Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 22:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
what?


viewtopic.php?f=13&t=403&p=51912&#p51912

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 22:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
thx :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Indu, ugyan nem engem kérdeztél, de a happy keresztyének közül is vannak sokan, akik odáig jutottak, hogy Isten az érzelmi szükségleteiket kielégítő automata.

Innen lehet persze tovább lépni, mert a Mennyei Atya ennél sokkal több.


a tradicionális keresztények közül is vannak sokan, akik odáig jutottak, hogy Isten egy ELŐÍRÁSRENDSZER, aMinek meg kell felelni...


a karizmatikusok közül is vannak sokan, akik odáig jutottak, hogy "A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé" - alapon kétségbe vonják a NEM-KARIZMATIKUSOK üdvösségét

nem baj...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 22:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
követték Jézust olyanok, akik miután nem kaptak több kenyeret odébb álltak, miután Jézus önmagát ajánlotta nekik, már nem kellett
követték Jézust olyanok, akik hozsannáztak neki, dicsőítették Őt amikor győztesen bevonult Jeruzsálembe a prófécia szerint, de szembe fordultak Vele nagypénteken, a kereszten szenvedőt már nem fogadták el
követték Jézust olyanok, akik bírót akartak belőle csinálni, akik arra vártak, hogy majd Ő oszt igazságot, de elfordultak Tőle, amikor önnön szívük keménységére mutatott rá

ó mennyi követője volt Jézusnak és mennyi maradt a végére.....

akiben nincs meg a Krisztus Lelke, hm.......
ezt majd Ő fogja megmondani, mert Ő át lát minden jelen

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Péter, teljesen egyetértek veled. Nem a happy kereszténységet akarom én mentegetni, én, aki hiperkonzerv vagyok. Hanem a logikai bukfenceket kifogásoltam.

Hozd el Borókát is :*: Vagy legalább fotókat!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 13., szerda 23:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Idézet:

Az a baj, hogy amikor azt gondoljuk, hogy nem vagyunk személyeskedők, akkor is azok vagyunk, hiszen a hitről való vita mélyen érinti személyesen az életünket.
Ez van, nem tudunk nem személyesek lenni.



-A személyiségünk jegyeit persze, hogy nem tudjuk "letagadni".- De a személyeskedés szerintem más.- Az, ha a beszélgetésben, vagy vitában azt a véleményt, amivel nem értünk egyet, be- azonosítjuk a személlyel és őrá vonatkozóan mondunk negatív "jelzőket." - Tehát nem a vita témájával szembesülünk -esetleg-, hanem azzal, aki mondja. Holott sokkal előbbre jutnánk, ha csakis az ellenvéleményünket támasztanánk alá megfelelő indokokkal,- miért igen, vagy miért nem !? :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem baj! ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Tudod, ha ex hozzám szólva mondta volna, hogy a ténymegállapításom "sérti" őt, mert úgy érti, hogy "rosszindulat" részemről,és bántásnak veszi, -- a sajnálatomat fejeztem volna ki, hogy félreérthetően fogalmaztam...

--Mint ahogy most az egész oda-vissza és össze-vissza "célozgató", a topic témájához nem illő irogatások miatt is csak a "sajnálatomat" tudom kifejezni.- Ha én "okoztam" akaratlanul, akkor különösen is "bocsi" mindenkitől ! :) Bár ujra olvasva is tárgyilagosnak tartom....

Ténymegállapítás? Tárgyilagos? :D :D
Kedves Loisz!
A tényeket nem ismered, engem sem. Nem tudod, hogy engem mi vonzott, hogyan vonzott Isten és mi tetszett. Csupán a "tetszett" szóra rácuppantál és benned lévő negatív előítéletekre alapozva, hoztál egy rosszindulatról tanúskodó ítéletet. Ugyanolyan rosszindulat, amivel Péter korábbi mondatára is reagáltál. Arra a mondatra, amit én is Net is Nx is tökéletesen megértett, vagyis Péter megjegyzését jóindulatú alapállásból megértettük. Egyébként nem sértődtem meg, csak levettem a rosszindulatodat. És tanácsolok neked egy megfontolni valót.
Szerinted mit ér a sok ideömlesztett teológiai eszmefuttatás, ha a bensődben ilyen rosszindul van keresztény testvérekkel szemben?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 17:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem tudod, hogy engem mi vonzott, hogyan vonzott Isten és mi tetszett.


:?:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
-Tudod, ha ex hozzám szólva mondta volna, hogy a ténymegállapításom "sérti" őt, mert úgy érti, hogy "rosszindulat" részemről,és bántásnak veszi, -- a sajnálatomat fejeztem volna ki, hogy félreérthetően fogalmaztam...

--Mint ahogy most az egész oda-vissza és össze-vissza "célozgató", a topic témájához nem illő irogatások miatt is csak a "sajnálatomat" tudom kifejezni.- Ha én "okoztam" akaratlanul, akkor különösen is "bocsi" mindenkitől ! :) Bár ujra olvasva is tárgyilagosnak tartom....

Ténymegállapítás? Tárgyilagos? :D :D
Kedves Loisz!
A tényeket nem ismered, engem sem. Nem tudod, hogy engem mi vonzott, hogyan vonzott Isten és mi tetszett. Csupán a "tetszett" szóra rácuppantál és benned lévő negatív előítéletekre alapozva, hoztál egy rosszindulatról tanúskodó ítéletet. Ugyanolyan rosszindulat, amivel Péter korábbi mondatára is reagáltál. Arra a mondatra, amit én is Net is Nx is tökéletesen megértett, vagyis Péter megjegyzését jóindulatú alapállásból megértettük. Egyébként nem sértődtem meg, csak levettem a rosszindulatodat. És tanácsolok neked egy megfontolni valót.
Szerinted mit ér a sok ideömlesztett teológiai eszmefuttatás, ha a bensődben ilyen rosszindul van keresztény testvérekkel szemben?
üdv
ex



Kedves ex !

Nem is tudod, milyen nyitott kapukat döngetsz ! :) --- Á, sokkal, de sokkal
gonoszabb, rosszindulatúbb, ítélkezőbb, előítéletes(kihagytam valamit ?) VAGYOK, mint gondolnád... "A vámszedő a szemeit se merte felemelni, imádkozott: Isten, légy irgalmas nekem bűnösnek."-- Ez az 5 szó megmentette.-
---Gondolod, hogy engem már ez sem mentene meg ? - Én hiszem, hogy megment, nemcsak engem, de minden őszinte bűnbánót.

-De, ha megengeded, egy tükröt azért Neked is ide tartok (ha nem engeded, akkor is, csak egyet,.... az összes nem férne bele a topicba :wink: )

Idézet:
Erika írta:
Ne utánozd az apádat, hanem folytasd az ő útját.

Martin Buber

Ezzel szemben az ige azt mondja, hogy:
Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
tehát meg kell váltatnunk a szülőktől örökölt hiábavaló élettől, nem pedig folytatni azt.
Fogalmam sincs ki volt ez a Martin Buber, de itt nagy hülyeséget mondott.
Szegény Nx-nek pont ilyenért szóltam be tegnap, meg is sértődött megint. :(
üdv
ex


-Ki minősít és kit (MB.zsidó filozófus) "hülyeséget mondott" ?
-Kinek szól ez a "minősítő" válasz, aki a "gondolatot" egy másik aspektusból nézve,idehozta ?
-Ki keveri bele az ószövetségi törvénybe (MB.zsidó (!) ) az újszövetségi kijelentést ?
Továbbá:
-Ki szólt be (saját elismerése szerint) és kinek ?
-Kiről van szó ilyen megalázó módon: "szegény"
-Ki sértődött meg "megint" ?

---Remélem tudod rá a választ,- ha nem, meg kellene tisztítani a tükrödet... :)

Szeretettel (nem színből, hanem tényleg, mert imádkozni is szoktam érted!)
és üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 18:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Azok kedvéért, akiknek "fogalmuk sincs" ki az a Martin Buber... :?

Idézet:
Martin BUBER

ÉN ÉS TE

A huszadik század egyik kiemelkedő gondolkodójának erre az írására az elmúlt évtizedekben sokszor hivatkoztak, mert termékenyítően hatott az új filozófiai gondolkodásra. Buber esszéjének első állítása, hogy az ember két alapszót képes kimondani: az egyik az Én-Az, a másik az Én-Te. Az embernek nyitottnak kell lennie minden "másik"-ra. Csak aki az Én-Te alapszót képes kimondani - írja Buber - az nevezhető embernek: "Aki csak Az-zal él, nem ember." Az Én-Te tapasztalásában az ember a másik lényére csodálkozik rá. Az abszolút viszony az, amikor az ember Istent szólítja Te-nek. "Aki a világot benne szemléli, az ő jelenlétében él." Buber esszéje - szépirodalmi eszközei ellenére - nem könnyű olvasmány, de gondolatmenete jól követhető.


_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 22:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
Idézet:
Nem tudod, hogy engem mi vonzott, hogyan vonzott Isten és mi tetszett.


:?:


Igen, erről én is szívesen olvasnék egy bizonyságtételt, Ex. Persze, majd ha ráérsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
... sokkal, de sokkal
gonoszabb, rosszindulatúbb, ítélkezőbb, előítéletes(kihagytam valamit ?) VAGYOK, mint gondolnád... ...

-De, ha megengeded, egy tükröt azért Neked is ide tartok (ha nem engeded, akkor is, csak egyet,.... az összes nem férne bele a topicba :wink: )

Idézet:
Erika írta:
Ne utánozd az apádat, hanem folytasd az ő útját.

Martin Buber

Ezzel szemben az ige azt mondja, hogy:
Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
tehát meg kell váltatnunk a szülőktől örökölt hiábavaló élettől, nem pedig folytatni azt.
Fogalmam sincs ki volt ez a Martin Buber, de itt nagy hülyeséget mondott.
Szegény Nx-nek pont ilyenért szóltam be tegnap, meg is sértődött megint. :(
üdv
ex


-Ki minősít és kit (MB.zsidó filozófus) "hülyeséget mondott" ?
-Kinek szól ez a "minősítő" válasz, aki a "gondolatot" egy másik aspektusból nézve,idehozta ?
-Ki keveri bele az ószövetségi törvénybe (MB.zsidó (!) ) az újszövetségi kijelentést ?
Továbbá:
-Ki szólt be (saját elismerése szerint) és kinek ?
-Kiről van szó ilyen megalázó módon: "szegény"
-Ki sértődött meg "megint" ?

---Remélem tudod rá a választ,- ha nem, meg kellene tisztítani a tükrödet... :)

Szeretettel (nem színből, hanem tényleg, mert imádkozni is szoktam érted!)
és üdv.
Loisz



kedvesek vagytok, tényleg megismerszik erről a szeretetről, hogy Krisztus köztünk van :(

mindazonáltal: én ÉRDEMBEN (TÉNYszerűen, ugye, kedves Loisz) próbáltam beszélgetni erről az örökség-dologról... nézzétek már vissza, hogy hányan "vettétek a lapot" :S

ERRŐL szól ez a fórum (sajnos, pillanatnyilag legalábbis...)

Nehémíás majdnem ezt írta:
Nehémiás könyve:1:6 Oh legyen figyelmetes a te füled, és szemeid legyenek nyitva, hogy meghallgassad a te szolgádnak könyörgését, melylyel én könyörgök most előtted nappal és éjjel Izráel fiaiért, szolgáidért, és vallást tészek az Izráel fiainak bűneiről, melyekkel vétkeztünk te ellened, én is s az én atyámnak háza (és fórumtársaim is) vétkeztünk!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 14., csütörtök 23:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:(

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
pauler írta:
Idézet:
Nem tudod, hogy engem mi vonzott, hogyan vonzott Isten és mi tetszett.


:?:


Igen, erről én is szívesen olvasnék egy bizonyságtételt, Ex. Persze, majd ha ráérsz.
Egyszer nekiállok leírom hosszabban,bár szóban már hallottátok röviden. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség