Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 17., hétfő 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Idézet:
Isten igéje nem szimbolika, hanem valóság/igazság.


Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.

üdv
ex



A valóság/igazság (alétheja) kifejezést az Ige Isten lényegével kapcsolatban használja és változhatatlan, örök szellemi valóságot jelent.

A Biblia szerint Krisztus halála nem antropológiai javakért szereztetett, hanem az egész világra kiterjedően, kozmikus jelentőséggel "bűneink engeszteléséért."- Sehol nem olvasható az Írásban, hogy Krisztus a "test gyógyulásáért" halt volna meg.
"Jézus Krisztusnak a vére megtisztít minket minden bűntől." 1.Jn 1,7

"Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, 
mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is. " 1.Jn 2,1-2


üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 18., kedd 00:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
Loisz írta:
.
"Az igazi béke nem csupán a feszültség hiánya,
hanem az igazság jelenléte."

Martin Luther King



... a betévedőkre való tekintettel is...

(A mondatodnak csak a második felét idéztem!)


-Igazad van, az "igazság jelenléte" nagyon fontos, a "betévedőkre való tekintettel !!! " :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 18., kedd 05:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Martin Luther Kinget továbbgondolva:
Itt, úgy tűnik, nem az igazi béke van jelen, következésképpen nincs jelen az Igazság sem.
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 18., kedd 05:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
BENNEM békesség van, mert hittel látom hogy az Igazság itt van közöttünk, de csak részleteiben bennünk.

Nekem érthető, amit Loisz és Ex írt.
Jézus sebei meggyógyítanak. Első renden a halott részt gyógyítják (lehellet, Istennel való kapcsolat, pneuma) Mert ezen a területen nagyobb a baj, mint a testi betegségeink területén. (bármennyire nem ezt látják a testi szemeink)
Ugyan akkor Jézusnak ma is hatalma van arra, hogy testi gyógyulásokat adjon.
Ugyan akkor ha ez gátja lenne az ember megszentelődésének, akkor ezt nem adja.
Azért tiszteséges ezt a második mondatot is hirdetni, hogy aki elkezdi Jézust követni, ne érezze becsapva magát, ha elmarad a testi gyógyulás.

Szerintem.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 18., kedd 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
...
-Igazad van, az "igazság jelenléte" nagyon fontos, a "betévedőkre való tekintettel !!! " :)


net2rist írta:
...
... ha a kereszténység VALÓBAN "elengedi" a felsőbbrendűség-tudatát, akkor "lejjebb ad" az "egyetlen közbenjáró" elvén alapuló KIZÁRÓLAGOSSÁGÁBÓL...

tökéletesen LÁTOM, hogy ez a "jogos" (vagy idézőjel nélkül JOGOS) felsőbbrendűségtudat HOVA VEZET, elég csak "átnézni a szomszédba" egy másik fórumra, ahol szinte BÁRMELYIK topicban megvannak az "igazak" és a "tévelygők" és az igazak definícióját lényegében az ottani admin SAJÁT meggyőződése határozza meg... rendkívül örülök, hogy ITT NEM ez a fajta "pluralizmus" érvényesül ...

bocsánat a "kitérőért", de ez remek (és szektorsemleges) szemléltetés, mert ha elkezdenék a református avagy karizmatikus "jogos önérzettel" példálózni, tutira beleakadnék valaki bajszába, amit pedig nagyon nem szeretnék!

szerintem ennyiből még csak sejteni lehet (szokásos net2rist féle homály), hogy mit akarnék mondani, de ez a kérdés FONTOS, ezért inkább most megfogalmazom direktben is:

ha FELADJUK az "egy út" kiválasztottság-tudatán alapuló FELSŐBBRENDŰSÉGÉT, megérkezünk oda, hogy "a hegyre több út vezet", ami kb. az istenkáromlással egyenértékű ugyanezen körökben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 05:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta be, de Adrian Plass írta:
Elképzeltem, amint Hugoval egymás mellett megyünk Isten elé. Megpróbáltam úgy látni, hogy engem elfogad, Hugot pedig elutasítja. Képzeletem azonban erre nem volt képes, talán fordítva, úgy igen. A vallástól függetlenül megéreztem Hugoban Isten szeretetének egy darabját. Egyszerűen benne volt. Isten pedig valószínűleg nagy örömmel várná haza önmagának egy darabját.
De ki vagyok én, hogy ítéljek? Mit tudok én felmutatni a hitemből? Hugo olyan szenvedéseket élt át, amiket én el sem tudok képzelni. Mit tudtam én a szenvedésről egy olyan emberhez képest, aki, amikor alig tizenévesen először belépett a náci haláltábor kapuján, látta, amint az öccsét kivégezni viszik, mert nem volt használható a nácik számára. Mi lehet az oka, hogy Hugo nem csupán zsidó hite mellett maradt meg, hanem még rabbinak is elment, jóllehet az átélt szenvedések után azt gondolnánk, az emberben inkább a szerető Isten létének elutasítása, mint sem a bizalom erősödik meg. ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 17:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Martin Luther Kinget továbbgondolva:
Itt, úgy tűnik, nem az igazi béke van jelen, következésképpen nincs jelen az Igazság sem.
:(



-Kedves nX !
Igazad is van,- meg nem is egyezünk egészen. Szerintem azért van ez a fórum és benne ez a topik "megtérés,személyes hit", hogy az Igazságot keressük.

-A magam részéről a Biblia Igazságához ragaszkodom, ezért abból idézek a fennálló vitában.- Nem is teszek hozzá semmit, egyértelműen érthető.-
-Ha az Igét elismerjük Igazságnak, Krisztus privilígiumához ragaszkodunk, - az pedig nem jelenti azt, hogy a magunk igazát tartanánk feljebbvalónak a "más" igazságokkal szemben.

Krisztus mondja: "ÉN VAGYOK AZ ÚT, AZT IGAZSÁG ÉS AZ ÉLET, senki sem mehet az Atyához csakis én általam." Jn 14,6

Idézet:
Ézs 53,5
Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket, bűneink miatt törték össze. Ő bűnhődött, hogy nekünk békességünk legyen, az ő sebei árán gyógyultunk meg.
 Róm.4,25  1Kor.15,3  1Pt.2,24
Ézs 53,6
Mindnyájan tévelyegtünk, mint a juhok, mindenki a maga útját járta. De az Úr őt sujtotta mindnyájunk bűnéért.
 ApCsel.10,43  2Kor.5,21  1Pt.2,25


üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
...
Igazad is van,- meg nem is egyezünk egészen. Szerintem azért van ez a fórum és benne ez a topik "megtérés,személyes hit", hogy az Igazságot keressük.

-A magam részéről a Biblia Igazságához ragaszkodom, ezért abból idézek a fennálló vitában.- Nem is teszek hozzá semmit, egyértelműen érthető.-
...

üdv
L.


hogy stílszerű legyek: igazad is van, meg nem is egyezünk egészen... sőt... EGYÁLTALÁN NEM egyezünk, ugyanis "fennálló vitát" én nem igazán látok, ha mégis: nem szeretnék "másik fél" lenni egy ilyen hitvitában...

különböző embereket, különböző hangsúlyokat, különböző megtapasztalásokat látok, és ezek BÉKÉS megosztását...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 18:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Miben értünk egyet?

Azt gondolom, abban egyet értünk, hogy Jézus Krisztus sebei által az ember szíve gyógyul, az Ő sebeit látva áll helyre az ember és Isten kapcsolata lelki értelemben és ennek csodálatos következményei vannak emberi síkon.

Ugyan akkor abban is egyet értünk, hogy Jézus Krisztus ma is tud gyógyítani, ma is adhat csodálatos gyógyulásokat és ha a hívő ember meggyógyul, akkor elég könnyen ad hálát Istennek azért, hogy meggyógyította.

Abban is egyet értünk, hogy Isten a legnagyobb hit mellett is megteheti, hogy betegen hagyja a hívő embert testileg. (míg meg nem kapjuk új testünket)

Mi az, amiben még egyet értünk? :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Loisz!

Úgy gondolom, közülünk mindenki azzal a szent elhatározással él, és így ír ide is, hogy ő az Igazságot keresi. Miközben - magamból kiindulva mondom, de feltételezem, azért annyira nem különbözünk egymástól -, tehát miközben meg vagyunk győződve, hogy az Igazságot keressük, be nem vallottan azt is hisszük, hogy a másik eltévesztette, vagy netán szándékosan nem akarja látni az Igazságot. A másik meg van vezetve, a másikat meg kell győzni arról, hogy téved, hiszen egyszerre nem lehet valami igaz is, meg nem is, ugye?
Most úgy érzem - és remélem, nem követek el blaszfémiát ezzel; nem tudom, hogy ez teológiailag mennyire helytálló - hogy az Ige testté létele és közöttünk lakozása, megtöretése azt is jelenti, hogy valahol a viszonyokban van az Igazság, sohasem valamelyikünknél. Az Igazság számunkra - én most így érzem: a színről-színre látásig a hívők számára sem - jelenik meg másként, csak, mint megtöretett és szétosztott Igazság.
A Biblia minden sora igaz, de már az is értelmezés, hogy mikor melyik igéjét kapom elő. Tudod, mint a hírszerkesztésben, nem mindegy, hogy egy hír követ-e, vagy éppen megelőz egy másikat – szóval, minden, amihez hozzányúlunk, értelmezés valamilyen szinten, és Isten ilyen mélyen kiszolgáltatta magát nekünk, hogy ránk bízta az Ige hirdetését. Óriási felelősség, hogy mit kezdünk vele. Erre is érvényes, mint egyébként minden döntésünkre, minden pillanatban, amit Isten mond, hogy elénk adta az áldást és az átkot, az életet és a halált, és azt várja, hogy válasszuk az életet.
Hogy lehet valami egyszerre igaz is, meg nem is? Szerintem lehet. Van két ember, mondjuk. Az egyik ismeri az Igazságot, a másik nem. Aki ismeri azt, kioktathatja a másikat az Igazságról. Aki nem ismeri, az meg fogadhatja szeretettel a kioktatást. Így lehet, hogy megfordul a viszony, vagyis aki nem ismeri, az mégiscsak többet ért belőle, mint aki ismerte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 19., szerda 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
1.Kor.13.
8.
A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
9.
Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
10.
De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
11.
Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
12.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
13.
Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


Még önmagamat is csak rész szerint ismerem, pedig magamnál többet nem vagyok semmivel és senkivel!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 00:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nX írta:
Idézet:
Az Igazság számunkra - én most így érzem: a színről-színre látásig a hívők számára sem - jelenik meg másként, csak, mint megtöretett és szétosztott Igazság.


-Ha jól értem, Te a számunkra megjelenő Igazságról beszélsz.
Én pedig a Biblia Igazságáról.
-Van egy keleti mondás, amit széltében-hosszában szívesen emlegetnek.- Valahogy így szól: A hegy tetőre több út vezet, de mindegyik felér a csúcsra.-

-Átvitt értelemben az Igazságra értve, egyetértesz ezzel ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. máj. 20., csütörtök 03:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 00:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
11.
Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
--
Még önmagamat is csak rész szerint ismerem, pedig magamnál
többet nem vagyok semmivel és senkivel!





-A fenti ige alapján van fejlődés, vagy nincs ?
A Teljesség és a fokozatos megismerés között nagy a különbség. Emberi szinten - mindig csak arról beszélhetünk, hogy a jelenlegi, mostani ismereteim szerint.- De ha a magasugró sohase teszi feljebb a lécet,- hova jut ? Nem egyhelyben toporog ?
-Az iskolás, ha minden évben megbukik, eljut-e a lehetséges felső fokra ?
-Így értem én a "hit és megismerés" kérdését.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 03:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Miben értünk egyet?

Mi az, amiben még egyet értünk? :-)



--Mi az, amiben nem értünk egyet ? - A sorrend felállításában,
Egyfolytában a testi gyógyulásról beszéltek, annak lehetőségeiről,kapjuk, nem kapjuk stb.

-Holott elsőrenden Krisztus helyettes váltsághalála a bűneinkért adatott. Az Isten Lélek, Krisztus áldozata lelki,- az Ő vére megtisztít minden BŰNTŐL. :) Ez az üdvösségünk útja.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 05:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
nX írta:
Idézet:
Az Igazság számunkra - én most így érzem: a színről-színre látásig a hívők számára sem - jelenik meg másként, csak, mint megtöretett és szétosztott Igazság.


-Ha jól értem, Te a számunkra megjelenő Igazságról beszélsz.
Én pedig a Biblia Igazságáról.
-Van egy keleti mondás, amit széltében-hosszában szívesen emlegetnek.- Valahogy így szól: A hegy tetőre több út vezet, de mindegyik felér a csúcsra.-

-Átvitt értelemben az Igazságra értve, egyetértesz ezzel ?


Ha a hegy csúcsának ugyanazt az Igazságot tartjuk, és az utakat kisbötűvel írjuk, akkor azt mondanám: igen...
:idea: De nem, egyáltalán nem értek ezzel egyet, nem azért, mert nem hinném, hogy Istenhez többféleképpen el lehetne jutni, hanem mert ez a kép azt feltételezi, hogy az Istenre találás olyan, hogy az ember eldönti, hogy ezt a nagy hegyet most megmássza, mint ahogy a többi vallás ezt teszi a saját isteneivel.
Pedig a valóságban ez egészen másként történik. Az Isten látja, hogy szegény szerencsétlen teremtménye egyik vakondtúrástól a másikig vánszorog, és megszánja, és felemeli. Vagyishogy a hegy megy Mohamedhez (aki aztán leteszi a jatagánt, és buzgó keresztény lesz :wink: )
A Biblia Igazsága és a számunkra megjelenő Igazság? - Tudnál erről egy kicsit bővebben beszélni?
Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség