Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Istvan írta:
Öröm veletek kommunikálni (azt hiszem, a beszélgetni nem a legjobb szó ide!) Eddig még nem fórumoztam egyáltalán (jó, lehet, hogy kőkorszaki vagyok :oops: ), de ez egyre jobb. Köszönöm nektek!

Hóóóóóóó
te tudod, kinek köszönjük, te is és én is meg mi is.
Dicsőség NEKI :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 18:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
Talán mert „megfoghatóbb”, mint a láthatatlan Isten (ld. kböző bálványszobrok).

(Kicsit analóg, hogy Izráel népe – akinek a láthatatlan Isten volt a királya – emberi, látható királyt akart magának, ahogy a többi népnek is az volt. 1Sámuel 8:5-19)


Valahol én is azt látom hogy belefáradnak az emberek abba, hogy másként értékelik a Teremtőt, mint ahogy az Irásokból el kezdenék megismerni, és naponként VELE járnának; ezért mindenféle pót cselekvést találnak ki (Galata levél), és azokban kezdenek bízni.

Amíg Mózes a néppel volt addig nem kellett a bálvány, mert Mózes naponta megélte a hitét és ezt naponta látták.
De a más hitének lekopírozása az én hitem nem növeli, csak azok az akadályok amiket nap mint nap csak a Megváltóm segítségével tudok leküzdeni.
Amit nélküle is meg tudok tenni, az csak a magamba való bízásom erősíti.
Ti ezt hogy látjátok.

Tamás amit ír jó, csak nem segít engem abban, hogy ne induljak rossz úton a hitemet illetően :oops: mert hihetek én abban is, hogy jól hiszek.

István te hogy gondolod, mivel itt érdekes amit arról írsz, hogy be van biztosítva a jövőm :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 07:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem. Az, hogy a jövőm be van biztosítva valóban kétélű dolog. Mindig figyelnem kell, hogy ezt a biztonságot ne arra használjam, hogy eleresszem magam (vezetés közben is folyamatosan figyelned kell, bár van a kocsiban biztonsági öv és légzsák is).

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves István, bocsánatot kell kérjek tőled, mert amit itt leírok az nekem is olyan új, mint másnak.
A régi csak az, hogy amióta elfogadtam Isten igazságát, folyamatosan kérem, hogy maradjak meg az Ő igazságában és a magam igazságát teljesen le tudjam tenni.
Nagy megrázkódtatást okozott amikor az Úr, Péternek azt mondta, nem gondolsz Isten igazságára, hanem az emberek igazságára. :oops:

Ezért is szeretném ezt a három fogalmat Isten igazsága alapján veletek megbeszélni. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Idézet:
Az egyik szellemi a másik fizikai ahogy én értem eddig.

Nem feltétlenül.
A "bálvány" nem csak fizikai/materiális dolog. Lehet pl. egy eszme vagy vallás is, amennyiben a bálványt úgy definiáljuk, hogy "az, ami Isten helyébe kerül". Bár a mai korban a más vallásúakat nem szoktuk bálványimádóknak "bélyegezni", de pl. az elő keresztyének idejében annak nevezték őket.
Sőt, keresztén dolgok is lehetnek bálvánnyá, pl. amikor valaki a hitben és ismeretben megerősödve egyszercsak elszakad az Istenbe vetett bizalomtól (mert már elég erősnek hiszi magát), és a saját hitét kezdi bálványozni. Szomorú, de ilyen is van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen pont ezért amit írsz kedves OVATOS fontos keresni Isten igazságát, hogy Ő mit nevez annak és miért nevezi annak.
Amit Ő kejelent az örök érvényű mozdíthatatlan, minden más mozog és megrázza a dolgokat, hogy mindenki láthassa mi az örök (gondolom én) :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 12:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ovatos, tudnál kicsit bővebb magyarázatot adni a hit bálványozásáról? Ez szerintem is fennálló veszély, és az illető egész környezetének kárt okozhat, ha vallási gőghöz vezet.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 02:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Biztos válaszol rá OVATOS, azt gondolom, mikor valaki görcsösen ragaszkodik egy megismert igazsághoz és nem hagyja magát a Szent Szellem által tovább vezetni akkor az már sóbálvány :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 06:00 
Sziasztok!

Egyszer leveleztem egy muzulmán fiúval.
Ő a keresztyéneket pogánynak, bálványimádónak tartotta, mert egy embert tartanak Istenüknek.

Kicsoda Isten? Miben más minden mástól?
A "minden más" nekem egy szóval leírható: teremtett

Ha minden teremtett, akkor Isten a Teremtő.

És akkor most nézzük Jézus és a Lélek személyét?

Szerintetek Ő melyik kategória?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 07:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Majd te leírod amit akarsz.
Nekem Úr Jézus Krisztus és Szent Szellem a nevük és a téma nem az amit te ide tettél, nyiss témát magadnak, ha erről kívánsz értekezni.

Szívesen olvasom neked mit jelent a 3 fogalom az életedben.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. okt. 06., péntek 09:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

muzulmánok
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 08:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Olvastam egyszer egy muzulmán értekezést a keresztyénségről, ha megtalálom, megadom a címét és íróját. Ami azt illeti, nagyon jó logikai levezetése volt, tökéletesen bebizonyította, miért vagyunk bálványimádó, hitetlen, istentelen nép - csak a kiindulópontjai voltak hibásak. A teremtő-teremtett, Isten lélek-szellem, Jézus test-nemtest téma valóban inkább a teológia témakörbe illik.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 09:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!
Kedves Testvérek!

Ovatos valóban jól fejezte ki hogyan kerülhet "valami" Isten imádatának helyére!
Hit bálványozása értelmében azt értem , gondolom, hogy nem az okozót hanem az okozottat (okozatot) kezdjük el imádni!
Amikor már az irányzata , megvallásformája gyakorlásformája , fontosabb mint maga akiben hiszünk!
Miért is fordulhat elő ez?
Az ember az én igazságom fogalmátelőtérbe helyeziIsten igazságánál!!
Az igében több helyen van felszólítás arra hogy tagadjuk meg ezt vagy azt vagy önmagunkat!Ez a magunk igazságát , igazát is jelenti!
Ne helyezzük a saját vélt igazunkat vallási elődeink igazát Isten igazsága fölé!
Szerettetel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 09:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Én már láttam (el nem olvastam) olyan könyvet is, amelyet muzulmán történész írt a keresztyénségről. Ebben Mózest Ehnaton fáraóval azonosította. Szerinte Jézus Tutan Kamonnal volt azonos, akiből később a honfoglaló Józsue lett. Nem zavarta egy percig sem, hogy Mózes x-ik Ramszesz idejében élt, és Jézus nem születhetett az őt jövendölő próféták előtt. :? :D

Lehet, hogy a rumszesz hatása alatt állt. :*: Na ennyit a muzulmán történetírásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 09:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Amit én olvastam, jobb volt. Mózest, Jézust - a teljes Bibliát elfogadta Mohamed előzményeként. Jézussal megprófétáltatta Mohamed eljövetelét is: ahol Jézus a Vigasztalót, a Szentlelket ígéri, ott szerinte Mohamedről beszél... :*:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 09:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Bocsánat ezeknek a MÁS VALLÁSOK TOPICBA lenne a helyük!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség