Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 20:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezt a NS mondta, vagy a Hetekben írták?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 20:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, a versenyt kifejezetten tiltja az Írás azoknak, akik Jézust követik.
De valóban ezzel lehet jól motiválni az embereket, csak a végeredmény katasztrófa.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, a versenyt kifejezetten tiltja az Írás azoknak, akik Jézust követik.
De valóban ezzel lehet jól motiválni az embereket, csak a végeredmény katasztrófa.

Tévedsz, a teljesítmény elv abszolut bibliai. A nem kívánatos versengés az nem a gazdasági életről és a munkáról szól.
Pál pedig példálóziki is a versennyel:
"Nem tudjátok-é, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan, de egy veszi el a jutalmat? Úgy fussatok, hogy elvegyétek."
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 16., csütörtök 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ezt a NS mondta, vagy a Hetekben írták?

Tudom, hogy te csak ebben tudsz gondolkodni, de egyik sem.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Tévedsz, a teljesítmény elv abszolut bibliai.


Igen, már csak az a kérdés, hogy kinek a teljesítménye? Van olyan teológia, hogy az ember teljesítménye fontos, mert ez viszi őt a Mennybe. A Biblia arról beszél, hogy Isten teljesítménye nélkül lehetetlen üdvözülni.
A szőlő művesek példázata cáfolata annak, hogy a teljesítmény alapján történik a javak elosztása. Mert hogy a javak elosztása Isten jóságán múlik.

Idézet:
A nem kívánatos versengés az nem a gazdasági életről és a munkáról szól.


Tehát van nem kívánatos versengés, ezt örömmel hallom tőled. :-)
Értem én, hogy a gazdaságot és a munkát erősíti a versengés, nagy növekedést lehet elérni, de közben egy olyan lelkület lesz úrrá az emberen, ami gátja az üdvösségnek.

Idézet:
Pál pedig példálóziki is a versennyel:
"Nem tudjátok-é, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan, de egy veszi el a jutalmat? Úgy fussatok, hogy elvegyétek."


Jézus is rengetegszer hoz világi példát (az egyik leg érthetetlenebb a hamis sáfár), mert innen indulunk. Itt tud kapcsolatot létesíteni az elszakadt emberrel.
Szóval, mi is ez a PÉLDA?
Adott egy futó pálya, sokan állnak a rajthoz a győzelem reményében. Pontosan tudják, hogy mindent bele kell adniuk, mert ha győzni akarnak, nem lehetnek másodikak. Azaz a pálya végén hiába mondják, hogy a győztes az én legjobb barátom, vagy a győztes az én családtagom, vagy a győztes a lelkészem, stb.
Ettől ők még nem kapnak semmilyen jutalmat.
És ez nem jelenti azt, hogy a barátaim, családtagjaim, lelkészem nem kap majd jutalmat, de ne RÁJUK NÉZVE zsaladjak, hanem a CÉLRA NÉZVE!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 17:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Túlfetisizálod az alkotmányt és az egész jogrendszert. Azt gondolod, hogy minden paragrafus mellé oda kellene állítani egy jogászt, aki értelmezi. Ez hülyeség. A jogszabályok nem a jogászoknak, hanem a jogalkalmazóknak, azaz az állampolgároknak íródtak.


Alkotmányt mindenki tud írni. Annak idején a Maczó Ágnes is írt egyet a kisgazdapártból, amikor gyesen volt. Az alkotmány olyan nálunk, mint a foci, ehhez mindenki ért. A gond viszont az, hogy ez a "nagy tudás" nem veszi figyelembe azt, hogy az alkotmány néhány tíz paragrafusa mögött 2/3-os törvények sokasága áll. Magyarul az alkotmányozás valóban jogászi feladat, de vannak részei, amelyek sláger vitatémák. Ezeket a slágereket megvitatva sokan úgy érzik, hogy máris alkotmány szakértők.

Például itt van a Kossuth téri társaság egy részének az ötlete, akik szerint a Szentkorona tan alapján kell alkotmányozni. Mivel ezt a jobbik is erősen felkarolta körbehuhogja mindenki ezt a Szentkorona tan alapú alkotmányt. Gondolom te is. Én megkérdeztem egy jogászt, aki merőben jogi alapon korrektnek tartja a Szentkorona tanra való hivatkozást. De a köztársasági elnökünk is jogosnak tartja a Szent korona tanra való hivatkozást a Preambulumban, aki végképp nem jobbos.

Erről az érzelmi alapú tételről mindenki tud tehát véleményt mondani úgy, hogy az égvilágon semmit sem tud az Alkotmányról és a mögötte álló óriási jogi, törvényi rétegről, apparátusról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 17:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
És a Hayekkel mi a helyzet?
Az alapvető szabadságjogokat biztosító demokrácia és a teljesítmény elvű szabadvesenyes kapitalizmus azért lett a sikertörténet mert az összes korábbi berendezkedésnél jobban harmonizál a Bibliai elvekkel.
ex


Hát peched van. Merthogy bár a Hayek oldalt nyomtalanul eltüntették a netről, azért annak idején vettem a fáradtságot, hogy a Hayek féle ideológiát a nevezett oldalról kimásoljam. Így aztán elő tudom venni, hogy ez az ideológia, amely szerinted "az összes korábbi berendezkedésnél jobban harmonizál a Bibliai elvekkel", miféle alaptézisekkel állt elő.

A bibliai elvek ezek szerint nagyon jól harmonizálnak azzal, hogy az önzés legyen az egyedüli társadalmat vezérlő elv. Az állam csak a védelmi funkciókra csökkenjen le (karhatalmi szervek) és minden társadalmi tevékenység önzés alapon működjön. Az államnak szigorúan tilos altruista módon viselkedni a polgáraival szemben. Bármiféle szolidaritást tilos az államnak kifejteni a polgárai érdekében.

Hát neked ez jött le az Evangéliumokból, ez a biblikus...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Igen, már csak az a kérdés, hogy kinek a teljesítménye? Van olyan teológia, hogy az ember teljesítménye fontos, mert ez viszi őt a Mennybe. A Biblia arról beszél, hogy Isten teljesítménye nélkül lehetetlen üdvözülni.
A szőlő művesek példázata cáfolata annak, hogy a teljesítmény alapján történik a javak elosztása. Mert hogy a javak elosztása Isten jóságán múlik.

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy szándékosan zavarod össze a dolgokat vagy csak egyszerűen nem látod?
Azaz szándékosan kevered-e az üdvösségi kérdéseket a hétköznapi életre vonatkozó parancsokkal. Megint úgy érzem, a kérdés átgondolása nélkül, zsigerből kötözködsz, csak azért mert én mondtam valamit. :(
Az üdvösség nem teljesítmény, cselekedet, hanem Jézusban való hit, az Ő be/elfogadása kérdése.
Viszont a hétköznapi életben, munkában nagyon is teljesítmény kérdése a bér, jutalom kérdése.
Itt van pár ige, hogy a teljesítmény árának, a bérnek a meg nem fizetéséről, hogy vélekedik Isten és mit ajánl a jobban teljesítők jutalmazására.

"Jaj annak, aki hamisan építi házát, felházait pedig álnokul; aki az ő felebarátjával ingyen szolgáltat, és munkájának bérét néki meg nem adja. "

"Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és hamisan esküvők ellen, és azok ellen, akik megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és árvát, és akik nyomorgatják az idegent, és nem félnek engem, azt mondja a Seregeknek Ura."

"Ímé a ti mezőiteket learató munkások bére, amit ti elfogtatok, kiált. És az aratók kiáltásai eljutottak a Seregek Urának füleihez."

"A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképpen akik a beszédben és tanításban fáradoznak."
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. dec. 17., péntek 17:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
rosta írta:
És a Hayekkel mi a helyzet?
Az alapvető szabadságjogokat biztosító demokrácia és a teljesítmény elvű szabadvesenyes kapitalizmus azért lett a sikertörténet mert az összes korábbi berendezkedésnél jobban harmonizál a Bibliai elvekkel.
ex


Hát peched van. Merthogy bár a Hayek oldalt nyomtalanul eltüntették a netről, azért annak idején vettem a fáradtságot, hogy a Hayek féle ideológiát a nevezett oldalról kimásoljam. Így aztán elő tudom venni, hogy ez az ideológia, amely szerinted "az összes korábbi berendezkedésnél jobban harmonizál a Bibliai elvekkel", miféle alaptézisekkel állt elő.

A bibliai elvek ezek szerint nagyon jól harmonizálnak azzal, hogy az önzés legyen az egyedüli társadalmat vezérlő elv. Az állam csak a védelmi funkciókra csökkenjen le (karhatalmi szervek) és minden társadalmi tevékenység önzés alapon működjön. Az államnak szigorúan tilos altruista módon viselkedni a polgáraival szemben. Bármiféle szolidaritást tilos az államnak kifejteni a polgárai érdekében.

Hát neked ez jött le az Evangéliumokból, ez a biblikus...

Látod ezért hiteltelen teljesen "aranyeső" ügyben minden szavad, mert most is azt játszod, hogy nem arról beszélsz amit én állítottam, hanem arról, hogy ezt te, hogyan torzítottad el az agyadban.
Már sokadszor mondom, minden társadalmi berendezkedésben vastagon ott van az önzés, de éppen a liberális demokrácia, jogállam, és teljesítmény alapú kapitalizmus az, amelyik leginkább megvédi egyik embert a másik önzésétől.
Tudom egy zsigeri antikapitalistának nehéz ezt felfogni, de akkor is ez van.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Hát peched van. Merthogy bár a Hayek oldalt nyomtalanul eltüntették a netről, azért annak idején vettem a fáradtságot, hogy a Hayek féle ideológiát a nevezett oldalról kimásoljam. Így aztán elő tudom venni, hogy ez az ideológia, amely szerinted "az összes korábbi berendezkedésnél jobban harmonizál a Bibliai elvekkel", miféle alaptézisekkel állt elő.

A bibliai elvek ezek szerint nagyon jól harmonizálnak azzal, hogy az önzés legyen az egyedüli társadalmat vezérlő elv. Az állam csak a védelmi funkciókra csökkenjen le (karhatalmi szervek) és minden társadalmi tevékenység önzés alapon működjön. Az államnak szigorúan tilos altruista módon viselkedni a polgáraival szemben. Bármiféle szolidaritást tilos az államnak kifejteni a polgárai érdekében.

Hát neked ez jött le az Evangéliumokból, ez a biblikus...

Látod ezért hiteltelen teljesen "aranyeső" ügyben minden szavad, mert most is azt játszod, hogy nem arról beszélsz amit én állítottam, hanem arról, hogy ezt te, hogyan torzítottad el az agyadban.
Már sokadszor mondom, minden társadalmi berendezkedésben vastagon ott van az önzés, de éppen a liberális demokrácia, jogállam, és teljesítmény alapú kapitalizmus az, amelyik leginkább megvédi egyik embert a másik önzésétől.
Tudom egy zsigeri antikapitalistának nehéz ezt felfogni, de akkor is ez van.
ex


Hát nem tudom. Ha az agyamban eltorzítottam volna azt, amit a Hayek féle társulat kitett a netre, akkor mást kellett volna írnom, mint amit idéztem. Márpedig ezek nem az én agyam torz szülevényei, hanem a te általad reklámozott Hayek oldalról való gondolatok.

Hogy ezek az elvek miként védik meg az embereket a másik önzésétől jól mutatja, hogy a világ gazdagságának 80 %-a a világ lakosságának elenyésző töredékének tulajdonában van. Ha neked ez biblikus, hát lelked rajta...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, azt gondolom, hogy ha valaki megadja az alatta lévő, neki kiszolgáltatott munkás bérét, úgy hogy "nem fölözi le a korsóról a habot", azt már az Úr Lelke által cselekszi.
Igaz, amit írsz, hogy jár a bére a munkásnak, hogy amit elvégzett, azért jár a juss, de én azt gondolom, hogy ha valaki tényleg becsületesen dolgozik és tényleg becsületesen jutalmaz ott olyan szabadság van, ami az Istentől van.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:

Már sokadszor mondom, minden társadalmi berendezkedésben vastagon ott van az önzés, de éppen a liberális demokrácia, jogállam, és teljesítmény alapú kapitalizmus az, amelyik leginkább megvédi egyik embert a másik önzésétől.

ex



Hiába mondod el ezerszer is,- az elmúlt 8 évben megtapasztalhattuk az általad dicsőitett együttes (finoman fogalmazva) negatív "á l d á s a i t " ! :( - Vagy Te nem tapasztaltad ?)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Hát nem tudom. Ha az agyamban eltorzítottam volna azt, amit a Hayek féle társulat kitett a netre, akkor mást kellett volna írnom, mint amit idéztem. Márpedig ezek nem az én agyam torz szülevényei, hanem a te általad reklámozott Hayek oldalról való gondolatok.

Hogy ezek az elvek miként védik meg az embereket a másik önzésétől jól mutatja, hogy a világ gazdagságának 80 %-a a világ lakosságának elenyésző töredékének tulajdonában van. Ha neked ez biblikus, hát lelked rajta...

Tisztázzunk valamit!
Én nem reklámoztam Hayek oldalait. Veled ellentétben nem is olvastam, akkor sem amikor még állításod szerint fenn voltak. Részleteiben nem, csak nagy vonalakban ismerem az elméletét, aminek a lényege, hogy a színtiszta kapitalizmus híve. Ennyiben közös nevezőn vagyunk. Egyszerűbb ha arról beszélgetünk, amit én állítok meg amit te.

A 80%-ról miből gondolod, hogy nem törvényszerűen van így.
Szerinted mi történne, ha ezt a tulajdont egyenlően elosztanák most a Földön?
Szerintem katasztrófális nyomor törne az emberiségre, mert minden tönkre menne.
Tudom neked szimpatikus a francia forradalom jelszava, de azért tudd, az egyenlőség tulajdonképpen igazságtalanság. Ezért minden egyenlősdi és ilyen irányú nyomulás igazságtalan és törvényszerűen mindig negatív lesz az eredménye.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Hiába mondod el ezerszer is,- az elmúlt 8 évben megtapasztalhattuk az általad dicsőitett együttes (finoman fogalmazva) negatív "á l d á s a i t " ! :( - Vagy Te nem tapasztaltad ?)

L.
Kedves Loisz!
Az elmúlt húsz év, benne a utolsó nyolcnak nem sok köze volt a szabadversenyes kapitalizmushoz. Leginkább a feudalizmusra hasonlított. A kapitalizmusban teljesítmény elvű, a feudalizmusban pedig előjogokon alapuló az elosztás. Mi ez utóbbihoz állunk közelebb.
Tehát amit te is tapasztaltál, az nem a kapitalizmus gyümölcse, hanem az előjogokon, ismeretségen, rokonságon és korrupción alapuló izének a gyümölcse, aminek nem sok köze van a protestantizmus alapította polgári szabadságon és versenyen alapuló kapitalizmushoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17., péntek 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy szándékosan zavarod össze a dolgokat vagy csak egyszerűen nem látod?
Azaz szándékosan kevered-e az üdvösségi kérdéseket a hétköznapi életre vonatkozó parancsokkal. Megint úgy érzem, a kérdés átgondolása nélkül, zsigerből kötözködsz, csak azért mert én mondtam valamit. :(
Az üdvösség nem teljesítmény, cselekedet, hanem Jézusban való hit, az Ő be/elfogadása kérdése.
Viszont a hétköznapi életben, munkában nagyon is teljesítmény kérdése a bér, jutalom kérdése.

A zavart máshol keresném.
Kézenfekvőbb inkább az a kérdés, hogy lehetséges e szétválasztani az un. üdvösségi kérdéseket Jézus hétköznapi életre szóló parancsolataitól.
Vagyis milyen az az üdvözítő hit, amelyet Jézus munkál, de az ember cselekedeteiben, hétköznapjaiban, munkájában, otthonában ez nem tükröződik vissza?
exrefis írta:

Itt van pár ige, hogy a teljesítmény árának, a bérnek a meg nem fizetéséről, hogy vélekedik Isten és mit ajánl a jobban teljesítők jutalmazására.
"Jaj annak, aki hamisan építi házát, felházait pedig álnokul; aki az ő felebarátjával ingyen szolgáltat, és munkájának bérét néki meg nem adja. "

"Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és hamisan esküvők ellen, és azok ellen, akik megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és árvát, és akik nyomorgatják az idegent, és nem félnek engem, azt mondja a Seregeknek Ura." ,

"Ímé a ti mezőiteket learató munkások bére, amit ti elfogtatokkiált. És az aratók kiáltásai eljutottak a Seregek Urának füleihez." ,

Igen, ezt üzeni Isten azoknak, (ma is) akiknek ez a szétválasztás „sikerült”.

exrefis írta:
"A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak főképpen akik a beszédben és tanításban fáradoznak." ,

A gyülekezeten belüli szolgálatokban, beszédben, tanításban nincs helye a versenynek, Isten választ ki feladatokra arra alkalmas embereket. A „kettős tisztesség” kifejezést leszűkíteni kétszeres anyagi javadalmazásra ….?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség