Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10., péntek 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Hogy mennyire kockázatos egy ország azt ugyanaz a pénzvilág mondja meg.
Miért, kinek kéne megmondani? A kölcsönt felvevőnek? Vagy esetleg Orbán Viktornak? Könyörgöm, használd már a józan eszedet! Ha te adnál kölcsönt, nem neked kellene felmérni, hogy ki mekkora kockázattal jár?


Ha a pénzt adó hatalom mondja meg egy országnak, hogy a legapróbb részletekig mit tehet, ő neveli ki az ország elitjét, ő szabályozza az emberein keresztül a gazdaságunkat, a törvénykezésben azt látjuk viszont, amit ő akar, azt és úgy privatizálnak neki, ahogy akarja, ő mondja meg a médiának, hogy mit szóljon, akkor tényleg csak egy kis részletkérdés, hogy az ország helyzetét elemző cégek is azt mondják, amit ez a pénzügyi hatalom hallani akar. Nyilván az ő kedve szerint és nem a mi kedvünk szerint ítélik meg a minenkori helyzetünket ezek a piacot alakító cégek.

Ezek a hitelminősítők a 2008-as válságnál mutatták meg az igazi arcukat. Azokat a bankokat minősítették tökéletesre, amelyek símán becsődöltek. Olyan csontvázak estek ki a szekrényből, amiről ezeknek a minősítőknek gőze sem volt. Vagy éppenhogy nagyon is jól tudták mi is történik a háttérben. Szóval 2008-ban foszlott szét az objektivitásukról szóló mitosz.

exrefis írta:
rosta írta:
Főleg azután, hogy ugyanaz a pénzügyi, globális kör nyulja le az országot.
Ők kamatra adnak kölcsönt. Lehet tudni, hogy mekkora kamatra. Ez egy egyszerű megállapodás. Nem kell belemenni, ha lenyúlásnak érzed.
Vagy adott még az az eset, hogy ésszerűen gazdálkodsz, nehogy kölcsönt nem kell felvenned, hanem, mi adnánk kölcsön és más lúzer országok fizetnének kamatot a pénzünkért. Ilyen egyszerű.
ex


Igen, a fidesznek ez lenne a politikája 98 óta, csökkenteni az adósságot. Csakhát az okos és bölcs szavazók a szocikat szavazták be 2002 és 2006 években a kormányba, akiknek nem ez a politikája. Most 20 000 milliárd forint az adósságunk pokoli működésük következtében.

Én nem rájuk szavaztam egyik alkalommal sem. És te?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11., szombat 06:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ha a pénzt adó hatalom mondja meg egy országnak, hogy a legapróbb részletekig mit tehet,
Iyen nincs. Az IMF keretszámokat ír elő. A részletekről, hogy ezt hogy teljesítjük, mindig az aktuális kormányzat dönt. De itt lehet jól és rosszul dönteni a végrehajtásban. Eddig rendre rosszul döntöttünk, jellemzően politikai, szavazat vesztés/nyerés okokból. Pl. jó döntés a szerkezeti reform, rossz döntés az adóemelés.
Idézet:
ő neveli ki az ország elitjét,
Ilyen sincs. Mi neveljük ki az ország elitjét.
Idézet:
ő szabályozza az emberein keresztül a gazdaságunkat,
Nem ő szabályozza, hanem a kormány.
Idézet:
a törvénykezésben azt látjuk viszont, amit ő akar,
Ilyen sincs. Vagy mire gondolsz? Mondj egy példát!
Idézet:
azt és úgy privatizálnak neki, ahogy akarja,
Úgy privatizálunk, ahogy akarjuk(mármint a kormány, azt meg mi választjuk).
Idézet:
ő mondja meg a médiának, hogy mit szóljon,
A tulajdonos a meghatározó, de még ő sem teljes mértékben (vannak törvények is). Vagy úgy gondolod, hogy a HírTv és az Echo Tv mondandóját a Goldman Sachs, vagy a JP Morgan határozza meg? Ugyan! :D
Idézet:
akkor tényleg csak egy kis részletkérdés, hogy az ország helyzetét elemző cégek is azt mondják, amit ez a pénzügyi hatalom hallani akar.
Azt értsd meg, hogy a valóságra kíváncsiak nem szinesre festett mesékre, ugyanis ezek alapján hoznak üzleti döntéséket.
Idézet:
Ezek a hitelminősítők a 2008-as válságnál mutatták meg az igazi arcukat. Azokat a bankokat minősítették tökéletesre, amelyek símán becsődöltek.
Bárcsak a mi kormányaink is csak annyit hibáznának, mint a pénzügyi elemzők.
Idézet:
Olyan csontvázak estek ki a szekrényből, amiről ezeknek a minősítőknek gőze sem volt.
Ez nem igaz. Biztos hallottál már Warren Buffet-ről. Ő az egyik legnagyobb és legismertebb amerikai befektető üzletember. A válság előtt évekkel azt mondta, hogy az amerikai ingatlanpiac egy pénzügyi időzített bomba és ki is szállt belőle. És ez a lufifújás egy kormányzati beavatkozással kezdődött.
Idézet:
Én nem rájuk szavaztam egyik alkalommal sem. És te?
Ennyi év után tudhatnád, hogy nem vagyok MSZP szavazó. Értsd meg, aki nem fideszfan, az nem jelenti azt, hogy mszpfan.
Húsz éve várom, hogy megalakuljon egy olyan párt, amelyikre jó lelkiismerettel adhatom le a szavazatomat. Eddig csak a rossz és a rosszabbak mellett lehetett voksolni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11., szombat 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azon nem gondolkodtál, hogy alakítasz egy sajátot? :-)
Szerintem aki hívő ember, az sose fog teljes szívvel egyik pártra sem szavazni, úgy hogy még 40 évet kívánok neked :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11., szombat 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Azon nem gondolkodtál, hogy alakítasz egy sajátot? :-)
Szerintem aki hívő ember, az sose fog teljes szívvel egyik pártra sem szavazni, úgy hogy még 40 évet kívánok neked :-)
Szerintem már az is szuper lenne, amire 90%-os szívvel lehetne szavazni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11., szombat 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Ha a pénzt adó hatalom mondja meg egy országnak, hogy a legapróbb részletekig mit tehet,
Iyen nincs. Az IMF keretszámokat ír elő. A részletekről, hogy ezt hogy teljesítjük, mindig az aktuális kormányzat dönt. De itt lehet jól és rosszul dönteni a végrehajtásban. Eddig rendre rosszul döntöttünk, jellemzően politikai, szavazat vesztés/nyerés okokból. Pl. jó döntés a szerkezeti reform, rossz döntés az adóemelés.


Alapvetéseket cáfolni szerencsétlen dolog. Akinek az IMF hitelt ad, annak részletekbe menően el kell fogadnia és be kell tartania az IMF által kötelezővé tett gazdaségi lépéseket. Ez egyszer egy. Ezt lehet vitatni, de az csak téged hiteltelenít.


exrefis írta:
rosta írta:
ő neveli ki az ország elitjét,
Ilyen sincs. Mi neveljük ki az ország elitjét.


A pénzügyi hatalom ösztöndíjain keresztül már a rendszerváltás előtt nevelte a hozzá hű elitet. A rendszerváltás után számos más csatornán, mint a Soros alapítványon keresztül, az általa létrehozott egyetemen keresztül táplálta ezeket pénzzel. Akkora összeg volt ez, hogy Antall csak nehezen tudott az egész ország és a külföldi magyarok számára ugyanakkora összeget kitenni, mint a Soros.

Mondjuk az Orbánt is elküldték Oxfordba, ahol a Clinton is tanult. Innen is látható, hogy azért nem minden általuk nevelt vezető lett csicskás.


exrefis írta:
rosta írta:
ő szabályozza az emberein keresztül a gazdaságunkat,
Nem ő szabályozza, hanem a kormány.


A balliberális kormányok gazdasági vezetői ennek a hatalomnak az emlőin nevelkedtek. Úgy táncoltak, ahogy ez a pénzügyi hatalom fütyült.

exrefis írta:
rosta írta:
a törvénykezésben azt látjuk viszont, amit ő akar,
Ilyen sincs. Vagy mire gondolsz? Mondj egy példát!


Pénzadás feltétele privatizáció, deregularizáció! A szabályzásokat ehhez a törvényhozáson keresztül bontották le. Ez is alapvetés.

exrefis írta:
rosta írta:
azt és úgy privatizálnak neki, ahogy akarja,
Úgy privatizálunk, ahogy akarjuk(mármint a kormány, azt meg mi választjuk).


Úgy tűnik, hogy még hiszel a mesékben. Főleg onnan gondolom ezt, hogy egy éve még te is a privatizációt támogattad tgeljes mellszélességgel.

Úgy privatizáltunk, ahogy azt a hazai "sötét elit" és a külföldi pénzügyi hatalmak ebben megegyeztek.

exrefis írta:
rosta írta:
ő mondja meg a médiának, hogy mit szóljon,
A tulajdonos a meghatározó, de még ő sem teljes mértékben (vannak törvények is). Vagy úgy gondolod, hogy a HírTv és az Echo Tv mondandóját a Goldman Sachs, vagy a JP Morgan határozza meg? Ugyan! :D


Számomra inkább a Gyurcsány politizálása mutatja, hogy mennyire fontos szerepet töltött be a külföldről irányító média. A kétségbeejtő 2002-2006 közötti ballib politikát is képesek voltak elfedni a médián keresztül, amikor a Gyurcsány gyakorlatilag az őt támogató, általa is tematizált médiumokkal képes volt elfödni a bajt. A tömeg rászavazott 2006-ban. Hihetetlen például az öszödi beszéd fényében, de így volt.

Amióta van már jobboldali média is, Hír, Echo tv, azóta már nem csak az történik, amit a ballibek akarnak...

exrefis írta:
rosta írta:
akkor tényleg csak egy kis részletkérdés, hogy az ország helyzetét elemző cégek is azt mondják, amit ez a pénzügyi hatalom hallani akar.
Azt értsd meg, hogy a valóságra kíváncsiak nem szinesre festett mesékre, ugyanis ezek alapján hoznak üzleti döntéséket.


Már Soros is fő tanulságnak tartja, de a Nobel díjas Stiglitz is arról beszél, hogy a piac és a piaci résztvevők visszacsatolása együttesen határozza meg a gazdasági helyzetet. A piac nem önszabályzó tehát, hanem teljesen káros folyamatok jöhetnek az interaktív folyamatok esetlegessége miatt. Úgy tudják bedönteni az országok gazdaságát, ahogy csak akarják.

Ezt Soros is megcsinálta egymaga például több országgal, például Malajziával is. Ha jól tudom ott halálra is ítélték emiatt, de valami büntetést mindenképpen kapott ott...

exrefis írta:
rosta írta:
Ezek a hitelminősítők a 2008-as válságnál mutatták meg az igazi arcukat. Azokat a bankokat minősítették tökéletesre, amelyek símán becsődöltek.
Bárcsak a mi kormányaink is csak annyit hibáznának, mint a pénzügyi elemzők.


Bocs, de ezek az elemzők a világ legnagyobb gazdasági válságával egyenlő mértékű gigászi összeomlást nem látták, pedig ott volt az orruk előtt. Lehet, hogy hittek abban az általad emlegetett téves alapvetésben, hogy a piac önszabályzó. De méginkább valószínű, hogy mint Gyurcsány bíztak abban, hogy a végletekig képesek a befolyásukkal hipnotizálni a résztvevőket.

exrefis írta:
rosta írta:
Olyan csontvázak estek ki a szekrényből, amiről ezeknek a minősítőknek gőze sem volt.
Ez nem igaz. Biztos hallottál már Warren Buffet-ről. Ő az egyik legnagyobb és legismertebb amerikai befektető üzletember. A válság előtt évekkel azt mondta, hogy az amerikai ingatlanpiac egy pénzügyi időzített bomba és ki is szállt belőle. És ez a lufifújás egy kormányzati beavatkozással kezdődött.


Ugyan, a piac tele van számos lufival, amely bármikor berobbanhat. Most például aranylufiról beszélnek, de több hasonló mértéküről cikkeznek a szaklapok, mint az ingatlan lufi. És ezek nem az állami beavatkozás miatt alakultak ki, hanem amiatt, mert a piac szabályzás nélkül, hamis pénzügyi befolyásolással lufikat hoz létre.

exrefis írta:
rosta írta:
Én nem rájuk szavaztam egyik alkalommal sem. És te?
Ennyi év után tudhatnád, hogy nem vagyok MSZP szavazó. Értsd meg, aki nem fideszfan, az nem jelenti azt, hogy mszpfan.
Húsz éve várom, hogy megalakuljon egy olyan párt, amelyikre jó lelkiismerettel adhatom le a szavazatomat. Eddig csak a rossz és a rosszabbak mellett lehetett voksolni.
üdv
ex


Én a szadeszt még az mszp-nél is sötétebb társulatnak tartom, a hitgyüli bűnének tartom, hogy ekkora rombolást tudtak végezni az egész társadalomban. A szadesz revolverezte végig az mszp-t és a szadesz szakemberei voltak a irányadók, vezetők, és a koordinálók a pénzügyi hatalom és a honi szféra között a privatizációs, deregularizációs folyamatban. Mind a politikai, közigazgatási szférában, mind a gazdasági szférában, mind a tudományos szférában, mind az ezeket gőzerővel támogató médiában a szadesz, ezzel a háta mögött alló hitgyüli határozta meg a folyamatokat majd a teljes húsz éven keresztül.

A hitgyüli sajnos teljességgel kiszolgáltatta az országot a pénzügyi hatalmaknak a befolyásán keresztül. Mostanra 98 %-ban privatizálták az országot, és az ország adóssága ezzel együtt 20 000 millárd forintra nőtt. Teljesen padlón vagyunk!

Innen nézve elképzelheted milyen véleménnyel vagyok az egyházad felől...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 13:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Innen nézve elképzelheted milyen véleménnyel vagyok az egyházad felől...
Kedves Rosta!
Nos a HGy és vele együtt irántam érzett gyűlöleted, az e nélkül a beírás nélkül is érzékelhető volt eddig is.
De gyűlöleted nem tényeken valóságon, hanem a világnézeteden alapul.
üdv
ex :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
...
A hitgyüli sajnos teljességgel kiszolgáltatta az országot a pénzügyi hatalmaknak a befolyásán keresztül. Mostanra 98 %-ban privatizálták az országot, és az ország adóssága ezzel együtt 20 000 millárd forintra nőtt. Teljesen padlón vagyunk!

Innen nézve elképzelheted milyen véleménnyel vagyok az egyházad felől...


Szerintem ne hagyd, hogy a tények összezavarjanak, de talán a többiek érdekében mégis hasznos megemlíteni, hogy az SZDSZ-HitGyüli összefonódás a rendszerváltás utáni négy éves időszakra volt csak jellemző (akkoriban én is vettem részt olyan összejövetelen, ahol közösen ünnepelte az SZDSZ és a HGy valamelyikük valahányadik születésnapját, már nemigen emlékszem a részletekre... KissJános tett rám egyedül "értékelhető" benyomást, ő látszott felfogni egyedül, hogy ez egy Istentisztelet...)

utána viszont kifejezetten a Fideszt segítették azzal, hogy létrehoztak illetve "felpumpáltak" egy (vagyis két) marginális kis pártot: az Agrárszövetség-Vállalkozók Pártja volt az... a példátlan "siker" után (senki nem jutott be a pártelnökön kívül, aki "nem a mi emberünk" volt...) felhagytak ezzel az egész direkt politizálással, bár azért lehetett tudni, hogy kire AJÁNLATOS szavazni, de - szintén személyes tapasztalat - voltak szép számmal fideszesek, mdf-esek is a gyülekezetben
az mszp tudomásom szerint sose lett "támogatott", nehéz is lenne elképzelni egy olyan közösségben, ahol annó (az átkosban) "ugyanezek" rendőröket küldtek be az Istentiszteletre igazoltatni...

legutóbbi "érdekes kanyar" az MDF "alányúlás" volt, ez is hasonló sikerrel végződött , mint az első ilyen próbálkozás :S

most hallottam Hack Pétert nyilatkozni, hogy saját pártot szeretnének

tény, hogy VAN rendes űr a "normális konzervatív jobboldal" területén (ezt próbálja a fidesz is elfoglalni, meg az mdf is erre utazott, előbbinek a jobbik miatt nem sikerült, utóbbinál meg túl sok lóláb lógott ki)
mindazonáltal szerintem továbbra se feladata az egyháznak a direkt politizálás (a katolikusnak-reformátusnak SE)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Innen nézve elképzelheted milyen véleménnyel vagyok az egyházad felől...
Kedves Rosta!
Nos a HGy és vele együtt irántam érzett gyűlöleted, az e nélkül a beírás nélkül is érzékelhető volt eddig is.
De gyűlöleted nem tényeken valóságon, hanem a világnézeteden alapul.
üdv
ex :)


Ugyan exrefis! Gyűlölje azokat a szegény embereket az ex hitesek népes tábora, ha akarja! De szerintem ők is úgy vannak vele mint én, hogy inkább szánom azokat a szerencsétleneket, akik mint az egyik kollégám is teljességgel függő viszonyban vannak a hgy-től.

Szegény ha kell, ha nem kell állandóan litániázza a katolikus teológián pallérozódott NS hittételeit. Én védem általában az ateistáktól, mert még idiótának tartanák. Közben majdhogynem éhezik a családja több gyerekkel, merthogy a tanári fizetés mellett az asszonyka ingyen dolgozik a hgy intézményének.

Már miért gyűlölnélek pont téged, kedves exrefis? Mert beszorult a fejed a hgy-nek nevezett egérfogóba?! :) Mert ugyanazokat a hittételeket ragozod évek óta, amelyet az atv-tól kezdve a hetek magazinon át minden hgy-s fórumon, plusz a hírszerzőn és hasonlókon hallasz? Mert ezekre válaszolnom kell néha? :)

Ugyan! Már többször elmondtam, hogy nagyon hasznos a mi számunkra ez a szorultságod, merthogy legalább körbe járjuk rendesen a dolgokat, a felvetett kérdéseket! Ilyen komoly rendszerességgel nem reagálnánk az eseményekre, ha te nem lennél a fórumon! Te vagy itt az ördög ügyvédje, aki feltétlenül fontos a fórum számára és részemről köszönöm, hogy ilyen komolysággal ellátod ezt a feladatot!

Az egyházadról viszont valóban meg van a véleményem. De ez nem az a topic...!

Amúgy ezzel a gyülölködés szöveggel megint sikerült a tényleges válaszadás alól kibujnod. :) Ahogy ezt már megszoktuk... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 15:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
rosta írta:
...
A hitgyüli sajnos teljességgel kiszolgáltatta az országot a pénzügyi hatalmaknak a befolyásán keresztül. Mostanra 98 %-ban privatizálták az országot, és az ország adóssága ezzel együtt 20 000 millárd forintra nőtt. Teljesen padlón vagyunk!

Innen nézve elképzelheted milyen véleménnyel vagyok az egyházad felől...


Szerintem ne hagyd, hogy a tények összezavarjanak, de talán a többiek érdekében mégis hasznos megemlíteni, hogy az SZDSZ-HitGyüli összefonódás a rendszerváltás utáni négy éves időszakra volt csak jellemző (akkoriban én is vettem részt olyan összejövetelen, ahol közösen ünnepelte az SZDSZ és a HGy valamelyikük valahányadik születésnapját, már nemigen emlékszem a részletekre... KissJános tett rám egyedül "értékelhető" benyomást, ő látszott felfogni egyedül, hogy ez egy Istentisztelet...)


Szerintem viszont néhány tényt te felejtettél el számításba venni, amelyeket exrefis számos alkalommal leírt már nekünk. Arról van röviden szó, hogy a hazai gazdasági, politikai rétegződéssel kapcsolatban a hgy állandóan arra panaszkodott/panaszkodik, hogy nincs Magyarországon az amerikai politikai-gazdasági megoszlásnak megfelelő hazai pártalakulat megoszlás. Magyarul Amerikában van egy neokonzervatív társaság is és van egy neoliberális társaság is. A kettő a gazdaságban ugyanazt akarja, de számos vallási, erkölcsi kérdés miatt egymással szemben állnak ezek az erők. Vagyis legtöbb gazdasági kérdésben ugyanazt vallják, de például az abortusz kérdésben teljesen mást akarnak megvalósítani.

A hgy-nek azért hiányzott/zik egy neokon párt, amely mögé oda állhatna, mert nálunk nincs ilyen. A neoliberális pártok, mégpedig a hgy-szadesz szövetség szakadása utáni szadesz és a hozzá idomított szintén neoliberális mszp nem lehetett partnere a hgy-nek. Bár a gazdasági kérdésekben ugyanazt az őrületet vallja a hgy is meg a szadesz+mszp tandem is, megpedig a libertarizmust, számos vallási, erkölcsi kérdésben teljesen mást akarnak.

Emiatt történhetett meg az a malőr, hogy a hgy végül összeállt az mdf-el, amely beszorult a neokon szerepbe. Mivel papíron erkölcsi, vallási területen nagyjából kezet tudott fogni a hgy-vel (most a nemzeti kérdést hagyjuk), felvették a Bokrost, hogy a gazdaságpolitikában is megfeleljenek egy neokon arculatnak.

Ennyi a történet, nem több szerintem, de ezt az exrefis már számos alkalommal elmondta.

Természetes hát, hogy a hgy baromira dühös volt a szadesz "Jöjjön el az ÉN országom" szlogenjére és hasonlókra, de a közös gazdasági megfontolások és érdekek hatására már később tompult ez a düh. Ha jól emlékszem nálunk is ez történt, először exrefis baromira pipa volt a szadeszre emiatt a szlogen miatt, aztán egy-két év múlva már teljesen másként beszélt erről.

Ez a mélyen meglévő libertárius gazdasági azonosság a szadesz és a hgy között máig is él. Szerencsére itt van nekünk exrefis, akinek a viselkedése mint lakmuszpapir mutatja, hogy mi is a helyzet a honi neokon, neoliberális erőtérben, így szinte első kézből értesülhetünk a hetek és társainak olvasása nélkül arról, hogy mi az éppen aktuális irány ezen a térfélen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Már miért gyűlölnélek pont téged, kedves exrefis? Mert beszorult a fejed a hgy-nek nevezett egérfogóba?! :) Mert ugyanazokat a hittételeket ragozod évek óta, amelyet az atv-tól kezdve a hetek magazinon át minden hgy-s fórumon, plusz a hírszerzőn és hasonlókon hallasz? Mert ezekre válaszolnom kell néha? :)

Kedves Rosta!
Lehet, hogy jó ötletnek tűnik a gyűlöletedet most gúnnyal és lesajnálással elfedni, de nem nagyon lehet több év fórumozást egy hozzászólással átértelmezni. :)
Idézet:
Amúgy ezzel a gyülölködés szöveggel megint sikerült a tényleges válaszadás alól kibujnod. :) Ahogy ezt már megszoktuk... :)
A félreértelmezéseidre tulajdonképpen Net válaszolt. Nagyjából úgy van, ahogy mondja, a többit majd korrigálom neki a válaszomban.

Idézet:
A hgy-nek azért hiányzott/zik egy neokon párt, amely mögé oda állhatna, mert nálunk nincs ilyen.
Nem a HGy-nek, hanem Magyarországnak lenne szüksége egy neokon pártra, mert mind a balos, mind a nacionalista vezetés, csak szakadékba tudja kormányozni az országot.

Idézet:
A neoliberális pártok, mégpedig a hgy-szadesz szövetség szakadása utáni szadesz és a hozzá idomított szintén neoliberális mszp nem lehetett partnere a hgy-nek. Bár a gazdasági kérdésekben ugyanazt az őrületet vallja a hgy is meg a szadesz+mszp tandem is, megpedig a libertarizmust, számos vallási, erkölcsi kérdésben teljesen mást akarnak.
Totálisan téves értelmezés és fogalom zavar.
Soha nem volt nálunk neoliberalizmus. A libertáriusok teljes mellszélességgel támadták/ják a szadesz/mszp balos gazdaságpolitikáját. A hitgyülit meg a hitéért.
Az meg hülyeség, hogy a szdsz-hez idomultak a komcsik. Pont fordítva történt, a szadesz azzal vesztett arcot, hogy állandóan megalkudott a balos baromságokkal.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. szept. 12., vasárnap 17:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ennyi a történet, nem több szerintem, de ezt az exrefis már számos alkalommal elmondta.
Az nem baj, ha nem értesz egyet azzal amit leírok, az már annál inkább, hogy nem érted meg.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
legutóbbi "érdekes kanyar" az MDF "alányúlás" volt, ez is hasonló sikerrel végződött , mint az első ilyen próbálkozás :S
Nos nem volt alányúlás. Az ötelet szintjéig jutott el a dolog, de aztán látszott, hogy veszett fejsze dolog, mert a tagság ugyanaz az eszement nacionalista hátrafelé nyilazós banda mint a Jobbik és a Fidesz jobbszéle.

Idézet:
most hallottam Hack Pétert nyilatkozni, hogy saját pártot szeretnének
Nos ez így nem igaz. Nem a Hgy szeretne saját pártot, ha így lenne már régen megalakult volna. HP civilekből szeretne egy képviseletet alakítani az általad is említett "normális konzervatív jobboldal"-nak és a valódi polgári eszméknek. De ő is kihangsúlyozta, hogy a HGy-nak nem a direkt politizálás a feladata, hanem az evangélium hirdetése.

Idézet:
tény, hogy VAN rendes űr a "normális konzervatív jobboldal" területén (ezt próbálja a fidesz is elfoglalni, meg az mdf is erre utazott, előbbinek a jobbik miatt nem sikerült, utóbbinál meg túl sok lóláb lógott ki)
Ebbe egyetértünk.

Idézet:
mindazonáltal szerintem továbbra se feladata az egyháznak a direkt politizálás (a katolikusnak-reformátusnak SE)
Ebben is egyetértünk, tehát egy egyház ne politizáljon pártszerűen, vagyis a hatalmi politizálás nem dolga.
De a keresztényeknek dolga. Ugyanis ha ők átengedik ezt a terepet a világnak, akkor az az abszurd helyzet áll elő, ami itt is sokszor tapasztalható, hogy keresztények, hitetlen politikusoktól várnak el keresztényi politizálást.
És mivel nagy az igény erre a politikai piacon, rendre meg is jelenik a hamis kínálat és mint látható a keresztények meg is kajálják rendesen a hamisítványt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, az SZDSZ átvette az MSZP irányítását egy puccsal. Eltávolították a törvényesen megválasztott miniszterelnököt és innen kezdve a farok csóválta a kutyát. És ebbe két párt is bele veszett.

Ja, és a nacionalizmus nem szükségszerűen rossz.
A nemzet tudat az egyik alap tudat, amivel egy népnek rendelkeznie kell, hogy ha életben akar maradni.
Aki ezt el akarja venni - akár félelemből- az öngyilkos.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, az SZDSZ átvette az MSZP irányítását egy puccsal. Eltávolították a törvényesen megválasztott miniszterelnököt és innen kezdve a farok csóválta a kutyát. És ebbe két párt is bele veszett.
Jaj Péter! Ne viccelj már! A szsdesznek soha nem volt akkora ereje az mszp mellett, hogy ilyen mszp-n belüli dolgokba bele tudott volna szólni. Ha ennyi eszük és befolyásuk lett volna akkor azt a minimumot is el tudták volna érni, hogy ne nullázzák le magukat. Túl sokat képzeltetek a szaszeszről.

Idézet:
Ja, és a nacionalizmus nem szükségszerűen rossz.

A nacionalizmus szükségszerűen rossz. De tudom te csak kevered a hazafisággal. De a kettőnek csak annyi köze van egymáshoz, mint egy egyénnél a felfuvalkodottság és az egészséges önbizalomnak.
A nacionalizmus kivétel nélkül mindig kárt okoz egy nemzetnek. Most is.
A hazafiasság, hazafiság, hazaszeretetnek nem sok köze van a nacionalizmushoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 12., vasárnap 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Jaj Péter! Ne viccelj már! A szsdesznek soha nem volt akkora ereje az mszp mellett, hogy ilyen mszp-n belüli dolgokba bele tudott volna szólni.


Az SZDSZ-nek, Kuncéval, és már nem is tudom a nevét kivel, volt annyi ereje hogy eltávolítsa Meggyesit és a saját emberét (Gyurcsányt) tegye a vezető pozicíóba.

Idézet:
Ha ennyi eszük és befolyásuk lett volna akkor azt a minimumot is el tudták volna érni, hogy ne nullázzák le magukat. Túl sokat képzeltetek a szaszeszről.


Mivel az SZDSZ-nek sose volt annyi ereje, hogy saját arca legyen, vezetni is mindig csak koalícióban tudott, így meghasonlott és meghasonlott az MSZP is, ebbe mind a ketten belevesztek. Persze a hatalom vágy miatt az SZDSZ vezetők eddig már nem láttak. Azt gondolták, hogy a liberális elveket végig tudják verni egy baloldali szavazó bázison, ill. baloldali eszméket valló tagságon.
Ez súlyos tévedés volt, mert ha így lett volna, akkor megszünt volna a szocialista párt. Egy nagy SZDSZ lett volna belőle, de ez lehetetlen vállalkozás volt.
Ez lett a vége, a valóság ezt igazolta.

Idézet:
A hazafiasság, hazafiság, hazaszeretetnek nem sok köze van a nacionalizmushoz.


Lehet szavakon lovagolni, de a lényeg nem változik.
De ha konkrétumot nézek, akkor nekem klasszisokkal hazaszeretőbb egy FIDESZ vezetés, mint amilyen a liberális vezetés volt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség