Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 25., péntek 18:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szerintem inkább a tanárokat, orvosokat, rendőröket, diákokat, nyugdíjasokat, termelőket, kereskedőket kellene hogy szolgálja bármilyen reform.
A fentieket az szolgálja, ha hatékonyan működik a gazdaság. Az meg nem működik pénzpiac, pontosabban hitel nélkül. (ld. még Széchenyi).
Egyvalami biztosan nem működik, ha azt gondoljuk, éd igazságosnak tartjuk, hogy vegyük el a pénz a gazdagoktól és adjuk oda a szegényeknek.

Idézet:
Mire épül a nemzet ereje?
Szerinted mire épülhet?
üdv
ex
Ja, és az előző hozzászólásomról lemaradt a link, most pótoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 26., szombat 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Olvastad a cikket a szabad pénzről?

Elolvastam, de nem lettem lelkes, mert az egyik alaptézis, amire az egészet feépíti, szerintem hamis.
Meghallgatnám valami pénztudor véleményét is a témában.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 27., vasárnap 08:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nekem nagyon tetszett.
Ne a pénz legyen a "legjobb" érték.

A spekulációt ne tekintse a társadalom "munkának", vagy ha munkának tekinti, legyen ez abban a kategóriában, mint a
"Mt 24,49 És az ő szolgatársait verni kezdené, a részegesekkel pedig enni és inni kezdene:"

Hányan abból élnek busásan, hogy a termékek értékét a pénzük segítségével úgy mozgatják, hogy ebből még extra haszon legyen nekik. Nem dolgoznak, nem állítanak elő értéket, hanem spekulálnak.
Nem érdekli őket, hogy az egyik oldalon vállalkozók, gazdálkodók, termelők mennek tönkre, míg a másik oldalon emberek nyomorognak.
Ezek a társadalom fő rákfenéi, itt tűnnek el milliárdok, de könnyebb a cigányokat szidni azért a pár milliós lopásért (ez is bűn!).
A másik ilyen csapat, akik zsarolásból élnek, mint Zákeus. Látszólag a törvény őrei, de közben elveszik azoktól a pénzt, akik dolgoznak. Nem szabad munkának tekinteni a zsarolást, hanem annak, ami. Bűn!
Ők korrumpálják az országot.

Számomra ezek az emberek benne vannak az ország fő betegség hordozói között, még ha kívülről sokszor nagyon gazdagnak és ezzel egészségesnek tűnnek.
Nagyon betegek ők,és terjesztik a betegséget....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 27., vasárnap 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nekem nagyon tetszett.
Ne a pénz legyen a "legjobb" érték.

A spekulációt ne tekintse a társadalom "munkának", vagy ha munkának tekinti, legyen ez abban a kategóriában, mint a
"Mt 24,49 És az ő szolgatársait verni kezdené, a részegesekkel pedig enni és inni kezdene:"

Hányan abból élnek busásan, hogy a termékek értékét a pénzük segítségével úgy mozgatják, hogy ebből még extra haszon legyen nekik. Nem dolgoznak, nem állítanak elő értéket, hanem spekulálnak.
Nem érdekli őket, hogy az egyik oldalon vállalkozók, gazdálkodók, termelők mennek tönkre, míg a másik oldalon emberek nyomorognak.
Ezek a társadalom fő rákfenéi, itt tűnnek el milliárdok, de könnyebb a cigányokat szidni azért a pár milliós lopásért (ez is bűn!).
A másik ilyen csapat, akik zsarolásból élnek, mint Zákeus. Látszólag a törvény őrei, de közben elveszik azoktól a pénzt, akik dolgoznak. Nem szabad munkának tekinteni a zsarolást, hanem annak, ami. Bűn!
Ők korrumpálják az országot.

Számomra ezek az emberek benne vannak az ország fő betegség hordozói között, még ha kívülről sokszor nagyon gazdagnak és ezzel egészségesnek tűnnek.
Nagyon betegek ők,és terjesztik a betegséget....

Nem gazdasági, szakmai szempontból nézve, hanem hívőként, a következő aggályaim vannak. Nem a probléma lényegével szeretne megoldani egy problémát. Ez önmagában magában hordozza a kudarcot, vagyis elvileg nem működőképes.
A probléma ugyanis erkölcsi, vagyis a pénz szerelme és nem a pénz.
Ez a megoldás viszont a pénz természetét akarja megváltoztatni (kérdés, hogy egyáltalán lehetsége-e), holott a romlott emberi természettel van a baj.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 27., vasárnap 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ez a megoldás viszont a pénz természetét akarja megváltoztatni (kérdés, hogy egyáltalán lehetsége-e), holott a romlott emberi természettel van a baj.


Igaz a mondat második fele, ugyan akkor a pénz valós természete, hogy nem állandó, szemben azzal, amit az ember KÉPZEL róla.
A pénz tervezett romlása érdekes gondolat.

Isten néha gondoskodik arról, hogy az ember megláthassa, a pénz sem állandó érték. Nem felejtem el azt a tankönyv képet, ahol az utcán söprögetik a bankjegyeket.
Egy mesterséges infláció (ez a pénz romlása a szabad pénz esetében) nem hibaként kezelve, hanem előre tervezve?

A spekulációról mi a véleményed?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 28., hétfő 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Ez a megoldás viszont a pénz természetét akarja megváltoztatni (kérdés, hogy egyáltalán lehetsége-e), holott a romlott emberi természettel van a baj.


Igaz a mondat második fele, ugyan akkor a pénz valós természete, hogy nem állandó, szemben azzal, amit az ember KÉPZEL róla.
A pénz tervezett romlása érdekes gondolat.

Isten néha gondoskodik arról, hogy az ember megláthassa, a pénz sem állandó érték. Nem felejtem el azt a tankönyv képet, ahol az utcán söprögetik a bankjegyeket.
Egy mesterséges infláció (ez a pénz romlása a szabad pénz esetében) nem hibaként kezelve, hanem előre tervezve?

A spekulációról mi a véleményed?

Nem igazán értelek. Senki nem képzeli a pénzt állandónak.
A pénz értékét a megtermelt áruk értéke adja. Ha sokat nyomnak belőle, akkor leértékelődik, automatikusan beárazza magát. Ezt nevezik inflációnak.
De nevezheted ezt a pénz természetes romlásának is. Olyan pici a kamat manapság Magyarországon kívül, hogy majdnem az az állapot van, amit ez az elmélet elképzel, mégsincs hatással a spekulációra.
A szabad pénz elmélet egyik alapja egy nem teljesen életszerű spekuláció feltételezése.
Ráadásul ez csak egy fajta spekuláció, többi sokfélére még elméletben sem lenne hatása a szabad pénznek. A spekulációt más eszközökkel is lehet akadályozni.
Minél többet gondolkodom rajta, annál inkább mutatkozik működésképtelennek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 02., szerda 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A bejelentett szerkezetátalakítás:
Nagy csalódás.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 02., szerda 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Te mit vártál?
A pénzügyi világ megszorításokat várt, mindig is azt vár, sose változik a gazdag emberek elvárása, akik milliárdok "biztonságában" élnek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 02., szerda 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Te mit vártál?
A pénzügyi világ megszorításokat várt, mindig is azt vár, sose változik a gazdag emberek elvárása, akik milliárdok "biztonságában" élnek.

Kedves Péter!
Ez a csomag is tartalmaz megszorításokat.
De legalább azt hidd el amit jól mondanak. A megszorításokkal nem lehet kilábalni, ugyanis, ha a túlfogyasztást okozó rendszert nem reformálod meg, akkor a hiány és az adósság újratermelődik.
Az adósság abból jön ki, hogy az ország túlfogyaszt. Tehát megszorítás nélkül nincs kilábalás, de reform nélkül a megszorítás hatástalan, azaz akkor azzal együtt sincs kilábalás.
Vannak egyébként jó irányok és ötletek a csomagban, a baj az hogy 8 év ellenzéki lét és 8 hónap hatalmon töltött idő után még mindig csak ott tartunk, hogy most "kezdjük kidolgozni".
Én őszintén szólva abban bíztam, hogy kész programokkal rendelkeznek és ha eljön az idő, kicsapják az asztalra és máris düböröghet a tettek mezeje(képzavar).
Bíztam benne, hogy nyolc évig csak azért beszélnek hülyeségeket, mert valahogy meg kell nyerni a választásokat egy pénzügyileg, gazdaságilag alulkultúrált országban. De, ha nyernek, pláne 2/3-ra, akkor felelősen fognak cselekedni. A csalódásom az, hogy jobbat feltételeztem a Fideszről, mint a valóság. Most már látom, hogy folytatódik az a gyáva, esztelen, halogató, ostoba gazdaságpolitika, ami ide juttatta ezt az országot.
A most előadott program nem több mint amilyen ötleteket szoktam én itt adni, a gazdaság rendbehozatalára. A rokkantnyugdíjas problémát évek óta mondom, ha emlékszel.
Ezen izzadtak hónapokig? Egy félóra alatt írok ennél sokkal hatásosabb programot.
Nevetséges.
http://hirszerzo.hu/belfold/20110301_eg ... elweis_ter
Ennyi ötlet van az egészségügyre? Felháborító!
Teljesen világos, hogy csak arra volt elképzelésük, hogyan szerezzék meg a hatalmat, de hogy mit fognak csinálni, arra nem.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 03., csütörtök 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A bankokat megadóztatni, a nyugdíj rendszert demokratikussá és szociálissá tenni, a nagycsaládokat ilyen erőteljesen támogatni, a hazai gazdálkodókat erősíteni, stb...

Ez nekem a legkevésbé nevezhető gyávaságnak.

Gyávaság nekem az a pénzhajhászós vezetés, ami az előző politikai elitet jellemezte.

Amiben pedig egyet értesz velük, azt meg előbb tudtad, okosabb vagy ezért náluk.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 03., csütörtök 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
ugyanis, ha a túlfogyasztást okozó rendszert nem reformálod meg, akkor a hiány és az adósság újratermelődik.


ki az, aki túlfogyaszt ebben az országban, aki ebben "példát mutat"?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 03., csütörtök 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
"Tizenhat tonnát raksz és mennyi a bér?
Egy nappal vénebb vagy a hitelednél.
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek,
a lelkem a vállalatot illeti meg."

Az előző nyolc év nem kormányzás volt, hanem az ország kijátszása a tőkének, a pénzügyi világnak. Eladósítás minden szinten, melynek célja a hatalom kézbevétele.

Amikor egy hatalmas Amerikai cég támogatását nem akarta elfogadni egy cég, mert olyan feltételekkel adta volna, ami a szuverenitását nagy mértékben csökkentette volna, akkor szinte könyörgött a magyar kapcsolat tartó a cég alkalmazottjának, hogy fogadja már el a több száz millió Ft-ot.

Hol van a szuverenitás? A 8 év alatt ez az ország alig tartott meg valamit ebből és ez a fajta "privatizáció" nagyobb károkat okozott, mint más felelőtlen vagyon értékesítés.

Ez a baj, hogy adósság csapdába vitte 8 év alatt az SZDSZ ezt az országot.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 03., csütörtök 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
ugyanis, ha a túlfogyasztást okozó rendszert nem reformálod meg, akkor a hiány és az adósság újratermelődik.


ki az, aki túlfogyaszt ebben az országban, aki ebben "példát mutat"?
Nem értem, hogy kinek a példamutatására utalsz, de furcsa lenne, ha el kellene magyarázni, hogy ki fogyaszt túl ebben az országban.

pauler írta:
Amiben pedig egyet értesz velük, azt meg előbb tudtad, okosabb vagy ezért náluk. :-(
Hiába sajnálkozol ezen, itt nem magamat fényezem. Minden harmadosztályú könyvelő tudja, hogy mit kellene csinálni. És a fidesz is tudja, nem olyan hülyék. Csak gyávák megtenni, mert mindennél fontosabb nekik a népszerűség.
Ezen a ponton viszont valóban buták. Az elmúlt időszakból ugyanis egy dolog nagyon világosan lejött. A magyar embereket a szabadságjogok és demokratikus értékek nem nagyon érdeklik, de a zsebük az nagyon. Márpedig, az nem fog gyarapodni a gazdaság megerősödése nélkül. Ha pedig ebben a ciklus végére sem látszik javulás, akkor a mai 2/3-os előny nagyon könnyen el fog olvadni. Ráadásul ekkora töbséggel nem hivatkozhatnak semmire, mindent megtehetnek, mindent, ami most nem népszerű, de a gazdaságot gatyába rázza. A választókat egy csöppet sem fogja érdekelni, hogy most gyávaságból nem tesznek meg mindent, amit megtehetnének a növekedés érdekében.
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. márc. 04., péntek 14:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 13:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
pauler írta:
A bankokat megadóztatni, a nyugdíj rendszert demokratikussá és szociálissá tenni, a nagycsaládokat ilyen erőteljesen támogatni, a hazai gazdálkodókat erősíteni, stb...

Ez nekem a legkevésbé nevezhető gyávaságnak.

Gyávaság nekem az a pénzhajhászós vezetés, ami az előző politikai elitet jellemezte.

Amiben pedig egyet értesz velük, azt meg előbb tudtad, okosabb vagy ezért náluk.
:-(


kedves péter ezt valóban nem gyávaságnak hívják, hanem például hatalommalvaló visszaélésnek, hazárdírozásnak és improvizálásnak, amatőrizmusnak. visszamenőleg büntetőadót kivetni erkölcstelen és a westernfilmek "nálam a pisztoly úgy táncolsz ahogy én fütyülök" logikájára emlékeztet, arról nem beszélve, hogy az adót úgyis mi fizetjük meg, csak áttételesen. telekiabálták a világot a jogkövető magatartás fontosságáról, aztán olyan maflást adtak a jogállamiságnak, amilyet rég látott a vén európa. a nyugdíjjal dettó, a zemberek tarkójához nyomták a stukkert, "ide a pénzt vagy nem kapsz több állami nyugdíjjat!", aztán mikor a többség berezelt, akkor kiszaladtak a mikrofon elé és elkiáltották magukat: óriási siker volt a reform! a lét meg beleforgatják a költségvetésbe ezzel chavezi magasságokba emelve hazánk hosszútávú lét- és jogbiztonságát. annyira "szociálissá" tették a ny.rendszert, hogy éppcsak a kisnyugdíjasokat, a rokkantakat, a korkedvezmény reményében életüket kockáztatókat szívatják, szembeállítva őket a gyermekes családokkal szigorúan a "nemzeti egység" nevében. a hazai gazdálkodók is épp a levegőt kapkodják mióta megtudták hogy ovi úr adócsökkentésről szóló választási nyalókájának árát ők kell kigazdálkodniuk a valami különös véletlen folytán hátrányos helyzetbe került, egyébként véletlenül épp a szegényebb rétegekhez tartozó rétegek számára, akik persze annyira híresek jogérvényesítő erejükről, hogy csak úgy égetik pálffy úr forródrótját, létbiztonságuk teljes tudatában. mindez nem lenne annyira vérlázító, ha nem épp ők hirdettek volna keresztesháborút a hazugság, a cinizmus, és a jogállamiság nevében. komolyan most úgy érzem, mi nem egy országban élünk!

a köveket, amik erre a kommentre érkeznek válaszul kérem elhajítás előtt gondosan megtörölni és a site szelleméhez illően bibliapapírba csomagolva a fejemhez vágni!

köszönöm!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Sztalker!
Köszönöm. Köszönöm, hogy visszadtad a reményemet, hogy aki református és nem mszp-fan, az nem jelent automatikusan elvakultságot, amikor a "jobboldali" kormány nem helyesen cselekszik (itt nagyon finom voltam :) ).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség