Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
No akkor most nekem is tessék elmesélni mi az a projekció!!! :roll:
Projektort még csak tudom mi!
és miért szomorúúúú miatta FM!

okosítsatok fel!
szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:
No akkor most nekem is tessék elmesélni mi az a projekció!!! :roll:
Projektort még csak tudom mi!
és miért szomorúúúú miatta FM!

okosítsatok fel!
szeretettel Tamás


Projekció - Kivetítés

A bennem lévő hibáktól úgy próbálok megszabadulni, hogy ugyanazokat másokra vetítem ki.
Önmegcsalás, önigazolás, be nem vallás, Igazságtalanság.

Az igaztalan ítélkezés alapja, a rossz lelkiismeret következménye.
Már Ádámnál elkezdődött.
pl. saját képmutatásomért mást vádolok "vallásossággal", így tisztábbnak érzem magam, mondván, van nálam piszkosabb is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Fony!
Szóval nem jó jelző ha projektornak mondják az embert!

Hááát!
No most akkor ha másokról beszélek akkor ,vetítek vagy valóban másokról beszélek?
Most direkt 1 szám első személyben mondtam , nehogy valaki megsértődjön!!!
Tiszta skizofrén leszek!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás, amikor azt gondolom, hogy magam változtathatom meg magamat, amikor Isten követelményéről feltételezem, hogy emberi erővel annak eleget tehetek, akkor annak a 3 éves gyermeknek a poziciójában vagyok aki a cipőjét egyedül akarja befűzni, és közben mondja egyedük-egyedül
Isten magával való szoros közösségre teremtette az embert, az ember pedig talált sok kigondolást, hogy elhagyja az élő vizek kútját.
Pont ezért halt meg az Úr Jézus Krisztus, hogy az ember újra közösségben lehessen az ÉLŐ ISTENNEL.
Helyette, önjavító technikákat alkalmaznak azok, akik magukat új teremtésnek gondolják.
Ezért vagyo szomorú, azok miatt akik ezt propagálják is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:
Köszönöm Fony!
Szóval nem jó jelző ha projektornak mondják az embert!

Hááát!
No most akkor ha másokról beszélek akkor ,vetítek vagy valóban másokról beszélek?
Most direkt 1 szám első személyben mondtam , nehogy valaki megsértődjön!!!
Tiszta skizofrén leszek!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Szeretettel Tamás


Kedves Tamás!

Ez csak a projekció egyik fele.
Sajnos a gyakoribb.

A másik:

a Bennünk élő Krisztusnak alávetni a projektorunkat,
Ő hadd vetítse ki azt,

amit szeretne,

arra,

akit szeretne

- szeretni.


Az első szám első személy nagyon jó módszer, ha ítélek, rögtön magamon kezdem, így nem lesz skrizofénia.

És természetesen nem kell Másnak megítélni. (engem)

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 20:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Magamra szeretném és próbálom a kettőzött szigort alkalmazni , mégha nem is mindíg sikerül!
Míg mással igyekszem elnéző lenni!
Itt a fórumon nagyon nehéz felismerni , ki milyen erősen áll a hitben , és akaratlanul is túl lehet lőni a célon akár dorgálás akár tanítás területén!

Más , vissza a témához:
Lehetséges a vallásos embert élő hitre ébreszteni?
Az Úrnak lehet , de mi lehetünk e ennek eszköze?
Mi az a lehetséges mód ahogyan rá ébreszthető valaki , hogy még a szükségest nem tette meg?

Szeretettel Tamás
További kérdéseim vannak!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
először is bocsánatot kérek: ne haragudjatok, senkit nem akartam bántani, magdát különösképpen sajnálom, hogy úgy vette...

az a helyzet, hogy GYANÚTLANUL hazamegyek, otthon nem lévén gépem, csak másnap látom, milyen vihart arattam, pedig... én igyekeztem csupán EGYÜTT-MOZDULNI a széllel...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tamás 12 mondta:
Lehetséges a vallásos embert élő hitre ébreszteni?
Az Úrnak lehet , de mi lehetünk e ennek eszköze?
Mi az a lehetséges mód ahogyan rá ébreszthető valaki , hogy még a szükségest nem tette meg?


Életünk bizonyságtétele lehet erre jó eszköz, amikor beszédünkön túl, még inkább mindennapjaink szólnak arról; "mit jelent folyamatosan együtt élni az Úrral"
Erre, ha "vevő" az illető, akkor győzködés nélkül is kérdez, elgondolkodik, önmagát felülvizsgálja.
Ha nem, akkor jön az önigazolás: "flúgos ez, szektás túlbuzgó" - és marad a vallásosság csalfa köpenyébe burkolózó.

Eszközei lehetünk Istennek, de Aki meggyőzi a-még-nem-hívőt -az a Szent Szellem, engedelmes nyitottsága esetén.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
másodszor meg megkérdezem: ÉRDEKEL titeket ez a két-tükör-ami-egy téma? mert szívesen elmondom, de CSAK AZÉRT, hogy "igazam legyen", hogy magdával vitába kezdjek, hogy utólagos önigazolást hajtsak végre: EZÉRT nem szeretném...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Érdekel.
Ki vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Két tükört a gyakorlatban, csak ha a tarkómon akartam hajat vágni , vagy hátulról megnézni magam akkor használtam , más egyéb módon nem tudom, még hogyan lehet használni!
Ez is küszködős sport! :)

Tehát Net?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ide írom mert itt aktuális!!!

Tisztelt moderátorok! A tegnapi kérdésem óta egy pár írás jött az oldalra , és máshol is fel vagyok íratkozva a témára, mégsem kaptam mail értesítést!
Csak nem fekete listára kerültem a Gabriel levél miatt? :shock:
Azé furcsa!!!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 11:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Lehetséges a vallásos embert élő hitre ébreszteni?
Az Úrnak lehet , de mi lehetünk e ennek eszköze?
Mi az a lehetséges mód ahogyan rá ébreszthető valaki , hogy még a szükségest nem tette meg?

Szeretettel Tamás
További kérdéseim vannak!

Kedves Tamás

. Mt 28,19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Nem csak lehet fel vagyunk szólítva rá.

Lk 9,2 És elküldé őket, hogy prédikálják az Isten országát, és betegeket gyógyítsanak.
Csel 8,5 És Filep lemenvén Samária városába, prédikálja vala nékik a Krisztust.
Csel 9,20 És azonnal prédikálá a zsinagógákban a Krisztust, hogy ő az Isten Fia.



Manapság annyit okoskodnak és szinte féltik a meg nem tért halott embert.
Ugye milyen kemény szó „halott” de ez az igazság tudomásul kell vennünk hogy Isten előtt halotak azok aki nem térnek meg, így azók a vallásosak is akik halott életüket nem tették le a kereszeten és nem születek újjá az Úr Jézus feltámadásában (vele együtt feltámadtunk)

Rm 10,15 Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? A miképen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, a kik jókat hirdetnek!

Mi nem hirdetünk mást csak jó hírt, de mégis némelyeknek: „ botránkozást, bolondságot”.

1Kor 1,23 Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;

Ez miért is bizonytalanítana el bennünket, sőt egymást is hívő testvérek bizonytalanítani akarják.
Pedig nem ez van megírva.

24.Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcseségét.
--

Ha megtért újjászületett emberről beszélünk és őket kritizáljuk vagy szálkát keresünk benne még meg is értem hogy azt mondjuk hogy.
ne tedd testvérem mer az Ura úgy is megtartja.


De aki nem az Urré hanem halott életét szépítgeti elfogadhatóvá teszi kegyessé formálja.
Az alapból félre vezette magát. és szeretetlen hiszen veszélyben van.
(olyan mint a felebarát példázat, ott hagyjuk: majd az Úr segít rajta, pedig ránk bízta hogy segítsünk)


Ma már tele vannak az egyházak és gyülekezetek olyanokkal aki csak hagyományból még csak nem is hitből mennek templomba.
Minél több ilyen ember van a gyülekezetben annál inkább elaltatják a megtért hívők látását.
Hiszen egy gyülibe járnak és testvérként kezeli és rá alkalmazza: majd az Úr segít rajta hiszen az Ő vezeti (azaz feltételezi hogy az Úr lelke vezeti)
Csak hogy Pál nem feltételezi.
Rm 8
9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
10. Hogyha
pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
--

Biztos nehéz elfogadni sokaknak amit írok, de hogy megértsétek.

JT múltamat hozom fel pl, ként, elfogadtam a megváltást ép úgy mint a keresztény gyülekezetekben.
De nem voltam az Úr Jézusé (ha nem fogadja el, lényegtelen ki minek hiszi az Úr Jézust, mert ha Istenek is tarja, de még sem sz Övé max tudja hogy ki, még sem adja át neki magát)

A cselekedetere térve:
Bizony lehet produkálni saját erőből olyat mintha Istenek tetsző dolgot tennénk.
Betartjuk tanítását, segítünk másokon, és együtt is tudunk érezni velük.
Csak mind ezt ó emberünkből (halottként) tesszük.

Az Úr Jézusnál az ajtó. (szoros kapu) és valóban kevesen mennek át rajta.
JT úgy gondolja és (néhány vallásos is) hogy a bűneinket és mindenünket letesszük és át menve cselekedjük akaratát Urunknak.

Csak hogy ebben az esetben nem halt meg ó emberem, (és elmém sem újult meg) csak elkezdet egy tanításnak, erkölcsi normának megfelelni. Változót? Nem hiszen ha elmégy egy munkahelyre ott is megkel felelned és alkalmazkodnod (vagy iskolába) tanulsz gyarapodsz de te maradsz.
Te alkalmazkodsz.

Még Jézushoz a nagy tanítóhoz is lehet alkalmazkodni.
De egyé lenni vele, csak az ó ember halálával lehet (ami mellesleg amúgy is halott csak elkel fogadnunk)
Így viszont már nem magunknak élünk.

A vita ott van hogy ki élő és ki halott.
Sajnos gyártják a keresztényeket, akinek semmi közük az úr Jézushoz csak megszokásból, babonából, hagyományból már akkor keresztények lesznek amikor még dönteni sem tudnak róla.

Sajnos akkor belemernek szólni életükben, később meg, meghagyják tévelygéseikben.

De ez sem új (sem meglepő) ez is megvan írva.

Mt 13,32 A mely kisebb ugyan minden magnál; de a mikor felnő, nagyobb a veteményeknél, és fává lesz, annyira, hogy reá szállanak az égi madarak, és fészket raknak ágain.

Maga a téma is ezért ilyen nehézkes hisze már nem tudjuk nyomon követni, (bár a bizonyságuk tanúskodik ki hol van) de ezt már a megszokott minden napi látvány hogy együtt imádkozunk stb.
Bizonytalanná teszi.
--
Hisze még újjászületett ember is könnye lehet farizeus, ha ó emberének kezd észrevétlenül engedelmeskedni. Na itt tud segíteni Urrunk Ő ha kell keményen is rávezeti az Övéit hogy rá ébredjenek rossz úton járnak.
--
A meg nem tért újjá nem született vallásosnál még ha a vádaskodást is mellőzi bizony veszélyben van.
Segítségre szorulhat.
Ha gyülekezetbe jár van esély rá hogy a gyülekezeti Ige meg szólítja, de ha még oda sem akkor a környezetében lévő újjászületett embereknek élete vagy bizonyságtétele nagyon is fontos.

Eddig is felhasználta Övéit az Úr ezután is felfogja.

Engem is így hozott ki találkoztam egy nem tudós, de valóban újjászületett emberrel.
Pedig több ezer emberel találkoztam ellőtte.
Nagy tudású lelkészekkel is de nem volt mit adniuk.
Ennek a lánynak meg volt Jézusa.
Nem tett mást csak elvezetett hozzá, nézem meg én is.

Bizony megláttam. (de nem láttam volna meg ha becsapom magam és azt mondom: Ó az enyém is, az én megváltom is)

Rá jöttem ez nála több mint nálam, és nem vontam kétségbe hogy igen hisz benne.
Rögtön tiszta lett előttem baj van nálam.

Sokaknál ott a probléma hogy görcsösen ragaszkodnak igazukhoz és nem nézik meg hogy nekik is annyit jelent e az Úr Jézus mint a másiknak.
És ha nem miért nem???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 11:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Tamás 12 mondta:
Lehetséges a vallásos embert élő hitre ébreszteni?
Az Úrnak lehet , de mi lehetünk e ennek eszköze?
Mi az a lehetséges mód ahogyan rá ébreszthető valaki , hogy még a szükségest nem tette meg?


Életünk bizonyságtétele lehet erre jó eszköz, amikor beszédünkön túl, még inkább mindennapjaink szólnak arról; "mit jelent folyamatosan együtt élni az Úrral"
Erre, ha "vevő" az illető, akkor győzködés nélkül is kérdez, elgondolkodik, önmagát felülvizsgálja.
Ha nem, akkor jön az önigazolás: "flúgos ez, szektás túlbuzgó" - és marad a vallásosság csalfa köpenyébe burkolózó.

Eszközei lehetünk Istennek, de Aki meggyőzi a-még-nem-hívőt -az a Szent Szellem, engedelmes nyitottsága esetén.

Kedves Tamás
Ha tovább olvasom nem kellet volna írnom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség