Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kiakadtam volna?!
A matematikáddal nem értek egyet, de nem is kell nekünk mindenben feltétlenül egyetértenünk.
Hogy a szenvedést, betegséget egyértelműen rossznak tartod, azzal nem tudok mit kezdeni, hiszen ugye Jézus is szenvedéseiből tanulta meg az engedelmességet.
Természetes, hogy az ember nem akar mindenáron szenvedni, és természetes, hogy Pál is szeretett volna szabadulni attól a valamitől, amiről nem tudjuk pontosan, mi volt. Nem is baj ez. Az a baj, ha ahelyett, hogy meglátná Isten szándékát a betegséggel, bajjal, egyebekkel az életében, a hívő minden figyelmét, erejét a gyógyulásra, a nehézségektől való megszabadulásra összpontosítja. (Mellesleg Pál sem feszítette tovább, miután megértette Isten akaratát.) Csak azért baj, mert valami fontosabbról veszi le ezzel a figyelmét. Szerintem Isten van olyan kegyelmes, hogy ilyen esetben is adhat gyógyulást (ha már az lett szegény ember számára a legfontosabb), de lehet, hogy így magát zárja el a tanulás lehetőségétől.
A sokat szenvedett emberek nagy részében - akik tudatosan vetették magukat alá az Istentől elfogadott szenvedésnek - van ugyanis valami csendes, mély együttérzés és figyelem, amit a jólétben nem lehet megszerezni. Nem kell persze minden hívőnek ilyennek lenni, lehet "életvidám", harsány stb. Engem személy szerint lenyűgöznek az ilyen emberek, mert Krisztust látom bennük.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tanulás, hm....
:-)

Két dolog jutott eszembe.

Az egyik, hogy egy meg nem tért ember lehet jobb viselkedésű egy hívőnél, és szerintem erre egyszerű a magyarázat.
Jobb neveltetést kapott!
Voltak földi, emberi tanítói (akár még papok, lelkészek, vagy pásztorok is), akik a jóra nevelték és ő igyekezett/igyekszik nekik megfelelni, ezeknek az eszméknek, törvényeknek engedni.
És itt jön be a második gondolat, hogy a hívő ember annyiban más (félve írom le, több) egy nem megtért embernél, hogy a tanítója már nem egy másik ember, nem egy ideológia, nem a törvény, hanem az Atya, Jézus Krisztus Atyja, a Lélek által.

Én tudok egy megoldást arra nézve, hogy Isten miért NEM gyógyít. :-)
Nem a saját kútfőmből, hanem az Igéből és az életből:

2Kor 12,7 És hogy a kijelentések nagysága miatt el ne bizakodjam, tövis adatott nékem a testembe, a Sátán angyala, hogy gyötörjön engem, hogy felettébb el ne bizakodjam.

Persze nem mindig ez a megoldás, de sok esetben ez.

Idézet:
Ettől a rossz dolgot nem kell jónak nevezni. Pál is rossznak tartotta a tövist az oldalában, ezért akart tőle megszabadulni. Kétszer is kérte Istent, de nem történt semmi. Itt csak találgatni tudunk, de biztos vagyok benne, hogy jó oka volt. Majd odafenn megtudjuk.


Akkor már oda fenn is vagyunk! :-)

Idézet:
A hűséges buzgó hívő számára a mi egyenletünkből nem jön ki nyomorúságos élet a megértett szellemi igazságok alapján.


Ez igaz! De mind ez akár (nem feltétlenül!) betegségek, fájdalmak, meg nem értettségek között is lehet és egykor odaát, a "másik oldalon" meg teljesen nyugodt lesz, olyan, amire már itt vágynánk. (no sírás, no betegség, no fájdalom, no halál)
Arra, hogy ezek már ITT nem lesznek az életem kísérői, nekem nincs ígéretem.
Viszont arra van, hogy az Úr Jézus ezekben sem hagy el és ezért nem lehet nyomorúságos a hívő ember élete.
Szerintem....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:

Jézus a kereszre felvitte a betegségeinket is, elvégre sebeiben gyógyultunk meg, ez pedig csakis a földi életre vonatkozhat, mert a mennyben nem lesz már betegség. A megváltásnak ez a része mostani életünkre vonatkozik. És van még pár tétel mellette, ami úgyszint a mostani földi életünkre vonatkozik.
üdv
ex



Az egész Írás szerint Krisztus halála nem antropológiai javakért szereztetett, hanem "bűneink engeszteléséért."-
Csak pár példa:


Zsid 9,14
"... Krisztus vére, aki örökkévaló Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul az Istennek, mennyivel inkább megtisztítja lelkiismeretünket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljunk az élő Istennek. "

Zsid 9,15
"Így tehát új szövetség közbenjárója lett Krisztus, mert meghalt az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért, hogy az elhívottak elnyerjék az örökkévaló örökség ígéretét. "

3Móz 17,11
"Mert a test lelke a vérben van, és én az oltárra adtam azt nektek, hogy engesztelést szerezzen értetek. Mert a vér a benne levő lélek által szerez engesztelést. "

Róm 4,25
Jézus a mi Urunk
"halálra adatott bűneinkért, és feltámasztatott megigazulásunkért."


" Krisztus teste és vére lelki áldozat volt." Luther

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. máj. 16., vasárnap 19:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Az egész Írás szerint Krisztus halála nem antropológiai javakért szereztetett, hanem "bűneink engeszteléséért."-
IS.
Az idézett ige nem tagadja, nem mond ellent és nem radírozza ki pl. azt, hogy sebeiben gyógyultunk meg.
A kereszthalál, a megváltás, nem csak a bűnbocsánatra vonatkozott. Az viszont igaz, hogy nem vonatkozik semmi arra aki nem hisz benne.
Isten "úrimber" és nem kényszeríti senkire az áldásait.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. máj. 16., vasárnap 19:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
Az egész Írás szerint Krisztus halála nem antropológiai javakért szereztetett, hanem "bűneink engeszteléséért."-
IS.
Az idézett ige nem tagadja, nem mond ellent és nem radírozza ki pl. azt, hogy sebeiben gyógyultunk meg.

üdv
ex



--Igen "sebeiben gyógyultunk meg" bűneinkből"-
mert áldozata "lelki". :)

"...halálra adatott "bűneinkért".

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én is fontosabbnak tartom, hogy a szívünk gyógyuljon, de természetesen minden hívő ember tudja, hogy Isten ma is képes testi gyógyulásokat is adni.

Én szerintem minden hívő ember imádkozott már testi gyógyulásért, akár önmaga, akár családtagjai, akár itt író hívő társa érdekében. :-)

De szerintem a nem hívők is imádkoznak gyógyulásért, olyanok, akiknek a kereszt titka még nem ismert.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ha az igéknek csak a szimbólikus jelentését vesszük figyelembe, vagyis elszellemiesítjük, az tulajdonképpen az ige jelentésének a megcsonkolása. Tényszerűen az Úr által felkínált ajándékok egy jó részének az elutasítását jelenti.
Olyan mint a viccbeli hívő az árvízkor.
Ne veszítsétek szem elől, hogy krisztusban az Úr mindent nekünk adott.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Én is fontosabbnak tartom, hogy a szívünk gyógyuljon, de természetesen minden hívő ember tudja, hogy Isten ma is képes testi gyógyulásokat is adni.

Én szerintem minden hívő ember imádkozott már testi gyógyulásért, akár önmaga, akár családtagjai, akár itt író hívő társa érdekében. :-)

De szerintem a nem hívők is imádkoznak gyógyulásért, olyanok, akiknek a kereszt titka még nem ismert.


--Ez igaz, de nem is ez volt az alaptéma,- hanem, hogy az ézsaiási prófécia "az ő sebei árán gyógyultunk meg" értelmezhető-e a testi gyógyulás alapjaként...

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 23:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Ha az igéknek csak a szimbólikus jelentését vesszük figyelembe, vagyis elszellemiesítjük, az tulajdonképpen az ige jelentésének a megcsonkolása. Tényszerűen az Úr által felkínált ajándékok egy jó részének az elutasítását jelenti.
Olyan mint a viccbeli hívő az árvízkor.
Ne veszítsétek szem elől, hogy krisztusban az Úr mindent nekünk adott.
üdv
ex


-Úgy tűnik, nem egy nyelven beszélünk.

-Ezért nem tudom elfogadni a fejtegetésedet,- de így a vitának sincs értelme,se közös alapja,- szerintem. :)

Isten igéje nem szimbolika, hanem valóság/igazság.

Jézus mondja:
"Az Isten Lélek/Szellem és akik őt imádják,szükséges, hogy lélekben/szellemben és igazságban/valóságban imádják." Ján 4,24
"Szenteld meg őket az igazsággal, a te igéd igazság." Ján 17,17
"Én vagyok...az igazság"... Ján 14,6


üdv
L

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 04:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
.
"Az igazi béke nem csupán a feszültség hiánya,
hanem az igazság jelenléte."

Martin Luther King


én azért boldog lennék a feszültség valamelyes CSÖKKENÉSÉTŐL is... a betévedőkre való tekintettel is...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 05:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Úgy tűnik, nem egy nyelven beszélünk.
Na, ebben egyetértünk. :)

Idézet:
Isten igéje nem szimbolika, hanem valóság/igazság.
Épp ezt magyarázom, te viszont csak a szimbolikus jelentését akarod megérteni.
Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.
Másod sorban a lelki sebek gyógyulását. És szimbolikusan beszélhetünk a bűn által okozott sebek gyógyulásáról. Na, te csak ezt az utolsót hangsúlyozod.
Ezért a csonkolás. Ezért, aki kereső, azt a magyarázatoddal elzárod a lényegtől, vagyis attól, hogy a kereszthalál áldozatában benne van a mai fizikai gyógyulásának lehetősége.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 06:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, amikor a szív gyógyul, akkor TÖRTÉNNEK események, TESTI események, ami nem biztos hogy testi gyógyulás, de testben történt dolog.
Pl. a szüleimmel többet nem tiszteletlenkedek, sőt tisztelem őket, azaz pl. meghallgatom a véleményüket, nem nevezem őket maradinak, segítek nekik a nehézségeikben stb. Ennélkül a testi gyógyulás nélkül valóban csak egy "szellemi irányzat" marad a keresztyénség.

Ilyen testi következményei vannak (és ebből rengeteg) a szív gyógyulsának, ami Jézus sebei által történik.

És ismétlem, minden hívő szokott imádkozni önmaga, ismerősei testi gyógyulásáárt.
Talán ezért sokkal többet (nekem ez a tapasztalatom) , mint az élet tisztulásáért.

Szerintem...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az egyik, hogy egy meg nem tért ember lehet jobb viselkedésű egy hívőnél, és szerintem erre egyszerű a magyarázat.
Jobb neveltetést kapott!
Voltak földi, emberi tanítói (akár még papok, lelkészek, vagy pásztorok is), akik a jóra nevelték és ő igyekezett/igyekszik nekik megfelelni, ezeknek az eszméknek, törvényeknek engedni.
És itt jön be a második gondolat, hogy a hívő ember annyiban más (félve írom le, több) egy nem megtért embernél, hogy a tanítója már nem egy másik ember, nem egy ideológia, nem a törvény, hanem az Atya, Jézus Krisztus Atyja, a Lélek által.


Erről mit gondoltok?
A neveltetés miatt lehet, hogy valakinek egészségesebb a pszichéje, még akkor is ha nem hívő?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
SIMÁN!

annyit azért pontosítanék, hogy nem a "nevelés" a kulcs, hanem a PÉLDA...

és még a példa is ÖSSZESSÉGÉBEN igaz csak

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 14:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Különbség van nevelés és példa között?
És hogy a példa összeségében igaz, az mit jelent? (más vagyok a gyülekezetbe és más otthon?)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség