Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 03., vasárnap 17:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
köszi, Indu-/ csak a pontosság kedvéért jegyzem meg, hogy ezt a sziklakertet nem magunknál készítettük, hanem a fiam épülő háza elé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 08:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
köszi, Indu-/ csak a pontosság kedvéért jegyzem meg, hogy ezt a sziklakertet nem magunknál készítettük, hanem a fiam épülő háza elé.


Ez az igazi öröm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 20., szerda 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Amikor útközben a rendőr megállít, és igazoltat, az akkor is stresszes, ha éppen nem léptük túl a megengedett sebességet, mert ugye, azért az is megtörténhet,hogy addig keres, amíg talál valami kivetnivalót..
Ennek az érzésnek az ellentéte jár át, amikor becsenget egy egyenruhás rendőr, pisztollyal, bilinccsel az oldalán- megrendelőként, s akkor én kérem az adatokat: s ő mondja, mint egy kezesbárány... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 21., csütörtök 21:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. szept. 10., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 29
tavaly határoztam el ténylegesen, hogy változtatok az életemen. akkor határoztam el, hogy kitanulok egy új szakmát, CNC-tanfolyamot kezdtem el tavaly ősszel. azóta rengeteget fejlődtem, Isten kegyelméből február óta CNC-s munkahelyem van. és annyira jó, hogy napról napra ér vmi kis apró szakmai siker. életemben februárban láttam először esztergagépet, ma meg a nagy átlagnál jobb időt futottam, mert kicsit bele kellett húzni. egyre jobban tetszik az egész, ahogy beleásom magam, napról napra jobban tetszik ez a szakma. megtaláltam azt, amit életem végéig szívesen fogok csinálni. ezért(is) mindig hálát adok.

_________________
lassan, de biztosan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 21., csütörtök 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tengerszem, ez nagyszerű, csak így tovább! Egy jó szakember aranyat ér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 26., kedd 12:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Vérbeli üzletemberek ezek a magyarországi roma fiatalemberek, akik ütött-kopott kisteherautóikkal megállnak az utcán , dudálnak- kiabálnak: zemjáki, cibulo.
-Almájuk nincs? érdeklődöm, s addig beszél, amíg veszek pár zsák krumplit -igaz, hogy a nagyáruházakban olcsóbban be tudjuk szerezni- de segítsük inkább a magyar mezőgazdaságot...meg szép is a "zemjakija" , az is igaz.
Megegyezünk, mikor, mennyiért, milyen fajta almát hoz. A megbeszélt időben nem jön- jön viszont egy másik csapat- akikkel szintén megegyezem, mikor, mennyiért hoz nekem szép piros almát.
Eltelik két hét is, amikor hallom a nagy dudálást. A férjem már küldi is el őket, mikor megállítom- várj, én itt rendeltem valamit.
A forint árfolyamát napra készen tudja, de arra már másként emlékezik, mi mennyiben egyeztünk . Kis alkudozás után- ami csak a jó hangulat kedvéért folyik, nyélbe ütjük az üzletet.
- És valamilyen más gyümölcsöt vagy zöldséget ne hozzak?-ajánlkozik..-káposztát esetleg..
-Sajnálatos módon jön ez a - a hangjában olyan együttérzéssel hajol hozzám közelebb a társa, hogy szinte megdermedek: mi az a tragédia, ami felém közelít, ő tud róla, én meg nem..
jön ez a Mindenszentek- koszorút ne hozzak?
- köszönöm, nem, azt máshogy oldom meg-lélegzem fel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Van , amikor úgy tűnik: egyhangúak a napok. Jóformán csak a családtagjaimmal találkozom...
Ma viszont egy különleges nap volt. Reggel fél nyolckor csengett a telefon: Csehországból hívott a lányom, hogy nem működik a netje, pedig a húga Kanadában várja, hogy "beszélgessenek "pont most. - valahogy értesítsem.
Felhívtam hát Kanadát, és leadtam az infót..
Délután újra cseng a telefon- csak azt figyeltem, valami hosszú szám- megint Nomi lesz? nem, Amerikából hívott egy számomra kedves ismeretlen ismerős-a fiam pótmamája volt tavaly nyáron- de mivel Dani még suliban volt, ezért mi kihasználtuk a lehetőséget, s elbeszélgettünk egyről-másról.
Mostanában már nem akad számomra munka a műhelyben, de ma lehívott a férjem, egy kicsit kellett segíteni.
Dolgozgattunk-... megint csengett a telefon-a harmadik lányom hívott Pozsonyból- ez azért volt újság, mert inkább levelezünk, vagy én hívom őt. De most fontos megbeszélnivalója volt, így felhívott-..
Még csak négy óra van, s van még pár ismerősöm a nagyvilágban..nem akar még valaki felhívni? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én felhívnálak, de nemtom a telefonszámod.
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 21:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves vagy, csak vicceltem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 24., péntek 13:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez fontos!

http://www.youtube.com/watch?v=FizHabx9 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 26., szombat 22:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Meglepetés

A fiam érettségizik az idén, ebből következik, hogy el kell döntenie, melyik egyetemet célozza meg. Ez viszont jelent egy kis papírmunkát, utánajárást, amire éppen nem volt ideje. Sítanfolyamra indult- s így a jelentkező ívek kitöltése, lepecsételtetése ránk, itthonmaradtakra testálódott..
Meg is tettük a szükséges lépéseket, amikor jött egy telefonhívás valahonnan a sípályáról- hogy az egyik adatot rosszul írtuk be! újra kell kezdeni az egészet, mert a hét végén- mielőtt még hazaérkezne, letelik a beküldési határidő.
Nagyokat hümmögve legyőztem alaptermészetemből fakadó kirohanásomat,inkább nekifutottunk újra a kötelező köröknek.
A békés hangom gyanús volt így is a fiacskámnak- jobban ismer ő engem, mint gondolnám- még a hét folyamán érdeklődött: "anya hogy reagál a dolgokra?"
Mikor hazaérkezett, egy frissensült kuglóffal fogadtam. Majszolgatta, élménybeszámolózott, majd amikor biztos volt benne, hogy nem csinálok ügyet abból, hogy egy ilyen fontos dolgot el kellett volna intéznie idejében, hirtelen megkérdezte:
-Nem sértődsz meg, ha mondok valamit?-
:shock: Micsodaaa? mit véthettem, amit ha felemleget, esetleg sértődéssel válaszolok?- /ezután, hogy így csávában hagyott, s mi szépen, rendjén elintéztünk mindent/
-Megint elfelejtetted a névnapomat.-
Ahh..hát ez sajnos igaz..mikor is volt?...de sok minden volt aznap!..- persze, ez nem mentség, ráadásul nem először fordult elő...kénytelen leszek egy listát írni, hogy a jövőben kivédjem ezeket a figyelmetlenségeket. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 11., péntek 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hirdetés a neten:

"Életmód könyvek Női egész-ség - A női betegségek 15% engedményel. Rendeljen! "



még mit nem! betegség még árengedménnyel sem kell. Van elég ingyen 8) ..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 03., vasárnap 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy forró nyári napon csengetett be először M.a feleségével.A fiam ment kaput nyitni, majd visszafutott:- valamilyen CD-ket árulnak, angolul beszélnek.-
- Küldd el őket, semmit nem vásárolunk.-
-Azt mondják,hogy keresztyének.-
Na, erre már én is lefutottam, s pár percnyi kapuban ácsorgás után behívtam őket. Igy ismerkedtünk meg, egy keresztyén misszió munkatársai voltak. Amíg itt laktak a városban, időnként meglátogattuk egymást- egyszer ők jöttek, másszor mi mentünk hozzájuk. Beszélgettünk,/már amennyire megértettük egymást- valamelyik gyerek mindig fordított/ Igét olvastunk, előkerült egy gitár is, mindig öröm volt, amikor rátaláltunk egy-egy énekre, amit mindkét család ismert.

Aztán elköltöztek, áthelyezték őket.
Egyik nap hív a fiam: - gyere anya, nézd meg ezt a mailt, még jó, hogy nem töröltem ki rögtön..-
M. jelentkezett, hogy a városban van, szívesen meglátogatna.
Megérkezett a megbeszélt időpontban, egyedül -a felesége pár éve meghalt.
Most sem sokkal jobban értettük egymást, de azért a tolmácsaink segítségével visszapergettük az elmúlt évek fontos eseményeit.
Olyan jó volt újra együtt lenni!
Másnap a vezetékes telefonon keresztül mégegyszer búcsút intett- s én elmorfondíroztam magamban: jó "GPS"-e van M.nek- hajdanán megtaláltak minket a város egyik félreeső utcájában...most megtalálta a fiam cégi mailcímét, ami akkor még nem létezett, amikor 7 éve elmentek..aztán megtalálta a vezetékes vonalunkat is..nos, aki keres, az talál,s a zörgetőnek megnyittatik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy mai anya dilemmája

Kaptam az egyik lányomtól egy linket:www.akosatorobi.sk. Azt már megszoktam, hogy ékezetek nélkül is lehet olvasni...sasszemnek sem vagyok már mondható,/ de azért csak végszükségben teszem fel az olvasószemüvegemet./.
első ránézésre csak az eleje meg a vége volt értelmes: ákos .. robi- az, hogy a pont után sk van, elkerülte a figyelmemet.Ki lehet ez az Ákos-Robi páros :?:
Kíváncsian kinyitottam az oldalt, s egy jót nevettem magamon, mert ez egy szlovák nyelvű oldal volt,oktató segédanyaggal,ún.tutoriál "Hogyan készül?"-lehetne a magyar megfelelője.

Ahogy nézegettem a témákat, lassan feltámadt az anyai féltékenységem: hát...ez jó dolog..lépésről lépésre mindent leír...hmmm ..de az én lányaim akkor ezentúl nem azt fogják mondani, hogy : ezt mind anyától tanultam, hanem ettől az Ákostól meg Robitól. :mrgreen: .
Hogy fogom a még itthon tartózkodó tinijeimet rávenni, hogy délelőtti program: főzés anyával?
-majd megtanuljuk a netről-hárítanak el ezentúl, valószínűleg..

Na, azért még jó, hogy van ilyen mondás is: "gyakorlat teszi az embert mesterré"- tehát mégiscsak lesz alapja, hogyan vezényelem a konyhába a jövő háziasszonyait. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 18., hétfő 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

A hétvégén családi nap volt nálunk a gyülekezetben, téma az internetezés, főleg a gyermekek körében...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség