Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90
 

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2024. júl. 24., szerda 05:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"A legcsodálatosabb emberek, akiket ismerünk, azok, akik megismerték a vereséget, megismerték a szenvedést, a küzdelmet, a veszteséget, és megtalálták a kiutat a mélyből.
Ezek az emberek olyan szinten értékelik, érzik és értik az életet, hogy az könyörülettel, kedvességgel és mély, szerető gondoskodással tölti el őket.
A csodálatos emberek nem csak úgy vannak."
Elizabeth Kubler Ross (internetről)


Szép gondolat; vigasztaló, bátorító lehet.

Megjegyzésem:
szerintem nem az emberek a csodálatosak, hanem az Úr, és az Úr munkája. Az Úr munkája benned, bennem.
A "csodálatos" embereket pedig nem csodálnom, hanem követnem kell.
Úgy legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. júl. 24., szerda 15:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
Riporter:
"Több mint ötven évet töltött lelkészi szolgálatban, a református keresztyénség egyik legismertebb alakja. Mi a legfontosabb, amit hosszú szolgálata során megtanult Istenről?"

Sinclair Ferguson, skót teológus:
"Az első talán nagyon egyszerűnek tűnik, de rendkívül fontos, mégpedig az, hogy ő az Isten, nem pedig én.
Emlékszem, évekkel ezelőtt olvastam Friedrich Nietzsche néhány sorát: „Ha van Isten, hogyan bírom elviselni, hogy nem én vagyok az?” Megdöbbentett az emberi szívnek ez a megnyilvánulása. Az istentagadó német filozófus kijelentése – kétségtelenül akaratlanul! – azt tükrözi, ahogyan a Sátán megkísértette Évát az Édenkertben: „olyanok lesztek, mint az Isten...”
Keresztyénként életünk során megtanuljuk, hogy miközben Isten vezet, útjai mindig bölcsek, még ha nem értjük is őket. Ézsaiás könyvében világosan megfogalmazódik: „Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim – így szól az Úr. Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál.”
Mindennek az alapja az Istennel való kapcsolatunk. Ő a nagy „Vagyok, aki vagyok”, megismerésének nincs vége. Hiszen mindennél hatalmasabb, amit fel tudunk fogni. Ez az egyik legszebb tapasztalata a keresztyén életnek. Napról napra, hónapról hónapra, évről évre jobban megismerhetjük a Mindenhatót, és mélyebben ragaszkodhatunk hozzá..."

internetről (reformatus hu, interjú részlet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. júl. 30., kedd 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
Internetről, 777blog:

"Kiss Judit Ágnes, József Attila-díjas magyar költő pedig arról írt posztjában, hogy nem érti, hogy sértődhetnek meg a keresztények (a párizsi olimpiai megnyitón) :
"... A megnyitó cirkusz se érdekel, csak azt nem értem, hogy tud egy keresztény megsértődni. Jézusról egyszer se írják, hogy megsértődött. Istent nem lehet megsérteni, annál nagyobb.
A keresztények pedig nem érnek rá megsértődni, mert etetik az éheseket, felemelik a gyengéket, támogatják az erőtleneket.
A vallásokat, a keresztény felekezeteket meg lehet sérteni valószínűleg. De az pont ugyanúgy nem érdekes, mint a cirkusz és a versengés.”

*

Megjegyzéseim:

1.
Az Úr Jézus Krisztus nem mindig hagyta szó nélkül, ha "megsértették" (történetesen vallásos emberek).

Pl.

Márk ev. 3:22-30
"Az írástudók pedig, akik Jeruzsálemből jöttek le, azt mondták, hogy Belzebub van benne, és hogy az ördögök fejedelmének a segítségével űzi ki az ördögöket.
Jézus odahívta őket, és példázatokban szólt hozzájuk: Hogyan űzheti ki a sátán a sátánt? Ha egy ország meghasonlik önmagával, nem maradhat meg az az ország; és ha egy ház hasonlik meg önmagával, az a ház sem maradhat meg. Ha tehát a sátán önmaga ellen támadt, és meghasonlott, akkor szintén nem maradhat meg tovább, vége van. Viszont senki sincs, aki egy erős ember házába hatolva, el tudná rabolni annak javait, ha csak előbb meg nem kötözi azt az erős embert; akkor kirabolhatja a házát.
Bizony, mondom nektek, minden bűn meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még a káromlások is, bármennyi káromlást szólnak, de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké.
Azt terjesztették ugyanis, hogy tisztátalan lélek van benne."


János ev. 18:22-23
"Amikor ezt mondta Jézus, az egyik templomszolga, aki ott állt, arcába vágott Jézusnak, és így szólt: Így felelsz a főpapnak? Mire Jézus így válaszolt neki: Ha rosszat mondtam, bizonyítsd be, hogy rossz volt; ha pedig jót mondtam, miért ütsz?"

2.
Régi bölcsesség: azt, hogy egy madár elrepüljön a fejünk fölött, nem tudjuk megakadályozni. Még le is "tojhat".
De azt, hogy fészket rakjon a fejünkre, meg lehet akadályozni.
Erről Pál apostol is ír a I.Korinthus 5:9-13 versekben (egysz.ford.) :

"Előző levelemben írtam már nektek, hogy ne legyen semmi közötök a szexuális bűnökben élő emberekhez.
De ezt nem úgy értettem, hogy semmiféle kapcsolatot ne tartsatok a jelenlegi világ embereivel, akik szexuális bűnökben élnek, pénzimádók, becsapják egymást, és bálványokat imádnak. Hiszen, ha tőlük teljesen el akarnátok zárkózni, akkor ki kellene mennetek a világból.
Azt írtam nektek, hogy ne vállaljatok közösséget az olyan emberrel, aki magát Krisztusban a testvéreteknek mondja, mégis szexuális bűnökben él, vagy a pénz a mindene, vagy bálványokat imád, vagy káromkodik, vagy részeges, vagy csaló. Az ilyennel még csak ne is egyetek együtt!
Nem az én dolgom, hogy ítéletet mondjak a gyülekezeten kívüliekről. Ti is csak azok fölött bíráskodhattok, akik a gyülekezethez tartoznak. A többieket majd Isten fogja megítélni. Az Írás azt mondja:
Űzzétek ki magatok közül a gonosz embert!"

Vö. még: Jelenések könyve 2:12-29, a pergamoni és a thiatirai gyülekezetnek írt két üzenet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 03., szombat 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"Mindig és mindenütt jelen van. Nem ismeri a lehetetlen időpontot. Ott van a hajnali gyors indulásánál, és a késő éjjel befutó vonatok érkezésekor. Az elhagyatott tereken és túlzsúfolt piacokon. Mindenütt lehet találkozni vele, a legszűkebb, sötét folyosón, a kivégzőtelep havában, bármelyik ház vagy udvar bezárt kapujára borulva."

Pilinszky János (internetről - reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 05., hétfő 03:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"Fölrekintettem az égre, és értelmem visszatért."
Dániel könyve 4:31

"A látható világ megfigyelése elősegíti, hogy a láthatatlan, mennyei valóságra is oda tudjunk figyelni, ne a látható világban keresve azt."
"A hit és a tudás, a hit és a tudományok közötti szembenállás mesterségesen gerjesztett. Én azt vallom, hogy a hit valódi ellentéte a hitetlenség, míg a tudásnak a tudatlanság, a tudománynak pedig a tudománytalanság.”
Farkas Levente (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 07., szerda 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Talán az volt a legfontosabb, hogy magunkban kerestük a hibát, nem másokban, nem a körülményekben .  Mert ha az önértékelés megfelelő, van esély megtalálni a helyes utat..."

Bognár György, edző (internetről, nemzeti sport)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 09., péntek 06:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
SPORT

"Szerintem eredményes csak az lehet, aki amellett, hogy belepakolja a fizikai munkát, emberileg is fejlődik közben."

Csipes Tamara sportoló (internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 09., péntek 21:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
SPORT

"... Sokan beszélnek erről, meg arról, milyen életet élnek (a sportolók) azért, hogy eredményesek legyenek, de az alázatot ezzel párhuzamosan nem mindig látjuk, pedig szerintem ez kell ahhoz, hogy sportolóként felérj a csúcsra..."

Szokolai László úszóedző (internetről, nemzeti sport)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 12., hétfő 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
Példabeszédek 12,17 (Károli: 12,16)

Károli:
"Aki igazán szól, megjelenti az igazságot,
a hamis bizonyság pedig az álnokságot."

Új ford.:
"Aki igazán szól, az igazat mondja el,
a hamis tanú pedig a csalárdságot."

Egysz. ford.:
"A megbízható tanú az igazságot,
a hamis tanú pedig az igazságtalanságot erősíti."

*

"A modern írástudó... nem is kutatja, hogy igaza van-e? Ha nincs, annál rosszabb az igazságra nézve. Ez az, amit Benda egészen új jelenségnek érez a Szellem birodalmában, és méltán."
Babits Mihály: Az írástudók árulása. J. Benda könyvéről (részlet, internetről)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2024. aug. 16., péntek 05:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 13., kedd 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"... A nyomás, amit saját magammal szemben támasztok, sokkal nagyobb, mint amit kívülről helyeznek rám...
Édesanyám mindig mondogatta, a legnagyobb elvárást magunkkal szemben kell támasztanunk..."

Pascal Jansen, edző (internetről, nemzeti sport)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 14., szerda 06:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Amint Ravasz László püspök is fogalmazott egy prédikációjában, az Isten által felállított szabályok „ellentmondást nem tűrők, vitatkozni nem lehet velük, abszolút érvényük parancsoló."

internetről (reformatus hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 14., szerda 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"... Jelenleg a kereszténység – az elnyomás ellenére – Afrikában, Ázsiában, a Közel-Keleten és Latin-Amerikában növekszik, míg a nyugati világban hanyatlik. Ebből kifolyólag imádkozzunk magunkért is, és legyünk nyitottak Isten vezetésére, mert a mi környezetünkben élő emberekért mi vagyunk felelősek..."

Téglási Lajos (internetről, baptist hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mit olvastam?
HozzászólásElküldve: 2024. aug. 16., péntek 05:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2870
Tartózkodási hely: Magyarország
"Vajon, ha minden ember, aki meg akarja ölni a másikat, előbb leülne vele egy farönkre és beszélne vele egy órát...
Vajon, ha azok, akik a háborúkat csinálják, elmennének előbb egymáshoz és elmondanának egymásnak mindent, ami az eszükbe jut, ami fáj bennük és amit a jövendőről gondolnak?...
Talán háborúk nélkül is meg lehetne oldani az emberek és országok dolgait..."

Wass Albert: Adjátok vissza a hegyeimet - részlet
internetről, idézi 777blog


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség