Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
én szívesen csatlakozom hallgatóságnak, ha tényleg összehoztok egy villám-talit...
Többiek?

Olvastad a választ az ajánlatra!:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 09:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pont holnaptól nem vagyok elérhető vagy két hétig, így én nem tudok résztvenni a talin.
Mire újból netezek, addigra úgyis már minden gazdasági probléma megoldódik... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Pont holnaptól nem vagyok elérhető vagy két hétig, így én nem tudok résztvenni a talin.
Mire újból netezek, addigra úgyis már minden gazdasági probléma megoldódik... :)

Mondhattad volna egyszerűen azt is, hogy nincs kedved részt venni egy ilyen beszélgetésben.:-)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 10:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
„Aki egyedül oldhatja meg a kapitalizmus drámai ellentéteit, az az állam. Az, amit krízisnek nevezünk, csak az állam által, az államon belül oldható meg.”
Kitől idéztem? (net nem válaszolhat:-))

Itt én nagyon sokat vitatkoztam az államban hívőkkel. Találjátok ki, hogy kinek az elveit követitek!:-)

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A magáncégeknek és az államnak is meg van a feladata. A tiszta állami tulajdon nem működik, ahogy kiderült a történelemben. A tiszta magántulajdon nem működik, ahogy kiderült a történelemben. Így aztán csak arról lehet vitatkozni, hogy a két szélső pont között hol érdemes meghúzni a vonalat.

Nemigazán tudom kit is idézhettél.
------------------------------------------------------------------------------
Igazad van, nem szeretem a vitatkozós talikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 27., hétfő 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A magáncégeknek és az államnak is meg van a feladata. A tiszta állami tulajdon nem működik, ahogy kiderült a történelemben. A tiszta magántulajdon nem működik, ahogy kiderült a történelemben. Így aztán csak arról lehet vitatkozni, hogy a két szélső pont között hol érdemes meghúzni a vonalat.

Nemigazán tudom kit is idézhettél.
------------------------------------------------------------------------------
Igazad van, nem szeretem a vitatkozós talikat.

Itt nem az állami, kontra magántulajdonról beszél, hanem az állam szerepéről, súlyáról.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 04., hétfő 12:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez remélem csak tetszik neked. Vagy még ez sem?

Idézet:
2011-07-04 13:30
Orbán: Nem kérünk ingyensört

A szociális konzultáció tanulsága, hogy Magyarország felébredt – mondta el napirend előtti felszólalásában Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a parlamentben. Véleménye szerint ingyensörre és potyázásra nem lehet berendezkedni és jövőt építeni. Csak munkával érhetünk el valamit – mondta a miniszterelnök.

Az új alkotmányról szóló nemzeti konzultáció után a kormány meghirdette a szociális konzultációt, amely mindnyájunk életéről szólt, és még nagyobb sikert hozott, mivel 1,140 millió kérdőív érkezett vissza – hangsúlyozta Orbán. A miniszterelnök szerint ez azt bizonyítja, hogy a magyarok bele akarnak szólni a jövőjükbe, valamint, hogy sikeres az újfajta kormányzás, amely az emberek véleményére alapoz. Akik nem küldték vissza a kérdőívet, ők a parlamentre bízták a döntésalkotás jogát – tette hozzá a kormányfő.

Orbán úgy látja, a szociális konzultáció tanulsága, hogy Magyarország felébredt. „Hazánk felébredt egy kábulatból, amely a munka nélkül szerezhető jövedelem álmáról szólt.” Az elmúlt időszak arról szólt a miniszterelnök szerint, hogy lehetséges gyarapodni és jólétet teremteni hitelekből és spekulációból anélkül, hogy mindenkinek keményen meg kelljen dolgozni.

Az elmúlt években a kormányokkal összefonódott pénzkapitalizmus kábított minket azzal, hogy vegyünk föl minél több hitelt – mutatott rá a miniszterelnök. A szociális konzultáció a bizonyítéka, hogy a magyar emberek nem hisznek az ingyensörnek – tette hozzá. Orbán szerint ingyensörre és potyázásra nem lehet berendezkedni és jövőt építeni, csak munkával érhetünk el valamit. A jólétért dolgozni kell, és a magyarok dolgozni akarnak – hangsúlyozta a miniszterelnök. (pr)

MNO



http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=386032


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 06:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Mi már rengeteget vitatkoztunk itt a fórumon.
Emlékeztetnélek, hogy ez a kormány több olyan dolog irányába elment amit én az elmúlt évek alatt hiányoltam, te pedig azokat az ötleteket "elátkoztad", mint gonosz, neoliberális, kapitalista, antiszociális ármányokat.
Nem véletlen, hogy ezeket a lépéseket a kormány részéről most értékelem.
Ezek a konzultációk viszont csak parasztvakítások, ha a szocik csináltak volna ilyeneket, akkor te is látnád simán.:-)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 08:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ezek a konzultációk viszont csak parasztvakítások, ha a szocik csináltak volna ilyeneket, akkor te is látnád simán.:-)


Ez olyan, mint a félig üres, félig tele pohár kérdése. Mert azért 1.140.000 ember véleménye az ezres nagyságrendű közvélemény kutatói merítések mellett egy gigászi szám, ez a nagyságrend tökéletesen elég arra, hogy a kutató cégek pontos eredményt adjanak, a parlament az országos vélemény alapján döntsön. Másrészt kétségtelenül el lehet mondani fintorogva, hogy ez a szám nem jelent többséget.

Én ezt az országos konzultációt valahol a svájci népszavazás rendszerhez hasonló dolognak tartom. Lehet, hogy a fidesz errefelé tart, hozzá akarja az embereket szoktatni ahhoz, hogy évente akár több népszavazáson is vegyenek részt, akár egészen helyi ügyekben is. Országos kérdésekben meg pláne.

Szerintem a képviseleti demokrácián túlmutat ez a konzultáció dolog, amikor nem a képviselőkön keresztül, hanem a választópolgárok saját véleménye alapján dőlnek el a vitás kérdések.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azért parasztvakítás, mert a kérdésfeltevés elve becsatornázza, megvezeti a válaszokat.
Másrészt, így sem lehet senki bisztos benne, hogy valóban milyen válaszok jöttek.
Harmadrészt, és ez az, ami cinikusan megmutatja a lólábat, az, hogy előre dolgoztak a későbbi válaszoknak "megfelelően", vagyis "érezték", tudták előre a konzultáció végeredményét. :D
http://hirszerzo.hu/profit/20110704_szo ... o_eredmeny

Olyan kérdést nem kockáztattak meg, ami esetleg kellemetlen helyzetbe hozta volna ez elképzeléseiket.
Azt pl. egyik kormányzat sem fogja megkérdezni, hogy akarja-e a magyar nép a halálbüntetés visszaállítását?
Miért nem? Azért mert erre is tudható előre a válasz, de ha annak megfelelően akarnának eljárni, akkor ki kellene lépni az EU-ból és fel kellene mondani egy sor nemzetközi szerződést.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 11:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én mindenképpen jó tendenciának látom azt, hogy a fontosabb kérdésekről valamilyen módon megkérdezik az embereket. Ez mindeképpen a demokrácia eszményeihez való közeledésnek értékelem, amiből még a svájci szavazásos demokrácia szisztémához hasonló is kinőhet.

Nem tudom, hogy az Orbán féle csapat látja-e, hogy mit is művel, látja-e, hogy mennyi pozitív hozadéka lehet ennek a konzultációnak, ha következetesen ragaszkodnak hozzá a jövőben. A múltkori konzultációra 920.000 körüli ember küldte vissza a lapot, most már 1.140.000 küldte vissza.

Ha ez az emelkedő tendencia megmaradna, akkor ezek a konzultációlk nagyban elősegíthetik azt a fontos társadalmi viszonyt, hogy az emberek nem egy szimpla rablókapitalizmusban érzik majd magukat, hanem egy demokráciában, ahol közvetlenül is beleszólhatnak a jövőjük alakításához. Ez a konzultáció fokozatosan segítheti a politikai kultúra fejlődését, az emberek öntudatának növelését, végső soron növeli a bizalmat a demokrácia iránt, mely bizalom most a béka feneke alatt van. Nem kell többet csinálni, mint az igazán fontos kérdésekben konzultációt kell tartani.

Mindezek mellett visszatérve a mostani konzultációhoz, nem érzem, hogy kész válaszokat adnának az embereknek a kérdésekben. Részemről volt olyan kérdés, amire azt válaszoltam, hogy "nem tudom" és volt olyan kérdés, amivel kisebbségben maradtam. Általánosságban viszont egyet értettem a többséggel.

Ami a halálos ítélet kérdését illeti, ha jól tudom az Alkotmányunk tartalmazza annak tilalmát. Az EU törvények is tiltják ezt. Innen kezdve természetes, hogy nem teszik fel ezt a kérdést az embereknek (én is rászavaznék legszívesebben), merthogy úgysem lehetne a halálos ítéletet törvénybe venni. Ez a felvetésed kicsit demagóg, hiszen konzultációba lehetne venni olyan idiótizmusokat, hogy a férfilakossaég 18 és a halál között szombatra, vasárnapra kapjon 4-4 korsóra vonatkozó sörjegyet, de a hölgyeknek is ki lehetne valamit találni.... :|

Márpedig nem erről szól ez a lassan felcseperedő konzultációs szisztéma.... !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A halálbüntetésről szóló kérdés nem lenne sem demagóg, sem idiotizmus.
A története az volt ugyanis, hogy a kommunizmus alatt azért szüntették meg, mert csak úgy csatlakozhattunk bizonyos nemzetközi szerződésekhek, (klubokhoz).
Akkor sem kérdezték meg erről a választókat, a rendszerváltás után pedig azért, mert az EU felé vettük az irányt, oda pedig halálbüntetéssel nem lehet belépni. Tehát ne nevezd demagógnak a kérdést. Mindenki tudja, ha feltennék, a többség a halálbüntetés mellett szavazna, egyben roppant kínos helyzetbe hozná a mindenkori kormányzatot. Ezért aztán nem, teszik fel, de inkább ez a helyzet demagóg.
Mellesleg a 300 forintos népszavazás valóban demagóg és idióta kérdés volt, és az eredményből az jött ki, hogy demagóg kérdéssel mennyire meg lehet vezetni a társadalom nagy részét. Ezt a tapasztalat hasznosítják a konzultációkban.
A mostani konzultációknak semmi köze a svájci típusú népszavazásokhoz. Ott ugyanis valódi eldöntendő kérdéseket tesznek fel és nem megvezetett propaganda kérdéseket.
Egyébként valódi kérdésekre sokkal többen válaszolnának mint most.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 05., kedd 17:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mindenki tudja, hogy a halálbüntetésre a lakosság többsége szavazna. Azt már kevesebben hangoztatják, hogy a demokrácia lényege a minél kevesebb erőszak alkalmazása. Így hát lényegéhez tartozik a halálbüntetés elvetése.

Ami a 300 Ft-os népszavazást illleti, az csak látszatra szólt a 300 Ft-ról. Aki nem látja a mögögötte húzódó történetet, annak érdemes utána nézni a dolgoknak. Mert honnan is indult a 300 Ft-os vizitdíj? :

Idézet:
Ami pedig a lényeget illeti: Elnök Úr, kérnék Öntől valami szívességet most itt. Ezt a nagyon buta és igaztalan kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, legyen olyan kedves, vonja vissza. Ön úriember. Ilyet senki nem mondott. No de most kampányt építenek. Nem akarhat igaztalan módon nyerni. Nem igaz vádakkal választást nyerni az nem igaz országhoz vezet. Annak van befolyása.


Innen indult a vizitdíj története 2006-ban, majd folytatódott 2007 február 15-én, amikor a II. Gyurcsány kormány önmaga hazugságának teljében bevezette a vizitdíjat. Ez valami olyasmi amit a sportban öngólnak, a kártyában renonsznak, sőt csalásnak mondanak, a legegyszerűbb kifejezés az előre megfontolt hazugság.

Na emiatt az embereket nyíltan semmibe vevő, hülyének néző gyurcsányi történet miatt szavaztak az emberek Gyurcsány ellen. Az Öszödi beszéd ezt csak felerősítette. A véres, szemkilövéses, kordonos, rendőrkommandós világ kétségtelenül közrejátszott a szavazás eredményéhez, no meg az, hogy privatizálni akarta az egészségügyet az akkori kormány.

Az a 300 Ft egy jelkép volt, a nyílt hazugság jelképe, ami ellen természetesen minden jóérzésű ember szavazott. Akorra a Gyurcsány olyan mértékben megutáltatta magát a hazug pökhendiségével, az autoriter erőszakkal, hogy csak a teljesen elvakult neoliberálisok szavaztak az egészségügy privatizálása és a 300 Ft-os vizotdíj mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 06., szerda 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rosta!
Neked ajánlom ezt a cikket, némi fogalom tisztázásra.
http://konzervatorium.blog.hu/2011/07/0 ... 1#comments
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. júl. 06., szerda 13:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 06., szerda 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lemaradt a cikk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség