Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 22:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Rendben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 22:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Pál őszinteségéhez és buzgóságához:
A farizeusok is azt hitték, Istennek tetsző dolgot cselekszenek, amikor megfeszítették Jézust.

Már megint. Igen, ha csak a gondolatainkra lennénk utalva így is lehetne nyugodtan, de speciel a Jézussal szemben a farizeusok nem a buzgó keresésről tettek bizonyságot, ezt az igéből tudhatjuk. Ők tudták, hogy Jézus olyan dolgokat tesz és mond és olyan hatalommal bír, amit csak a messiás tehet.
Pálnál nem így volt.


Idézet:
Más:
Miért gondolod, hogy én nem szoktam megvizsgálni a dolgokat az ige fényében? Milyen tanítói hivatalra hivatkozol?
Mert olyan gondolatokat, fogalmakat hozol elő, amit az igével ütköztetve könnyen el lehet vetni.
És az enyémhez hasonló gondolatokat egy tekintélyes ref. teológustól hallod, akkor elfogadod, vizsgálat nélkül, ha tőlem hallod elutasítod vizsgálat nélkül.
Ha az igazságot keresed, akkor mindig megviszgálod, bárki mondta és akkor fogadod el, ha az egyezik az igével.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 22:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Az ellenállhatatlan kegyelemről
Jn 7:
65És így folytatta: "Ezért mondtam nektek, hogy senki sem jöhet hozzám, ha nem adta meg ezt neki az Atya." 66Ettől fogva tanítványai közül sokan visszavonultak, és nem jártak vele többé. :(

Ebből az igéből nem lehet ellenállhatatlan kegyelmet deriválni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Péter ott hagyta a hálókat, Máté a vámszedő asztalt. (egyik sem volt teológialilag művelt, Máté bűnös vámszedő volt, megvetett)

Jézus Krisztus egyetlen mondata elég volt hozzá, "Jerj, kövess engem". (mert őket neki adta az Atya)

Számukra ez ellenállhatatlan volt, a gazdag ifjú számára Jézus hívása nem ért semmit, mert neki még volt mit veszteni, neki még volt mit felmutatni Isten előtt, ezért ő nem is követte az Urat, Ő elment és másban bizott, leginkább önmagában.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 23:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Péter ott hagyta a hálókat, Máté a vámszedő asztalt. (egyik sem volt teológialilag művelt, Máté bűnös vámszedő volt, megvetett)

Jézus Krisztus egyetlen mondata elég volt hozzá, "Jerj, kövess engem". (mert őket neki adta az Atya)

Számukra ez ellenállhatatlan volt, a gazdag ifjú számára Jézus hívása nem ért semmit, mert neki még volt mit veszteni, neki még volt mit felmutatni Isten előtt, ezért ő nem is követte az Urat, Ő elment és másban bizott, leginkább önmagában.



-"Aki Isten kegyelmi kiválasztását csupán tantételként akarja magyarázni, s nem mint igazságot tapasztalja azt hittel, az nem tud róla hitelesen beszélni. -Így vezetett a predestinációról való sok avatatlan beszéd determinizmusba és fatalizmusba."(Cseri K.)

-Te melyik filozófiát vallod ? Mert "ellenállhatatlan kegyelem" nincs.-
"Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen." Jel.22,17

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. jan. 11., hétfő 23:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
Az ellenállhatatlan kegyelemről
Jn 7:
65És így folytatta: "Ezért mondtam nektek, hogy senki sem jöhet hozzám, ha nem adta meg ezt neki az Atya." 66Ettől fogva tanítványai közül sokan visszavonultak, és nem jártak vele többé. :(

Ebből az igéből nem lehet ellenállhatatlan kegyelmet deriválni.
üdv
ex


Hanem mit lehet deriválni?
exrefis írta:
Már megint. Igen, ha csak a gondolatainkra lennénk utalva így is lehetne nyugodtan, de speciel a Jézussal szemben a farizeusok nem a buzgó keresésről tettek bizonyságot, ezt az igéből tudhatjuk. Ők tudták, hogy Jézus olyan dolgokat tesz és mond és olyan hatalommal bír, amit csak a messiás tehet.
Pálnál nem így volt.

Mi már megint? Pál a Jézus utáni buzgó keresésről volt híres még Saulusként?


Idézet:
Mert olyan gondolatokat, fogalmakat hozol elő, amit az igével ütköztetve könnyen el lehet vetni.
És az enyémhez hasonló gondolatokat egy tekintélyes ref. teológustól hallod, akkor elfogadod, vizsgálat nélkül, ha tőlem hallod elutasítod vizsgálat nélkül.
Ha az igazságot keresed, akkor mindig megviszgálod, bárki mondta és akkor fogadod el, ha az egyezik az igével.

Ez a református ember prototípusa exreformátusi értelmezésben. Köze nincs ahhoz, ahogy én érzek, gondolkodom. Nagyon komolyan mondom, és sajnálom, hogy ettől nem tudsz elvonatkoztatni. Nagy kár!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:

...ellenállhatatlan kegyelem, ami nyelvileg is gyönyörű.


-Csak az a baj, hogy ilyen nincs.- Nyelvtanilag pedig abszurdum. :wink:

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 11., hétfő 23:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Ez a református ember prototípusa exreformátusi értelmezésben. Köze nincs ahhoz, ahogy én érzek, gondolkodom. Nagyon komolyan mondom, és sajnálom, hogy ettől nem tudsz elvonatkoztatni. Nagy kár!

Nem a reformátusokról volt szó, hanem a dogmatikusan gondolkodókról. Azok pedig lehetnek mindenütt, még a hitgyüliben is. Csak nekik nem ilyen kíméletesen szoktam mondani. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 00:11 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ellenállhatatlan kegyelem: a dorti zsinat megfogalmazása.
Erről így nem beszél az Ige.
" ma ha Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a szíveteket" - szól az Ige.
Ennek semmi értelme nem lenne, ha Isten nem feltételezné, hogy a hívó szónak ellen lehetne állni.
Ezen kívül a gyakorlati oldalával is probléma van, hisz akkor minek hívunk fel embereket hitbeli döntésre, a misszió kerülhet veszélybe.
Jézus és az egész Szentírás nem tanítja az ellenálhatatlan kegyelmet. A kegyelem hathatós, de nem ellenállhatatlan.
Az egész Szentírás arról beszél, hogy azért tesz Isten felelőssé az embert mert ellenállt neki.
Ha Krisztus meg sem halt azokért akiket a kárhozatra szánt, de mégis számonkéri, hogy miért nem engedtek neki, noha soha nem is akarta, hogy engedjenek neki, mert így végzett- ez abszurd.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 01:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Loisz írta:
Literaty írta:
Ennél a pontnál legalább 3 féle teológia rendszer ütközik:
...
(dorti zsinat alapján álló ortodox kálvinista álláspont).
...
- A másik: titokként kezeli (mérsékelt Kálvinizmus)
...
Tulajdonképpen nincs predesztináció, csak mintegy előre látás.(Arminiuszi álláspont)

Mindhárom álláspont megvédhető és cáfolható igeileg.
Az más kérdés hogy az Ige mit tanít valójában, hiszen nem ezekben a rendszerekben íródott, csak ma már nem tudjuk a történelemtől függetleníteni magunkat.
Mindenki egy teológiai rendszert fogad el, amit már ezerszer végigvitáztak, még ha nem is ismeri el.

Ugyanakkor mindhárom rendszerben egyetértenek, hogy a kezdeményező Isten.

Jó Igetanulmányozást!



-"A predestináció helytelen értelmezésének oka az is, hogy bibliai igazságokat gyakran filozófiai, vagy jogi módon akar megérteni és megfogalmazni.
-Minden tudomány ügyel arra, hogy tárgyát a neki megfelelő (adekvát) módon, módszerrel kutassák.-

-Aki Isten kegyelmi kiválasztását csupán tantételként akarja magyarázni, s nem mint igazságot tapasztalja azt hittel,-
az nem tud róla hitelesen beszélni.
-Így vezetett a predestinációról való sok avatatlan beszéd determinizmusba (kikerülhetetlen szükségszerüség) és fatalizmusba (megmásíthatatlan végzet, amit pl. az iszlám tanít.) - Pedig a Szentírás egészen másról beszél.

-Az az újszövetségi görög szó (prooridzó), amit latinra predestinációval fordítanak, ezt jelenti: előre elhatároz, előre elrendel. Hatszor fordul elő a Bibliában: ApCsel 4,28,- 1Kor 2,7,- Róm 8,29-30,- Ef 1,5. 11)

-Egyik ige sem szól arról, hogy Isten előre elrendelte volna, hogy ki üdvözül és ki kárhozik el. (Arról, hogy Isten eleve kárhozatba taszított volna embereket, egyáltalán nem ír a Biblia.) - De nem is kiválasztottakról és elvetettekről van itt szó, hiszen mind a hat helyen IGEI formájában szerepel ez a kifejezés, és a VÉGSŐ ALANYA MINDIG ISTEN.

- A predestináció tehát Isten tette, azt jelenti, hogy öröktől fogva gondoskodott arról, hogy a tőle elszakadt ember hozzá visszatérhessen.-
"Eleve elhatározta, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által." - Ez nem spekuláció, hanem örömhír, evangélium.
ISTEN SZERET,
számíthatsz rá, akármilyen helyzetbe kerültél, van szabadulás a számodra, mert Isten eleve így határozott, hogy ne pusztulj el nélküle, ember ! "
(Cseri Kálmán:Református hitünk
30-31 old.- kivonat)

---Hát nem csodálatos Istenünk van ? SZERETET a lénye, lényege. - Szeretetből teremtett, megváltott és örökéletet ad annak, aki szent Fiában, Jézus Krisztusban hisz, úgy mint bűnből szabadítójában !!!
-Egyetlen más vallásnak sincs ilyen istene, aki maga a SZERETET !
-"Ember küzdj és bízva bízzál helyett: Ember higgy és örülj !


L.



-Kedves Lit !
A Te bibliatanulmányaid melyik állásponthoz vezettek ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 06:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Kedves Lit !
A Te bibliatanulmányaid melyik állásponthoz vezettek ?

Mondjuk, erre az előzmények alapján nagy összegben mernék fogadni. :D
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. jan. 12., kedd 06:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 06:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
Ez a református ember prototípusa exreformátusi értelmezésben. Köze nincs ahhoz, ahogy én érzek, gondolkodom. Nagyon komolyan mondom, és sajnálom, hogy ettől nem tudsz elvonatkoztatni. Nagy kár!

Nem a reformátusokról volt szó, hanem a dogmatikusan gondolkodókról. Azok pedig lehetnek mindenütt, még a hitgyüliben is. Csak nekik nem ilyen kíméletesen szoktam mondani. :D
üdv
ex


Ezen nem tudom, hogy sírjak-e vagy röhögjek. Sok mindennek neveztek már életemben, de dogmatikusnak még nem. Kellett nekem kérdezni, rinyálni, aszondani, hogy nem értem, mert íme, így dogmatikus lettem. Ahelyett ki kellett volna nyilatkoztatnom, hogy a másik hülyeséget beszél, el van tévedve, abszurd dolgokat mond, ilyen nincs stb.
Namindegy, éljen a kíméletes párbeszéd!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 09:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Sziasztok!

Idézet:
-Kedves Lit !
A Te bibliatanulmányaid melyik állásponthoz vezettek ?

Ha színt kell vallanom-és jogosan, akkor ha részletesebben ismerni szeretnétek a véleményem, elég ha Tulipal való vitámat elolvassátok a predesztinációs rovatban.
Sokat foglalkoztam ezzel a témával, a Szentírással a kezemben.
Egyszerűen fogalmazva én ma talán a mérsékelt kálvinista besorolás alá esnék.

- Vallom a pozitív eleve kiválasztást, mert a Szentírás tanítja.
- nem vallom az eleve kárhozatra való rendelést.
- A predesztináció titok és ez nem érthető meg emberi ésszel, logikai alapon a másik oldalt(eleve elvetést) nem fogadom el, mert a Szentírás nem tanítja.
- az elvetés rendelését tanítja a Biblia, de az ember makacsságának a következményeként. Isten még életbe is tarthatja az embert, ha ez a kegyelmi idő, munka lezárult, hogy Isten megmutassa a hatalmát az elveszetteken(pl:Fáraó, Rm. 9)
- Úgy látom, hogy az ember akarata nem szabad(mint az első embernek, tehát nem úgy dönthet a jó és a rossz mellett), de Isten belenyúl az ember életébe, elégséges módon hogy dönteni tudjon, de nem akármikor, hanem akkor amikor Ő ezt cselekszi - ezért az ember döntési felelősége.
- Hiszem, hogy Jézus minden egyes embert képviselt a kereszten, de csak azoknál hathatós a megváltás akik hisznek.
- Nem vallom a korlátozott engesztelést.
- Nem vallom azt sem, hogy mindenki akkor hisz amikor csak akar.
- Akkor dönthet, amikor Isten cselekszik, amúgy nem tud Krisztus mellett dönteni.
- kegyelem abszolút mértékben nem ellenállhatatlan, Istenképűségünk és Isten munkája nyomán az ember képes választani.
- Hiszem, hogy az Úr az övéit mindvégig megőrzi az üdvösségre, abból nincs ki-be sétálgatás, abból kipotyogás és bepotyogás. - Az Úr ismeri igazán az övéit.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 09:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Puff neki. Elvesztettem volna a fogadást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 10:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Ezen nem tudom, hogy sírjak-e vagy röhögjek.
Könnyed, felszabadult nevetést tudnék ajánlani. :)
Idézet:
Sok mindennek neveztek már életemben, de dogmatikusnak még nem.
Mindennek rendelt ideje van. :D

Idézet:
Kellett nekem kérdezni, rinyálni, aszondani, hogy nem értem, mert íme, így dogmatikus lettem.
Nem kérdezés miatt volt. Olyan fogalmat hoztál ide, aminek nincs köze a Bibliához. Időközben két originál református is megerősítette ezt.
Idézet:
Ahelyett ki kellett volna nyilatkoztatnom, hogy a másik hülyeséget beszél, el van tévedve, abszurd dolgokat mond, ilyen nincs stb.
Mondtál ennél sértőbbet, nem vagyok sértődős, úgyhogy fül mellet elengedve. :)
Idézet:
Namindegy, éljen a kíméletes párbeszéd!
Az nem az én műfajom, sokkolásban jobban otthon vagyok. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség