Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 17:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Köszönöm Net!
Ezek szerint mégis csak lehet érteni a mondanivalómat. :)
üdv
ex


igen, ezért akartam én (is) reagálni, mert tényleg nem volt érthetetlen annyira az okfejtésed :)

(amúgy: megint csatabárd-elásódást érzékelek, BÁR ÍGY MARADNA :D)

tudod... a "betévedők" miatt :)

akiknek az IGAZSÁG is fontos... csak van egy bökkenő:

Idézet:
János Evangéliuma:13:35 Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
viewtopic.php?f=18&t=161&start=120

Ex, sajnos a vádjaiddal - miszerint a gyógyulást az Úr Jézustól testileg csak a karizmatikusok kérik és élik - nem tudok közöséget vállalni, mert NINCS ÍGY! Te ebből nem sokat látsz, mert nagyon messze vagy, nem annyira messze, hogy már ne beszélnénk, amiért hála az Úrnak!

Idézet:
A sebeiben való meggyógyulás pedig első jelentésben, ezért első sorban, a fizikai, testi gyógyulást jelent.


Nem igaz, ezzel jól ugyan lehet tömegeket halászni, de várjuk meg AP könyvének a végét, ő hova jutott ebben. :-)
Sokan meggyógyultak Jézus által első renden testileg, aztán elkárhoznak.
pl. 9 leprás.
Ők nem Krisztus sebei által gyógyultak, hanem Isten jóakaratából, de nem a szívükben, csak testükben.

Ex, kérek IGÉT arra, amit írtál! Loisz egész sokat hozott, amit te egy rövid "rosszak és félősek a református papok" fricskával megpróbáltad lesöpörni, de ez így nekem kevés.

És IGEN, testben is meggyógyultunk TÖKÉLETESEN, mert kész van már a hívők új teste jelen időben, de ez még nem az övék, mert ez még Istennél van, mint ígéret.

Azért nem vagyok túl dühös arra, hogy ilyen "halászási formát" használ a HGY, mert a reformátusoknak is van kicsit gázos története, de MIND A KETTŐBEN még is csak át tud ütni az Úr!
(én vagyok erre az egyik példa)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves ex !

-Az Úr Jézus legnagyobb részt PÉLDÁZATOKBAN mondta el a lelki/szellemi tartalmú mondani valóját.-
Mi lenne velünk, ha azokat "elsődlegesen" szószerint értelmez- nénk és nem ismernénk a lelki/szellemi tartalmukat ?
-De milyen jó, hogy megmagyarázta pld. a "magvető" példázatát !

A lelkiismeretes és bölcs prédkátorok -nemcsak a reformátusok- mindig is tartózkodtak a szavak szó szerinti értelmezésétől az IGE
lelki/szellemi tartalmának tolmácsolása helyett. Természetesen azok, akik az újjászületésben kapott Szent-lélek/szellem által képesek erre.

-Itt egy példa Spurgeontól :

Idézet:
Ne merjünk kételkedni !

"Én megyek előtted, a rögös utat elegyengetem, az ércajtókat betöröm, és a vaszárakat leverem" (Ézs 45,2).

Ez Círusnak szólt; de mindörökké szól az Úr minden szellemi szolgájának. Csak menjünk előre hittel, és az Úr megtisztítja előttünk az utat.

Az emberi és a sátáni csalárdság tekervényei kiegyenesednek előttünk: nem kell követnünk cseles kanyarulataikat. Az érckapuk áttörnek, vaszáraik lehullanak. Nem lesz szükségünk sem faltörő kosra, sem feszítővasra. Az Úr maga cselekszi meg értünk a lehetetlent, és ténnyé teszi azt, amit nem is vártunk.

Ezért ne üldögéljünk gyáván és remegve! Menjünk előre kötelességünk útján, hiszen az Úr megígérte:
"Én megyek előtted". Ne kérdezzük, miért, a mi feladatunk az előretörés. Az Úr ügyéről van szó, és Ő alkalmassá tesz majd bennünket a szolgálatra: minden akadály elhárul.

Hát nem megmondta: Az ércajtókat betöröm"? Ugyan, mi állhatna útjába és mi gátolhatná akarata végrehajtásában? Isten szolgáinak kimeríthetetlen erőforrásuk van. A hit előtt szabad az út, akármilyen emberi erő torlaszolja is el azt.

Ha az Úr azt mondja: "betöröm..." "leverem...", akkor ne kételkedjünk ígéretében!

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből



Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-Előző levelem ex ezen idézett mondatára válasz: (lemaradt onnan) :)

Idézet:
És ez minden igével így van. Van az elsődleges, szó szerinti jelentés és utána lehet foglalkozni a másodlagos és szimbólikus jelentésekkel.



Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
http://www.parokia.hu/forum/viewtopic.php?f=18&t=161&start=120

Ex, sajnos a vádjaiddal - miszerint a gyógyulást az Úr Jézustól testileg csak a karizmatikusok kérik és élik - nem tudok közöséget vállalni, mert NINCS ÍGY! Te ebből nem sokat látsz, mert nagyon messze vagy, nem annyira messze, hogy már ne beszélnénk, amiért hála az Úrnak!

Idézet:
A sebeiben való meggyógyulás pedig első jelentésben, ezért első sorban, a fizikai, testi gyógyulást jelent.


Nem igaz, ezzel jól ugyan lehet tömegeket halászni, de várjuk meg AP könyvének a végét, ő hova jutott ebben. :-)
Sokan meggyógyultak Jézus által első renden testileg, aztán elkárhoznak.
pl. 9 leprás.
Ők nem Krisztus sebei által gyógyultak, hanem Isten jóakaratából, de nem a szívükben, csak testükben.
...


viewtopic.php?f=12&t=375&p=39468&#p39468

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, sajnos a vádjaiddal - miszerint a gyógyulást az Úr Jézustól testileg csak a karizmatikusok kérik és élik - nem tudok közöséget vállalni, mert NINCS ÍGY!
Szerintem sincs így, de nem is mondtam ilyet.

Idézet:
Nem igaz, ezzel jól ugyan lehet tömegeket halászni, de várjuk meg AP könyvének a végét, ő hova jutott ebben. :-)
Sokan meggyógyultak Jézus által első renden testileg, aztán elkárhoznak.
pl. 9 leprás.
Ők nem Krisztus sebei által gyógyultak, hanem Isten jóakaratából, de nem a szívükben, csak testükben.
:) Péter, ezt a tömeghalászási módszert nem a HGy találta ki, hanem a közös MESTERÜNK! :)
Igen és Jézus által meggyógyultan, vagy hitből meggyógyultan simán el lehet kárhozni. Ez ugyanis nem üdvösségi kérdés. És betegen is simán el lehet kárhozni. Betedséggel szenvedéssel sem lehet üdvösségre jutni.
A gyógyulást és egy sor ajándékot azért adott Isten, mert Ő jó és szeret minket.

Idézet:
Ex, kérek IGÉT arra, amit írtál! Loisz egész sokat hozott, amit te egy rövid "rosszak és félősek a református papok" fricskával megpróbáltad lesöpörni, de ez így nekem kevés.
Mire kérsz igét?
A prédikátorokról nem tudom visszavonni, amit állítottam. A könyökömön jöttek ki a verselemzés típusú prédikációk, amik arról szóltak, hogy a felolvasott ige után egy asszociációs játék indult be, "mi jut eszembe erről az igéről?", úgy mint irodalom órán a versekről. Na most, a hasbaakasztós verselemzés nekem is nagyon ment, dícséretesre érettségiztem belőle, de éppen ezért tartom teljesen üres és értéktelen dumának. Ezek a prédikációk nagyban tehetnek arról, hogy az iskolából kikerülve többet nem mentem templomba magamtól.

Idézet:
És IGEN, testben is meggyógyultunk TÖKÉLETESEN, mert kész van már a hívők új teste jelen időben, de ez még nem az övék, mert ez még Istennél van, mint ígéret.
De át lehet venni a gyógyulásokat.

Idézet:
Azért nem vagyok túl dühös arra, hogy ilyen "halászási formát" használ a HGY,
:) Tudod, hogy halászik a HGy? Az igét hirdeti. Az ígéretekről szóló igéket is. Az igehírdetés mellett bizonyságot tesz a Szsz és az ige hallása hitet ébreszt a hallgatókban. Ennek hatására sokan meggyógyulnak.
Lehet utánozni, mi is csak utánozzuk az elődöket.
Ahol nem hirdetik, nem ébred hit, nem gyógyulnak. Ahol hirdetik, hit ébred és meggyógyulnak. Ilyen egyszerű. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 20:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:

---Végre, hogy valamiben egyetértetek velem ! :) :)


Ez kevés lenne, én hiszem, hogy egyek VAGYUNK a mi Urunkban, a Jézus Krisztusban.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kinek egyik stílus fekszik, kinek a másik. Ennyi.
Attól még Istennek tetszhet mindkettő. Nem tudom, ez számít-e valakinek.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Azt láttam még refis koromban is, hogy valósággal félnek a prédikátorok az ige elslődleges, szó szerinti jelentésétől, mert az túlságosan meredek.


A lelkészek nem félnek vallani, hogy Jézus Krisztus most is képes testileg is megtartani az Életet! Sőt ÉLIK ezt!

Valahol a távol keleten két keresztyén lány gyalog akart átkelni egy gyors folyón, mert siettek egy Istentiszteletre és meghaltak a folyóban. Belefulladtak.
Ők szó szerint értelmezték a vízen járás példázatát. (Istennek van általános és SZEMÉLYES parancsa, akarata, kijelentése, ezt ha valaki nem tudja szétválasztani az tragédia mind a saját, mind mások életére nézve)

Idézet:
Igen és Jézus által meggyógyultan, vagy hitből meggyógyultan simán el lehet kárhozni.


A kérdés, hogy mit értesz "hitből meggyógyulás" alatt?
Kérdés, hogy a közös Mesterünk (ezt azért köszönöm :-) ), miben akar meggyógyítani elsőre, hogy ne álljon fenn a veszély, hogy egészségesen, vagy betegen elkárhozunk.
Mi az Evangélium?

Idézet:
A gyógyulást és egy sor ajándékot azért adott Isten, mert Ő jó és szeret minket.


Ámen!
De akkor is szeret, ha nem ad egy csomó ajándékot és ha beteg vagyok.

Idézet:
A prédikátorokról nem tudom visszavonni, amit állítottam. A könyökömön jöttek ki a verselemzés típusú prédikációk, amik arról szóltak, hogy a felolvasott ige után egy asszociációs játék indult be, "mi jut eszembe erről az igéről?", úgy mint irodalom órán a versekről. Na most, a hasbaakasztós verselemzés nekem is nagyon ment, dícséretesre érettségiztem belőle, de éppen ezért tartom teljesen üres és értéktelen dumának. Ezek a prédikációk nagyban tehetnek arról, hogy az iskolából kikerülve többet nem mentem templomba magamtól.


Mert nem volt benne Lélek és Élet!
De ez nem általános a református egyházban SEM.

Idézet:
És IGEN, testben is meggyógyultunk TÖKÉLETESEN, mert kész van már a hívők új teste jelen időben, de ez még nem az övék, mert ez még Istennél van, mint ígéret.

De át lehet venni a gyógyulásokat.


De nem tökéletesen, mert a testünk még nem váltatott meg. Lesz olyan gyógyulás, ami nem időleges, hanem tökéletes és testi.

Idézet:
Tudod, hogy halászik a HGy? Az igét hirdeti. Az ígéretekről szóló igéket is. Az igehírdetés mellett bizonyságot tesz a Szsz és az ige hallása hitet ébreszt a hallgatókban. Ennek hatására sokan meggyógyulnak.
Lehet utánozni, mi is csak utánozzuk az elődöket.
Ahol nem hirdetik, nem ébred hit, nem gyógyulnak. Ahol hirdetik, hit ébred és meggyógyulnak. Ilyen egyszerű


Az lenne jó, ha az Ige hallgatására sokan bűnbánatra jutnának és megtérnének és bűnbocsánatot és örök életet kapnának, de ez a "veszélyes" Evangélium, a kevésbé eladható, de az egyedüli üdvözítő. (nehezebb, mint azt hirdetni, hogy akit csecsemőként megkeresztelnek, az már bent van a mennyben....., mi egyébként ilyet nem hirdetünk, mindig elhangzik a megtérés, az újonnan születés szüksége, de ebbe most beleköthetsz :-) )
Ezután pedig már az Atyától személyesen kapják az ígérteket, amikre építhetik az életüket, mert az megáll mindenkor.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. máj. 20., csütörtök 20:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
kétszer ment

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Idézet:

---Végre, hogy valamiben egyetértetek velem ! :) :)


Ez kevés lenne, én hiszem, hogy egyek VAGYUNK a mi Urunkban, a Jézus Krisztusban.
:-)


-Igen, persze, hogy így van,- elírtam a valamiben-t, - VALAKIBEN értendő.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Kinek egyik stílus fekszik, kinek a másik. Ennyi.
Attól még Istennek tetszhet mindkettő. Nem tudom, ez számít-e valakinek.
Üdv
nX


-Őszintén szeretném megérteni fenti soraidat.- Megmagyaráznád ?

Istennek egyedül az Ő Szent Fia tetszik.- Csak Őreá mondta: "Te vagy az én szeretett Fiam, benned gyönyörködöm." Lk 3,22

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21., péntek 05:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Drága Loisz!
Most hadd kérdezzem én, miért érzem úgy, hogy folyton fogást keresel a szavaimon?
Elmondom őszintén:
Nem kedvelem ezt a technikát, amit fent illusztrálsz. Valaki mond valamit, és hopsz, előkapok egy igét, amivel látszólag épp cáfolni tudom, amit a másik mond.
De én is előkaphatok egy másikat (persze, ha éppen vagyok annyira tájékozott, ha nem, akkor ott maradok letaglózva: Istennek mi nem tetszünk, ez az egész földi bagázs úgy ahogy van, mehet a szemétbe, pedig): "Úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülöttjét adta, hogy valaki csak hisz ő benne, el ne vesszen...". De van másik, a kedvencem: „Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked.” (Sofóniás 3:17).
Csak annyit akartam mondani, hogy van akinek a verselemzésszerű igehirdetés nem jön be, másnak meg a kiájulásos. Mert mi ilyen finnyásak vagyunk. Szerencsénkre, az Úr nem annyira finnyás.

Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21., péntek 05:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Drága Loisz!
Most hadd kérdezzem én, miért érzem úgy, hogy folyton fogást keresel a szavaimon?
Elmondom őszintén:
Nem kedvelem ezt a technikát, amit fent illusztrálsz. Valaki mond valamit, és hopsz, előkapok egy igét, amivel látszólag épp cáfolni tudom, amit a másik mond.
De én is előkaphatok egy másikat (persze, ha éppen vagyok annyira tájékozott, ha nem, akkor ott maradok letaglózva: Istennek mi nem tetszünk, ez az egész földi bagázs úgy ahogy van, mehet a szemétbe, pedig): "Úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülöttjét adta, hogy valaki csak hisz ő benne, el ne vesszen...". De van másik, a kedvencem: „Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked.” (Sofóniás 3:17).
Csak annyit akartam mondani, hogy van akinek a verselemzésszerű igehirdetés nem jön be, másnak meg a kiájulásos. Mert mi ilyen finnyásak vagyunk. Szerencsénkre, az Úr nem annyira finnyás.

Üdv szeretettel:
nX

Kedves Nx!
Jól érzed. :)

(A "kiájulásos" az milyen?) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21., péntek 06:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
JAJ, hát TUDOD!! mikor a pásztor hanyattlöki a birkát!

("odaát" részletesen kitárgyalva: ha HANYATT esik, az az ördögtől van, ha ELŐRE, az az Úrtól :D :O :( ...csak azt tudnám, hogy az eddigi EGYETLEN ilyen eset a HÉVben akkor kitől volt, mert ott SE előre SE hátra, hanem a behunyt szemmel imádkozó pásztor keze alól egyszercsak ELTŰNT az illető (colstokszerűen LEFELE)... ja, ez biztos az, amikor emberi igyekezet van a dolog mögött :'( )

jáj...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség