Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 23., szombat 11:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Férj és feleség kapcsolat is vallásos?
A nevet hogy betudjanak azonosítani talán még el is lehetne fogadni, de pont amit írsz azt mutatja hogy nem is olyan biztos hogy megfelelően azonosítanának be minket.

Ha valaki a hitét hirdeti (megváltója helyet) vagy arról tesz bizonyságot hogy mi a hite az valóban vallásos.

Ha viszont személyről beszélünk akkor egyszerű bizonyság tevés arról hogy megváltójával van egy kapcsolata, és az hogyan érvényesül életében. (mire indítja stb)

Egy vallásos viszi az egész poggyászát (amit tanult, hagyomány, erkölcs, szabály, ceremónia stb) mind ezek fontosak hogy olyan légy mint ő.

Míg a másiknál csak is a személy fontos azaz a Megváltó akivel a másik is ép úgy kapcsolatba léphet és úgy élhet vele.

De itt a Megválton van hangsúly, hogy ki mennyire akar vele élni úgy hogy neki engedelmeskedik.

Sokszor van itt a fórumon is vita ebből fakadóan.
Már mint akkor ha valaki elfelejti hogy döntéseiben milyen arányban függött Megváltójától.

Minél jobban az Övé akar lenni annál jobban függ tőle, engedelmeskedik neki.

Ez a kapcsolat szereteten alapul, mint pl,vőlegény menyasszony vagy fér és feleség.
Annyi különbséggel hogy Ő mindet elvégezett csak nekünk el kell fogadnunk hogy Ő vezessen.
(nagyon leegyszerűsítve)
--

Az akkori és a mostani vallások nagyon hasonlóak egyben.
Isten mint nevét használják saját célra.

Ézs 29,13 És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget hozzám, és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn:

Ez most is így van. Sok ember számára. Nincs közvetlen kapcsolata Megváltójával csak egy vallás közösséggel és az a félelmet ami benne van ez megnyugtatja (kielégíti) és így már élheti tovább életét.
A közösség által elfogadott tanítást, erkölcsöt, nevelést tarja fontosnak, és ezt nevezi hitnek.
Mármint hogy hisz benne hogy hasznos mindenki számára egy jobb színvonalasabb élet kialakításában.

Megváltóját is elfogadja de annyira nincs szüksége rá, és nincs kapcsolatba vele, hogy mint személy nem is kell neki.
Nincs szüksége rá, tanítása jó, de Ő maga már problémát okozna mert Urunkat nem irányíthatja csak engedelmeskedhet neki.
Csak hogy Jézus Krisztus szeretete nem vonzza igazán, nem is érinti meg és nem is akar szoros kapcsolatban lenni vele.

Ők is beszélnek az Jézusról mint megváltó, és kapcsolatról is de egészen mást értenek alatta.

Mindent csak nem azt hogy az Úr Jézus Krisztusnak átadják teljesen életüket.
--
--

Viszont ez sokszor össze téveszthető azokkal akik elfogadják Megváltójukat és bíznak is benne, Őt is keresik, de még nem tartanak ott hogy teljesen átadott életük legyen.
Vagy úgy érzik védeni kell hitüket és nem fogadják el maguk előtt is nyilván való hiányosságaikat, amitől igazából ők maguk is szeretnének megszabadulni.

Ezzel viszont többet mutatnak magukról és ha még helyeslik is állapotukat (pedig ez ellen harcolnak naponta) akkor nem is Megváltójukról tesznek bizonyságot hanem inkább magukról és magukat nyugtattatják.

Ez nagyon hasonlít a vallásoskodókhoz hiszen ők is magukat nyugtattatják.
De van különbség, a vonzás. Az hogy számukra fontos Megváltójuk és igen is szeretnének vele élni, de még nincsenek kész hogy teljesen Neki szánt életet éljenek.
De ettől még jelen van Urunk Jézus Krisztus életükben, és bizony vezeti őket gondoskodik róluk, és várja hogy végre megbízzanak benne és elfogadják tejesen szeretetét és át adják magukat Neki.

Ezzel nem is lenne probléma, csak akkor ha ezt az állapotot véglegesnek tartják és soha nem is akarnak az Úrhoz közelebb jutni.

Ez megint lehet külső befolyástól (tanítástól, másokat is így lát) ami meg nyugtatja hogy ő valójába a megfelelő állapotban van.

Ilyenkor van az hogy Pál vagy bármelyik apostol vagy közvetlen környezete. Elérhetetlen állapotnak látszanak és ezt valami misztikumnak tekintik. Ami számukra lehetetlen.

Csak épp ezek az emberek állítják hogy lehet sőt kell ilyen közelségben élni Urunkkal.
Ez Urunk célja hogy a legszorosabb életet éljük vele, leginkább hogy egyek legyünk vele.

Amint látod lehet egy elméletben hinni, de az nem ugyan az ha egy személyről beszámolunk.
Az apostolok ilyen személyről számoltak be.

2Pét 1
16. Mert nem mesterkélt meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és eljövetelét; hanem mint a kik szemlélői voltunk az ő nagyságának.
17. Mert a mikor az Atya Istentől azt a tisztességet és dicsőséget nyerte, hogy hozzá a felséges dicsőség ilyen szózata jutott: Ez az én szeretett Fiam, a kiben én gyönyörködöm:
18. Ezt az égből jövő szózatot mi hallottuk, együtt lévén vele a szent hegyen.
-


Az apostolok arról tettek bizonyságot amit megéltek Urukkal és amit tanított nekik életükben ill kijelentet nekik.
Nekünk is ezt kellene tennünk. Különbbe csak egy tanítás lesz amit nem is tudjuk mire jó.
Gyógyszer amit mi magunk nem is használtunk, és azt sem tudjuk hogy mire is jó.
Vagy egy elmélet (erkölcsi tanítás) amit ha elfogadsz beállhatsz a sorba.

Azért könnyű megállapítani melyik elmélet (és abban való hit) és melyik személyhez kötött hit.

A személyhez kötött hitben nem lehet kikerülni magát a személyt.
A vele való kapcsolat elengedhetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 12:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:
Imruskám!

Ne akarjunk mindenképp külön malomban őrőlni, mert meg fogunk őrülni (hacsak már nem tettük meg máris - szomszéd?)!

A történet, a különbségek bemutatásával azt kívánja érzékeltetni:
NEKEM MIT KELL TENNEM A MAGAM ÉRDEKÉBEN, ÉS MITŐL KELL ÓVAKODNOM, AHHOZ, HOGY KERESZTYÉN LEGYEK, HOGY VALÓS ISTENKAPCSOLATOM LÉTEZZÉK.

Az én-te viszony nem attól jó, vagy rossz; miként munkálkodom másutt, mint dolgozó..


Kedves Figyelő!

Őrlésről lehet szó, mert annak a finom liszt az eredménye – feltéve, ha az Úr malmában őrlünk mind a ketten - az őrüléssel pedig inkább ne vicceljünk.

Egy tintapacából tényleg sok mindent ki lehet olvasni.
A történet „pacájában” benne volt mindkét olvasat egyszerre.

Te tanulságul ezt írod:
"...NEKEM MIT KELL TENNEM A MAGAM ÉRDEKÉBEN, ÉS MITŐL KELL ÓVAKODNOM, AHHOZ, HOGY KERESZTYÉN LEGYEK, HOGY VALÓS ISTENKAPCSOLATOM LÉTEZZÉK...."


Így írnám:
Mit kell kérnünk az Úrtól a magunk érdekében, mitől óvjon meg minket, hogy valóban Őt képviselhessük, egy valós Istenkapcsolaton keresztül....

Figyelő írta:

„…Az én-te viszony nem attól jó, vagy rossz; miként munkálkodom másutt, mint dolgozó…”


Úgy tudom, nem „máshol” munkálkodunk, hanem az Úr Jézus Krisztusnál.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 19:20 
Szia Imre!

Jól tudod!
Figyelő is Benne munkálkodik, mint te és Ő bennetek!

A vallásosság nem más, mint üzlet.
Biznisz!

Olyanokat teszek, ami miatt Isten nem mondhat nemet a követeléseimre.
Összegyűjtök sok-sok tőkét (szolgálat, ima, anyagi javaim, étel osztás a szegényeknek, bűnök bevallása, valamilyen menő felekezet vezető pozíciója stb.... millió féle fizető eszközöket gyűjtünk) és adott helyzetben előveszem és követelődzöm.

Kik azok aki Isten gyermekei?
Akiknak EGYETLEN fizető eszköze van. Akik a Isten ÚJ SZÖVETSÉGÉT elfogadták.
Akik tudják, MINDEN kegyelemből van a Bárány vére által.

Én is szoktam vallásos lenni! Megkísért a biznisz, mert Jézus Krisztus nélkül akarok MINDENT magamnak!
De az új élet növekszik, a régi pedig halott, mert meglátta az Úr dicsőségét a kereszten!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mit kell kérnünk (nem követelnünk) az Úrtól a magunk (mindannyiunk) érdekében, mitől óvjon meg minket, (mindannyiunkat) hogy valóban Őt képviselhessük, (mindNYÁJan) egy valós Istenkapcsolaton keresztül....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
......kegyelmet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27., szerda 20:46 
Ismerek egy vallásos embert és ő ezt nyilatkozta magáról:

- nyolcadik napon metéltek körül
>>pár naposan megkereszteltek már

- Izráel népéből, Benjámin törzséből származom, héber a héberek közül
>>lelkész volt már a nagyapám is, ebben a templomban esküdtek a dédszüleim, engem itt kereszteltek, itt konfirmáltam, itt volt az esküvőm én vagyok ennek a gyülekezetnek a központi alakja

- törvény szempontjából farizeus, buzgóság szempontjából az egyház üldözője, a törvényben követelt igazság szempontjából feddhetetlen voltam.

>>az egyházi rendeletek szerint előljárói tisztséget élvezek, a kegyes embereket üldöztem teljes igyekezettel, megszilárdítva az egyházi törvénykezéseket és ezeket tökéletesen be is tartom és tartottam!

Aztán ez az ember mind ezt szemétnek és kárnak ítélte Jézus Krisztusért!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27., szerda 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
ugye azt akartad írni :oops:
olvastam egy emberről.
Ismerer :?: egy kicsit mást jelent :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 09:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igaza van Magdának.
Az ismerni főnévi igenévnek kétféle jelentése van.

1.) Személyes tapasztalatom, információm van róla
2.) Testi-lelki-szellemi egymásban lét, közösség, azzal a másikkal. Ilyen a Gal 2,2o értelme, de a házastársak közössége is. Olyannyira, hogy az Ige gyakran a nemi egyesülést is ezzel a kifejezéssel illeti. (vö. Mária, Jézus leendő anyjának reakciója az angyali üdvözletre).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm.... meg kell töredelmesen valljam: nekem Pál is (de még jópáran: dávid, gedeon, stb) SZEMÉLYES BARÁTAIM :)
oké... ritkán csetelek velük ... de néha azért írunk egymásnak :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 10:26 
Sőt, EGY az ATYÁNK!
Mondhatnám a barátságon túl TESTVÉREIM!

Ismerem Őket az Úrban!

Olyan nagy csoda, hogy Ábrahámot UGYAN AZ AZ ISTEN szólította meg, aki beszél hozzám Igéjén és Lelkén keresztül.

De ez alól Magda és Figyelő sem kívételek, csak néha olyanok mint a beton. Hamar kötnek és néha belém.
:-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 10:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
hmmm.... meg kell töredelmesen valljam: nekem Pál is (de még jópáran: dávid, gedeon, stb) SZEMÉLYES BARÁTAIM :)
oké... ritkán csetelek velük ... de néha azért írunk egymásnak :D

Kedves Net
Ez jobban hangzik (és jobb olvasni) mint amikor Dávidot szenilis vénembernek állítottad be előadásodban. (tudod Salamon miatt).
--

De igazatok van valóban én is így gondolok rájuk, de inkább mint testvéreimre.
De ez az én gondolatom. :)
Hogy mit látunk meg életükből az meg Isten akarata.

Persze lehet ezt fokozni, hogy én vagy te úgy érzem mintha nekem írta volna, és ez jó is hiszen szereted mutatod ki feléjük. :)

De megtévesztő lehet hiszen az Úrban elalvókról nem az van írva mint amit a katolikusok állítanak hogy lehet velük társalogni. Hozzájuk szólni stb. (imádkozni)
Nekik is felkel támadni, de az Úrban aludtak el.
(sokfélének lehet hinni, alszik, paradicsom hely,)

Az viszont tudjuk hogy nem a végleges állapot hiszen nekik is felkel támadniuk.

Sokszor belekerülünk azokba a helyzetekbe amikben ők voltak (legalább is hasonló) de lelkileg szinte ugyanazt éljük meg.
Persze hogy azt érezzük hogy nekünk írták, de mindenek a háta mögött maga az Úr van.

És az a legcsodálatosabb hogy ezt Ő is tudja hogy mit élünk át sőt le van írva, ez nagy bátorítás számunkra hogy akkor bizony segíteni fog.
--


1Thess 4,
13. Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, a kik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, a kiknek nincsen reménységök.
14. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképen az Isten is előhozza azokat, a kik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.
15. Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak.
16. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.
18. Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 10:53 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nyelvtanból nulla vagyok. Ezt már rég tudjátok és hálás vagyok hogy így is elfogadtatok. :)

De Kavics „ismerem” szaváról nem a szex jut az eszembe. :)
Tehát olyan fajta ismeretség. Nem is szokták így használni manapság.

pl, megismertem egy lányt. Nem hinném hogy ezt félre kéne érteni. Mert nem így használják ma már.
Legalábbis ezt láttam világiak között.
A barát vagy barátnő már gyanúsabb. :) manapság.
Mégis tudjuk normálisan is alkalmazni. :) (ha kell)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Esetleg mondjátok meg nekem ha tudjátok, nekem miért az a normális amire az ÍRÁS tanít, és nem az amit a világban mondanak?
Miért keresem a szónak azt a jelentését amit Isten adott neki?
Lehet, hogy küllönc vagyok, lehet, hogy elbizakodott, lehet, hogy felfuvalkodott, esetleg felviláfosítanátok!

"Ismeri az Úr az ŐVÉIT és ...... "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 13:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Magda drága az utolsó mondatod kérését javítsd légyszi mert teljesíthetetlen :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 13:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Esetleg mondjátok meg nekem ha tudjátok, nekem miért az a normális amire az ÍRÁS tanít, és nem az amit a világban mondanak?
Miért keresem a szónak azt a jelentését amit Isten adott neki?
Lehet, hogy küllönc vagyok, lehet, hogy elbizakodott, lehet, hogy felfuvalkodott, esetleg felviláfosítanátok!

"Ismeri az Úr az ŐVÉIT és ...... "

Kedves Magda
Érthető amit írsz és a törekvésed is, de Kavicsnál (a szó használatában simán bele fér)
Nekem bőven elég ha nem ír cifra szavakat. :) :)

És érthető is hogy mit ír.
Nekem a bizniszes példája is hajmeresztő volt elsőre. :)
De megértetem mit akar mondani és örülök neki hogy ilyen színes Urunk van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség