Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
[Róm. 2.17] Ha pedig te a zsidó (?keresztyén/keresztény?) nevet viseled, és a törvényből hamis biztonságot merítve megnyugtatod magad, ha te Istennel dicsekszel
[Róm. 2.18] és ismered a törvényben megnyilatkozó isteni akaratot, ha a törvényből nyert oktatás alapján mérlegelni tudod az eltérő ítéleteket,
[Róm. 2.19] ha elhitetted magaddal, hogy vakok vezére, sötétségben levők világossága,
[Róm. 2.20] esztelenek nevelője, kiskorúak tanítója vagy, mivel a mózesi törvényben (plusz ugye az Újszövetségben) bírod az alakba öntött ismeretet és igazságot,
[Róm. 2.21] hát akkor éppen te, aki tanítasz, nem tanítod magadat? Ki azt hirdeted: ne lopj, lopsz?
[Róm. 2.22] ne törj házasságot, házasságot törsz? Ki utálod a bálványokat, templomot fosztogatsz?
[Róm. 2.23] Ki a törvénnyel dicsekszel, a törvény áthágásával gyalázod meg az Istent?
[Róm. 2.24] Hiszen "Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között," - amint az írva van.
[Róm. 2.25] Mert használ ugyan a körülmetélkedés, ha a törvényt véghez viszed, de ha a törvény áthágója vagy, körülmetélt voltod körülmetéletlenséggé változik.
[Róm. 2.26] Ha ellenben a körülmetéletlenek a törvény igazságos útjait megőrzik, körülmetéletlen voltuk nem számít-e majd körülmetéltségnek?
[Róm. 2.27] Akkor azok a körülmetéletlenek, akik természetüknél fogva hajtják végre a törvényt, fognak elítélni téged, aki betűn és körülmetélésen keresztül hágod át a törvényt.


azért Pál is tudott durva dolgokat írni, nem? :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 05:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
--Mi az, amiben nem értünk egyet ? - A sorrend felállításában,
Egyfolytában a testi gyógyulásról beszéltek, annak lehetőségeiről,kapjuk, nem kapjuk stb.

-Holott elsőrenden Krisztus helyettes váltsághalála a bűneinkért adatott. Az Isten Lélek, Krisztus áldozata lelki,- az Ő vére megtisztít minden BŰNTŐL. Ez az üdvösségünk útja.


Idézet:
Jézus sebei meggyógyítanak. Első renden a halott részt gyógyítják (lehellet, Istennel való kapcsolat, pneuma) Mert ezen a területen nagyobb a baj, mint a testi betegségeink területén. (bármennyire nem ezt látják a testi szemeink)
Ugyan akkor Jézusnak ma is hatalma van arra, hogy testi gyógyulásokat adjon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 05:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
-A fenti ige alapján van fejlődés, vagy nincs ?
A Teljesség és a fokozatos megismerés között nagy a különbség. Emberi szinten - mindig csak arról beszélhetünk, hogy a jelenlegi, mostani ismereteim szerint.- De ha a magasugró sohase teszi feljebb a lécet,- hova jut ? Nem egyhelyben toporog ?
-Az iskolás, ha minden évben megbukik, eljut-e a lehetséges felső fokra ?
-Így értem én a "hit és megismerés" kérdését.


Van!
A Teljesség itt van köztünk (Jézus Krisztusban), de befogadni Őt csak a hit mértéke szerint tudjuk, rész szerint, részenként, fokozatosan.

Idézet:
12.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
13.
Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


Szóval van fejlődés és az Úr teszi feljebb mindig a lécet, és ez a legjobb, mert Ő SZERET minket!
Ebben egyet értünk?
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 06:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
IGEN! :)
(és nem CSAK ebben :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
--Mi az, amiben nem értünk egyet ? - A sorrend felállításában,
Nem sorrendről volt szó.
Idézet:
-Holott elsőrenden Krisztus helyettes váltsághalála a bűneinkért adatott. Az Isten Lélek, Krisztus áldozata lelki,- az Ő vére megtisztít minden BŰNTŐL. :) Ez az üdvösségünk útja.
Ezt más sokadszor leírtad, de ebben már az elején is egyetértett mindenki.
Idézet:
Egyfolytában a testi gyógyulásról beszéltek, annak lehetőségeiről,kapjuk, nem kapjuk stb.
Nem egyfolytában csak itt néhányan szerettük volna megértetni, hogy másodsorban a helyettesítő keresztáldozatnak vannak egyéb hozadékai, amitől úgy tűnik mintha kényszeresen menekülnél. Nem probléma, ha valaki nem fogadja el az ige egy részét, de ha ezt tanítja is akkor ránehezedik a tanítók felelősége. Ugyanis a csonkolt értelmezéssel másokat kizársz a megváltás egyéb áldásainak lehetőségéből.
Igen Jézus bűnné lett, hogy mi megigazuljunk. Ez üdvösségi kérdés, de ezen nem is vitatkozott senki.
De megsebesittetett, hogy mi meggyógyuljunk és itt a testi gyógyulást nem lehet kizárni spekulatív alapon.
Továbbá átokká lett, hogy mi megszabadulhassunk az átkoktól, hogy áldottak lehessünk.
Szegénnyé lett, hogy mi meggazdagodjunk. (ezt sem lehet önkényesen szellemiesíteni, vagyis csak szellemi dolgokra értelmezni)
Ez utóbbiakat itt erre a földi életre szerezte, adta nekünk Jézus az áldozatával.
Itt jön be továbbá az Szentszellem ajándékai és azoknak elvetése/tagadása bizonyos teológiák által. Az ajándékokat nem a karizmatikusok találták ki, hanem meg van írva. Az ajándékok is itt erre a földi életre adattak arra, hogy elvégezhesse az hívő és az egyház a feladatát, elhívását. A Mennyben nem lesz szükségünk ilyesmikre, az egy másfajta létezés forma lesz.
Magam részéről nem hiszem, hogy a Szsz gyümölcseit meg lehet teremni a Szsz ajándékainak elutasítása közben.
Igen, Péternek is igaza van, hogy ezek, pl. a gyógyulás. nem működik mindig, és főleg nem automatikusan. De ezt azok sem mondják, akik hiszik és gyakorolják a hitből való gyógyulást és a többit.
Isten találta ki, hogy ebben a korban a hit bolondsága által lehet hozzá menni. Ha pedig hit, akkor nem működhet 100%-osan mert akkor már nem hit lenne. Pontosan a nem mindig működés az ami a hitet gyakoroltatja.
A hitet a próbák teszik erőssé, az teszi tűzben megpróbált arannyá. (itt csendesen megjegyezném, az nem a nagy hit bizonyítéka, ha valakinek az életében soha semmi nem működik az ígéretek közül :) )
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Idézet:
-A fenti ige alapján van fejlődés, vagy nincs ?
A Teljesség és a fokozatos megismerés között nagy a különbség. Emberi szinten - mindig csak arról beszélhetünk, hogy a jelenlegi, mostani ismereteim szerint.- De ha a magasugró sohase teszi feljebb a lécet,- hova jut ? Nem egyhelyben toporog ?
-Az iskolás, ha minden évben megbukik, eljut-e a lehetséges felső fokra ?
-Így értem én a "hit és megismerés" kérdését.


Van!
A Teljesség itt van köztünk (Jézus Krisztusban), de befogadni Őt csak a hit mértéke szerint tudjuk, rész szerint, részenként, fokozatosan.

Idézet:
12.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
13.
Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


Szóval van fejlődés és az Úr teszi feljebb mindig a lécet, és ez a legjobb, mert Ő SZERET minket!
Ebben egyet értünk?
:-)


---Végre, hogy valamiben egyetértetek velem ! :) :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
]

Ha a hegy csúcsának ugyanazt az Igazságot tartjuk, és az utakat kisbötűvel írjuk, akkor azt mondanám: igen...
:idea: De nem, egyáltalán nem értek ezzel egyet, nem azért, mert nem hinném, hogy Istenhez többféleképpen el lehetne jutni, hanem mert ez a kép azt feltételezi, hogy az Istenre találás olyan, hogy az ember eldönti, hogy ezt a nagy hegyet most megmássza, mint ahogy a

többi vallás ezt teszi a saját isteneivel.
****************************************
Pedig a valóságban ez egészen másként történik. Az Isten látja, hogy szegény szerencsétlen teremtménye egyik vakondtúrástól a másikig vánszorog, és megszánja, és felemeli. Vagyishogy a hegy megy Mohamedhez (aki aztán leteszi a jatagánt, és buzgó keresztény lesz :wink: )



--Nagyon igaz ! - A sokféle úton, módon felfelé mászók a VALLÁST gyakorolják - és mint tudjuk "sok isten van menyben és a földön".
- A keresztyén evangélium, hogy ISTEN HAJOLT LE KRISZTUSBAN hozzánk!-
Idézet:
1Kor 8,6
nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala.
 Ef.4,5-6  Jn.1,3  Kol.1,16-17
1Kor 8,7
Viszont nem mindenkiben van meg ez az ismeret...


Idézet:
A Biblia Igazsága és a számunkra megjelenő Igazság? - Tudnál erről egy kicsit bővebben beszélni?


-A Biblia igazsága: Krisztus.- A számunkra megjelenő Igazság is: Krisztus,- csak nem egyformán látjuk, fogadjuk be! - Sőt sok-sok tévtanítás is van, amelyek megzavarhatják tisztán látásunkat.- Azért jó beszélni, -sőt imádkozni egymásért, egymással, mert a Lélek eközben munkálkodik és tisztulhat a látásunk.

Ahogy Pál ap. célul tűzi ki:

Idézet:
Ef 4,13
míg eljutunk mindnyájan a hitnek és az Isten Fia megismerésének egységére, a felnőttkorra, a Krisztus teljességét elérő nagykorúságra,


üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
Idézet:
-A Biblia igazsága: Krisztus.- A számunkra megjelenő Igazság is: Krisztus,- csak nem egyformán látjuk, fogadjuk be! - Sőt sok-sok tévtanítás is van, amelyek megzavarhatják tisztán látásunkat.- Azért jó beszélni, -sőt imádkozni egymásért, egymással, mert a Lélek eközben munkálkodik és tisztulhat a látásunk.


Ti hogyan állapítjátok meg, hogy valami tévtanítás? Történt-e már olyan veletek, hogy amit a saját egyházatok, felekezetetek, tanítótok, hitvalló ősötök vallott, abban fedeztetek fel téves tanítást? Vagy tévedni mindig csak más felekezetek szoktak? Csak azt ne mondjátok, hogy a végső instancia a Biblia - tudom, hogy ez szokott lenni a hivatalos válasz, de ha mindnyájan azt mondjuk, hogy egyedül a Biblia az autoritás számunkra, és adott esetben mégis mindenkinek más végeredmény jön ki, akkor mégsem az. Hanem talán a mi Biblia-értelmezésünk a végső autoritás. Az meg mégsem elég szilárd alap, hogy valami azért igaz, mert én így gondolom, vagy az énfelekezetem, énegyházam stb. így gondolja.

üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Loisz írta:
Idézet:
-A Biblia igazsága: Krisztus.- A számunkra megjelenő Igazság is: Krisztus,- csak nem egyformán látjuk, fogadjuk be! - Sőt sok-sok tévtanítás is van, amelyek megzavarhatják tisztán látásunkat.- Azért jó beszélni, -sőt imádkozni egymásért, egymással, mert a Lélek eközben munkálkodik és tisztulhat a látásunk.


Ti hogyan állapítjátok meg, hogy valami tévtanítás? Történt-e már olyan veletek, hogy amit a saját egyházatok, felekezetetek, tanítótok, hitvalló ősötök vallott, abban fedeztetek fel téves tanítást? Vagy tévedni mindig csak más felekezetek szoktak? Csak azt ne mondjátok, hogy a végső instancia a Biblia - tudom, hogy ez szokott lenni a hivatalos válasz, de ha mindnyájan azt mondjuk, hogy egyedül a Biblia az autoritás számunkra, és adott esetben mégis mindenkinek más végeredmény jön ki, akkor mégsem az. Hanem talán a mi Biblia-értelmezésünk a végső autoritás. Az meg mégsem elég szilárd alap, hogy valami azért igaz, mert én így gondolom, vagy az énfelekezetem, énegyházam stb. így gondolja.

üdv
nX


-Természetesen megtörtént velem nem is egy esetben, hogy -különösen a kezdeti időszakban, hogy nem tiszta tanítást hallottam.-
-Utólagos ismereteim alapján állapítottam meg, hogy az tévtanítás volt, azért, mert nem érintett belsőleg, nem adott se örömöt, se békességet.- VALLÁSOS BESZÉD VOLT CSUPÁN !
És nemcsak máshol, hanem a saját, akkori gyülekezetemben.-

-"Amire rezonálok, az igaz" idéztem nem is nagyon régen Csoóri S-tól,- de nagyon bennem maradt, mert közelebb vitt ahhoz a megismeréshez, hogy honnan tudhatom meg, mi az igaz.- Mostani ismereteim és tapasztalatom szerint már a Lélek figyelmeztet ! (!! igen, ez így igaz. "a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt" (és azért mondok "lelket", mert én is sokáig a Károli fordításon éltem, bennem maradt, de tulajdonképen a "Szellem/szellemet" értek alatta)

-Ha rendszeresen olvassuk Isten igéjét és befogadjuk, engedjük, hogy átjárjon, gondolatban foglalkozunk vele,- az valóban úgy működik, mint a MAG, ahogy Jézus mondta.- Ha a szívünk jó föld, mert "szelíden" fogadjuk a belénk oltott igét (Jakab ap.) - az elkezd "dolgozni" bennünk, " MAGÁTÓL " .

-Az IGE munkálja bennünk a Szentszellem által a hitet és a megismerést.- És egyszer csak eljutunk oda, hogy "érezzük", hogy amit hallunk igaz, vagy nem. Jó, vagy rossz. Azaz egyezik-e az Ige Szellemével.- Mert "nincs Szentszellem ige nélkül." A SZENTLÉLEK pedig mindig KRISZTUS ARCÁT VILÁGÍTJA MEG.-

-A Biblia autoritása nem lehet kétséges ! - Csakis az értelmezés lehet kétséges, ha nem a Lélek által munkált megértés, hanem a saját értelmünk szerinti. Ezért lehet többféle az eredmény,- szerintem.

-Röviden ezek a saját tapasztalataim. :)

üdv. :)
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 15:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
exrefis
Hozzászólás Elküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 10:

Loisz írta:
--Mi az, amiben nem értünk egyet ? - A sorrend felállításában,

Nem sorrendről volt szó.



exrefis írta:
Loisz írta:
-Úgy tűnik, nem egy nyelven beszélünk.
Na, ebben egyetértünk. :)

Idézet:
Isten igéje nem szimbolika, hanem valóság/igazság.
Épp ezt magyarázom, te viszont csak a szimbolikus jelentését akarod megérteni.
Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.
Másod sorban a lelki sebek gyógyulását. És szimbolikusan beszélhetünk a bűn által okozott sebek gyógyulásáról. Na, te csak ezt az utolsót hangsúlyozod.



"első sorban..."
"másod sorban..."
"utolsó sorban..." - ez nem sorrend állítás ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 15:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
"első sorban..."
"másod sorban..."
"utolsó sorban..." - ez nem sorrend állítás ?

De, ez sorrend állítás.
De nem ezen vitatkoztunk. Ugyanis ahogy mondtam, a az üdvösség szerző bünökért való helyettesítő áldozat elsődlegességét senki sem vitatta az elejétől fogva.
Abban van nézeteltérés, hogy ezen kívül vannak-e, erre a világra vonatkozó, más tételei is a megváltásnak.
Szerintem igen, mert meg van írva. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
"első sorban..."
"másod sorban..."
"utolsó sorban..." - ez nem sorrend állítás ?

De, ez sorrend állítás.
De nem ezen vitatkoztunk. Ugyanis ahogy mondtam, a az üdvösség szerző bünökért való helyettesítő áldozat elsődlegességét senki sem vitatta az elejétől fogva.
Abban van nézeteltérés, hogy ezen kívül vannak-e, erre a világra vonatkozó, más tételei is a megváltásnak.
Szerintem igen, mert meg van írva. :)
üdv
ex



Kedves ex !

Sem bántani, sem tanítani nem akarlak.- De ez mit jelent ?

Idézet:
az üdvösség szerző bünökért

Van ilyen ?

Idézet:
Idézet:
Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.
Másod sorban a lelki sebek gyógyulását.
És szimbolikusan beszélhetünk a bűn által okozott sebek gyógyulásáról. Na, te csak ezt az utolsót hangsúlyozod.

Fenti leveledben pedig az áll, hogy amit utolsó helyre soroltál, annak "elsődlegességét" senki nem vitatta.

Ezt hogy kell érteni ?

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
...
Kedves ex !

Sem bántani, sem tanítani nem akarlak.- De ez mit jelent ?

Idézet:
az üdvösség szerző bünökért

Van ilyen ?

Idézet:
Idézet:
Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.
Másod sorban a lelki sebek gyógyulását.
És szimbolikusan beszélhetünk a bűn által okozott sebek gyógyulásáról. Na, te csak ezt az utolsót hangsúlyozod.

Fenti leveledben pedig az áll, hogy amit utolsó helyre soroltál, annak "elsődlegességét" senki nem vitatta.

Ezt hogy kell érteni ?

üdv
L.


"a királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz" tipikus esete :D

beszúrom az "értelmező vesszőt" :)

íme:
Ugyanis ahogy mondtam, az üdvösségszerző, bünökért való helyettesítő áldozat elsődlegességét senki sem vitatta az elejétől fogva.


a második problémádra pedig:

itt ex kifejezetten a "sebeiben gyógyultunk meg" - hagyományos karizmatikus - értelmezését adja meg (amivel egyébként - most jöttem rá! - nem értek egyet :) hiszen már az orvostudomány is eljutott oda, hogy léteznek pszichoszomatikus betegségek, vagyis a lelki bajok HATÁSÁRA jelennek meg a fizikai betegség tünetei)

amire viszont Te hivatkozol, azt Krisztus keresztáldozatának az ÁLTALÁNOS hatásaira írta ex, ahol TERMÉSZETESEN nem az elsődleges a GYÓGYULÁS (ez az a pont, amiben meglepő módon mind egyetértünk ;))

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2010. máj. 20., csütörtök 16:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 16:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:

Idézet:
az üdvösség szerző bünökért

Van ilyen ?
Helyesen:
Idézet:
...az üdvösség szerző, bünökért való helyettesítő áldozat...


Idézet:
Az Ő "sebeiben gyógyultunk meg". első sorban a fizikai test gyógyulását jelenti.
Másod sorban a lelki sebek gyógyulását.
És szimbolikusan beszélhetünk a bűn által okozott sebek gyógyulásáról. Na, te csak ezt az utolsót hangsúlyozod.

Fenti leveledben pedig az áll, hogy amit utolsó helyre soroltál, annak "elsődlegességét" senki nem vitatta.

Ezt hogy kell érteni ?

A türelmemben próbál meg az Úr általad. :)
Elsődleges, a bűneinkér hozott helyettesítő áldozat. Ezt nem vitatta senki. A bűnök okozta lelki sebeket csak te olvasod bele az igébe.
A sebeiben való meggyógyulás pedig első jelentésben, ezért első sorban, a fizikai, testi gyógyulást jelent. Ha lelki gyógyulás lenne a jelentése, ahogy te érted, akkor úgy szólna az ige, hogy sebeiben gyógyultak meg a lelki sebeink.
És ez minden igével így van. Van az elsődleges, szó szerinti jelentés és utána lehet foglalkozni a másodlagos és szimbólikus jelentésekkel.
Azt láttam még refis koromban is, hogy valósággal félnek a prédikátorok az ige elslődleges, szó szerinti jelentésétől, mert az túlságosan meredek.
De hát ilyen "meredek" Istenünk van. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm Net!
Ezek szerint mégis csak lehet érteni a mondanivalómat. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség