Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Net2rist mondta:

és IGEN!! időnként SZOKATLAN következtetésekre jut, amit ŐSZINTÉN le mer írni... de miért? mert KÖZELEDNI akar Istenhez

Vagy egyszerűen felettébb bölcselkedik, semmint adatott neki és rettentően meg van hatódva a rengeteg eszétől :oops:

Tudom mi ez, mert én már átmentem rajta.. :?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 19:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Kedves Lucius.
Idézet:
Kikről beszél Pál? A teremtés alatt kiket ért? Azokat akiknek hirdettetett az evangélium.
Szoktunk-e állatoknak beszélni az evangéliumról?


Ne akar lyukat mesélni a hasamba. :)
19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

Itt Pál teljesen külön választja a teremtet világot- Isten fiaitól azaz akiknek hirdetett az evangélium.



Kedves Tiv! :)

Egybe veszem két hozzászólásod.

Én nem azért hoztam be Leo Taxil-tól idézetet, mert az idővel szándékom lett volna. Nem ezen volt a hangsúly. Hanem azon, ahogy Leo nyilvánosan, kinyomtatva közre adta rágalmait, némi emberi humorral körítve. (Nos ez az Ő gondja, volt, és lesz.)

Nincs gondom azzal amikor felmerül a Biblia megkérdőjelezése. Nem ez az első eset, amikor találkozom ilyennel. Gondolom számodra sem ismeretlen, hovatovább a többiek számára sem idegen amikor a Biblia szavait megkérdőjelezik.
(Volt idő amikor én is kifiguráztam, de az meg az én gondom volt. Azóta letudtam. Viszont tiszteltem mások meggyőződését.)
Ugyanakkor nem célom minősíteni senkit, sem itt, sem máshol. (habár estem már hibába.)
De, ez olyan dolog, amikor valaki kedves számunkra. Pl. a feleségem. Nem venném jó néven, ha valaki gúnyolódna rajta (mivel mozgássérült.) És azon bohóckodna, hogyan biceg.
Isten, még közelebb áll hozzám. És alapvetően minden hívőhöz. Tehát nem tudok vidulni azon, amikor Isten teremtési leírásából valaki viccet kreál. Alapvető modortalanságnak tartom. (más az ha felmerül egy kérdés, vagy szándékosan van úgy felhozva, és aztán utána kifejtve annak értelme.) Habár Isten dolga, mindezekért elégtételt venni, és meg is teszi.
De, mi emberek annyira nem tiszteljük egymást, hogy a másik hitét, meggyőződését nem tartjuk tiszteletben?
Hogyan lesz ebből gondolatcsere?
Pusztán ezt voltam bátor felvázolni, és ezért hoztam szóba. Függetlenül attól, hogy többen más-más hitnézetek vallunk. Az alapvető hozzáállásnak abban kell lennie, hogy tiszteljük a másik hitnézetét. Akár hivő, (ezen belül Ref. Kat. Vagy más) akár tagadó. Stb.
Erről szólt az amit behoztam.


A másik:
Dehogy akarok én lyukat beszélni beléd :) sem pedig másba.
A kérdés az volt, hogy az állatok halandók, vagy halhatatlanok lesznek-e?
Hoztál idézetet a Rom 8. részből.
Amit a magam értelmezése szerint levezettem. Elmondtam ahogy én látom, gondolom, hiszem, vallom.
Biblia alapján meg is indokoltam. Ennél többet előadni nem tudok.
Annál is inkább, mert ahogy látom ismét vastagon hoztad az idézetet.
Te így gondolod. Köszönöm, hogy megosztottad velem.
Nem óhajtok arról vitát nyitni, hogy pl. ’fiainak megjelenését, vagy ’fiainak kinyilatkozását’
c. gondolat. Egy szótárral és némi kutakodással a latinból is jól levezethető és látható a különbség. De, hagyjuk…
Ahogy sokszor mondtam nem célom, sem téríteni, sem lyukat beszélni. :)
De, ha Pál külön is választja a teremtett világot Isten fiaitól, akkor is fennmarad, hogy egy állat, hogyan nyögi, és könyörög a megváltásért?
Nem lebecsülöm őket [állatok], de nem hinném, hogy Lesszi esténként valami kutya-paradicsom nevű ígéretért imádkozna. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 19:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Kedves FM! :)

Valóban ezek a dolgok már nem tartoznak a topik címében foglalt kérdéshez.
Elnézésed. Itt került szóba.
Magam nem hozok létre topikot, mert nincs időm arra, hogy azt módszeresen felügyeljem, nézzem és a működtetők figyelmét, felhívjam a problémákra.
Igazad van. Eltértünk a témától.
Ha gondolod hozz létre, vagy szólj a téma vezetőjének, hogy törölje mert nem ide tartozik.

Szóval bocs. :) Reméljük megoldódik…

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
Net2rist mondta:

és IGEN!! időnként SZOKATLAN következtetésekre jut, amit ŐSZINTÉN le mer írni... de miért? mert KÖZELEDNI akar Istenhez

Vagy egyszerűen felettébb bölcselkedik, semmint adatott neki és rettentően meg van hatódva a rengeteg eszétől :oops:

Tudom mi ez, mert én már átmentem rajta.. :?


Megmondom, mit csinálok. Megkeresem, ki az, aki hajlandó bele is gondolni abba, hogy mit kérdezek, vagy csak visszakézből fejemhez vág egy Bibliaidézetet. Ha így mondom el, akkor kiderül, ki az, aki nem a látszat alapján ítél.
Úgy gondolom, hogy gyakran túl felületesen futunk végig mások mondatain, és nem vesszük észre a mögötte álló embert. Előbb kötünk bele, mintsem megismernénk a szándékait, miért is írta le.
Utána jön az, hogy aki ÉRTELMESEN válaszol, azzal nagy valószínűség szerint később is könnyebben szót értek majd, ha egyenesen teszem fel a kérdéseimet.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
huhhhh... kemény a teszt!!! átmentem? ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagyon sajnálom, hogy neked nem a legértelmesebb válasz a bibliából vett IGE.
Azért vagyunk itt, hogy Isten országát és Isten igazságát keressük mindenben.
Az IGE válasz arra amit tudni szeretnék, minden teremtett lény Istent dicsőíti, csak az embernek fejbeverés az IGE.
Sajnálom, hogy a válaszfal még mindég ott van, pedig a Kereszt ajtót nyitott rajta.
Csak a kereszten átmenve lehet megérteni mindent.
Akinek emberi értelme nem ment át a golgotán=koponya hegyén, bizony csak csapkod maga körül, és elsősorban magát sebesíti meg. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tessék, ige:

Idézet:
Péld 26,4. Ne felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne légy te is ő hozzá hasonlatos;
Péld 26,5. Felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne legyen bölcs a maga szemei előtt.


nu? teccik?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ha tőlem kérdezed nekem nagyon. :)
Neked is mert mindég ezt hozod :wink: gondolván, hogy ismétlés a tudás (?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
JAJA... teccik is... meg a példabeszédek 18:2 is...

gyakran eszembe jut...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Ezüst !
Jó a teszt :D így én is értem , hogy néha miért nemértem! :*:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
JAJA... teccik is... meg a példabeszédek 18:2 is...

gyakran eszembe jut...


Nincsenek véletlenek, csak értetlenek, akiknek sokszor kell eszükbe juttatni, még sem tudnak vele mit kezdeni.

Még mindég nem értitek .....


Aztán a másra mutogatás az első reakció :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
Tiv írta:
Kedves Lucius.
Idézet:
Kikről beszél Pál? A teremtés alatt kiket ért? Azokat akiknek hirdettetett az evangélium.
Szoktunk-e állatoknak beszélni az evangéliumról?


Ne akar lyukat mesélni a hasamba. :)
19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

Itt Pál teljesen külön választja a teremtet világot- Isten fiaitól azaz akiknek hirdetett az evangélium.



Kedves Tiv! :)

Egybe veszem két hozzászólásod.

Én nem azért hoztam be Leo Taxil-tól idézetet, mert az idővel szándékom lett volna. Nem ezen volt a hangsúly. Hanem azon, ahogy Leo nyilvánosan, kinyomtatva közre adta rágalmait, némi emberi humorral körítve. (Nos ez az Ő gondja, volt, és lesz.)

Nincs gondom azzal amikor felmerül a Biblia megkérdőjelezése. Nem ez az első eset, amikor találkozom ilyennel. Gondolom számodra sem ismeretlen, hovatovább a többiek számára sem idegen amikor a Biblia szavait megkérdőjelezik.
(Volt idő amikor én is kifiguráztam, de az meg az én gondom volt. Azóta letudtam. Viszont tiszteltem mások meggyőződését.)
Ugyanakkor nem célom minősíteni senkit, sem itt, sem máshol. (habár estem már hibába.)
De, ez olyan dolog, amikor valaki kedves számunkra. Pl. a feleségem. Nem venném jó néven, ha valaki gúnyolódna rajta (mivel mozgássérült.) És azon bohóckodna, hogyan biceg.
Isten, még közelebb áll hozzám. És alapvetően minden hívőhöz. Tehát nem tudok vidulni azon, amikor Isten teremtési leírásából valaki viccet kreál. Alapvető modortalanságnak tartom. (más az ha felmerül egy kérdés, vagy szándékosan van úgy felhozva, és aztán utána kifejtve annak értelme.) Habár Isten dolga, mindezekért elégtételt venni, és meg is teszi.
De, mi emberek annyira nem tiszteljük egymást, hogy a másik hitét, meggyőződését nem tartjuk tiszteletben?
Hogyan lesz ebből gondolatcsere?
Pusztán ezt voltam bátor felvázolni, és ezért hoztam szóba. Függetlenül attól, hogy többen más-más hitnézetek vallunk. Az alapvető hozzáállásnak abban kell lennie, hogy tiszteljük a másik hitnézetét. Akár hivő, (ezen belül Ref. Kat. Vagy más) akár tagadó. Stb.
Erről szólt az amit behoztam.

Azt hiszem félre érettük egymást. :)
Tudtam miért hozod fel, de pont azért nem hagyhattuk csak úgy ott.
Azért céloztam rá hogy van a tarsolyodban ami erről szól.
Én a cáfolat hiányát éreztem. (miért ne írhattál volna az is egy meglátás)
Ezért írtam.
Idézet:


A másik:
Dehogy akarok én lyukat beszélni beléd :) sem pedig másba.
A kérdés az volt, hogy az állatok halandók, vagy halhatatlanok lesznek-e?
Hoztál idézetet a Rom 8. részből.
Amit a magam értelmezése szerint levezettem. Elmondtam ahogy én látom, gondolom, hiszem, vallom.
Biblia alapján meg is indokoltam. Ennél többet előadni nem tudok.
Annál is inkább, mert ahogy látom ismét vastagon hoztad az idézetet.
Te így gondolod. Köszönöm, hogy megosztottad velem.
Nem óhajtok arról vitát nyitni, hogy pl. ’fiainak megjelenését, vagy ’fiainak kinyilatkozását’
c. gondolat. Egy szótárral és némi kutakodással a latinból is jól levezethető és látható a különbség. De, hagyjuk…
Ahogy sokszor mondtam nem célom, sem téríteni, sem lyukat beszélni. :)
De, ha Pál külön is választja a teremtett világot Isten fiaitól, akkor is fennmarad, hogy egy állat, hogyan nyögi, és könyörög a megváltásért?
Nem lebecsülöm őket [állatok], de nem hinném, hogy Lesszi esténként valami kutya-paradicsom nevű ígéretért imádkozna. :)

Tudod hogy elolvasom amit írsz, és nagyon is érdekel.
Azért írtam viccese (persze ez nem megy nekem láthatóan). :)
Mert fent két versszakkal külön választja a teremtményeket- Isten fiaitól.

Az tiszta sor hogy lesznek. :)

Ézs 65,25 A farkas és bárány együtt legelnek, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik, és a kígyónak por lesz az ő kenyere. Nem ártanak és nem pusztítnak sehol szentségemnek hegyén; így szól az Úr.


Ez nem üdv kérdés nem ezen múlik üdvösségünk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:

Megmondom, mit csinálok. Megkeresem, ki az, aki hajlandó bele is gondolni abba, hogy mit kérdezek, vagy csak visszakézből fejemhez vág egy Bibliaidézetet. Ha így mondom el, akkor kiderül, ki az, aki nem a látszat alapján ítél.
Úgy gondolom, hogy gyakran túl felületesen futunk végig mások mondatain, és nem vesszük észre a mögötte álló embert. Előbb kötünk bele, mintsem megismernénk a szándékait, miért is írta le.
Utána jön az, hogy aki ÉRTELMESEN válaszol, azzal nagy valószínűség szerint később is könnyebben szót értek majd, ha egyenesen teszem fel a kérdéseimet.


Nah! Kérem! :)

Ez a beszéd, ezt nevezik gondolatcserének….

Mit jelent a visszakézből? (számodra) Nagyon különbözőek vagyunk. Ami számodra esetleg reflex (visszakézből, nem átgondolt) az a másik számára egy többszörösen körbejárt, és már korábban megvizsgált kérdés. Aminek alapján az illető eljutott egy gondolatra, megállapításra. Amit magáévá tett, és saját gondolataként mintegy kiforrt állapotban számodra az látszik. 2Tim 3:16,17 ( most itt pl. a 17 a fontos.)
És ez itt nem motorikus ’idézgető gép szindróma’ idézetek. Mert azt mondja: hogy az Isten embere jól felkészített legyen minden cselekedetre. Ezzel ért egyet. Mert úgy gondolja, hogy a Biblia valóban ezért íródott. (Gondolj bele! Több mint 1600 év több mint 40 ember folyamatában milyen tökéletes összhangban vannak a könyvek egymáshoz. Valamint a jövőre vonatkozóan nem egy alkalommal bizonyította, hogy az is benne foglaltatik. Tartalmát nézve egészen i.e. 4026-tól napjainkig és napjaink utáni idők is benne foglaltatik. Ember pedig ilyet nem tud összehozni.)

A probléma abból adódik, hogy egy-két alkalom után meghozunk döntéseket, a másikat illetően. Holott jó ha célirányos gondolkodásában (hit, vallás) max a 5% ha adta nézeteinek, hitvallásának.
(Ami a látszatott, illeti, én itt azt látom, ami képernyőre kerül. És hogy konkrét legyek nem Téged kifogásoltalak, hanem amit mondtál. Gúnyt űztél a Bibliából. Hitem szerint az Isten Szava. Hitemen keresztül Isten közelebb áll hozzám, mint bárki a földön. Vagy a mennyekben. Én rangsort állítok fel. 1. Isten. 2. Fia, Jézus. 3. földi hozzátartozóim. Fontosabb, anyámnál, fiamnál, feleségemnél. Ezt én úgy nevezem lojalitás egyik megnyilvánulása. Mások úgy nevezik vak hit. Mivel nem tudják, hogy mely úton jutottam el Istenhez, miről győződtem meg, és mikről kaptam bizonyságot. Vagyis be merem csukni a szemem mert tudom, hogy kire bízom magam.)
Magam is helytelenítem a látszatból való értékítéletet. Mivel látszat, nincs alapja. Ergo helytelen.
De, ahogy mondtam és említettem is. Más dolog, ha azt mondod; A biblia badarság, emberi agyszülemény. Ebből minden normális ember érteni fogja, hogy nem fogadod el annak szavait. Jogod van hozzá. Erre kaptál jogot. Elismered, vagy sem attól ez még úgy van.
(Mitöbb a jogod van hozzá c. gondolathoz is jogod van, hogy elvesd és azt mond az sem létezik.  )
Amikor pedig érékeltet, ecsetelsz, Istent lehozod az emberi értelem valamely fokára egy félig tanult mérnöki teljesítményhez hasonlítod. És részletesen ecsetelsz. Nah! Ekkor követed el azt, amit tiszteletlen magatartásnak neveznek.
Ha azt mondod bolond, vagyok. Érteni fogom.
Ha azt mondod, hogy olyan bolond vagyok, ha tudnám milyen gyorsan forog a föld megkapaszkodnék. Máris túlléptél egy ponton. Az egyéni szférám sértenéd.
Remélni merem, hogy érted miről beszélek. (és nem viaszkézből infonak tekinted.) :)

Értelem és válasz.
Ismét csak a tanult, tapasztalt, és más befolyásoló körülmények…
Én 9. 8. ker srác voltam. Szeretek az emberek szemébe nézni beszélgetéskor. Ugyanezt a 8. 9. kerben nem tehetem meg, mert az már az agresszió jele. (Gyere ki a hóra c. népdal.)
Nem biztos, hogy ami itt elhangzik, az számodra válasz. Hovatovább! Nem biztos, hogy amit te kérdésnek szánsz, az itt, vagy a másiknál valóban kérdésként merül fel.
Különbözünk. Ami kihat a megközelítésünkre, a megértésünkre, az érdeklődésünkre stb. És így visszafelé is érvényes.

Ha pedig idáig eljutsz, mert szerintem igen, és már túl is vagy ezen szinten.
Akkor elkezdesz azon gondolkodni, hogy van egy közösségi morál. Függetlenül attól, hogy ez egy Református portál. Nem egy imádati hely, azért hozták létre, hogy ki-ki saját nézeteit, meglátásait előadja mások okulására, (hogy az pro, kontra az más kérdés. Természetesen annak örülnek ha ’körön belül állva’ azaz főleg reformátusok járnának ide.)
Ezen a morális szinten az ember alkalmazkodik, annyira, amennyire az egyéniségétől függően lehetséges, és ezt megelőzően, ha hite is van akkor hitnézetének megfelelően a határig megy el. Én sem vagyok református (már nem) De, alkalmazkodok az itteni viszonyokhoz. Mert ami idehozott az nem más mint egy belső indíttatás, egy késztetés. Továbbá kedvem lelem abban, ha mások hitnézetét megismerem, és beszélhetek az enyémről is. Ennyi, és nem több.
Nem hiszek pl. a Háromságban, de tisztelem ha valaki igen. Ami nem jelenti azt, hogy nekem, vagy neki el kell fogadnia az én nézetem, vagy fordítva. Tisztelem a tagadó álláspontját. Aki azt mondja Isten nincs. (A világegyetem mégis egységes sebességgel tágul. Robbanásnak nyoma sincs. No meg mi robbant fel? Einsten egyik elmélete arról szól; energiából anyag. Az egyenletes tágulásból azt látom, hogy nem volt ősrobbanás. Einsten elmélete, azt igazolja, hogy Isten hozta létre az anyagot, az energiából ami Ő maga.)
Mivel a biblia nem arra hivatott, hogy teremtési részletes beszámolót adjon a mikéntről. Közli: Kezdetben teremtette Isten…. Mert a könyvek célja nem a tudományok megtámogatása, hanem a hit felkeltése, és annak megerősítése. 1Kor 10:31 jön a visszakézből ;) Akár esztek, akár isztok, akár bármi mást tesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek.
Vagyis mindennapi életben még a legapróbb dolgokban is Isten akaratát keresve és azt szolgálva tegyük, hitünk által.

Röviden; ahhoz, hogy szót lehessen érteni, nem csak a másiktól kell elvárni az idomulást. Hanem nekünk magunknak is kell idomulnunk a másik felé. Ha ez nincs meg, akkor bármi is megy oda-vissza ’gondolatok’ itt a hálón az csak egyirányú és még gondolatcserének sem nevezném. :)
Viszont akkor meg semmi értelme.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Lucius... Most nagyon nagy dilemmába ejtettél...

Egyrészt megint nagyon hosszú a hozzászólásod, közben már hallom, hogy a gyerekeimnek szükségük volna rám, viszont látom, hogy elkezdtünk egy párbeszédet, amit kár lenne itt abbahagyni...

Egyelőre megyek játszani a gyerekekkel... Aztán igérem, még nagyon alaposan átolvasom, amit írtál...

A Bibliaidézetekkel csak egyetlen baj van: hogy egyetlen soráról is éveket lehetne beszélni. És honnan tudnám, épp mire gondoltatok?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
....
Ez nem üdv kérdés nem ezen múlik üdvösségünk. :)




Azt hiszem félre érettük egymást.
Tudtam miért hozod fel, de pont azért nem hagyhattuk csak úgy ott.
Azért céloztam rá hogy van a tarsolyodban ami erről szól.
Én a cáfolat hiányát éreztem. (miért ne írhattál volna az is egy meglátás)
Ezért írtam.


Így már értelek, azt hiszem. :)

Van az Isten Szavának idevonatkoztatható passzusa, és hozhatuk volna…Igen.
Én másként gondolkodom, ami nem jelenti hogy törekvéseink ne egyazon személyre vonatkozna.

Én nagy igazságot tulajdonítok a példabeszédek 25:11 Mint aranyalmadíszek ezüstvéseteken, olyan a megfelelő időben mondott szó. Ami visszavonatkoztatható a 15:30-ra is. Mert kiegészíti azt; 30. A szem ragyogása megörvendezteti a szívet, és a jó hír megkövéríti a csontokat. 31. bölcsek közt van a fül, mely hallgat az életadó fedésre.

Első gondolatom a Nekronomikon volt, hogy majd onnan hozok át a gondolathoz illő párhuzamot. De, túl erősnek találtam miattatok.
Felmerültek Isten Szavai is. Túl erősnek találtam az Ő számára. :) 1Kor 2:5; 3:19; stb.
Ezért hoztam inkább Leo esetéből…

==================

Tudod hogy elolvasom amit írsz, és nagyon is érdekel.
Azért írtam viccese (persze ez nem megy nekem láthatóan).

Vagy én nem értem. Ez is benne van. (lassan szálló igémmé lesz; nem vagyunk egyformák.)
Érzelmi beállítottságunktól függően más-más a humorra való hajlamunk is.

Mert fent két versszakkal külön választja a teremtményeket- Isten fiaitól.
Ha pedig gyermekek, örökösök is;
Igen. Erről beszélek. Isten Fiai már akkor is voltak. (ezek pedig folyamatosan nyilatkoznak, ill. kinyilatkoztatják, Isten akaratából, a vég idejének megfelelően. Azokat a részeket melyeket nem értettünk meg.)
Ézs 65,25 A farkas és bárány együtt legelnek,…
De, nem mondja, hogy halhatatlanok.
Magam is úgy gondolom, hiszem, hogy egyes ragadozók nem úgy lettek teremtve ahogy ma élnek.
De, pont azért rendelkeznek a húsevés lehetőségével, mert Isten erre is gondolt, ill. tervezett.
Pl. a Panda főleg nádat, eszik, de képes a húst is felhasznosítani, ha talál elhullott tetemet meg is teszi. Ahogy az oroszlán is előbb a hátsórészből, majd a gyomorból falatozik. Így magához vesz növényi anyagot is, és képes gyomra feldolgozni. Nem hinném, hogy vadászni fognak a ma ismert ragadozók. De, úgy gondolom, hogy Édenben és később is sok feladat hárul azzal rájuk, hogy a természetükben kimúlt állatok tetemeit eltakarítsák. Tehát fognak húst enni, de nem vadászni. (De, ez már csak az én agyamban lefutott gondolat. Megtámogatni nem tudom az írásból.)

Valóban nem ezen múlik hogy ki jut be, és ki nem. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség