Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:25 
Kedves Figyelő tizedes és a többiek!

off:
Nem lehetne egy külön topicot nyitni a VICC-nek? Van helye Isten Országában a humornak, vagy TISZTÁNAK kell lenni és nulla viccelődés, komoly arcot kérek, mert az lesz az osztálytablón rólunk, amilyen képet vágunk?
Ugye nem a vicc a fő bűn egyike, mert akkor megyek és mindenemet szétosztom a szegények között.

Félre téve a viccet, nem viccelődöm többet mert EZÜST bölcsen írt! Jézus Krisztusért senkit sem akarok megbántani és ha ti ezeken a szavakon megbotránkoztok, akkor MIATTATOk is változtatok a stílusomon. SZABAD vagyok erre nézve!
Keressük együtt az Urat!

off:
A vallásosság mit is jelent?
Mit jelent, törvény szerint farizeus?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás, rosszul emlékszel. Tiv volt az, aki azt mondta, hogy NET olyan laza, hogy mindjárt szétesik :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tavasz írta:
Tamás, rosszul emlékszel. Tiv volt az, aki azt mondta, hogy NET olyan laza, hogy mindjárt szétesik :wink:


Kedves Tavasz!

Mikor volt az már.
Elfújta a szél, mint Gabriel reikis beavatását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Pauler írta:

Szia Imi!

Törvény szempontjából FARIZEUS! Így kezdődik az Igerész!

Törvény szempontjából itt is sok félék vagyunk.
pl.: törvény szempontjából, aki Léleknek hívja az Istent, az részemről feddhetetlen, mások részéről megtévedt, vagy, aki vért eszik átkozott és megkövezésre, Isten ítéletére, kitaszításra méltó, mások szerint nem lényeg

Lehet, ha Saulus azt írta volna, hogy törvény szerint Szadduceus, akkor másként ítélt és élt volna, még vallásos korában, de abban biztosan feddhetetlen lett volna, ismerve PÁL lényét.

Aztán bejött a KRISZTUS törvénye, ill. aki Krisztus törvénye szerint feddhetetlen! Az, aki EGYEDÜL KEGYELEMBŐL az ATYÁÉ.
A KRISZTUS törvénye alapján!

Nekem mindenki más vallásos ember.
Gyűjtögeti a jópontjait, hogy majd az ítélet napján villogjon vele a többi ember előtt és az Úr előtt.

De ott már csak egyetlen törvény fog létezni...

Nekem ezt jelenti, neked?

Péter

_______________________________

Akkor térjünk vissza a témához.
(hozvászólnyi tsak komolyanésmintakikarótnyelt!
Ez illik a topik témályáhozván a véleményeketttőt vagy hármat?!)
(S)Értve vagyon?
No.
___________________________

Kedves Péter!

Néhány éve szállóige volt a gyülekezetünkben a „vallásosság” és az „újjászületettség” fogalma.
Akkor sem volt világos, hogy – akik ezt napirenden tartották, - mit értettek alatta, mindenesetre a címkét szorgalmasan ragasztgatták, az előbbit másokra, az utóbbit magukra.

A kérdés kiélezésének eredményét viszont láthattuk, tapasztalhattuk.

Néhány – magát „újjászületettnek”- tartó (nevező) atyánkfiának és atyánk leányának sikerült közvetlen közelről úgy tarkón „evangelizálni” néhány – általuk vallásosnak hitt (nevezett) - atyánkfiát és atyánk leányát, hogy némelyiket azóta sem láttuk, még a gyülekezet környékén sem.

A problémát súlyosbította, hogy az „újjászületett” testvérkéknek is csak a hűlt helye található a gyülekezetben.
Meg az, amit maguk mögött hagytak.

Ami pedig őket követte, kinél – kinél: hitelhagyás, paráznaság, válás, eltévelyedés, stb.

Nálam, - mert én is közéjük tartoztam – speciel az eltévelyedés.
A különbség talán annyi, hogy miután semmiben nem tudtam megállni, amiben elítéltem másokat, beleundorodva a marhaságaimba, kimenekedésért kiáltottam Istenhez.

Ő pedig nem mindennapi történések és összetöretések után visszavitt a gyülekezetbe.

A „vallásosak” közé, akik a történtek ellenére irgalommal, kegyelemmel, szeretettel visszafogadtak.
Vagyis:
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a „vallásosak” voltak a „vallásoskodóbbak.”


________________________

Tetszett Figyelő hozzászólása

Tamás 12 írta:

Lehetséges a vallásos embert élő hitre ébreszteni?
Az Úrnak lehet , de mi lehetünk e ennek eszköze?
Mi az a lehetséges mód ahogyan rá ébreszthető valaki , hogy még a szükségest nem tette meg?


Figyelő írta:

Életünk bizonyságtétele lehet erre jó eszköz, amikor beszédünkön túl, még inkább mindennapjaink szólnak arról; "mit jelent folyamatosan együtt élni az Úrral"
Erre, ha "vevő" az illető, akkor győzködés nélkül is kérdez, elgondolkodik, önmagát felülvizsgálja.
……………………

Eszközei lehetünk Istennek, de Aki meggyőzi a-még-nem-hívőt -az a Szent Szellem, engedelmes nyitottsága esetén.



Hogy nekem mit jelen a vallásosság?
Szeretném, ha azt jelentené, amit az Úr Jézusnak.
A mérce magas, az Út keskeny, de az Úr nem igazságtalan.
Nem követel tőlünk olyasmit, amit kegyelemből ne tudnánk megtenni.

Mondtad:
„…..De ott már csak egyetlen törvény fog létezni... „

Szeretet


Aki pedig nem szeret, az ….Vallásos(?)(kodó)(?)…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 19:54 
Szerintem meg szikla szilárd az az Alap amin Net élete áll.

Kedves Tavasz!

Te milyen törvény alapján tartod magad valakinek?
Törvény szerint, .... vagyok!
Kérem fejezd be a mondatot!
Mástól is kérhetem, hogy ezt megtegye, talán akkor könnyebben beszélgethetünk egymással, mert tudjuk mire számítsunk a másiktól!

Saulus azt mondta, ő törvény szerint a farizeusok rendjébe tartozott, amit 100%-ban be is tartott!

Köszönöm:
Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. dec. 28., csütörtök 20:05-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:04 
Szia Imi!

Az újonnan születettek sírtak és meghaltak!
Sírtak a bűneik felett, azon a sok szemét cselekedeten, amikkel MINDENKINEK ártottak. A meg sem született gyermeknek, a megcsalt feleségnek, a férjnek, akitől elszerették a feleségét - nem volt nehéz, mert épp haragudtak egymásra.
És ezzel MAGUKNAK is ártottak, de legfőképpen az ÚRNAK.
Bele is halt!

Aztán meg látták az Úr dicsőségét a kereszten. Látták, hogy ezt a nyomorult senkiházit, hogyan szereti az Atya. A Fiát adta a halálba, hogy IGAZSÁGOSAN bocsánatot adhasson. Csak ezen az áron!
És ott a kereszt előtt az élő hitű ember meghalt, mert látta az Úr dicsőségét! Ezért élő a hite, mert akkor az Úr Lelke támasztotta fel a földről.

Mind addig minden másban bízik az ember, akár a csecsemő korban történt keresztelésben, akár a felnőtt korban való bemerítésben és végtelen a sor....

Honnan tudom valakiről, hogy új élete van és nem csupán vallásos, vagy vallásoskodó?
Onnan, hogy nem ítéli el azokat, akiknek még nincs új életük, mert tudja, hogy honnan hívta ki őt az Úr és tudja, hogy mibe került ez NEKI!

Szerettel:Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Péter,
embernek tartom magam, és nem egy játékmacinak, amelyiknek először az egyik fülét lehet letépni, aztán a lábát kiszakítani, aztán...

és hogy milyen törvény alapján tartom magam embernek? A születés törvénye szerint, ez így megfelelő? :wink:
Ti is emberek vagytok, bármilyen hihetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Kavics!

Veled csak egy baj van... Hogy azt hiszed, mindenki úgy volt bűnös, ahogy te. :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
Idézet:
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem, mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.


(Érdekes, néha a Tartuffe regény jut eszembe, amikor a soraidat olvasom...)

Csak nem a felsoroltak a világ?
Egyébként a fórum nem érted van. Ez egy közösség - lenne. Amihez mindenki hozzátehetné a maga gondolatait, aztán meg lehetne vitatni, ha vitatnivaló van, de nem öldökléssel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. dec. 28., csütörtök 20:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
32ezüst írta:

Veled csak egy baj van... Hogy azt hiszed, mindenki úgy volt bűnös, ahogy te. :)


Kedves Ezüst,

többen vannak itt így ezzel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:35 
Kedves Tavasz!

Tehát TEST vagy törvény szerint! Egy bizonyos formában összeállt atomok együttese, ami egyszer elő is került az anyaméhből. A test törvénye szerint én is ilyen ember vagyok, eddig egyezünk és ez jó!
:-)

Ja, én nem nevezném ezt a lényt játék macinak. Legalább is magamat és a világot látva. Talán kegyetlen szemmel nézek és meglátom, hogy gyilkol ez az aranyos kis plüss állat?
Inkább gizmót akartam írni, de lehet ezzel megint megbántanák valakit, úgy hogy inkább írok műanyag fehér cápát arra, aki a TEST törvénye szerinti ember.

A játékmacit kire értetted?

Más valaki? Tudja, hogy milyen törvény szerint valaki?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Most mi van Kavics? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rejtelmes kavics a Krisztusban való élet törvénye szabadít meg a bűn és a halál törvényétől, mert élek többet nem én, hanem él bennem a KRISZTUS.

VALAKIBEN vagyok tehát én is valaki vagyok, de nem én, hanem Ő
a VALAKI én pedig a senki


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kavics írta:


Honnan tudom valakiről, hogy új élete van és nem csupán vallásos, vagy vallásoskodó?
Onnan, hogy nem ítéli el azokat, akiknek még nincs új életük, mert tudja, hogy honnan hívta ki őt az Úr és tudja, hogy mibe került ez NEKI!

Szerettel:Péter


Kedves Péter!

Ezért a mondatodért nyitottam ezt a topikot.

üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:48 
Kedves Gabi!

Egy bajom van? Köszönöm, de még mindig nem ismersz! :-)
Mindenki úgy volt bűnös, hogy bántott másokat, magát és az ISTENT!

Nem a bűneim a lényegesek, hanem az a Személy, aki képes volt erre úgy rámutatni, hogy én magam is felismerhettem és beleborzongtam és éreztem, hogy szív szerint nem is tudok más lenni.
Nem a bűneim a lényeg, hanem az, hogy Ő ezek miatt és ezekért vállalta a halált.

Te ki vagy TÖRVÉNY szerint? Nem játék maci, azt már tudom....


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség