Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-) (Erikának is!)

Idézet:
ugyanakkor a LELKIISMERET és "Isten hangja" közé nem tennék egyenlőséget, az egyik a lélek PSZICHÉ-részét célozza, a másik viszont a PNEUMÁ-t (szvsz)


Én se, Isten a történelmen keresztül is szól az emberhez, látható a történelemben Isten mindenek felett való úrsága. (pl. Nabukodonozor)
Ugyan akkor ez még csak "sejteti" azt, hogy van Valaki a történelem felett.

Köszi az Igéket, jó volt olvasni!
Érdekes, hogy a vádolás és a mentegetés, mint valami törvényszéki dologban ott van mind a két Igében.

Azt gondolom, hogy Isten szereti az embert, ezért "piszkálja" meg az "élő részét".
Legyen ez a teste, vagy a pszüchéje.
Azonban az is nyílvánvaló, hogy amíg az Istennel való kapcsolat helyre nem áll, vagyis az ember pneuma része nem lesz élővé, addig marad a vádlás és/vagy a mentegetés.

Nem lehet, hogy ezért kell először a bűnről prédikálni? Hogy ezért nem lehet kihagyni a prédikációból a bűn kérdését, mert ez "piszkálja" meg a pszüchét (a lehelet élő részét), hogy aztán az Isten ennél fogva el tudja vezetni az embert a keresztig, ahol megelevenedik a pneuma, látva az Isten szeretetét?

Jézus piszkálgatta a farizeusok pszüchéjét (kapott is érte rendesen), de nem azért, hogy elvesszenek a bűneik miatt, hanem azért, hogy ezen keresztül eljuthasson a pneumájukig, hogy megérinthesse őket, hogy élővé legyen a hitük.

szvsz

mit gondolsz?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 21:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Igen, köszönöm a hozzáfűzést. :-)

Idézet:
" A Szentlélek bizonyságot tesz a "mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk"


"A mi lelkünkkel együtt."

Ezen gondolkoztam tegnap, hogy a "mi lelkünk", az "én lelkem".
Mert hogy ilyen nem csak a hívőknek van, hanem minden embernek.



- Hát igen,- ezért a "félreértés elkerülése" végett fontos a fordításban a "lélek" és a "szellem" megkülönböztetése, ami sajnos a Károli fordításban hiányzik... :(

Csia fordításában ez áll:

Idézet:
Róm 8,16
Maga a Szellem a mi szellemünkkel együtt tesz tanúságot arról, hogy Isten gyermekei vagyunk.



-Így már teljesen egyértelmű, hogy nem a pszüchéről (lélek) van szó, ami "minden embernek" van - ahogy írod,- mert amíg csak az van, addig nem Isten "gyermekei", hanem ellenségei vagyunk.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 22:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
persze, csak szándékosan nem akartam trichotom-síkra terelni a dolgot :)

de amúgy igen :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
persze, csak szándékosan nem akartam trichotom-síkra terelni a dolgot :)

de amúgy igen :)



-Miért ? - Éppen a dualisztikus antropológia, vagy a trichotomiai "látás" teszi érthetőbbé a lélek-szellem fontosságát. :) Vagyis a: test-lélek-szellem hármasságát.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 22:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyetértek, csak ugye én "idegen vagyok közöttetek" és igyexem nem ugrálni ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 05:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sose voltál számomra idegen Net! :-)

Van rá Ige, hogy az ember két részből áll, de van arra is Ige, hogy az ember három részből áll, sőt arra is van Ige, hogy négy részből áll.

Úgy, hogy igen, az ember hármas tagozódású! :wink:

Idézet:
Így már teljesen egyértelmű, hogy nem a pszüchéről (lélek) van szó, ami "minden embernek" van - ahogy írod,- mert amíg csak az van, addig nem Isten "gyermekei", hanem ellenségei vagyunk.


A pszüchén keresztül is jelez az Úr, ez a lelkiismeret furdalás. A baj ott van, hogy az embernek ez alapban egy kellemetlen érzés, egy olyan állapot, amiből úgy tesz, mint a farizeusok, igyekszik "kimenni" belőle.
Ezzel idővel ez az immunreakció elsatnyul és így lesz képes az ember szörnyű dolgokra.

Ti azért láttok olyan embereket, akik nem születtek még újonnan, de edészséges a pszüchéjük?
A hívő embernek minden esetben egészségesebb a pszüchéje, mint egy nem hívőnek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 05:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Úgy, hogy igen, az ember hármas tagozódású! :wink:

Kedves Péter!
Ezzel most megleptél, mert a szóhasználatodból a kettős tagozódás jön le. Mindig lélekről beszélsz, ott is ahol szellemről van szó.

Idézet:
A pszüchén keresztül is jelez az Úr, ez a lelkiismeret furdalás.

A pszichén keresztül jelez, vagyis a pszichében jelez, de a lelkiismeret furdalás szerintem éppen a szellem munkája. Annak a hangját valóban el lehet nyomni és akkor az van amit írtál, de olyankor nem a lelkét nyomja el az ember hanem a pislákoló szellemét.
A lelkében dönt az ember, akaratával, értelmével, érzelmével, hogy minek enged, minek/kinek a vezetésének veti alá magát. A testnek, az óembernek, vagy pedig a szellemének(ha már újjásztületett), amin keresztül tulajdonképpen a Szentszellemnek.

Idézet:
Ti azért láttok olyan embereket, akik nem születtek még újonnan, de edészséges a pszüchéjük?
A hívő embernek minden esetben egészségesebb a pszüchéje, mint egy nem hívőnek?
Olyat már láttam, hogy az újjá nem született embernek egészségesebb lelke volt mint sok újjászületett hívőnek.
Várom a megfejtéseket, hogyan lehet ez? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 06:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egy kérdés, a pneuma a lélek és a pszüché a szellem?

Vallom (Igére hivatkozva) azt is, hogy az ember két részből áll, az egyik a por test, az anyag, vagy agyag, a másik az Istennel való kapcsolat, a "lehelet".

Ez ellentmondás? Remélem nem....

Idézet:
A pszichén keresztül jelez, vagyis a pszichében jelez, de a lelkiismeret furdalás szerintem éppen a szellem munkája. Annak a hangját valóban el lehet nyomni és akkor az van amit írtál, de olyankor nem a lelkét nyomja el az ember hanem a pislákoló szellemét.


Én is azt hiszem, hogy a lelkiismeret furdalás Isten megszólító hangjai. Ahogyan Jézus is megszólította a farizeusokat, azzal hogy "Az vesse rá az első követ, aki bűntelen"
Miért volt ez ütős a részéről? Mert Ő bűntelen volt ebben a szituációban és az is maradt, míg a farizeusokról kiderült, hogy a törvény csak azért fontos a számukra, hogy vádolhassák az Istent és az embert. Ezért tanulják, ezért bújnak mögé.
Szóval az ember ilyenkor elnyomhatja az Istennel való kapcsolat lehetőségét, elmehet. Ennek viszont idővel szörnyű következménye lesz, hiszen egy fontos immunrendszert iktat ki az ember az életéből. lelki/szellemi AIDS-es lesz és a legkisebb kórokozó is szörnyű pusztítást végez benne és körülötte. (a bűnös asszony is elmehetett volna, de ő valami mást is meglátott Jézusból, de jó)
Azon gondolkodtam, hogy a hívő ember pneumatikus vezérlésű, azaz nem szükséges, hogy lelkiismeret furdalásokon keresztül legyen vezetve. A Szent Lélekre (bocsánat, remélem értesz) való hagyatkozás, olyan tetteket eredményez, ami miatt nem kell, hogy a lelkiismeret furdalás rossz érzése közben történjék meg a megszentelődése. Miben más a lelkiismeret furdalás és az, amikor a Lélek megszomorodik bennünk?

Idézet:
Olyat már láttam, hogy az újjá nem született embernek egészségesebb lelke volt mint sok újjászületett hívőnek.
Várom a megfejtéseket, hogyan lehet ez? :)


Nem megfejtés, csak az én gondolatom. :-)
Szerintem az Úr Jézus amikor az embert elhívja, akkor nem tesz mindent elsőre rendbe. A megtérés még nem jelenti azt, hogy az ember TELJESEN új lesz. Minden marad igazából a régiben, csak egyetlen pici változás történik. Isten Országa a szívébe, mint egy kis mag, bekerül Jézus Krisztus által.
És ez a mag elkezd növekedni és elkezdi rendbe tenni az életét.
A teste az embernek soha nem fog rendbe jönni itt a földön, mert erre más ígéretünk van, de az Istennel való kapcsolata már itt a földön fejlődik és egyre egészségesebb lesz.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hű!

mikor megláttam, hogy megint ex és pauler... és megint a kettes/hármas tagozódás... összeállt a gyomrom, hogy "kellett nekem szóbahozni"

és NEM! TELJES DÖBBENETEMRE nem kaptatok hajba :)

na most jöhetnek a betévedők! :D itten kéremszépen Isten Országa van! :)

(lehet, hogy nem kellett volna a közösben "szembedicsérnem" Titeket, de egyszerűen annyira jó volt ERRE ÉBREDNI :D)

azért érdemi megjegyzés is van, kettő:
1) NAGYON egyetértek azzal, ahogy az ember fokozatos gyógyulását leírod (a megtérés következtében). Ezt sokszor láttam a gyakorlatban is, igaz, az ellenkezőjét is: egészen DURVA "azonnali gyógyulásokat", olyat is, ami a "szakma" szerint lehetetlen :D
a legutóbbi épp a "vendégünk" az IrányTűn: reménytelenül dadogott, azt mondták, hogy "vagy kinövi 17 éves korára, vagy így marad végleg"... nem nőtte ki... aztán MEGTÉRT, és MEGGYÓGYULT... és most lelkész :)

2) a lelkiismeret CSATORNÁJA Isten noszogatásának nagyon sok esetben, de EGYENLŐSÉGJELET nem tennék a kettő közé. Nem csak elmélet, ez is tapasztalati tény: láttam nagyon durva bűnöket "természetesnek vevő" hívő embereket, és a másik oldalát is, pokol tüzétől rettegő embert amiatt, mert egyszer kihagyott egy reggeli csendességet, vagy nyelvvizsgáznia kellett szombaton...
tehát a lelkiismeret ELHALLGATTATHATÓ, sőt FÉLREVEZETHETŐ... de azért nagy általánosságban korrelációban van a "belső hanggal" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Nem is ÉN voltam, valami más lélekkel/szellemmel sikerült írnom, nem is volt olyan fárasztó, mint korábban! :-)

1, IGEN, lehet ilyen is, de az a csúcs az egészben, hogy még egy ilyen hatalmas gyógyulás után is a hívő ember életében jöhetnek még hatalmasabb Isten megtapasztalások, sőt JÖNNEK

2, a lelkiismeretünk is beteg a bűn következményében, ez sem maradt épségben, ezért van az, amit írtál (szvsz)
Igazi bűn látásra, személyes bűneink meglátására alapban alkalmatlanok vagyunk, ezért nem juthatunk el helyes önismeretre és helyes Isten ismeretre
kegyelmi pillanatok, amikor az Ige a Lélek által megmutatja valódi lényünket, mert csak itt kezdődhet el a személyes gyógyulás, innen indul ki minden, itt látjuk meg magunkat és itt látjuk meg az ISTENT
ezért figyelmeztet az Ige, "Ma ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a szíveteket!"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nem megfejtés, csak az én gondolatom. :-)
Szerintem az Úr Jézus amikor az embert elhívja, akkor nem tesz mindent elsőre rendbe. A megtérés még nem jelenti azt, hogy az ember TELJESEN új lesz. Minden marad igazából a régiben, csak egyetlen pici változás történik. Isten Országa a szívébe, mint egy kis mag, bekerül Jézus Krisztus által.

A megtért ember fokozatosan szentelődik meg, tökéletesedik. Rendben. De ez nem magyarázza meg a hitetlen ember egészségesebb lelkét. Márpedig van ilyen.
Van válaszom, de azért várom a gondolatokat. :)

Idézet:
A teste az embernek soha nem fog rendbe jönni itt a földön, mert erre más ígéretünk van,
Ha ezt úgy érted, hogy itt a Földön nem váltattunk meg a test romlandóságától és halandóságától, akkor egyetértek, de...
Jézus a kereszre felvitte a betegségeinket is, elvégre sebeiben gyógyultunk meg, ez pedig csakis a földi életre vonatkozhat, mert a mennyben nem lesz már betegség. A megváltásnak ez a része mostani életünkre vonatkozik. És van még pár tétel mellette, ami úgyszint a mostani földi életünkre vonatkozik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Van válaszom, de azért várom a gondolatokat.


Részemről szabad a gazda. :-)

Idézet:
Ha ezt úgy érted, hogy itt a Földön nem váltattunk meg a test romlandóságától és halandóságától, akkor egyetértek, de...
Jézus a kereszre felvitte a betegségeinket is, elvégre sebeiben gyógyultunk meg, ez pedig csakis a földi életre vonatkozhat, mert a mennyben nem lesz már betegség. A megváltásnak ez a része mostani életünkre vonatkozik. És van még pár tétel mellette, ami úgyszint a mostani földi életünkre vonatkozik.


Igen, a testünk nem új teremtés, ennek az újjá teremtése még hátra van. A testünk ugyan olyan TERMÉSZETŰ marad, mint megtérésünk előtt. Ígéretünk van rá, hogy miután kimegyünk ebből a karosszériából, akkor tökéleteset kapunk Jézustól, olyasmit, mint amiben Ő is itt élt a feltámadása után.
Az Úr Jézus ma is képes csodás gyógyulást adni a testnek, de ENNEK a testnek.

Jézus sebeire nézve a kereszten első renden a szívünk gyógyul, a szívünkön lévő sebek, amit a bűn okozott (saját és mások bűne) gyógyul.
Az Ő sebei által gyógyulunk, mert idővel a hívő ember rájön, amire Dávid is, amikor megölette Uriást és elvette Betshabét, hogy EGYEDÜL az Úr ellen vétkezett. Ez nem túlzás!

Mindezzel EGYÜTT, az Úr ma is adhat csodálatos gyógyulásokat.
Én is láttam már ilyet a gyülekezetben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Részemről szabad a gazda. :-)

Nos, szerintem ilyen helyzet azért lehet, mert a szellemi törvényszerűségek hit nélkül is működnek, mint a gravitáció.
Vagyis, ha valaki hitetlenül betartja azokat, akkor is élvezi annak áldásait és ha valaki ugyan hisz, mégis felrúgja ezeket, vagy esetleg nem ismerte fel ezeket, annak negatív következményeit akkor is kell viselni. Remélem érthető voltam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15., szombat 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Nem. :wink:

Hanem? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség