Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 09:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Majd a Megtérésem, újjászületésem története topikba írd légyszi.
Én is tartozom ezzel, mivel a régi fórum-ahol leírtam- már nem elérhető,-egy nyugodt estét ha találok, leírom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 09:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Loisz, és Többiek!
Válaszolnék

net2rist írta:
-Ki minősít és kit (MB.zsidó filozófus) "hülyeséget mondott" ?
Én minősítettem MB mondását, mert ahogy megmutattam, az ige tükrében hülyeség. Az, hogy valaki filozófus, a mondandóját ez nem teszi automatikusan igazsággá. Elég sok hülyeséget mondtak már filozófusok, az Ige viszont rendíthetetlenül áll mióta ki lett jelentve.
Az a továbbiakban is meg tudom ígérni, hogy akár filizófus, akár topictárs hoz ide elméleteket, tanítást, fogalmat, ha az szerintem ütközik igével, akkor nem fogom szó nélkül hagyni. Ezen meg tessenek nem megsértődni, mert ha elvileg az igazságot keressük, akkor éppen az ilyen dolgokat kellene itt megbeszélni. Az én idehozott gondolataimat is lehet vitatni, csak egyet kérek, hogy szigorúan igével kóstolgassátok ne emberi elgondolásokkal, pláne előítéletekkel.
Idézet:
-Kiről van szó ilyen megalázó módon: "szegény"
-Ki sértődött meg "megint" ?
A "szegény" jelző nem megalázás volt, nem NX volt a célpont, semmi bajom vele, csak a céltábla elé keveredett és ezért sajnáltam hogy megint őt érte egy személyes bántás emiatt. Ne haragudj NX, nem te vagy a céltábla, nem akartalak megbántani.

Idézet:
-Kinek szól ez a "minősítő" válasz, aki a "gondolatot" egy másik aspektusból nézve,idehozta ?
Továbbra is a gondolatnak szól a minősítés. Erika nem is sértődött meg. (kérek egy megerősítést :) ).

Idézet:
-Ki keveri bele az ószövetségi törvénybe (MB.zsidó (!) ) az újszövetségi kijelentést ?
Ez ügyben te keversz.
Erika egy kifejezetten újszövetségi szituációba(ujjászületett szülő) gondolta bele a mondatot, ami úgy még félig-meddig el is ment volna, de a szerző zsidó származása kizárja az ilyen értelmezést. Remélem így már érthető.

Idézet:
-Ki szólt be (saját elismerése szerint) és kinek ?
Az én voltam és ígéretem szerint be is fogok szólni mindig a fenti feltételek fennállása esetén. :)
üdv
ex


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. jan. 15., péntek 10:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 09:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:

Idézet:
-Kinek szól ez a "minősítő" válasz, aki a "gondolatot" egy másik aspektusból nézve,idehozta ?
Továbbra is a gondolatnak szól a minősítés. Erika nem is sértődött meg. (kérek egy megerősítést :) ).


Nem sértődtem meg, elmondtam, én hogy értettem ezt a gondolatot.
A fórum azért fórum, hogy beszélgessünk- az már más kérdés, hogy lehet, hogy a következő olvasott jó pár gondolat majd" bennem ragad"- bár ha meggondolom, te is profitáltál belőle, mert így megtudtad ki is az a Martin Buber. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A "szegény" jelző nem megalázás volt, nem NX volt a célpont, semmi bajom vele, csak a céltábla elé keveredett és ezért sajnáltam hogy megint őt érte egy személyes bántás emiatt. Ne haragudj NX, nem te vagy a céltábla, nem akartalak megbántani.

Én mondtam már, hogy nem haragszom. Ugyan a betűkbe beleköthetnék, de mint tudjuk, a betű öl, a Lélek meg megelevenít. Egyébként meg adtam is, kaptam is, nagyjából egyenlő mértékben, úgyhogy nem köll engem fölöttébb sajnálni. :wink:
Kedves ex (+mindenki más)!
Előre is, meg visszafelé is bírod a bocsánatomat. Merhogy én is rászorulok a tiédre/tiétekre.
Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 15., péntek 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
({)({)

úgy netesen :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 11:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves ex!

én azt hiszem martin bubernek a kisujja köréig sem érünk fel, ami a bölcsességet illeti. értelmetlen ilyen módon, a szavak primér szintjén ütköztetni az Igét és az emberi kijelentéseket. nem kellene pl. sokáig keresgélni az Igében ahhoz, hogy épp ilyen szinten egymásnak ellentmondó mondatokat találjunk benne. a buberi gondolat éppen azért olyan mély és csodálatos, mert benne van a fejlődésnek ezzel együtt a változtatásnak is a lehetősége, revolúció helyett a reformációra szólít fel. vannak persze kivételek is mindíg, ettől ez még nagy általánosságban igaz marad. aki azt hiszi hogy egyszerűen ki tud bújni a bőréből, meg tud szabadulni genetikai, vagy kultúrális örökségétől az a legtöbb esetben téved. de ez nem azt jelenti hogy az alkoholista apa gyereke maradjon alkoholista, a nácié náci, inkább az hogy ismerje fel apjától örökölt hajlamait és tudatosan fordítsa azokat a haladás irányába. ha beleszülettem egy labirintusba, kifelé menet nem megismétlem, hanem folytatom apám útját, elkerülve azokat a zsákutcákat, amiket ő már végigjárt. ezt csak az nem érti aki nem akarja.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 01., hétfő 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
én azt hiszem martin bubernek a kisujja köréig sem érünk fel, ami a bölcsességet illeti.
Kedves Sztalker!
Ami az emberi bölcsességet, tudást illeti, nyilván nem is kívánnék versengeni vele, de én éppen nem emberi bölcsességet állítottam vele szembe, hanem az Isteni bölcsességet, arrafelé pedig ő is csak kisújj körömig jöhet szóba.
A mondása emberi bölcselkedésnek elmegy, de ha jön az Isten bölcsessége, akkor mindent visz.:-)

Idézet:
aki azt hiszi hogy egyszerűen ki tud bújni a bőréből, meg tud szabadulni genetikai, vagy kultúrális örökségétől az a legtöbb esetben téved.
Genetikai örökségből nem(abból nem is kell), de kultúrális örökségből éppen egy megtéréssel, újjászületéssel lehet megszabadulni, sőt meg is kell.

Idézet:
de ez nem azt jelenti hogy az alkoholista apa gyereke maradjon alkoholista, a nácié náci, inkább az hogy ismerje fel apjától örökölt hajlamait és tudatosan fordítsa azokat a haladás irányába.
Az ige szerint éppen ez nem lehetséges. A "folytatás" azt jelenti, hogy a gyökér változatlan, nem tudja magát megmenteni, megváltani senki. Az újjászületés éppen nem a folytatást jelenti, hanem a gyökerektől való elszakadást, megszabadulást és a szelíd olyajfába vagy Krisztusba veló plántálást.
A bölcsesség nem tekintélyen, tudáson alapul, hanem Isten beszédének az el/befogadásán.
A világ bölcselkedésével, bölcseivel mit csinál? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 09:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves ex, véleményemet fenntartom, ismételni nem akarom.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 02., kedd 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
kedves ex, véleményemet fenntartom, ismételni nem akarom.
OK! Én is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
BÉKESSÉG ISTENTŐL Reményik Sándor

Nincs nyugalom, nincs nyugalom, - a szív,
Amig ver, mindörökre nyugtalan.
De mindörökké nyughatatlanul,
Istentől mégis Békessége van.
Nyugalma nincs, de Békessége van.
Békesség Istentől.

Nincs nyugalom, nincs nyugalom, - vihar
Örökké hullámzás a víz felszíne.
De lent a mélyben háborítatlanul
Pihen a tenger, s az ember szíve.
Hadd hullámozzék a víz felszíne.
Békesség Istentől.

Nincs nyugalom, nincs nyugalom, s ez a
Nyugtalanság, mint a járvány, ragad.
Te sugarazd szét békességedet
és szóval, kézfogással másnak add.

Békesség Istentől.

Reggel mondd, délben mondd és este mondd
A Feltámadott első, szép szavát.
És ragyogóbbá lesz a reggeled
És csillaghímesebb az éjszakád.
Békesség Istentől.

Békesség Istentől: mi így köszönjünk,
Hogy köszöntésünkben lélek legyen -
Vihartépett fák - ágainkon mégis
Vadgalamb búg és Békesség terem.
Békesség: köszöntésünk ez legyen.
Békesség Istentől.

Kolozsvár 1935.febr.5

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

"...felsaruzva a lábatokat
a békesség evangéliuma hirdetésének
a készségével."
Efezus 6,15


-Tanmese ? -
-Hallottam egy kedves történetet.
Az egyik napsütötte falusi tanyán, déltájt szólítja apja a tizenéves fiát és küldi a szomszéd tanyára fontos üzenettel.- A fiucska ugrik és már szaladna is, úgy ahogy van, mezítlábasan.--

"Vegyél valamit a lábadra" - kiált rá az apa. A fiú engedelmesen húzza lábára a nyári szandált... "Én is veled mennék" - kéri kis barátja, aki pesti gyerek és itt vendégeskedik.- "Jó, gyere,- de te is húzd fel a szandált.." - "Nem, hadd menjek csak így mezítláb."

-A másik tanya nincs nagyon messze,- kétféle úton megközelíthető, vagy a kerülővel a kocsiúton,- vagy légvonalban, keresztül-kasul a földeken.- Az otthoni gyerek jól ismeri ezt a rövidebb útat,- és mivel sürgős az üzenet, ezt választja.-
Futnak mind a ketten.-

-Nem sok idő múlva a vendég-fiúnak tüske szúrja meg a talpát, leül és azzal bíbelődik, mig sikerül kihúznia... Az idő délfelé jár, egyre erősebben süt a nap, a homokos talaj egyre forróbb,- kapkodja lábait az ehhez nem szokott vendég-fiú, és amikor egy "tarlóhoz" érnek (learatott gabona, ottmaradt gyökere és rövid szára), ami tudvalevően erősen szúrja a meztelen talpat,... végképp feladja és leül, - "majd én itt megvárlak, mig visszajössz!", - és újabb "királytüskét" (gömbölyű borsónyi tüske, körben hegyes tüskével, amelyek végén kis kampó is van, ami a kivételnél megkapaszkodik a meztelen talpban) igyekszik kibányászni a lábából.-

-Barátja otthagyja,- vígan fút a szandálban, hogy teljesítse feladatát !

---Felsarúzott lábú, - vagy "mezítlábas" keresztyének vagyunk,- akik leülnek az útszélére és a kapott, saját tüskéikkel vannak elfoglalva,- ahelyett, hogy vinnék Uruk parancsára a sürgős üzenetet ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Loisz!
Isten hozott!
Nagy kérdés ez. Evangélium az is, ha nem futunk vígan tovább hagyva kínlódni a szegény meztéllábast. De nem kötekedésből mondom, csak hogy beszélgessünk.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 18:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Nagyon örülök neked, saruba öltözött testvérem. :-)

Ez a fegyver bár milyen nevetségesnek tünik pl. a Lélek kardjához képest, NÉLKÜLÖZHETETLEN a gonosz és minden ereje elleni küzdelemben.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09., kedd 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Elgondolkoztam a sarun.

Ez az egyik fegyver, amit Isten készített a harchoz.
Azon gondolkoztam, amit biztosan ti is tudtok, hogy egy támadó jellegű fegyvert adott Isten, ez a kard, a Lélek kardja, ami az Isten beszéde.

Kérdeztem feleségemet, hogy ha a földön elé tennének fegyvereket (pajzs, saru, öv, sisak, mellvéd, kard), akkor melyikhez nyúlna először.
(Az én válaszomon már korábban gondolkodtam, azon, ami "csípőből jött".)
Ő is ezt választotta:
A kard!

A kard az utolsó helyen van az Effézusi levélben felsorolt fegyverek között.
Az ember bukott természete elsőre a támadó fegyvert markolná, a kard az ami fegyvernek minősül az ember szerint.

Isten abban is kezdeményez, hogy először a védekező fegyvereket akarja a katonáira adni. Amikor ezekben már jól mozognak, akkor jöhet a kard.
Mennyire más az Úr indíttatása, mint ami az enyém.
És Övé a győztes stratégia. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség