Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kamilla írta:
:) szurkolok neked!


Azt hiszem, baj az, ha a mindennapi életünkre nem tudjuk lefordítani a Bibliát, és misztifikáljuk. Pl. az emberi érzéseket likvidáljuk, holott szó nincs ilyesmiről. A szeretet az érzés, és szerintem mindenki pontosan tudja, hogy mi az őszinte szeretet. :?

1Pét 1 kétféle fordításban:

22. Miután lelketeket az igazságnak engedelmeskedve már megtisztítottátok az őszinte testvéri szeretetre, figyelmesen szeressétek egymást, szívből.

22. Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 19:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Még egy gondolat: a szeretet és a megismerés is rokon dolgok.
Az ismeretlentől mindig jobban félünk...
És első dolgunk. hogy saját magunkat tudjuk szeretni, és megismerni. Ne féljünk saját magunktól.
És itt gondolok magunkra, mint egyedre, és mint társadalmi lényre is. Egyre tágabb környezetünkre.

Na, itt jön a Magyar topikban kifejtett "mi a magyarság?" kérdés értelme. És hogy miért kell példákkal és nem inverz definícióval dolgozni. Az inverz definíció ismeretlenül hagyja a tárgyát. Egy pontosan körülhatárolt fehér foltot határoz meg.

És itt jön Tamás12 mentegeőzése is, amikor felemlítette, hogy "ezt olyan helyről szedte, ami hiteles". Ez is az önmagunktól való félelem terméke. A bizonytalanságé, amit az okoz, hogy még nem ismerjük magunkat eléggé.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
tavasz írta:
Lehet tévedéseket megvilágítani úgy is, hogy közben azért a másik ember "méltóságát" nem taposom el. Ez azt gondolom alapvető keresztényi hozzáállás kellene, hogy legyen.


Jól megfogalmaztad Tavasz, amit én is gondolok erről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
tavasz írta:
A szeretet az érzés, és szerintem mindenki pontosan tudja, hogy mi az őszinte szeretet. :?

Miután lelketeket az igazságnak engedelmeskedve már megtisztítottátok az őszinte testvéri szeretetre, figyelmesen szeressétek egymást, szívből


A szeretet nem csak érzés, döntés is. Pl. egy házasságban, a felek nem mindig viselkednek szeretetreméltóan, és ilyenkor, aki éppen megbántva érzi magát, első reakciójaként valószínűleg nem a szeretet érzése jelentkezik nála...viszont dönthet úgy, hogy mindennek ellenére is szereti a másikat és meg akar bocsátani neki!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Drága Bogi,

igen döntés, de én úgy gondolom, ahhoz, hogy a szeretet mellett döntsünk, ahhoz (előbb) szeretnünk kell, ez olyan oda-vissza dolog, talán érthető mit akarok mondani.
A szeretet: hozzáállás, amiben benne van az elfogadás. Másképp a fenti példa nem működne.

Nem Boginak, csak úgy általában teszem fel a kérdést:

Nem értem, miért azt bizonygatni, hogy egy nem hívőnek nem lehet fogalma arról, mit jelent a szeretet. Nem bizalmatlanság ez is? Ti nem hívőként soha nem szerettetek őszintén, soha nem bocsátottatok meg...?

Az ember már gyermekként megtapasztalja, milyen a(z elfogadó) szeretet.
Legfeljebb a szeretet gyakorlása az amit állandóan tanulnunk kell.

Na, beszélhetünk erről... :wink:, de most megyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 10:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Írásotokból látszik hogy ti mennyire tudtok szeretni. :)
Azon még nem gondolkoztatok el, hogy ti másokkal hogy bántok?
Amíg a sebeiteket nyalogatjátok rá lehetne ébredni hogy nem tudtok szeretni.
Hasonló gondolkodásút azt igen. De ez nem szeretett
Hanem gyűjtögetés hogy megerősítsétek egymást hogy ti jók vagytok és minden jól van úgy ahogy van.

Érdekes ám hogy Figyelő csak bemásolt valamit és az utóreagálás 4 oldal ami csak rólatok szól hogy milyen jók vagytok.

Pedig név nélküli beírás, mégis szíven talált.

Azóta egy folytában személyeket támadtok és elemeztek.

Ez is furcsa ám hogy nektek zokszó nélkül lehet. :)
(Úgy látom a fórum szabályai rátok nem vonatkozik.)

Pedig nagyon egyszerű dologról van szó.

Kérdés mit vagy kit kerestek.
Ha Jézust akkor ha róla van szó, egy rádiónk keresztül is (lényegtelen hogy ki beszél) érdekesé válhat és ha igaznak vélem elfogadom ha nem akkor nem.

Ennyi az egész ehhez nem kell ennyit okoskodni.

Ha mégis igaz, de nem akarom beismerni na akkor jön az amit csináltok.

„ Azért nem fogadom el mert ő, na meg ő is nem teszik nekem, nem bízom benne. különben sem azt mondja amit szernék, és különben is hogy képzeli hogy csak úgy a szemebe meri mondani azt amit én magamnak soha nem vallanák be.”


Azért mondjuk mert Jézus szeret téged és elszeretné venni bűneid amit annyira rejtegetsz.
Ő tudja elvenni nem a barátok nem tudnak tisztára mosni.

Bár látom nagy az igyekezet, de csak a kereszt a menedék hely.
Nála találsz nyugalmat.
És ez mindenkinek szól akit szíven talált.

Mielőtt támadnátok én is a kereszthez viszem.
Ott találkozhatunk imában. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,

neked külön örömötjelent, amikor a másik embert "gyilkolgathatod"? :?

Miért kell neked ellenséget látni a másik emberben, mert hogy úgy viselkedsz. Ezt jól magadbanevelted, hogy miként határolódj el, soha még véletlenül sem teszel meg egy lépést sem a másik ember felé, hanem a biztonságot nyújtó bunkerodból lövöldözöl. Kb. ezt érzem belőled.
(A vicc az, hogy el sem olvastam Figyelő írását, a gondolataimet nem közvetlenül ez indította el. Egyébként meg már megint nem értetted meg, amiről írtunk, és miért ne írhattuk volna ezeket le - nem is értem...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 14:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
kamilla írta:
:) én meg e körül forgok délután közepe óta, hogy mennyi de mennyi hülyeség meg baj van ebből, hogy félünk egymástól!!!!!
És jókis ördögi kör, mert félelemből csinálunk olyanokat, ami miatt aztán félni lehet tőlünk, és és..
most üzenem az egész világnak, hogy hagyjátok abba, emberek!


Ha nem csupán csacsogni kívántok, hanem komolyan megszívlelni az üdvösségre vezető dolgokat, feladatokat, akkor - ha mégoly fájdalmas is - megteszitek.
A csapdápa esett róka képes leharapni a saját farkát, csakhogy menekülni tudjon.

A bibliai szeretet nem feltétlenül a bályolgó, egymást símogató-becéző érzelmileg kellemes állapot.

Félelem?

Az Ige azt állítja: "Aki fél, az még nem teljes a szeretetben". Meg még olyat is: "Nem a félelem, a szolgaság lelkét kaptuk, hanem a fiúságét. Ezért kiálthatunk fel: Abba, Atya!"

Ha valami fáj - miként mondtam már - az azt jelenti: ott beteg góc van Gyógyítani kell, orvosolni kell, nem megsértődni!

Ha - tegyük fel - belgyógyász szakorvos lennél, és volna egy beteged, akiről az eredményei alapján biztosan tudod: két hét múlva meghal, mikor lennél igazi szeretettel iránta?
Hogyha harsányan viccelődve, bíztatod a közelgő, teljes gyógyulásról (mondván: legalább az utolsó napjai teljenek el gondalan jókedvban), avagy, ha megmondod neki az igazságot együttérző szívvel, kérve, hogy rendezze el dolgait?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
32ezüst írta:
Hogyan lehet egy csökönyös szamarat rábírni arra, hogy menjen?
1. ütöd, amíg meg nem döglik. (figyelő módszere)
2. elélógatod a szénát. (net módszere)
3. előző kettő tetszőletes lineáris kombinációja.



Ha egy ember, akit Isten üdvösségre teremtett -> csökönyös szamárként viselkedik, annak teljesen mindegy a módszer. De ami ennél is fontosabb felesleges is, mert senkit sem lehet sem BEKÉNYSZERÍTENI, sem MÉZESMADZAGGAL, "CSALÁRDUL" BECSALOGATNI.
Ugyanis szigorúan személyeses döntés kérdése

(Szeretem a nyelvtani összefüggéseket felfedezni. Ezért a szénás elélógatás abszolúte kizárt Isten Országában, hiszen benne van a CSAL, az átverés. Az Úrnál nincs még pozitív becsapás sem).

Az én módszerem sem az "ütlegelés". Maximum a hitben való megragadás mikéntjét igyekszem radikálisan közreadni. Lehet, nem mindig sikerrel.

Úgyhogy kedves ezüst, ez nem volt túl csillogó, sőt inkább matt - önmagadnak.

"Ha valakinek nincs bölcsessége, kérje és az Atya készségesen megadja"

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 14:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Figyelő,

akkor most mondom el (vagy legalábbis megpróbálom), ami már régóta kikívánkozik belőlem.

Egy kereszténynek nem az a dolga, hogy örökösen a másik húsát tépje fel. Nem egymás ellen kell felvértezni magunkat, hanem a világ gonoszságával szemben.
A legrosszabb dolog az, amikor a másik ember felett csak és kizárólag a saját feltételezéseitek szerint ítélkeztek. Honnan tudod te, vagy bárki más ismeretlenül, hogy pl. én hogyan élek? Honnan gondolja bárki, hogy nem vagyok tisztában a bűn fogalmával, hogy nem ismertem fel a saját bűneimet, hogy nincs bennem bűn"bánat".
Mit kellene csinálnom? Ostoroznom magam életem végéig? vagy: ---> elkezdeni egy új életet élni. (talán így érthetőbb, mit akartam mondani)
Nem mézes-mázos szeretetről beszélünk, egymás iránt való odafigyelésről már sokkal inkább, meg arról, hogy ne tartsam magam a másik embernél ezerszer külömbnek, és ne nézzem le a másik ember szeretetét. Mintha sajnálnátok másoktól, mert nektek nem jut elég? Ezért öljük ki inkább? Őszintén mondom neked Figyelő, nem vagyok híve egyáltalán a negédes szeretetnek. De annak, ami szeretetlenséget okoz, ami ellenségeskedést szít, annak még kevésbé.

Ti elfelejtkeztek a szeretet öröméről.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. dec. 17., vasárnap 00:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 15:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz
Bár az Úr Jézusról kéne szólni néhány topiknak. Így a Kereső, Megtérés.. és a Nehezen érthető igék.
És van külön beszélgessünk toipik.

De furcsa hogy nem erről szól. Hanem rólad.
Bárki beír valamit rögtön te jössz elő.

Nem arról szól hogy igaz e, vagy mi az ami nem igaz benne, érdemleges vita nincs.
Hanem személyekről szól mert elkezdted magara venni amit írtunk.
Mások is elkezdték ezt látni, és nem azt gondolták hogy ez nem igaz hanem azt hogy jaj szegényt bántják.

Kedves Tavasz
Nagyon sok beírásod van amikor valakinek a szeretettét kéred számon.

Ilyenek: „Kedves Figyelő,
annak mindig örülök, amikor a hűvös tárgyilagosságod mögül előbukkan az érző szíved.”

Gondolkozz el rajta, míg mások egy történeten sírva fakadnak addig te a másikat vizsgálod árgus szemekkel. Hogy találsz e benne valami hibát, és a dicséreted is egy hátba döfés.
De mit is adsz neki cserébe?
Talán az Úrhoz akarod vezetni, vagy csak megakarod mutatni te viszont szeretsz.

Nézd lassan már bárhova írunk minden rólad szól.
Egy Igét nem lehet már megbeszélni mert jön valaki és.
Jaj jaj jaj. Szegényt már megint bántják.

Közben topikot nyitnak, törvény, kérdeznek: gyümölcs, és farizeus, vallásos stb. témában.
Amire egy fajta válasz lehetne sokaknak.
Már akik keresik az Urat vagy járnak vele de még nem kaptak választ rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,

ki kezdett most is belekötni a mi (Kamillával és Ezüsttel folytatott) ártalmatlan beszélgetésünkbe? Őszintén. 8)

Bűn a bizalomról, az elfogadásról beszélni?

Ez olyan mézes-mázos? Ugyanmár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 15:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A magam részéről a fórumot egy darabig pihentetem.:)
Szabad a pálya kedves Tavasz. :)
Gyakorol azt a nagy szereteted ami benned van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Miattam nem kell pihentetned a fórumot, ez a megjegyzésed pedig ugye tudod, hogy nem a szeretet gyakorlása volt.

Mutasd meg az igazi szeretetet/d a tetteiddel, jó? Hagy tanuljak tőled. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tavasz, Tiv!
Nem követtem a beszélgetést, tulajdonképpen min balhéztatok össze, mi a vita tárgya?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség