Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 89  Következő
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 25., szombat 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mágnes:
Az áramszünet, amiről beszéltél, szerintem az ördög műve volt. Mert nálunk is mindent tönkretett. Anyunak, apunak, meg az öcsémnek külön csomagokat készítettem, külön Igékkel. Az idén úg erősítettem rá a csomagokra, hogy feltétlen el kelljen olvasni, mert eddig valahogy mindig félre tették, diszkréten lerakták. Most jól kigondoltam, hogy ezt ne kerülhessék ki!
Igen ám, de már a fa alatt álltunk, amikor a környéketekről jött valaki, hogy nincs áram és az apu azonnal intézkedjen, mivel ő a villanyszerelő. Mint akit kergetnek, rohant el az apu, majd egész este villanyszerelt. A család szanaszét, ment mindenki a dolgára. Megint megúszták az Igék elolvasását!
De azért én biztos vagyok abban, hogy egyszer hitre fognak térni. Csak nem élnek már így végig? - kérdezte szinte magától a nagyon szép lány, a Mágnes, akinek kedves hívására csak az elmúlt évben öten kapcsolódtak be a gyülekezetbe. Ő az, aki hétről hétre kezdi és soha abba nem hagyja saját családja hívogatását...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 12:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Ecce evangelium, íme a jó hír: a Karácsony üzenete nekünk is szól! Nekünk, akik nagyon is profán, nagyon is barbár módon, felkészületlenül csak beesünk a fa alá. Nekünk, akiknek az agyában még az elmúlt év lezáratlan ügyei, az el nem intézett telefonok, ki nem fizetett tartozások, óvodában felejtett unokák vannak, vagy éppen az előttünk álló vizsgák tételeit mormoljuk ajándékcsomagolás közben is. Akik nem érezzük magunkat se méltónak, se alkalmasnak az Istennel való találkozásra, úgy érezzük, nemhogy aranyat, tömjént vagy mirhát, de az égvilágon semmit se tudunk adni neki. Ahogyan az a férfi érezhette magát, aki egy olcsó kis szobát sem tudott biztosítani a feleségének szüléskor; a fiatalasszony, aki útközben, állatok között szülte meg a gyermekét, vagy a pásztorok, akik „dolgoztak" Szenteste is és eszükbe se jutott várni a Megváltót. Az angyal viszont ezt mondta nekik és szól ez nekünk is:
„Ne féljetek, mert íme hirdetek nektek nagy örömet, amely az egész nép öröme lesz: Üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában."
Lk. 2: 10-11.


http://www.parokia.hu/hir/mutat/1901/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A bölcseket nem érte váratlanul a Messiás érkezése, de ISTEN nem a mi teljesítményeink alapján jön el hozzánk.

Mindegy neki, hogy valaki várja, vagy nem várja, vagy készül, vagy nem készül, nem az ember akarata érvényesült a kis Jézus születésével.
Akik várták, ők is olyan ajándékokkal indultak útnak, ami mást ígért és nem egy barlang istálót. Szerintem döbbentek lehettek a bölcsek, amikor a csillag megállt egy állatoknak fenntartott hely felett.
De a hitük átsegítette őket és látták az akkor még láthatatlant!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 14:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Szerintem döbbentek lehettek a bölcsek, amikor a csillag megállt egy állatoknak fenntartott hely felett.


Igen, most is sokan voltak így mondjuk Karácsony előtt, például most péntek este, akik Jézusra néztek és azt gondolták kicsit szkeptikusan, hogy Ő ennyire emberi lenne? Mire is ez a nagy imádat?!

Mára remélhetőleg többségük megkapta a választ a Karácsony során, hogy miért is ez a nagy imádat, hogy miért is Ő a Seregek Ura...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Drága Testvérem, az Úr áldjon!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 26., vasárnap 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszönöm Péter, Testvérem Kavics!

Éppen önelégülten akartam beírni valamit, de itthon a "jó" természetem közbeszólt...

Áldást és békességet a Családod körében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Efézus 2.
1. Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,
2. Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;
3. A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratját, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:
4. De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, melylyel minket szeretett,
5. Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)
6. És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:
7. Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.
8. Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2796
Tartózkodási hely: Magyarország
NÉGY GYERTYA
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer négy gyertya. Olyan nagy volt a csend körülöttük, hogy tisztán lehetett érteni, amit egymással beszélgettek.
Azt mondta az első: Én vagyok a Béke! De az emberek nem tudnak életben tartani, el fogok aludni. Néhány pillanat múlva már csak egy vékonyan füstölgő kanóc emlékeztetett az egykor fényesen tündöklő lángra.
A másik azt mondta: Én vagyok a Hit! Sajnos az emberek fölöslegesnek tartanak. Nincs értelme tovább égnem. A következő pillanatban egy enyhe fuvallat kioltotta a lángot.
Szomorúan így szólt a harmadik gyertya: Én a Szeretet vagyok! Nincs már erőm tovább égni. Az emberek nem törődnek velem, semmibe veszik, hogy milyen nagy szükségük van rám. Ezzel ki is aludt.
Hirtelen belépett egy gyermek. Mikor meglátta a három kialudt gyertyát, felkiáltott: De hát mi történt? Hiszen nektek égnetek kellene mindörökké!
Elkeseredésében menten sírva fakadt.
Ekkor megszólalt a negyedik gyertya: Ne félj. Amíg nekem van lángom, újra meg tudjuk gyújtani a többi gyertyát. Én vagyok a Remény!
A gyermek szeme fölragyogott. Megragadta a még égő gyertyát, és a lángjával újra életre keltette a többit...

(M.M., MERA Antenna 2010/6)


Csatolmányok:
4gyertya.jpg
4gyertya.jpg [ 14.05 KiB | Megtekintve 4317 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Oszlop:
Mindenkinek írtam Igés lapokat, ez volt az ajándékom, mivel pénzem semmi.
Anyunak azt írtam: "Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeretitek!" Szerintem annyit dolgozik, veszekszik, harcol, robotol! Ez szépi is, csak hogy ettől még romjaiban marad a család! Szerintem csak az hiányzik, hogy szeretni tudna!- Anyu megnézte:
- Jó szöveg! - mondta epésen, ahogy mindig is beszél.
Ez volt a hidegzuhany a nyakamba, karácsony estén - motyogta az Oszlop fiú, aki kicsi kora óta két vállán - két összetett kezében - tartja a családját mindenestül. Aki már tizenévesen is roskadozott a keresztje alatt, de mindig újra és újra felveszi és viszi imádkozva.

Gyerekek, huszonévesek, "gondtalanok" - ültek lehajtott fejjel, őszinte fájdalommal, Karácsony után. Jó szüleik huszon éve ünneplőben, karjukba tartva őket, tettek ígértet: "Úgy nevelem és neveltetem..."
Vajon ki nevelk kit? Akinek van füle hallja!

"Máté 5.
14. Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.
15. Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.
16. Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat. "


Tiszta fény utamon, el ne hagyj soha, Jézusom! Irgalmazz, Uram, nékünk! Ámen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 23:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
"...a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván."
Mt 6,6

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 15:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Böjte Csaba írta:
2010-12-30 21:22:00
Böjte Csaba újévi elmélkedése

Gondolatok egy új év hajnalán

Nem gyűjt kincseket, vagyont, nem áll be egyetlen politikai irányzatba sem, szabadon száll, hiszi, hogy jósága, szeretete az egész világot megmozgatja. Egyszóval Jézus él, alkot és szeret, megy előre! Már önmagában ezért a tevékeny, lendületes életéért, én Jézus Krisztus mellé állok.

Csodálom Jézus Krisztust, ahogyan a földre jön, és saját kezébe veszi a dolgokat. Nem mást küld, hogy Ő fáradt cinizmussal a mennyei trónusán ülve szemlélje és kommentálja az emberiség vergődését. Ő közénk jött, és szembe ment az akkori világ sodrásával, az erőszakos, kapzsi, lusta, élvhajhász semmittevéssel.


Utat keres, építkezik, társakat gyűjt, megtanítja őket csendben lenni, befelé fordulva imádkozni, felfedezni a mennyei Atya vágyaink által szívünkbe írt álmait. Naponta útra kel, bejárja a szülőföldjét, bátran nyíltan szóba áll az emberekkel, meghallgatja őket, vigasztal, bátorít, segít. Egyetlen kérdés, egyetlen gond se jelent számára akadályt, lendületesen vállalja azokat és megoldja. Keresztelő Szent János lefejezése, egy-egy kudarc,nem bénítja le, nem ül félre duzzogva, hanem kitartó szívóssággal megy a szeretet útján előre. Nem gyűjt kincseket, vagyont, nem áll be egyetlen politikai irányzatba sem, szabadon száll, hiszi, hogy jósága, szeretete az egész világot megmozgatja. Egyszóval Jézus él, alkot és szeret, megy előre! Már önmagában ezért a tevékeny, lendületes életéért, én Jézus Krisztus mellé állok.

Olyan döbbenetes látni, hogy sok sok ember csak a saját pitiáner szórakozásáért mozdul meg. Csak korlátolt létének a fenntartását vállalja, önmagáért él, és nagyon sokan még azt is csak ímmel-ámmal teszik... Annyira szeretném ezeket az embereket felrázni, rádöbbenteni arra, hogy drága, egyetlen életüket pocsékolják el. Hogy lehetne az embereket a félénk, helyben tipegő, önzés burkában besavanyodott életükből kimozdítani? Felszabadítani a szeretet, az alkotás, a valós létezés csodálatos szép világára? Hogy tudnám elmondani érthetően, megmutatni azt a tiszta örömet, mely melyet a szeretet útján, botladozva is, de elinduló ember megtapasztalhat?

Lehet, hogy izgalmas egy számítógép előtt ülve vezetni egy autót, szimulált hajtűkanyarokat bevenni, de mennyivel izgalmasabb becsületes munkád gyümölcseként megvásárolt autódat vezetve családodnak megmutatni gyermekkorod szép, mesés tájait. Lehet bekeseredve, szárnyszegetten reménytelenségbe ostorozni ezt a világot, de mennyivel jobb leülni és megfogalmazni egy verset, egy gondolatot, mely mind egy langyos szellő belekapaszkodik embertársad csüggedten logó vitorlájába, és elindítja őt a reális létezés hatalmas óceánján.

Jó dolog megérezni a kis magban feszülő élni akarást és azt szelíden jó földbe tenni, a szerető szolgálat alázatával öntözgetni. Jó dolog meghallani egy kis gyermek ki sem mondott panaszát és egy otthon, intézményecske létrehozásával, óvodával, gyermekvédelmi központtal válaszolni a kibontakozás utáni néma vágyra. Jó dolog mint egy láthatatlan angyal e világon keresztül suhanni, itt ott csendesen megállva, az életet szolgálni, szeretni az alkotás Istenét. Nagyon jó dolog élni és alkotni! Ha az Isten maga mondaná, hogy nincs túlvilág, és nem tartják számon a szeretetből adott pohár vizet, a jó szót, a lehajló gyöngédséget, a másokért végzett munkát, én akkor is ezen az úton mennék tovább, mert jó dolog a létezés örömét megosztani embertársaiddal. Jó dolog a kis homokból várat építeni, a téglából templomot az Istennek, otthont az embereknek. Jó dolog a földet feltörni, és tarka virágot, hatalmas fákat ültetni csak úgy, hogy legyenek, hogy létükkel tanúskodjanak az élet, a kibontakozás, a folyamatosan mozgásban lévő Isten irántunk való végtelen szeretetéről.

Megéri? Építed, szépíted a világot, és észre se veszed: magadat építed, bontakoztatod ki, minden egyes kapavágás nemcsak a földet teszi lakhatóbbá, hanem magadat is. Mindennapjaid szeretetének tüzében kiégő tégláidból nemcsak kint a világban épül ház, otthon a családodnak, hanem belülről építkezve megszületik benned, a családjáért felelős felnőtt, az apa, ki életet ad. Csodálatos életet adni, gyermeket szülni, és azt becsülettel, türelemmel az öntudatra ébredésig felnevelni, majd imádságos szeretettel az útját mindvégig egyengetni, és öreg fejjel az általad ásott kútból felbuggyanó tiszta vízben megmosakodni.

Te ástad a kutat, de annak életet adó tiszta vizét nem te teremtetted, általad születik valami, ami nem te vagy, mely életet ad sokaknak, s melynek tükrében megláthatod végre te is az igazi, szép arcodat. Persze, hogy megéri a teremtő Istennek társává válva magadat e világban kiteljesíteni. Semmiből a végtelen létbe felnőni, úgy lenni hatalmas fává, hogy forró nyarakban érett magvaid ezreiben, erdővé válsz.

Minden egyes perc, óra mit Isten jóságosan neked adott, s melyet te jó szándékú munkával, alkotással nem kamatoztatsz, melyet a semmittevés, az önsajnálat, a meddő poénkodás, a helyben topogás céltalan kocsonyájában töltesz, elvesztett, soha vissza nem térő lehetőség. Tiszta szívemből sajnállak téged, ki évekig célozgatsz, de nem mered meghúzni a ravaszt. Igen sajnállak téged, ki olyan szellemi, lelki, anyagi erőket gyűjtesz, melyekből nem épül, vers, szerelem, ház, haza, melyek csak poros raktárrá teszik életed, s téged értelmetlen limlomjaid őrzőjévé, egy karikás szemű, betörőktől rettegő éjjeliőrré.

Mi vagy te?

Egy szárnyatlan sas, a porban kapirgáló tyúkok között? Nem haragszom rád, csak szánlak, mind azt a vándort, ki balgán megáll és tikkadtan szomjazik az életadó kút mellett. Izgalmas, érdekes az élet, és ne azért buggyanjon ki szívedből a dal, mert általa unatkozó emberek sztárja lehetsz, hanem csak azért mert jó énekelni, társa lenni a korán kelő pacsirtának, ki dalával ébreszti a hajnalt, és a vándort. Jó alkotni, a vásznon megragadni egy mozdulatot, egy csak általad megsejtett hajlatát a tájnak, és azt amit csak te egyedül látsz, alkotó munkáddal alázatosan láthatóvá tenni az egész világnak.

A mozgásban lévő Istennek szolgája vagyok. És mint a gyermekkorod játékában a szaladó gyermek, szeretnélek életadó simogatással megérinteni, hogy életed legyen, és te is mozgásba lendülj, hogy merj magadba fordulva álmokat látni, és azokat társakat keresve bátran megvalósítani. Megtapasztalni azt, hogy milyen csodálatos társa lenni a világot, tiszta, szép vágyaid által beléd irt irányban tovább teremtő Istennek.

Krisztus Isten reális válasza volt az emberiség évezredes adventjére. Jézus léte örök válasz, nem csak a megannyi miértre, hogyanra, hanem a te alapvető örök kérdéseire is. Az élő hit, az erőt adó remény válságban van, és persze ez újabb és újabb politikai, gazdasági kríziseket szül. Hogyan tovább? A kérdés az, hogy mersz-e magadba nézni, mered kimondani, megfogalmazni a végtelen utáni tiszta sóvárgásaidat? Mered félrelökni a kufár, csak a vagyonukat halmozni akaró kereskedők csillogó reklámjait, és kimondani mindazt miért érdemes élned, dolgoznod, meghalnod? Mered alázatos partnerségben Istennel tovább teremteni ezt a szép világot? Mersz a gondolkodó, kereső embertársaid sorába állni, hogy te is akár egyetlen dallammal gazdagabbá tedd magadat, és társaidat? Mersz a holnapban nézni, és talán milliók által, a csendes adventi imában kértekre, Isten símogató válasza lenni?


Karácsony után mersz szeretetből mások számára megtestesülni? Újból útra kelni? Mosolyogva az emberek kérdéseire, kéréseire, megnyugtató válasz lenni?


Egyetlen dolgot kívánok az új esztendőbe: Merj ezekre a kérdésekre bátran IGENT mondani!


Szeretettel, Csaba t.

Déva, 2o1o dec.30.


http://www.mindennapi.hu/cikk/blogok/go ... -12-30/980


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 10., hétfő 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Ki olvasta már el a Viskót?- csak azért kérdem, hogy majd beszélgethetünk róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 10., hétfő 12:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én igen :)

viewtopic.php?f=19&t=119&p=56507&#p56507

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 11., kedd 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, nem látom a te véleményedet ezek között a hozzászólások között. Leírnád? majd én is leírom, de még pár fejezetet el kell olvasnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 11., kedd 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Net, nem látom a te véleményedet ezek között a hozzászólások között. Leírnád? majd én is leírom, de még pár fejezetet el kell olvasnom.


más véleményét se látod! ;)

csak utalásokat olyanok véleményére, akik olvasták :)

egy "sommásat" idetennék:


Sípos Ete Zoltán írta:
...A könyv sokat beszél Jézus áldozatáról, de azt nem tanítja, hogy Jézus az egyetlen út Istenhez. Jézusról kiderül, hogy multikulturális felfogású, aki szükségtelennek tartja, hogy az emberek keresztyénekké legyenek. Mindez jól kiszolgálja a vallásos irányultságú emberek tömegízlését, de távol tartja őket a Szentírás kijelentéseitől, az igaz evangéliumtól, Jézus Krisztustól, az igaz hittől, mert nem közöl egyértelműen biblikus állításokat Istenről, a Szentháromságról, Jézus keresztáldozatáról, a bűn komolyságáról és annak igazságos megbüntetéséről, a megváltás útjáról, a Biblia tekintélyéről, Isten kijelentéseiről. A könyv Szentháromságra vonatkozó részei egyenesen eretneknek számítanak. Az sem véletlen, hogy Chuck Colson így nyilatkozott a könyvről: „Maradj kívül a viskón!” Véleményével magam is egyetértek, hozzátéve, hogy ha el is olvassa valaki – legyen éber és józan!


hát merek én ezzel vitatkozni? (merek ;))

de előbb megvárom a véleményedet :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség