Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 19:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem értem, hogy kinek a példamutatására utalsz, de furcsa lenne, ha el kellene magyarázni, hogy ki fogyaszt túl ebben az országban.


Az fogyaszt túl ebben az országban, aki valós igényei felett fogyaszt.
Kik ezek az emberek? Nem azok, akik hó végéig élnek.

Idézet:
visszamenőleg büntetőadót kivetni erkölcstelen és a westernfilmek "nálam a pisztoly úgy táncolsz ahogy én fütyülök" logikájára emlékeztet


Az fizessen többet, akinek van még miből. Aki már nem létezik, mint cég vagy vállalat, az már nem fizethet. A bankok extra nyeresége egy olyan környezetben, ahol vállalatok csődölnek be és kerülnek sokan utcára elfogadhatatlan.

Idézet:
arról nem beszélve, hogy az adót úgyis mi fizetjük meg, csak áttételesen


Akkor ne is együnk, mert újra éhesek leszünk. :-)

Idézet:
a nyugdíjjal dettó, a zemberek tarkójához nyomták a stukkert, "ide a pénzt vagy nem kapsz több állami nyugdíjjat!", aztán mikor a többség berezelt, akkor kiszaladtak a mikrofon elé és elkiáltották magukat: óriási siker volt a reform!


Lehet ezt csendben is tenni, mint KÖTELEZŐ magánnyugdíj tagság. A nyugdíj most választható, ill. szociális. (nem önmagának gyűjt az ember, érted ennek a logikáját?)
Németországban is egyszer megteheti az ember, hogy belép a magánba, de utána SOHA nem léphet már vissza a közösbe. Ugye a Német társadalom fejlett demokrácia?

Idézet:
a köveket, amik erre a kommentre érkeznek válaszul kérem elhajítás előtt gondosan megtörölni és a site szelleméhez illően bibliapapírba csomagolva a fejemhez vágni!


Én tisztellek téged, de mást látunk ebben a témában.
Mit látok a Fideszen kívül?
Korrupt, pénzéhes erkölcsileg nulla baloldalt, a liberálisokról nem beszélek, mert ők számomra nem értékelhetők. (nm tudok róluk higgadtan beszélni)
Ezután még marad a szélső jobb, amiről meg te nem fogsz tudni higgadtan beszélni JOGOSAN.

Ez van, ezt látom ma Magyarországon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 19:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
csak egy kérdés: abban a fejlett német társadalomban aki a magánnyugdíjpénztárat választja az továbbra is fizeti az állam felé a járulékát? a semmiért? mert én itt igen.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 05., szombat 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem tudom!
Azt tudom, hogy nem támaszkodhat többé a közös biztonságára.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 05., szombat 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mit jelent, hogy szociális rendszerű valami?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 05., szombat 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Mit jelent, hogy szociális rendszerű valami?
Majd írd le, hogy számodra mit jelent.
Számomra azt, hogy erőszakos egyenlősdi, ami miatt működésképtelenné fapadossá, lelakottá válik minden, ahol a szorgalmas, tehetséges embert büntetik.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 05., szombat 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emlékezve még az öszödi beszéd utáni hatalmas felháborodásra, a ha szocik csinálták volna azt, amit a Fidesz tett, az egeket verné most a felháborodott fújjolás.
A nyugdíjpénztárak lenyúlásáról, mint rákosi féle padláslesöprésről beszélnétek, mint ahogy az is. A demokratikus intézmények beszántását diktatúrának, a kommunizmus visszatérésének neveznétek.
Péter te mindig mindenben a tehetősebbek megadóztatását preferálod, de Fidesz elfogultságodban még az egykulcsos adózást is megbocsátod nekik, nagyon helyesen legalább ebben nem csatlakozol a balos kórushoz.
De pl. egy szavad sincs, hogy a KDNP-t lenyomták abortusz ügyben. Mivel az ország valójában istentelen, ezért népszerűség romlással járt volna egy abortusz tilalom.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 05., szombat 19:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Számomra azt, hogy erőszakos egyenlősdi, ami miatt működésképtelenné fapadossá, lelakottá válik minden, ahol a szorgalmas, tehetséges embert büntetik.


Ez számomra is rossz, de a szociális rendszer nem ezt jelenti, hanem az erős áldozat hozatalát, teher vállalását a gyenge felé.

Rm 15,1
Tartozunk pedig mi az erősek, hogy az erőtelenek erőtlenségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk.


Amit az Úr Jézus maga is gyakorolt.
A szociális rendszerben mindig is lesznek erősek és gyengék, egészségesek és betegek, okosak és buták, jó lehetőség közé születettek és nehéz körülmények közé érkezők.
Nincs egyenlősdi, de azért nincs, hogy az erősek hordozhassák a gyengék erőtlenségeit, legalább is az Ige, a keresztyénség tanítása szerint. És mivel ez belülről szép lassan kihal, teret nyernek más vallások.

Idézet:
A nyugdíjpénztárak lenyúlásáról, mint rákosi féle padláslesöprésről beszélnétek, mint ahogy az is.


A nyugdíjpénztárak létrejötte maga volt az erőszakos térnyerés. És nem anyagi értelemben, hanem az előzőekben leírtak szerint.
A magánynyugdíj pénztárak kötelezővő tétele kapcsán az előző rendszerben hatalmon lévő pénz emberek ellopták erőszakosan azt a gondolatot, ami nem az öngondoskodásról szól, hanem a másikról való gondoskodásról.
És ez valóban rosszabb, mint amit Rákosi tett.

Idézet:
De pl. egy szavad sincs, hogy a KDNP-t lenyomták abortusz ügyben. Mivel az ország valójában istentelen, ezért népszerűség romlással járt volna egy abortusz tilalom.


Adja az Úr, hogy a KDNP javaslata győzzön.
Ha a FIDESZ neki ugrik pl. ebben a témában a liberálisoknak, akkor ahogy egyre inkább látom, a jobb oldal szimpatizánsai szépen kihátrálnak majd mögüle.
Ez is egy olyan siker lenne, amit már korábban okosabbak megmondtak, ill. nem érdemes róla beszélni, mert s.nyalásnak tűnhet, azt meg egy önérzetes magyar ember nem teszi.

A 16%-os adót jónak tartom, ugyan akkor az ebből többet keresők tartoznak azzal, hogy az erőtlenek erőtlenségét hordozzák.
Enélkül a lehetőség kihasználása nélkül valóban értelmetlen az egykulcsos adó.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 07., hétfő 23:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Csak nagyon poorisan jegyzem meg, hogy sok jó intézkedési terve van a kormánynak látásom szerint, a kivitelezés azért nem zökkenőmentes. Ugyanakkor az is biztos, hogy világi kormány és persze nem jött el az Isten Országa mit talán egyesek vártak(átvitt értelemben), ha nem is ezt, de óriási reményekkel. Azért ne felejtsük el, hogy még az elején tart a kormányzás, annak végképp nem örültem volna, ha az MSZP kormányoz tovább, de még ha így is lett volna azért látnunk kell, hogy a hatalom Istentől van, ha Pál eltudta ezt mondani Néróról és nem szórta tele politikával a szentírást.
Mindazonáltal látom a szándékot bennük, hogy ez a jövőben hogyan csapódik le ez kérdés. Mindenesetre szivesebben látok egy olyan vezetést amely megpróbál szilárdabb erkölcsi rend szerint vezetni, még ha nem is mindennel értek egyet..
Az adózásról nem tudok sokat mondani, majd az idő talán megválaszolja a kérdéseket. Az Eu-ban egyesek hőbörgését én nem veszem komolyan, a szlovák nyelvtörvényt simán demokratikusnak tartották, a magyarok ellen most pedig a diktatúra rémével riogatnak, az EU erkölcsileg nulla.
A magánpésztárakat sem nagyon sajnálom, emlékszem, hogy amikor biztosítós voltam fűt fát be kellet léptetni attól függetlenül, hogy ez nekik megérte e (persze nagy dumákat milliós hozamokat ígérve, most meg jó ha nullára kihozzák. Vitték a tőzsdére a pénzt és nem hallgattak az értelmesebbre, hogy ez igencsak kockázatos - ebből akartak szilárd nyugdíjat?)

Valami olyasmi van magyarországon, hogy a köznapi ember legalább három dologhoz nagyon ért: a focihoz(a bírónak mit kéne tenni) , politikához, és legújabban a közgazdasághoz(amiről mersze gőze sincs).
Ja, azért nekem is van véleményem :-)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08., kedd 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
(persze nagy dumákat milliós hozamokat ígérve, most meg jó ha nullára kihozzák. Vitték a tőzsdére a pénzt és nem hallgattak az értelmesebbre, hogy ez igencsak kockázatos - ebből akartak szilárd nyugdíjat?)

Kedves Lit!
Ne edd meg a pénztárlenyúlások mellé tűzött propagandát. Az csak azért van, hogy legyen valami indoklása a lenyúlásnak.
Ha nullára hoznák ki, akkor pont ugyanott tartanak mint az állami kasszába fizetett össeg, mert az alapból nem hoz semmit.
Az igazság viszont az, hogy a manyup-oknak nagyrészt állampapírokba kellett fektetni, vagyis állami garancia van a hozamra, tehát ha nem gyarapodtak volna a befizetett pénzek, az is csak azt jelentené, hogy az állam nem fizette meg azt a hozamot, amit az utolsó külföldi állampaírt vásároló spekulánsnak is kifizet.
A kisebbik résszel mehettek csak a pénztárak a tőzsdére, ott viszont az állampapíroknál nagyobb hozamokat lehetett realizálni. A válság első évében valóban estek a részvények, de azok egy év alatt visszamásztak a válság előtti szintre.
Egyébként pedig rövidesen elkezdik kifizetni a hozamokat törvényileg, amelyek állítólag nincsennek, illetve "eltőzsdézték" a pénztárak.
Egyébként teljesen normális dolog, amióta kitalálták a társadsalombiztosítást, hogy a megtakarításokat lehetőleg stabil alapokba fektetik. Ezek a pénztárak Magyarországon nem is mentek tönkre, kizárólag csak az államosításokba. Orbán viktor előtt utoljára ilyet Rákosi Mátyás csinált.
Meg vagyok győződve, hogy iszonyú felháborodás lenne itt a fórumon is ha ezt Gyurcsány csinálta volna, és kétségetek sem lenne, hogy ez sima lopás. Emberek megtakarításának az elrablása.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08., kedd 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
…Meg vagyok győződve, hogy iszonyú felháborodás lenne itt a fórumon is ha ezt Gyurcsány csinálta volna, és kétségetek sem lenne, hogy ez sima lopás. Emberek megtakarításának az elrablása.
ex

Az szdsz, Gyurcsány és csapata mást csinált, eladták, szétlopták az országot, ezért volt az iszonyú felháborodás.
A többi fikció…
Nem kellett volna rájuk szavaznotok.
(Az a fránya sorrend…)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08., kedd 22:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szia Ex!
Ez is MSZP-s propaganda: lenyúlás
Én is csak azt tudom mondani, hogy nem kéne ennek bedölni

Az állami nyugdíj sem mindenható, vagyis én nem tartom annak...de a magánnyugdíj pénztárak ahogy működtek, az mindennek mondható, csak sikeresnek nem volt mondható.

Persze ez is működhetett volna jól, ha elérte volna a célját, de nem érte el.
Hogy miért? - nem tudom, de úgy ahogy volt bűzlött az egész.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 09., szerda 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Szia Ex!
Ez is MSZP-s propaganda: lenyúlás
Én is csak azt tudom mondani, hogy nem kéne ennek bedölni.

Ahány emberrel beszéltem, az mind pontosan tudja, hogy hány millió forintot vettek el tőtük. Ezek tények, nem propaganda.

Idézet:
Az állami nyugdíj sem mindenható, vagyis én nem tartom annak...de a magánnyugdíj pénztárak ahogy működtek, az mindennek mondható, csak sikeresnek nem volt mondható.
Hogy mennyire voltak sikeresek, az is ki fog derülni rövidesen, amikor elkezdik kifizetni a hozamokat. És pont annyival sikeresebbek mint az állami, mert aki állami ban volt az tuttira nem kap semmiféle hozamot.

Idézet:
Persze ez is működhetett volna jól, ha elérte volna a célját, de nem érte el.
Hogy miért? - nem tudom, de úgy ahogy volt bűzlött az egész.
Nos, bűzlött, akkor a bűzlés okát kellett volna megszüntetni nem az egész rendszert, mert az nyilvánvalóan jól működik sok helyen a világban.
Nálunk viszont az állami sem működik jó és éppen a csőd felé halad nagyon rég óta. Többek között ezért vezették be 13 éve a manyup rendszert.
A probléma az, hogy változatlan esetben a mai rendszer egy idő után nem fog tudni nyugdíjat fizetni. És pont ezt a garanciát kapták a pénz ellenében a manyupból kilépők, amiről jelen helyzetban annyi látszik, hogy nem fog működni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 09., szerda 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
exrefis írta:
…Meg vagyok győződve, hogy iszonyú felháborodás lenne itt a fórumon is ha ezt Gyurcsány csinálta volna, és kétségetek sem lenne, hogy ez sima lopás. Emberek megtakarításának az elrablása.
ex

Az szdsz, Gyurcsány és csapata mást csinált, eladták, szétlopták az országot, ezért volt az iszonyú felháborodás.
A többi fikció…
Nem kellett volna rájuk szavaznotok.
(Az a fránya sorrend…)
Mióta felmentés a lopásra, a másik oldal lopása?
Nálam meg pláne súlytalan az ilyen érvelés, mert soha nem voltam ballib fan.
A mutyik és a lopások pedig ma is ugyanúgy folytatódnak. A rendszer nem változott csak a zsebek.
Az erkölcsi válság abban van, hogy nem a lopás és egyéb bűnnel van bajotok abszolut értékben, hanem csak a másik oldal bűneivel. A saját oldalnak elnézitek. Ez kétmércésség.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 08:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szóval ellopta a pénzünket a kormány, de mielőtt megtenné kifizetést választhatunk...egy kicsit ellentmondás, nem, de? :wink:


Nem mai, de talán érdekes szempont:
http://kozgaz.blog.hu/2010/10/15/magan_nyugdij_penztar

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Szóval ellopta a pénzünket a kormány, de mielőtt megtenné kifizetést választhatunk...egy kicsit ellentmondás, nem, de? :wink:

Kedves Lit!
Nincs semmi ellentmondás.
A tőkét ellopta és megígérte az eddigi hozam kifizetését.
Na most, ha negatív lett volna a hozam, akkor nem kellett volna egyáltalán kifizetésről beszélni.
Azt is látni kell, hogy a manyupok úgy működtek, ahogy a pénügyi felügyelet és a törvények engedték.
Ha valami rosszul működött azért a politika a felelős.
Ugyanez van a bankokkal. Nem a bankrendszerrel van alapvetően probléma, hanem az állam által létrehozott környezettel és a pénzügyi felügyelettel.
Sehol a világon nem engedtek a bankoknak egyoldalú szerződésmódosítást. Ezt kizárólag nálunk tehették meg. Úgy is mondhatnám, hogy ez egy hungarikum. De akkor nem a bankokat kellene kárhoztatni, hanem a mi kis "hungarikumunkat".
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség