Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 11:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Puff neki. Elvesztettem volna a fogadást. :)
Mire fogadtál volna Ex? :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
exrefis írta:
Puff neki. Elvesztettem volna a fogadást. :)
Mire fogadtál volna Ex? :)
Az előzmények alapján én a szabadakarat pártiságodra fogadtam volna. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ez:
Idézet:
Mert olyan gondolatokat, fogalmakat hozol elő, amit az igével ütköztetve könnyen el lehet vetni.
És az enyémhez hasonló gondolatokat egy tekintélyes ref. teológustól hallod, akkor elfogadod, vizsgálat nélkül, ha tőlem hallod elutasítod vizsgálat nélkül.
Ha az igazságot keresed, akkor mindig megviszgálod, bárki mondta és akkor fogadod el, ha az egyezik az igével.

+ ez:
Idézet:
Nem kérdezés miatt volt. Olyan fogalmat hoztál ide, aminek nincs köze a Bibliához. Időközben két originál református is megerősítette ezt.

sehogy nem áll össze. lehet, hogy a dogmatikusságom miatt?
+még ennyi:
amit fül mellett el akarsz engedni, az nem tőlem jött - tehát te nem is sértődhetsz meg miatta -, hanem éppen tőled, tőletek. de az iróniát nem fogod, láthatólag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 17:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Literaty szív szerint leírta, amiben én is hiszek. Itt léte, lénye tükrözi mind ezt.
Nem volt nehéz kitalálni, ő melyik tanítást fogadja el.
Nem nagyképű ("überkeresztyén", vagy keresztyénebb) mint azok (és ezt kérlek vedd magadra :-) ), akik nem vallják, hogy Jézus Kristus döntött mellettük és csak is erre a döntésre reagálva volt esélyük arra, hogy megtérjenek. Jézus Krisztus tett meg MINDENT annak érdekében, hogy az ember egy egyszerű "igenre, akaromra" beléphessen az Isten Országába.

Annyira szeretném, hogy átéld a protestánsok gazdagságát, felszabadító és erős örömét, ami abból fakad, hogy ha én nem is érzem magam alkalmasnak, ha én nem is érzem magam jónak, ha én nem is érzem magam kiérdemeltnek, DE Jézus Krisztus még is elválasztott magának.

És hogy mikor? Ez egyre tisztábban jön elő a hívő élet növekedésével.
Van aki első körben azt látja valósnak, hogy "amikor megtért", aztán rájön, hogy már "egy kicsivel előbb is", aztán eljuthat oda, ahova Pál és Dávid!

Még annyit, hogy ki élte úgy meg a hitre jutását a vitában részt vevők közül, hogy Jézus Krisztus vonzotta, szinte "ellenállhatatlanul?"

Tényleg érdekelene, mert én igen, engem szinte beszívott az Úr 20.000 wattos porszívója.
Bocs Loisz :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Visky Ferencnek van egy könyve, Szerelme szorongat - ez a címe. Én ezt érzem folyamatosan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Literaty írta:
Sziasztok!

Idézet:
-Kedves Lit !
A Te bibliatanulmányaid melyik állásponthoz vezettek ?

Ha színt kell vallanom-és jogosan, akkor ha részletesebben ismerni szeretnétek a véleményem, elég ha Tulipal való vitámat elolvassátok a predesztinációs rovatban.
Sokat foglalkoztam ezzel a témával, a Szentírással a kezemben.
Egyszerűen fogalmazva én ma talán a mérsékelt kálvinista besorolás alá esnék.

- Vallom a pozitív eleve kiválasztást, mert a Szentírás tanítja.
- nem vallom az eleve kárhozatra való rendelést.
- A predesztináció titok és ez nem érthető meg emberi ésszel, logikai alapon a másik oldalt(eleve elvetést) nem fogadom el, mert a Szentírás nem tanítja.
- az elvetés rendelését tanítja a Biblia, de az ember makacsságának a következményeként. Isten még életbe is tarthatja az embert, ha ez a kegyelmi idő, munka lezárult, hogy Isten megmutassa a hatalmát az elveszetteken(pl:Fáraó, Rm. 9)
- Úgy látom, hogy az ember akarata nem szabad(mint az első embernek, tehát nem úgy dönthet a jó és a rossz mellett), de Isten belenyúl az ember életébe, elégséges módon hogy dönteni tudjon, de nem akármikor, hanem akkor amikor Ő ezt cselekszi - ezért az ember döntési felelősége.
- Hiszem, hogy Jézus minden egyes embert képviselt a kereszten, de csak azoknál hathatós a megváltás akik hisznek.
- Nem vallom a korlátozott engesztelést.
- Nem vallom azt sem, hogy mindenki akkor hisz amikor csak akar.
- Akkor dönthet, amikor Isten cselekszik, amúgy nem tud Krisztus mellett dönteni.
- kegyelem abszolút mértékben nem ellenállhatatlan, Istenképűségünk és Isten munkája nyomán az ember képes választani.
- Hiszem, hogy az Úr az övéit mindvégig megőrzi az üdvösségre, abból nincs ki-be sétálgatás, abból kipotyogás és bepotyogás. - Az Úr ismeri igazán az övéit.



--Köszönöm a választ! Örülök a hit-azonosságnak!

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Butaságot írtam, ne vedd magadra a nagyképűséget, a legkevésbé szeretném ezt, bocsánat. :cry:

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nem nagyképű ("überkeresztyén", vagy keresztyénebb) mint azok (és ezt kérlek vedd magadra :-) ),
Kedves Péter!
Úgy látom, ezen a ponton ellenállhatatlan vágyat éreztél egy kis visszaszapulásra. :D

Idézet:
akik nem vallják, hogy Jézus Kristus döntött mellettük és csak is erre a döntésre reagálva volt esélyük arra, hogy megtérjenek. Jézus Krisztus tett meg MINDENT annak érdekében, hogy az ember egy egyszerű "igenre, akaromra" beléphessen az Isten Országába.
Kedves Lájtpredestinátorok! :D
Úgy érzem fel kell világosítsalak benneteket egy tévedéstek felől. :)
A szabad akaratban hívők vallják, hogy Krisztus döntött mellettük, is, meg minden ember mellett, mert Jézus minden emberért meghalt és feltámadott.
A szabad akaratban hívők teljes mértékben tisztában vannak, hogy Krisztus mindent megtett az üdvösségük érdekében. Eggyel sem találkoztam, aki saját érdemének tartaná az üdvösségét. Teljes mértékben tisztában vannak hogy az üdvösségük hit által van kegyelemből(protestánsokról beszélek), semmit nem tettek érte, vagy hozzá, ergo nincs érdemük benne, ergo nem tartják magukat semmilyen űbernek, mert tudják hogy éppen azért van kegyelemből a dolog, hogy senki ne dicsekedhesse. A megtérés melleti döntését nem érdemnek tartják, hanem örülnek a lehetőségnek és butaságnak tartják annak elutasítását. Azért hisznek a szabad akaratban, mert teljes mértékben úgy érzik, dönthettek volna másként is, el is utasíthatták volna, ezt a lehetőséget.

Idézet:
Annyira szeretném, hogy átéld a protestánsok gazdagságát, felszabadító és erős örömét, ....
Péter, elfelejtetted, hogy én honnan jöttem? :)
És itt most ellenállok a felkínált visszaszapulási lehetőségnek (SZAPU a hüvelyven) :D :D
Idézet:
Még annyit, hogy ki élte úgy meg a hitre jutását a vitában részt vevők közül, hogy Jézus Krisztus vonzotta, szinte "ellenállhatatlanul?"
Én ellenállhattam volna a vonzásnak, de nem tettem, mert tetszett. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 20:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Butaságot írtam, ne vedd magadra a nagyképűséget, a legkevésbé szeretném ezt, bocsánat. :cry:

Péter

Kedves Péter!
Egyáltalán nem veszem haragszom, én nem olyan családból származok (hogy klasszikusokat idézzek) :) ,
mint láthatod fenti reakciómból, amit akkor írtam, mikor nem olvastam bocsánatkérésedet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mennyire tetszett?
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 20:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Mennyire tetszett?
:-)


-Vajon kinek és mire vonatkozik ez a kérdés ?
Van közöttünk "gondolatolvasó" ?

Kedves Péter!- Mi akadályoz abban, hogy az 'idézetet' idézd, amire választ vársz ? - Ebbe a topicba tartozik egyáltalán ? Vagy már nem érzed az indíttatást, hogy "minden" a helyére kerüljön úgy, mint régebben szoktad felszólítani az offolókat ? :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Bocsánat.

Szóval...

Idézet:
Én ellenállhattam volna a vonzásnak, de nem tettem, mert tetszett.


Mennyire tetszett?

Illetve egy fontos kérdésem van.
Tudjátok, hogy mikor döntöttetek az Úr mellett? Mikor tört át a fal és mondtátok ki, hogy "IGEN"?
Mint az esküvőn, amikor az ember nyíltan kimond egy "igent" a megismet és megszeretett társára?

És azt tudjátok, hogy ránk mikor mondta ki a Vőlegény az igent?
Személy szerint rád?

Na ez az, amire Nemosinex azt írta, hogy elég szédítő bele gondolni.

Megtérésem után sokkal késbőbb jutottam el oda, hogy én már 8-10 évesen egy Jézus film nézése közben is - gyermeki szívvel - mondtam egy igent Jézusnak.
Már ezt is szédítő áttekinteni, hogy utána mi is volt és hogy kerültem Hozzá vissza.

A másik kérdés, hogy miért mondja az Ige, hogy "MA, ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a szíveteket", ha bármikor meg lehet térni?

Tudjátok milyen nagy kincs, ha az írott Bibliai történeteken, a lelkész, pásztor, pap szavain túl egyszer csak megszólal az élő Isten valakinek?
Ez nem minden napos dolog, látom ezt magamon és látom a gyülekezetbe érkezőkön.
Édesanyám hónapokig járt velünk a gyülekezetbe és nem értett szinte semmit az egészből. Nem értette, hogy neki mi köze az ott elhangzottakhoz.
Én minden alkalom után megkérdeztem tőle, hogy:
"Na?!?"
És csak üres szemek.....

Aztán egy vasárnap nem kérdeztem meg, mert nem kellett kérdezni. Megszólította őt a Teremtője!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Idézet:
Idézet:
Én ellenállhattam volna a vonzásnak, de nem tettem, mert tetszett.


--Ha ez a kijelentés egy "öröm-show" hatására történt, akkor teljes mértékben érthető a "tetszett".
-A bűnei felismerése alatt összetört "megtérő" nem szokta használni ezt a kifejezést.-
A Krisztus kereszthalálában kicsúcsosodó "megváltást" felismerő sem nyilatkozik így.-
--A "happy-keresztyének" véleménye az, hogy "tetszik."

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
.
Idézet:
Idézet:
Én ellenállhattam volna a vonzásnak, de nem tettem, mert tetszett.


--Ha ez a kijelentés egy "öröm-show" hatására történt, akkor teljes mértékben érthető a "tetszett".
-A bűnei felismerése alatt összetört "megtérő" nem szokta használni ezt a kifejezést.-
A Krisztus kereszthalálában kicsúcsosodó "megváltást" felismerő sem nyilatkozik így.-
--A "happy-keresztyének" véleménye az, hogy "tetszik."

L.
Mesél ez a színtiszta rosszindulat. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12., kedd 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Loisz írta:
.
Idézet:
Idézet:
Én ellenállhattam volna a vonzásnak, de nem tettem, mert tetszett.


--Ha ez a kijelentés egy "öröm-show" hatására történt, akkor teljes mértékben érthető a "tetszett".
-A bűnei felismerése alatt összetört "megtérő" nem szokta használni ezt a kifejezést.-
A Krisztus kereszthalálában kicsúcsosodó "megváltást" felismerő sem nyilatkozik így.-
--A "happy-keresztyének" véleménye az, hogy "tetszik."

L.
Mesél ez a színtiszta rosszindulat. :(


Tényleg, miért kell kétségbevonni a másik megtérésének őszinteségét?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség