Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 10:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ne feledd, hogy továbbra is a világ legerősebb és legnagyobb gazdaságáról van szó. A kínaiak is hazabeszélnek, amikor leminősítik, mert számukra, mint a legnagyobb külföldi hitelezőnek valószínűleg kockázatosabb is a helyzet mint másnak.


Hoppá! Ezek szerint a minősítőket csak nem a szakmaiság vezérli?! Ezek szerint a minősítők csak "hazabeszélnek" és nem mint objektív, független tényező vannak jelen a piacon, ahogy az alábbiakban láttattad.


exrefis írta:
Meg ők nem egy hatóság, hanem egy szakmak szervezet. Az ő tekintélyüket nem a hatalom adja, hanem a szaktudás. A befektetőknek nem kotelező elfogadni az ajánlásaikat. Azért fogadják el, mert tudják, hogy az ők megítéléseik nagyon pontosak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Ne feledd, hogy továbbra is a világ legerősebb és legnagyobb gazdaságáról van szó. A kínaiak is hazabeszélnek, amikor leminősítik, mert számukra, mint a legnagyobb külföldi hitelezőnek valószínűleg kockázatosabb is a helyzet mint másnak.


Hoppá! Ezek szerint a minősítőket csak nem a szakmaiság vezérli?! Ezek szerint a minősítők csak "hazabeszélnek" és nem mint objektív, független tényező vannak jelen a piacon, ahogy az alábbiakban láttattad.


exrefis írta:
Meg ők nem egy hatóság, hanem egy szakmak szervezet. Az ő tekintélyüket nem a hatalom adja, hanem a szaktudás. A befektetőknek nem kotelező elfogadni az ajánlásaikat. Azért fogadják el, mert tudják, hogy az ők megítéléseik nagyon pontosak.

Mint mondtam, szó sincs arról, ők aztán tévedhetetlenek. Nyilván itt is igaz, hogy leejt a hazai pálya. Ha lenne egy magyar hitelminősítő az is utoljára minősítenéle a magyar adósságkockázatot, de nagyon nem térhet el senki a szakmaiságtól mert akkor magát számolja fel. A piac őket is kirostálja, ha folyamatosan durva hibákat követnek el.
Olyan ez egy kicsit mint a közvéleméyn kutatók. Lehet egy kicsit szinezni az eredményt, de nagyon nem, mert akkor saját maga alatt vágja a fát.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Olyan ez egy kicsit mint a közvélemény kutatók. Lehet egy kicsit szinezni az eredményt, de nagyon nem, mert akkor saját maga alatt vágja a fát.



Nem tudom követted-e a vízilabda vb-t. Sajnos nem láttam a magyar-szerb meccset, de a sajtó leírta, hogy Kemény csapata szenzációs játékot játszott. Olyan jelzőket használtak, mint briliáns, tökéletes, sosem látott és még hasonlók. Egy góllal győztek a szerbek, végül aztán a negyedikek lettünk.

A lényege ennek a meccsnek az volt a szakírók szerint, hogy a vége felé a bírók két olyan hibát vétettek, amelyet a hétköznapi ember nem vesz észre, vagy ha észre is vette, azt nem látta fontosnak. A szakértők szerint emiatt a két bírói hiba miatt vesztettük el a meccset. Ezzel talán a vb-t is.

Ezt csak azért írom le, mert a minősítők esetében sem mindegy, hogy mikor mit lépnek. Lehet, hogy észre sem veszi a fél világ, de a lépéseik országokat kergethetnek csődbe. A közgazdasághoz, a pénzpiaci világhoz nem értő emberek legfeljebb a kibic szerepében kommentálják a történteket. Ezért fontos, hogy a sajtóban hozzáértő emberek is szóhoz jussanak, értékeljék a történteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ezt csak azért írom le, mert a minősítők esetében sem mindegy, hogy mikor mit lépnek. Lehet, hogy észre sem veszi a fél világ, de a lépéseik országokat kergethetnek csődbe. A közgazdasághoz, a pénzpiaci világhoz nem értő emberek legfeljebb a kibic szerepében kommentálják a történteket. Ezért fontos, hogy a sajtóban hozzáértő emberek is szóhoz jussanak, értékeljék a történteket.
Egyet nyugodtan könyvelj el. Egyetlen egy országot sem a hitelminősítők juttattak csődbe.
Minden ország, amelyik csődbe ment békeidőben, kizárólag a felelőtlen túlköltekező gazdálkodásának köszönheti.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Egyet nyugodtan könyvelj el. Egyetlen egy országot sem a hitelminősítők juttattak csődbe.
Minden ország, amelyik csődbe ment békeidőben, kizárólag a felelőtlen túlköltekező gazdálkodásának köszönheti.



Hátha a hitelminősítőkre úgy tekintünk, mint egy senkitől és semmitől sem függő, önálló céget, akkor még igazad is lehetne.

Erre a függetlenségre én nem vennék be mérget...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Jaj, neee! A kereslet erőssége, meg a gazdaság erejétől és stabilitásától függ.


Tehát Svájc erősebb, mint az USA és az EU. Ezért erősebb a pénze.
Én azt gondolom, hogy Kálvinnak köszönhetően erős a pénzük, azaz annak a protestáns időnek, amikor a svájciak szava aranyat ért, mert megbízható volt ez az ország.
Ezért vitték oda még a II. világháború alatt is a pénzeket.

Idézet:
Az uzsorával kapcsolatos idézeteket hiába másolod ide, nem stimmel.


A számok beszélnek magukért és azok a banki alkalmazottak, akik a felvétel napján elmondták, hogy lehetetlen, hogy a svájci frank árfolyama nagyon elszálljon.
Egyébként a bankban dolgozók szava nem ér semmit. Ezért nem Svájc az EU, ill. MO.
Pár napja elmondta nekem a bank alkalmazottja, hogy nyugodtan fizessem be az x összeget, ha nem jön össze az üzlet, a bank visszafizeti.
Egy munkanappal később a kollégája elmondta, hogy x-y összeget adnak vissza és ha reklamálni akarok, akkor tudjam, hogy aláírtam egy papírt arról, hogy ezt az összeget befizetem. (ugyan ezt a papírt a kérésem ellenére sem adta oda nekem, másolatban sem)

Idézet:
Vagyis még most is jobb feltételekkel fizetnek mint azok, akik anno nem vállalva a lehetséges árfolyam kockázatot forint hitelt vettek fel.


Mi van? Most nagyot csalódtam benned Ex, kérlek magyarázd meg, ezt hogy gondolod?
Nekem van ez is és az is. Pontosan tudom, hogy most mennyit fizetek az egyikre havonta és mennyit a másikra és hogy mennyi a tőke tartozásom az egyikre és a másikra.

Idézet:
De értem én, mindig könnyebb másra hárítani a felelősséget, mint szembenézni a saját kapzsisággal, felelőtlenséggel, butasággal.


Így igaz.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 17:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
A számok beszélnek magukért és azok a banki alkalmazottak, akik a felvétel napján elmondták, hogy lehetetlen, hogy a svájci frank árfolyama nagyon elszálljon.


Ne ez az! Ugyanennek a banknak az anyacégénél külföldön az együtt sírunk, együtt nevetünk elve szerint lehetett pénzt felvenni. Nem csak a hitelfelvevő vállalta a kockázatot, hanem felerészben a bank is.

Nálunk viszont teljes egészében hitelfelvevő vállalta a kockázatot úgy, hogy közben még a szerződést is módosította a bank úgy, ahogy neki tetszett.

Kész thriller!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Én azt gondolom, hogy Kálvinnak köszönhetően erős a pénzük, azaz annak a protestáns időnek, amikor a svájciak szava aranyat ért, mert megbízható volt ez az ország.
Ezért vitték oda még a II. világháború alatt is a pénzeket.
Ezzel én is egyetértek, de nem kell múlt időben beszélni. Ma is a protestáns etika, a bibliai világlátás a meghatározó. Azon alapszik az egész svájci társadalom.
És az USA is a puritán protestáns alapoknak köszönheti hogy a világ legerősebb országa lett, és minden baja az ettől való eltávolodásnak köszönhető.

Idézet:
Mi van? Most nagyot csalódtam benned Ex, kérlek magyarázd meg, ezt hogy gondolod?
Nekem van ez is és az is. Pontosan tudom, hogy most mennyit fizetek az egyikre havonta és mennyit a másikra és hogy mennyi a tőke tartozásom az egyikre és a másikra.
De azt nem tudod, hogy mennyit fizetnél, ha eleve forintban veszed fel, meg azt sem, hogy mit fizetnél, ha most átváltanád forint hitelre. Továbbá beleszól még a futamidő is.
Egyébként meg nem én találtam ki, egy pénzügyi guru nyilatkozta.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
pauler írta:
A számok beszélnek magukért és azok a banki alkalmazottak, akik a felvétel napján elmondták, hogy lehetetlen, hogy a svájci frank árfolyama nagyon elszálljon.


Ne ez az! Ugyanennek a banknak az anyacégénél külföldön az együtt sírunk, együtt nevetünk elve szerint lehetett pénzt felvenni. Nem csak a hitelfelvevő vállalta a kockázatot, hanem felerészben a bank is.

Nálunk viszont teljes egészében hitelfelvevő vállalta a kockázatot úgy, hogy közben még a szerződést is módosította a bank úgy, ahogy neki tetszett.

Kész thriller!

Az biztos, hogy ezek a bankok más országokban nem tehetik meg azt amit itt. Az itteni fiókvezetők úgy próbálnak pedálozni és jobb eredményeket produkálni az anyabanknak, hogy a magyar ügyfeleket szivatják.
Ez viszont a magyar állam sara. Van banktörvény, van PSZÁF, az lenne a fogyasztóvédelmi hatóság a pénzügyi területen.
És van még a magyar emberek kapzsisága.
Pl. anno reklámujságokban hirdettek irtó jól kamatozó befektetéseket(pl BAUMAG)
Mellette tette közzé a PSZÁF, hogy óvakodjanak ettől az emberek, mert ez nem lehet valós. Persze egy rakás embert átvágtak, azok meg mentek tüntetni a Parlament elé, hogy kártalanítsa őket az állam.
Hát ugye, van ami nem jár, de azért a PSZÁF a hirdetésen túl is tehetett volna valamit megelőzés gyanánt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Költői kérdés. Kapzsi volt-e Jézus gazdája, amikor a rábízott talentumokból nagyobb nyereséget elérő szolgát megdicsérte?

Természetes, hogy az ember többet szeretne látni a pénzéből. A baj ott kezdődik, amikor a pénzintézet minden szempontnak megfelel, az ügyintézők a becsületesség és a szolgálatkészség mintapéldái és nyilvánvalóvá teszik számunkra, hogy mindenki hülye, aki nem náluk fiaztatja a pénzét magas kamatokért. Az ügyfél végig sem olvassa a aszerződést, de hiába is tenné, mert úgysem venné észre, hogy hol is van az eb elhantolva, melyek azok a pontok, amelyeket le sem szabadna írni, nemhogy aláírni.

Le lehet kapzsizni az embereket, mivel szerintem valamilyen szinten mindnyájan kapzsik vagyunk. Mindnyájan többet szeretnénk, ha betesszük a pénzünket. Az emberek közötti különbség az, hogy vannak olyanok, akik óvatosak és vannak akik nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 16:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egyébként meg nem én találtam ki, egy pénzügyi guru nyilatkozta.


Jézusról is nyilatkoztak vallási guruk, hogy nem is gyógyított meg egy vakon születettet, mert valószínűleg nem is született vakon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 17:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Egyébként meg nem én találtam ki, egy pénzügyi guru nyilatkozta.


Jézusról is nyilatkoztak vallási guruk, hogy nem is gyógyított meg egy vakon születettet, mert valószínűleg nem is született vakon.

Ne izélj má'! Ez most, hogy jön ide?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
De azt nem tudod, hogy mennyit fizetnél, ha eleve forintban veszed fel, meg azt sem, hogy mit fizetnél, ha most átváltanád forint hitelre.


Van Forint hitelem és tudom mennyit fizettem és fizetek ezért.

Az igaz, hogy egy időben nem is lehetett másban felvenni a hitelt, mint svájci Frankban?

Úgy jön ide, hogy a guruknak vannak céljaik, amik nem mindig egyeznek meg azzal, hogy a valóságról beszéljenek.
Aki olyat állít ma Magyarországon, hogy nem jártak volna jobban az emberek, ha Ft-ban veszik fel a hitelüket, olyan erősen képviselnek bizonyos személyes érdekeket, hogy a valóságtól teljesen elszakadtak.
Így szakadtak el a farizeusok a valóságtól, mert ha meglátták volna Őt, akkor le kellett volna borulniuk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azt nem tudod, hogy most átváltanád a frank hiteledet forintra, akkor mekkora részleted lenne és hány évig. Minden további nélkül rákérdezhetsz, én is kíváncsi lennék rá.
Valamint azt sem tudod, hogy azt a hitelt, amit svejci frankban vettél fel, hogy kellene most törleszteni, ha forintban vetted volna fel.
Az édes kevés, hogy most a két törlesztést öszzehasonlítod.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 05., péntek 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Azt nem tudod, hogy most átváltanád a frank hiteledet forintra, akkor mekkora részleted lenne és hány évig. Minden további nélkül rákérdezhetsz, én is kíváncsi lennék rá.


Nem ment el az eszem, hogy most átváltsam. Azon is gondolkodom most, hogy a pénzvilág a kormány által kötött megállapodásra tekintettel emeli meg így a svájci frankot, mert így az emberek nem fogják kérni a fix árfolyamot és aki meg kéri, hatalmas kamatot fizet majd 5 év múlva.

Idézet:
Valamint azt sem tudod, hogy azt a hitelt, amit svejci frankban vettél fel, hogy kellene most törleszteni, ha forintban vetted volna fel.


Bocs, de erre nem akarok reagálni érdemben, mert olyan nyilvánvaló, hogy csak a valóság megcsúfolása lenne.
A valóságot nem kell bizonygatni az VAN. (az nem "ha")

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség