Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 14:32 
Köszönöm Tivadar, nagyon jól esett amit írtál és örülök annak, hogy vannak testvéreim az Úrban, általam is ismertek, akik inkább a hagyományos szóhasználatot részesítik előnyben!
Tényleg így van, én nem várom el egy testvéremtől sem, hogy engem utánozzon, hanem élje azt, amit az Úr adott neki szabadon az Ő dicsőségére! Így gazdagodik az Ő országa!

Az Úr pedig nem a halottak, hanem az ÉLŐK Istene!

Kedves Magda!

A LÉLEK az, ami egyedül képes tanítani!
Jézus is ŐT ajánlotta, mint tanítót, én is ŐT ajánlom neked, hiszem, hogy ismered ŐT!
Az Írás és a betű önmagában HALOTT!

Az a Biblia, amit én olvasok ismeretet ad a LÉLEK munkáján keresztül. Ez több mint a tudás, hiszen cselekedve az Úr akaratát hitből nem tudást gyűjtök, hanem ismeretet. Most még nem ismerem az Urat, csak homályosan, de egyszer úgy fogom ŐT ismerni, ahogyan Ő ismer engem!
Pált is ismerem, mert az Úrban van.
Ő is és ÉL, akár csak Ábrahám és Jákob!

Közösségem van velük, mint szentekkel. És azon szentekkel is közösségem van, akik még meg sem születtek erre a világra.
Olyan közösségem, mint az Atyával!

Kedves Magda!

Ugye ez a két szó is elég lenne számodra arra, hogy az Írás alapján bebizonyítsd, mekkora butaságot írtam!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kavics írta:
Ismerek egy vallásos embert és ő ezt nyilatkozta magáról:

- nyolcadik napon metéltek körül
>>pár naposan megkereszteltek már

- Izráel népéből, Benjámin törzséből származom, héber a héberek közül
>>lelkész volt már a nagyapám is, ebben a templomban esküdtek a dédszüleim, engem itt kereszteltek, itt konfirmáltam, itt volt az esküvőm én vagyok ennek a gyülekezetnek a központi alakja

- törvény szempontjából farizeus, buzgóság szempontjából az egyház üldözője, a törvényben követelt igazság szempontjából feddhetetlen voltam.

>>az egyházi rendeletek szerint előljárói tisztséget élvezek, a kegyes embereket üldöztem teljes igyekezettel, megszilárdítva az egyházi törvénykezéseket és ezeket tökéletesen be is tartom és tartottam!

Aztán ez az ember mind ezt szemétnek és kárnak ítélte Jézus Krisztusért!


__________________


Pál apostol képmutató lett volna? Látszat szerint élt?
Akkor hogyan lehetett a törvényben követelt igazság(osság) szempontjából feddhetetlen?

Vagy a „vallásosság” mégsem ezt jelenti?

Most már engem is homályosítsatok fel.

Vallásosság vagy vallásoskodás?

Ki mit ért alatta?


fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 15:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
hmmm.... meg kell töredelmesen valljam: nekem Pál is (de még jópáran: dávid, gedeon, stb) SZEMÉLYES BARÁTAIM :)
oké... ritkán csetelek velük ... de néha azért írunk egymásnak :D



Amennyire én (kellően?) tájékozódtam felőlük, kevéssé valószínűen osztanák a te nagyvonalú lazaságodat. Úgy hát tartok tőle, hogy tiltakoznának a barátoddá avanzsálásuk ellen.. :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Péter,
én csak úgy tudok valakit megismerni, ha tudom mit miért tesz, mit miért mond.
Az én ismeretem azt jelenti, hogy azonosulok vele, keresem, mikor jelenik meg első alkalommal a hozzám intézett LEVELÉBEN =ÍRÁSOKBAN egy-egy szava alsőre.
Aztán keresem az Ő gondolatát, hogy cselekedni tudjam az Ő akaratát.
Nem keresem a kákán a csomót, mert nem kell keresni, szemmel látható, hogy sok van rajta.
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem, mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.
testvéri szeretettel Magda :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 16:48 
Szia Imi!

Törvény szempontjából FARIZEUS! Így kezdődik az Igerész!

Törvény szempontjából itt is sok félék vagyunk.
pl.: törvény szempontjából, aki Léleknek hívja az Istent, az részemről feddhetetlen, mások részéről megtévedt, vagy, aki vért eszik átkozott és megkövezésre, Isten ítéletére, kitaszításra méltó, mások szerint nem lényeg

Lehet, ha Saulus azt írta volna, hogy törvény szerint Szadduceus, akkor másként ítélt és élt volna, még vallásos korában, de abban biztosan feddhetetlen lett volna, ismerve PÁL lényét.

Aztán bejött a KRISZTUS törvénye, ill. aki Krisztus törvénye szerint feddhetetlen! Az, aki EGYEDÜL KEGYELEMBŐL az ATYÁÉ.
A KRISZTUS törvénye alapján!

Nekem mindenki más vallásos ember.
Gyűjtögeti a jópontjait, hogy majd az ítélet napján villogjon vele a többi ember előtt és az Úr előtt.

De ott már csak egyetlen törvény fog létezni...

Nekem ezt jelenti, neked?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 17:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
net2rist írta:
hmmm.... meg kell töredelmesen valljam: nekem Pál is (de még jópáran: dávid, gedeon, stb) SZEMÉLYES BARÁTAIM :)
oké... ritkán csetelek velük ... de néha azért írunk egymásnak :D



Amennyire én (kellően?) tájékozódtam felőlük, kevéssé valószínűen osztanák a te nagyvonalú lazaságodat. Úgy hát tartok tőle, hogy tiltakoznának a barátoddá avanzsálásuk ellen.. :cry:


Kedves net!

1Kor 8,9 De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
32ezüst írta:
figyelő írta:
net2rist írta:
hmmm.... meg kell töredelmesen valljam: nekem Pál is (de még jópáran: dávid, gedeon, stb) SZEMÉLYES BARÁTAIM :)
oké... ritkán csetelek velük ... de néha azért írunk egymásnak :D



Amennyire én (kellően?) tájékozódtam felőlük, kevéssé valószínűen osztanák a te nagyvonalú lazaságodat. Úgy hát tartok tőle, hogy tiltakoznának a barátoddá avanzsálásuk ellen.. :cry:


Kedves net!

1Kor 8,9 De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között.


ÉN EZT ÚGY AHOGY VAN NEM ÉRTEM. PONT.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hát, csak szóltam, hogy ha itt mindenkit zavar net stílusa, akkor meg kéne próbálnia alkalmazkodni a közeghez... Jézus kedvéért, nem miattam...

Én is próbálom, próbálom, csak azért nem olyan könnyű ezt megtanulni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Zavarja Figyelőt, Tivet és Ezüstöt.. ezenkívül?? Vagy ti hárman vagytok az egész fórum?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kamilla írta:
Zavarja Figyelőt, Tivet és Ezüstöt.. ezenkívül?? Vagy ti hárman vagytok az egész fórum?


Engem egyáltalán nem zavar. Sőt, el is mondtam, hogy én is ilyen vagyok.
Figyelőt szemmel láthatóan zavarja. Emiatt felesleges dolgok miatt kötnek bele egymás mondandójába, ahelyett, hogy tényleg közösségre törekednének, ami elsődleges feladatuk kéne hogy legyen ezen a fórumon (is).

És légyszi, ne haragudj rám... :) Téged aztán végképp nem akartalak megbántani.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
kamilla írta:
Zavarja Figyelőt, Tivet és Ezüstöt.. ezenkívül?? Vagy ti hárman vagytok az egész fórum?


Amennyiben a cél CSUPÁN az, hogy ellegyünk, mint a befőtt, hogy jópofáskodjunk - s eszerint mindenki "hozza a formáját"; Nosza rajta jókatonák, igyunk egészséggel! s elő mindennemű marháskodási verseny!

Bohóckodni én is tudok.

DE!
Amennyiben esetleg Isten dolgairól folyik eszmecsere, s jelent valakinek valamit ez az Ige: "Akár esztek..bármit tesztek, az Úr Jézus nevében tegyétek!", akkor - én legalábbis - messze nem kívánom kevesebbel "megúszni", mint az Ige figyelmeztetésével: "Szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent!"

A humor egyébként is nemes dolog, intellektuális produktum. Az Úr Jézus is élt vele; finom iróniája tetten érhető.
De ez távolról sem azonos az idétlenkedéssel. Meggyőződésem, hogy az sérti az Urat, s művelője önmagát tömjénezi.. :?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
A humor egyébként is nemes dolog, intellektuális produktum. Az Úr Jézus is élt vele; finom iróniája tetten érhető.
De ez távolról sem azonos az idétlenkedéssel. Meggyőződésem, hogy az sérti az Urat, s művelője önmagát tömjénezi.. :?


Én is pont így gondolom. De most olvastam, hogy a verbális kommunikáció az a kommunikációnak csak a 38%-át teszi ki. A többit pedig ezen a fórumon sehogy se tudjuk átvinni. Ezért nagyon gyakran fordul elő, hogy félreértjük egymást, amikor viccelni próbálunk. Máskor pedig van, akinél máshol van mérce, hogy mit szabad még, és mit nem, amikor Istenről beszél. Szerintem próbáljuk meg figyelmeztetni egymást, semmiképpen se tűrjük csendben, ha zavar, amit a másik csinál. És próbáljunk meg tekintettel lenni a másikra. Én sem láthatom az olvasó arcát, amikor leírok valamit...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én is hagy mondjak valamit erről.
A keresztény életforma bizonyos normákat von maga után, még akkor is, ha egy modern világban élünk. Én a tiszta/természetes dolgoknak vagyok a híve, így a beszédben is. A szlenget (meg a lazaságot) nem igazán érzem ilyennek. Ezért meg lehet szólni, de úgy gondolom, hogy a mértéktartáshoz, a természetes viselkedéshez ez is hozzátartozik. De ez úgy tűnik egyéni ízlés/igény kérdése. Néha nálam is előfordul, de a hittel kapcsolatos dolgokban soha nem élek vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Én csak annyiban szólnék hozzá hogy szegény Tiv nem is írt , mégis belevettétek , hogy zavarja, vagy nemjóllátom?
Net is az Úrnak áll vagy bukik, erről meg ez a véleményem!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Net jófej, csak még a nyilvános megjelenésén javítani kell kicsit... Dehát van, akinek pont ez jön be. És így kiváló eszköze lehet a Jóistennek arra, hogy a szleng környezetben is észrevétlenül tudja terjeszteni az igazságot.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség