Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:00 
Kedves Imi!

Sokszor aláz meg az Úr, hogy ezt ne felejtsem el és hálás a szívem, hogy növekedhetek a kegyelemben és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében!
:-)

Kedves Magda!

Hogy került Beléd és te hogy kerültél Belé?
Milyen TÖRVÉNY alapján vallod magad Krisztushoz tartozónak?
Az ÉLET törvénye? Mit értesz ÉLET törvénye alatt? Hogyan adatott neked Jézus Lelke?

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Vagy úgy bűnös, hogy nem tesz meg valamit, ami a kötelessége.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Magda!
Idézet:
Kedves Péter,
én csak úgy tudok valakit megismerni, ha tudom mit miért tesz, mit miért mond.
Az én ismeretem azt jelenti, hogy azonosulok vele, keresem, mikor jelenik meg első alkalommal a hozzám intézett LEVELÉBEN =ÍRÁSOKBAN egy-egy szava alsőre.
Aztán keresem az Ő gondolatát, hogy cselekedni tudjam az Ő akaratát.
Nem keresem a kákán a csomót, mert nem kell keresni, szemmel látható, hogy sok van rajta.
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem,
mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.
testvéri szeretettel Magda

Nekem a kiemelt részek amik átjöttek üzenetként!
1/skatulya
2/ nem éppen barátságos belémrúgás, hogy azzal emlegetsz egy skatulyában akivel magam sem értve egyet, vitatkoztam!
Ja és köszi a világi jelzőt!
Nem haragszom de most léptem le innen!

A jelenlévőket áldja meg az Úr és segítsen elviselni egymást!

Zarándok tovább ment!

Bocsánatot kérek minden tesótól, a hogy látszódjék a vétkem, nem törlöm
Luk 15:18 Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és [ezt] mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2006. dec. 29., péntek 01:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tamás,

1. ne ítélj el, és ne határolódj el ennyire tőlem, kérlek. Nem is ismersz.
2. nagyon sajnálnám, ha elmennél innen. :?

Legalább te ne ülj már fel FM véleményének!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:37 
Kedves Tamás!

Engem is megtisztelt Magda, hogy veletek egy kőrben említett. Ember vagyok - mint mind a négyen - a TESTI születés TÖRVÉNYE szerint.
:-)

Nem látod a direkt ártó szándékot emögött a kiemelés mögött? Pont ez volt a célja Magdának. Ugye nem cselekszed az ő akaratát?
Most próba alatt vagy Testvérem!
Magda az Úr smirglije! Ami önérzet még marad belőlünk, azt Magdán keresztül lesmirglizi az Úr!
Akkorát ritkán tud belém rugni bárki is, mint ő.
Biztos csodálkozik azon, hogy miért tudok még vele beszélgetni, hiszen már a gyülekezetében se látják szívesen, több fórumról is kitiltották, szinte nincs közössége már senkivel. (...persze Magda, a benned élő Krisztus nem fog elhagyni, ezt hittel vallom)
Ez azért van, mert Isten nagyságát látom abban, hogy nem őrült meg mind azok után, amit végig élt eddig. Az a sok bűn, aminek elhordozója és cselekvője volt. Csodálom Jézust, hogy ezt a roncsot, ami Magda, megtartja, élteti és üdvözíti!

Nem tesz velünk se másként! Kérlek ne haragudj Magdára, hanem érte is áld az Urat és lásd benne az Atya jóságát, aki arra törekszik, hogy ne kellejen magunkban bízni, hanem bízhassunk az Ő Fiában!
Magda amikor rugdos, akkor egyre tisztábban látom, hogy egy halottat lökdös a lábával.
:-)

Testvéri szívvel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na álljunk csak meg.
Biztos, hogy ez egy keresztény embernek a feladata? Hogy próbára tegyen? És miért biztos, hogy "az Úrtól" van ez a próba? :roll: Meraszondta, hogy ő keresztény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:45 
Számomra MINDEN Tőle van! Te is Tavasz!
Magda is! Nem véletlenül van itt közöttünk és te se véletlenül jöttél ide!
Addig fog itt maradni és akkor megy el, amikor az ÚR akarja! Egy pillanattal se fog előbb elmenni, vagy itt maradni, mint ahogyan az Úr akarja.

Akik Istent szeretik MINDEN a javukra van. A mindenben Magda is benne van!
:-)

Mit tehetünk Jézus Krisztus szerint azokkal akik üldöznek, azokkal akik átkoznak? Mi az EGYEDÜLI áldott cselekedet, ha a fórumon is találkozunk ilyenekkel?

Ezt lehet gyakorolni!
Él az Úr!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 21:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Péter,

más is jött ide a fórumra, és nem addig maradt, amíg az Úr akarta, hanem amíg egyes fórumtagok ki nem fúrták. Nézd, itt van most Tamás pl. Biztosan nem az Úr akarta, hogy elmenjen innen. Tamás biztosan szívesen maradt volna még...

Én privátban külön bocsánatot kértem tőle, hogy olyan meggondolatlanul rázúdítottam a véleményemet. Tudom, hogy szeretettel fordul irántam és sajnálom, hogy én ezt nem fejeztem ki neki az írásommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 22:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem akit illet a dolog, az beírhatna a fórumnak a Közösség, gyülekezet, szolgálat csoportjának a Mea culpa című topic-jába...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 22:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Szerintem fel kellene venni egy "vérnyomásindex" nevű számlálót a nickek adatai közé... És ha már nagyon magasan áll, akkor a Mea Culpa topikba írt neki szánt üzenetekkel lehetne csökkenteni :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:
Szerintem fel kellene venni egy "vérnyomásindex" nevű számlálót a nickek adatai közé... És ha már nagyon magasan áll, akkor a Mea Culpa topikba írt neki szánt üzenetekkel lehetne csökkenteni :)


Részemről már évekkel ezelőtt megfigyeltem, hogy a Karácsony, és Szilveszter közötti napok valahogy eléggé ingoványos időket hoznak. Már vége a Karácsonynak, és még messze van a Szilveszter után jövő nagy életmód váltást igérő fogadkozás, a megújulás nekibuzdulása. Ilyenkor még valahogy fővünk a saját levünkben, amelynek rossz állapotját a Karácsony fényében még látjuk, érzékeljük, de a nagy változást, fogadkozást hozó újévi első órák, napok még messze vannak....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A hivő ember elsősorban egy személyhez
kötődik a Teremtő Istenhez,vagyis
az Atyához,Fiúhoz,Szentlélekhez.

Mig a vallásos ember inkább egy eszméhez kötődik,és azokhoz a kellékekhez
amik ezt az eszmét benne fenttartják.

Ugyan akkor az emberek nem fehérek vagy feketék,hanem sokkal inkább pepiták.

Tehát az ember az elején inkább vallásos,
mint hívő,majd amikor késöbb kezd kialakulni a kapcsolata Istennel,
akkor folyamatossan képes elhagyni
a vallásos "kellékeket"amik eddig azért
kellettek,hogy stabil legyen ill.
stabilnak érezze a hitét.

Egy idő után pedig már teljes egészében képes Istenre halgatva
élni az életét,minden e-világi segitség nélkül."habár ilyen erős hittel rendelkező emberrel még nem találkoztam"

Az én meglátásom szerint a megszentelődési folyamatnak pont az
az eredménye,hogy az ember hite,
vagyis a kapcsolata a Teremtő Istennel
megerősödik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Rosta, ez a vihar már jó régóta tart, csak a Karácsonyra való tekintettel mindenki visszavonult.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:25 
Sziasztok!

A vihart egy szó is képes elkergetni!
EGYETLEN FELTÉTELE VAN, ez a szó Jézus Krisztustól kell hogy érkezzen hozzánk. Fel kell Őt ébreszteni, mert alszik a hajó tatján.
Arra vár, hogy higyjük el, Ő a VIHAROk KÖZÖTT IS ÚR! MOST IS ITT VAN KÖZÖTTÜNK A HAJÓN és nem süllyedhet el annak az élete, akinek a hajójában Ő a kapitány, még akkor sem ha épp alszik a Mester, az aki a szeleknek is parancsol!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Kedves Magda!
Idézet:
Kedves Péter,
én csak úgy tudok valakit megismerni, ha tudom mit miért tesz, mit miért mond.
Az én ismeretem azt jelenti, hogy azonosulok vele, keresem, mikor jelenik meg első alkalommal a hozzám intézett LEVELÉBEN =ÍRÁSOKBAN egy-egy szava alsőre.
Aztán keresem az Ő gondolatát, hogy cselekedni tudjam az Ő akaratát.
Nem keresem a kákán a csomót, mert nem kell keresni, szemmel látható, hogy sok van rajta.
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem,
mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.
testvéri szeretettel Magda

Nekem a kiemelt részek amik átjöttek üzenetként!
1/skatulya
2/ nem éppen barátságos belémrúgás, hogy azzal emlegetsz egy skatulyában akivel magam sem értve egyet, vitatkoztam!
Ja és köszi a világi jelzőt!
Nem haragszom de most léptem le innen!
A jelenlévőket áldja meg az Úr és segítsen elviselni egymást!Zarándok tovább ment!


szvsz egy skatulyéban vagyunk mind, mert itt vagyunk a fórumon.

Hogy ebben a beírásban kit mi bántott meg, mit nevez rúgásnak azt csak ő tudhatja.
Engem a méreg özön elkerült, mert az Úr vére befedezett, köszönöm NEKI.

Pont azt akartam megkérdezni tőletek, voltatok e már úgy, hogy egész közeli hozzátotk tartozó ment el, mert sok embert eltemettem, de senkinek a távozása nem érintett így.
A húgomat én kérten, hogy legyen és 11 évesen nekem kellett gondoznom, mert Édesanyámnak sőlyos betegsége volt.
17 éves koromig én neveltem szinte és minden munkát vele és a házban nekem kellett megcsinálni, a tanulás mellett.
most minden emlék előjön.

Kavics egész különleges dolgokat tud rólam, amiket még én sem tudok magamról, izgalmas olvasmány volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség