Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13., szombat 23:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
van egy NAGYON KELLEMETLEN hírem:

Idézet:
János Evangéliuma:16:7 De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

tehát - ha elfogadjuk, hogy Jézus igazat mondott - nekünk most a Szentlélek "közvetlen jelenléte" JOBB, mint Jézus közvetlen jelenléte volt a tanítványoknak...

vagy szerintetek? :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 00:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
van egy NAGYON KELLEMETLEN hírem:

Idézet:
János Evangéliuma:16:7 De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

tehát - ha elfogadjuk, hogy Jézus igazat mondott - nekünk most a Szentlélek "közvetlen jelenléte" JOBB, mint Jézus közvetlen jelenléte volt a tanítványoknak...

vagy szerintetek? :)

Először is a hír nem kellemetlen, pláne nem NAGYON KELLEMETLEN.
Másrészt szerintem a Szentszellem eljöveteléből nem lehet direkte lederiválni a böjtmentességet.
Ráadásul egy Pál nevű fickó is teljesen természetes dologként beszél arról, hogy a keresztények böjtölnek:
"Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg nem kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok."
Ráadásul ezzel arra utal, hogy a * is fenn van a böjtlistán.
Na ez már tényleg rossz hír. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 06:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem kell a katolikusokhoz menni vagy a reformátusokhoz.
Elég, ha a saját bohóckodásainkra nézünk. Ki mondhatja el közülünk, hogy úgy böjtöl, ahogy az Úrnak tetszik?
"Ha majd senkire nem raksz jármot,
nem mutogatsz ujjal, és nem beszélsz álnokul,
ha kenyeret adsz az éhezőnek,
és jól tartod a nyomorultat,
akkor felragyog a sötétben világosságod,
és homályod olyan lesz, mint a déli napfény."

Olyan nyomorúságos a mi gondolkodásunk, hogy ezt is az evésre-ivásra, házaséletre, ilyesmire redukáljuk, meg időszakokra, napokra, hetekre korlátozzuk.
Nekem sose jött össze, még evés-ivásban sem az Úrnak kedves böjt, mert folyton csak arra tudtam gondolni, amit nem szabad csinálni, így pedig semmi értelme. És tudom, hogy mással is van ez így.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mert a böjtben is lehet az ember egyre nagyobb önmaga előtt :-(
A bűn MINDENT megfertőzött.
Erről írt Indu az írása végén és ez független attól, hogy valaki "hús böjtöt", vagy "egyszer ehet" böjtöt tart.
Isten mást tart "bohóckodásnak". (finoman szólva)

http://www.refpasaret.hu/pasaret/pred.php?id=103

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, valóban tévedtem abban, amit leírtam. Az nem böjt.
Ez nem tudatos lemondás valamiről, hanem sodródás, ezért ez nem lehet böjt.
:oops:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
...
Nekem sose jött össze, még evés-ivásban sem az Úrnak kedves böjt, mert folyton csak arra tudtam gondolni, amit nem szabad csinálni, így pedig semmi értelme. És tudom, hogy mással is van ez így.


van bizony :)

de egy bátorító ellenpéldával is szolgálnék :)


Idézet:
Jn4:6Ott vala pedig a Jákób forrása. Jézus azért, az utazástól elfáradva, azonmód leült a forráshoz. Mintegy hat óra vala.
7Jöve egy samáriabeli asszony vizet meríteni; monda néki Jézus: Adj innom!
8Az ő tanítványai ugyanis elmentek a városba, hogy ennivalót vegyenek.
...
25Monda néki az asszony: Tudom, hogy Messiás jő (a ki Krisztusnak mondatik); mikor az eljő, megjelent nékünk mindent.
26Monda néki Jézus: Én vagyok az, a ki veled beszélek.
27Eközben megjövének az ő tanítványai; és csodálkozának, hogy asszonnyal beszélt; mindazáltal egyik sem mondá: Mit keresel? vagy: Mit beszélsz vele?
...
31Aközben pedig kérék őt a tanítványok, mondván: Mester, egyél!
32Ő pedig monda nékik: Van nékem eledelem, a mit egyem, a mit ti nem tudtok.
33Mondának azért a tanítványok egymásnak: Hozott-é néki valaki enni?
34Monda nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Lehet valaki "hűtőszekrény függő" és még se talál soha megelégítést, sose érzi, hogy megelégített.
Ha valaki cselekedte Jézus akaratát, az átélhette azt az érzést, ami a megelégített ember boldog tudata.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 14:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, te nem írtál a böjtödről.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 15:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
net2rist írta:
de egy bátorító ellenpéldával is szolgálnék :)

Nem biztos, hogy jól értem az intenciót. Azt akarod mondani, hogy nem a megnevezett, minősített böjt az Atyának tetsző, hanem az Ő akaratának teljesítése? Vagy azt, hogy lehet a böjt Istennek tetsző, lehet úgy böjtölni, hogy nem figyelünk az ételre-italra, ha közben elfoglaljuk magunkat az Ő dolgaival? Vagy mindkettőt? Vagy egyiket sem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
1.Ján 3,16
"...mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért."


-Az újszövetségi böjt -szerintem- nem csupán a "testi élvezetek" megvonása.
A lelki, szellemi böjt az "önmagunk" feladása, megtagadása és Krisztus befogadása.- Ez történik az újjászületésben.-
A fenti igét is így tudom értelmezni.- Ahhoz, hogy másokat magam elé tudjak helyezni, meg kell hozni mindenkor az önmagam "feláldozását", "halálba adását. - "Élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus.- Vagyis félreállni a bennünk élő Krisztus útjából, hogy Ő érvényesülhessen bennem, Lelke által.
-"Mert az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem, hogy ő szolgáljon és életét adja váltságul sokakért." Mk 10,45
- És ennek életprogramnak kellene lennie az ige szerint,- nemcsak a nagyhetet megelőző pár hétre korlátozva.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 17:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, te nem írtál a böjtödről.

Számomra a böjt a kaja böjt.
Idén nem sokat böjtöltem még.
Év elején tartottam egy három napos böjtöt, azóta viszont nem csak egyszer kérszer olyan félnaposat.
Korábban évekig azt csináltam, hogy hetente egy napot böjtöltem, Ez általában hétfő volt, vagy a kedd. Azért változtattam, mert megzavarjam a kollégákat a teológia gyártásban. :*:
Ezt aztán tavajelőtt elhagytam mert volt a házfelújítás amikor piszok sokat kellett dolgozni és akkor nem akartam böjtölni.
Utána meg nem álltam vissza rendszerbe, hanem ötletszerűen amikor gondolom, akkor böjtölök.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Áldja meg az Úr a böjtölésed.

A teológia gyártás az mit jelent?

Nekem sok kollégám volt, akik étellel böjtöltek, de szinte semmit sem tudtam velük az Úrról beszélni, mert olyankor gyorsan bezárkóztak, igazán az Úrtól tartoztatták meg magukat :-(

Biztos benne volt ebben az én sok bűnöm is, amit a munkahelyen elkövettem, nem mondom, hogy ez nem játszhatott közre. :-(

Azért voltak olyan kollégák is, akik meghallgattak és örültek a velem való beszélgetésnek.
Nem tudom, ez most hogy jött ide, passz.

Gyerek koromban sokat böjtöltem, mert egész nap a grundon voltunk és alig ettem valamit.
Nem akarom elpoénkodni a dolgot, bocsánat.

Miben több az ember, ha étellel böjtöl? Több az ember, ha étellel böjtöl? Gazdagabb ettől?
Mivel én ezt tudatosan nem tette és teszem, azért igazából nem tudom.
Az biztos, hogy az Úrnak való megfelelni vágyásból nem kezdeném el (már azért, hogy biztosítsam az üdvösségem), amit tudok, hogy Ő most más böjtöt vár tőlem, amit megáldana, ha engednék neki :-)

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. márc. 14., vasárnap 19:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 19:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ex, Péterhez csatlakozva én is kérlek, hogy írjál arról, te hogy látod a böjt értelmét, lényegét - hogyan hatott rád amikor heti rendszerességgel böjtöltél? Stb. Mert még nekem is kicsit levegőben lóg ez a gyakorlat.
Köszi.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
net2rist írta:
de egy bátorító ellenpéldával is szolgálnék :)

Nem biztos, hogy jól értem az intenciót. Azt akarod mondani, hogy nem a megnevezett, minősített böjt az Atyának tetsző, hanem az Ő akaratának teljesítése? Vagy azt, hogy lehet a böjt Istennek tetsző, lehet úgy böjtölni, hogy nem figyelünk az ételre-italra, ha közben elfoglaljuk magunkat az Ő dolgaival? Vagy mindkettőt? Vagy egyiket sem?



erre reagáltam:
nemosinex írta:
...
Nekem sose jött össze, még evés-ivásban sem az Úrnak kedves böjt, mert folyton csak arra tudtam gondolni, amit nem szabad csinálni, így pedig semmi értelme. És tudom, hogy mással is van ez így.


a példa, amit felhoztam: Jézus BÖJTÖLT, de úgy, hogy mikor holtfáradtan-szomjasan (és ÉHESEN) lerogyott a kút mellé, akkor "más dolga akadt", mint ezeken rágódni, és mire megjöttek a tanítványok a kajával, egész egyszerűen nem volt éhes, mivel közben "jóllakott" :)

adjon Isten nekünk SOK ilyenforma böjtöt, amikor NEM a "folyton csak arra tudtam gondolni" jellemzi a böjti napjainkat! :)

ettől még HELYE van a "megsanyargatom a testemet" típusú böjtnek is!
hadd hozzak erre egy egészen konkrét gyakorlati példát is, gyümölcsével együtt:
mikor Hanna lányunk megfogant, a feleségem éppen egy randa betegségre egy randa gyógyszert szedett, ami mellett TILOS volt teherbe esni...
genetikai tanácsadó, "abortusz-recept"...
sok-sok ima és rágódás után arra jutottunk, hogy "ha Isten akarja, megtartja"...
édesanyám is tudott erről a "vészhelyzetről", és hetente egy napot böjtölt a babáért...

a "gyümölcsöt" LÁTHATTÁTOK :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 21:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség