Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
tavasz írta:
Na jó, úgyis mindig kimagyarázzátok magatokat...!
Borzasztó ez a falhúzás, a másik nem hívőségének az orra alá dörgölése. Mintha már nem is lennék ember (ha nem vagyok keresztény)... de hát tudomásul veszem.
Még jó, hogy a boszorkányság intézménye el van törölve, mert tuti, hogy ha rajtatok múlna nem kerülném el a máglyát... na jó, vicceltem!!!!!!!! :P Vagy mégsem? :*:

De Kedves Tavasz!
Most mire vagy megsértődve? Még nem is montam neked semmit. :D
Milesz ha tényleg beszólok? :D
üdv
ex


Szólj! :) (Nem vagyok megsértődve, de ezt is hiába mondom...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Juszt se szólok be!
Majd, ha nem várod. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 22:06 
Sziasztok!

Arról próbáltam írni, hogy Isten JÓ!

Miért akarja, hogy a hűtlenségünk megbocsájtasson?
Hogy boldogok legyünk!

Isten így kezdi:
"Boldog ember az......"

Hadd kérdezzek valamit!

Ti boldogok vagytok?

(A bölcsesség sokkal később következik a sorban egy olyan ember imáját figyelve, aki az Úr nagyon közeli szolgája volt!)

Ugye tudjátok, hogy nem azért Isten gyermeke valaki, mert bemerítkezett, vagy mert nem eszik vért, vagy mert betartja a református liturgiát, vagy mert imádkozik, vagy mert nyelveken szól, vagy mert ismeri szóról szóra a Bibliát!

Isten gyermeke BOLDOG!

Ennek pedig egyetlen forrása van:
Boldog ember az, kinek hűtlensége megbocsájtatott....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 16., szombat 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Személytelenül mondom, ha valakire azt mondják, hogy nem keresztény, nincs az Úrban, vagy nincs újjászületve és ez komolyan bántja az illetőt, akkor azt hiszem nyugodtan elgondolkodhat az állítás felett.
Egy keresztény identitását ugyanis nem az emberi vélemények adják, ha egyszer valóban van kapcsolata az Úrral. Ez olyan mint a lakmusz papír.
üdv
ex[/quote]

Szia exrefis!
Erről eszembe jutott, hogy amikor nekem mondták, hogy nem vagyok keresztény.Igen megbántódtam, és erősen gondolkodtam, hogy mit válaszoljak.Tudod, miért mondták ezt nekem?Mert vettem RTV újságot. :*:
Tehát szerintem tud bántó lenni pl. egy igaztalan állítás, vagy egy kicsavart
értelmezés.
A másik, pedig az, hogy talán nekünk kellene elgondolkozni azon, hogy közvetítjük-e a szeretet, amit kaptunk, és jól közvetítjük?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 00:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:
Idézet:
Bár az Úr Jézusról kéne szólni néhány topiknak. Így a Kereső, Megtérés.. és a Nehezen érthető igék.
És van külön beszélgessünk toipik.

De furcsa hogy nem erről szól. Hanem rólad.


Nem Tiv, én nem magamról, és nem magam miatt beszélek azokról a dolgokról, amikről. Hanem az igazságot keresem, meg azt a gyümölcsöt, amiről a Biblia ír.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 09:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia exrefis!
Erről eszembe jutott, hogy amikor nekem mondták, hogy nem vagyok keresztény.Igen megbántódtam, és erősen gondolkodtam, hogy mit válaszoljak.Tudod, miért mondták ezt nekem?Mert vettem RTV újságot. :*:
Tehát szerintem tud bántó lenni pl. egy igaztalan állítás, vagy egy kicsavart
értelmezés.
A másik, pedig az, hogy talán nekünk kellene elgondolkozni azon, hogy közvetítjük-e a szeretet, amit kaptunk, és jól közvetítjük?

Kedves Cilla!
Ha nekem ilyet mondana valaki, akkor legfeljebb az bántana, hogy egy addig barátságos testvér barátságtalan megjegyzést tett (már ha ismertem előtte), de a keresztény identitásom abszolut érintetlen maradna.
Az ugyanis köztem és az Úr között lévő kapcsolaton alapszik és nem egy testvér véleményén. Legfeljebb sajnálnám szegényt, hogy szellemi látás hiányában ilyen hülyeségek alapján ítéli a világot maga körül.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 14:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Cilla mondat
Idézet:
Idézet:
Személytelenül mondom, ha valakire azt mondják, hogy nem keresztény, nincs az Úrban, vagy nincs újjászületve és ez komolyan bántja az illetőt, akkor azt hiszem nyugodtan elgondolkodhat az állítás felett.
Egy keresztény identitását ugyanis nem az emberi vélemények adják, ha egyszer valóban van kapcsolata az Úrral. Ez olyan mint a lakmusz papír.
üdv
ex


Szia exrefis!
Erről eszembe jutott, hogy amikor nekem mondták, hogy nem vagyok keresztény.Igen megbántódtam, és erősen gondolkodtam, hogy mit válaszoljak.Tudod, miért mondták ezt nekem?Mert vettem RTV újságot.
Tehát szerintem tud bántó lenni pl. egy igaztalan állítás, vagy egy kicsavart
értelmezés.
A másik, pedig az, hogy talán nekünk kellene elgondolkozni azon, hogy közvetítjük-e a szeretet, amit kaptunk, és jól közvetítjük?

Az nem szeretetlenség ha valakire azt mondják nem keresztény!!
Csak két dolgot kell megvizsgálni!
Ki mondja , és milyen viselkedésemért mondja?
Ha olyan ember aki a maga életével nem mutat rá a benne élő Krisztusra, vagy amire mondja nem követtem el nincs gond , csak butaságból mondta, vagy nem ismer!
Elviselni meg az ilyen akár igaztalan vádakat , arra gondolva kell hogy egy szolga sem nagyobb az ő Uránál!
Amit az Úr értünk elviselt az sokkal több volt!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
cilla írta:
Szia exrefis!
Erről eszembe jutott, hogy amikor nekem mondták, hogy nem vagyok keresztény.Igen megbántódtam, és erősen gondolkodtam, hogy mit válaszoljak.Tudod, miért mondták ezt nekem?Mert vettem RTV újságot. :*:
Tehát szerintem tud bántó lenni pl. egy igaztalan állítás, vagy egy kicsavart
értelmezés.
A másik, pedig az, hogy talán nekünk kellene elgondolkozni azon, hogy közvetítjük-e a szeretet, amit kaptunk, és jól közvetítjük?

Kedves Cilla!
Ha nekem ilyet mondana valaki, akkor legfeljebb az bántana, hogy egy addig barátságos testvér barátságtalan megjegyzést tett (már ha ismertem előtte), de a keresztény identitásom abszolut érintetlen maradna.
Az ugyanis köztem és az Úr között lévő kapcsolaton alapszik és nem egy testvér véleményén. Legfeljebb sajnálnám szegényt, hogy szellemi látás hiányában ilyen hülyeségek alapján ítéli a világot maga körül.
üdv
ex


Kedves Ex!

Egyetértek azzal,h. a keresztyén identitásom érintetlen marad mégha egy baráttól származik is az ellenvélemény.
Azonban, a barátságunkon csorba esik. Minél közelebbi a barát, annál nagyobb.
Ha idővel sem hajlandó a rámvetített fals képet a valósághoz igazítani, nem gyúrok a barátságára, olyan, mintha egy ajtót bezárt volna, amin én nem szoktam dörömbölni...
És mivel a saját bőrömön érzem, h. nem igaz ítélettel ítél, óvatosabbá válok egyéb véleményeivel szemben is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Azonban, a barátságunkon csorba esik. Minél közelebbi a barát, annál nagyobb.
Ha idővel sem hajlandó a rámvetített fals képet a valósághoz igazítani, nem gyúrok a barátságára, olyan, mintha egy ajtót bezárt volna, amin én nem szoktam dörömbölni...
És mivel a saját bőrömön érzem, h. nem igaz ítélettel ítél, óvatosabbá válok egyéb véleményeivel szemben is.

Ez így van, Kedves Erika!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 08:02 
Szia Ex!

Ha sikerülne lecserélned azt az indittatást, amivel ide jöttél - megtéríteni a pogány reformátusokat, hitgyülekezeti (evangéliumi) üdvösségre - arra, hogy az Urat keresd köztünk, akkor közösségünk lenne!

Egy Igét hadd írjak:

Júdás levele: (Ő nem az áruló, hanem Jézus testvére :-) )
...amelyet istentelen bűnösökként ellene szóltak.
Ezek zúgolódók, sorsuk ellen lázadók, vágyaik útján járnak, fölényesen jártatják a szájukat, és haszonlesésből embereket dicsőítenek.

....tartsátok meg magatokat Isten szeretetében, várván a mi Urunk Jézus Krisztusnak irgalmát az örök életre. Könyörüljetek azokon, akik kételkednek, mentsétek meg őket kiragadva a tűzből. Másokon is könyörüljetek, de félelemmel, utálva még a ruhát is, amelyet testük beszennyezett.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 08:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Szia Ex!

Ha sikerülne lecserélned azt az indittatást, amivel ide jöttél - megtéríteni a pogány reformátusokat, hitgyülekezeti (evangéliumi) üdvösségre - arra, hogy az Urat keresd köztünk, akkor közösségünk lenne!

Egy Igét hadd írjak:

Júdás levele: (Ő nem az áruló, hanem Jézus testvére :-) )
...amelyet istentelen bűnösökként ellene szóltak.
Ezek zúgolódók, sorsuk ellen lázadók, vágyaik útján járnak, fölényesen jártatják a szájukat, és haszonlesésből embereket dicsőítenek.

....tartsátok meg magatokat Isten szeretetében, várván a mi Urunk Jézus Krisztusnak irgalmát az örök életre. Könyörüljetek azokon, akik kételkednek, mentsétek meg őket kiragadva a tűzből. Másokon is könyörüljetek, de félelemmel, utálva még a ruhát is, amelyet testük beszennyezett.

Júd 1,23 Másokat pedig rettentéssel mentsetek meg, kiragadva őket a tűzből, és útálva még a ruhát is, a melyet a test beszennyezett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
HMMM... károli nem tom honnan vette ezt a rettentéses cuccot, de TÉNY, hogy JÓL JÖN az érvelésetekhez... más kérdés, hogy MINDEN MÁS fordítást, görögöt is megnézve ott bizony az van, hogy félelemmel, szó szerint "FÉLELEMBEN" ("en fobó" (ugyibár a fóbiából a félelem feltehetőleg ismerős mindenkinek)) mentsetek meg másokat

a többire óvatosan reagálnék (otthon nem lévén net, egyszerre olvastam most el a teljes "dózist"):
megmelegítette a szivemet a három lányzó "hölgyfórumos" beszélgetése :)

ami meg a szamarat illeti: nincs ott baj, ÁLTALÁBAN az ember a saját logisztikai érdekei miatt hajszolja a csökönyös lényt, de ELŐFORDULHAT elméletben olyan eset, mikor a szamár SAJÁT ÉRDEKE lenne a kimászás pl. mocsárból :)

és miután se figyelő, se én nem "magunk hasznára" noszogatjuk a népeket, inkább ERRŐL van szó :)

köszi a példát, Ezüst :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kamilla írta:

Idézet:
És ha te vagy az egyetlen, aki abbahagyod, akkor egy bizonyos szemszögből te vagy a balek, egy másikból pedig az egyetlen, akinek van egy csöpp esze.


jelentem: BALEK vagyok, abba van hagyva :)

köszönöm, hogy alkalmat adtatok, hogy ÖRÜLJEK ÉS ÖRVENDEZZEK...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
ami meg a szamarat illeti: nincs ott baj, ÁLTALÁBAN az ember a saját logisztikai érdekei miatt hajszolja a csökönyös lényt, de ELŐFORDULHAT elméletben olyan eset, mikor a szamár SAJÁT ÉRDEKE lenne a kimászás pl. mocsárból :)

és miután se figyelő, se én nem "magunk hasznára" noszogatjuk a népeket, inkább ERRŐL van szó :)

köszi a példát, Ezüst :)

Azért a beszólásért én is teljesen odavagyok magamért...
Még azt is hozzá akartam fűzni, hogy a legjobb az, amikor a szamarat a mocsárból akarják kimásztatni, elélógatják a szénát, bemesélik neki, hogy milyen jó neki így, egy értékes cél felé tartani, majd elveszik a szénát, hogy most már ez nem kell neked, mert azt akár oda is képzelheted...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hazudnék, ha azt mondanám: "á ilyen a VALÓSÁGBAN elő nem fordul"... AZT viszont tudom, h ÉN nem így csinálom :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség