Helyére került a svábhegyi református templom több mint hattonnás toronysüvege. A tizennyolc méter magas toronysüveggel együtt a templom magassága eléri a harminchat métert.
A svábhegyi református templom alapkövét tizenöt évvel ezelőtt tették le, a gyülekezet élete azonban több mint száz évre vezethető vissza: Andrew Moody skót misszionárius kezdte szervezni 1888-ban. A templomot 2013 októberében szentelték fel, az épület belsejének kivitelezése akkor befejeződött, a gyülekezet pedig birtokba vehette a templomot. A másfél évvel ezelőtti templomszentelési ünnepségen Bogárdi Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke azt mondta, számára az a legizgalmasabb pillanat a templomépítéseknél, „amikor bezárul a templom kupolája és összeér a tető, összekulcsolódik, mint két imára kulcsolt kéz. A templom ilyen értelemben is az imádság háza. Ezzel az összekulcsolódással épül nemcsak a templom, de a gyülekezet is."
Bár a templom tornya már 2007-ben elkészült, mostanáig csonka maradt. A toronysüveg helyre kerülésével egy több mint tíz éves folyamat zárult le – mondta Berta Zsolt, a svábhegyi gyülekezet lelkipásztora. A 18 méter magas, hattonnás építményt egy speciális daru segítségével emelték a helyére. A fából és acélból készült szerkezet beemelését korábban az erős szél nehezítette, meg kellett várni a munkálatok elvégzéséhez alkalmas pillanatot.
A toronysüveg elhelyezéséről a Hegyvidék Televízió is beszámolt híradójában. A beszámoló 7 perc 9 másodpercnél kezdődik.
A Parókia portál stábja a 2013-ban a templomszentelési ünnepségen forgatott kisfilmet a svábhegyi reformátusoknál.
Összeállította: Fekete Zsuzsa
Kép: Kardon Márton
85 éves korában elhunyt Pásztor Jánosné, a Magyarországi Református Nőszövetség korábbi elnöke. „A legfontosabb számomra, hogy tudom, az Úristen szeret. Hiszem, hogy egészségemben, betegségemben velem van. Amikor legutóbb beteg lettem, éreztem, hogy a legnagyobb orvosság a szeretet. A gyerekeim folyamatosan kerestek, az egész család és a szomszéd is imádkozott értem. A nőszövetségben is nagyon kedvesek voltak, rengeteg gyöngédség van bennük” – mondta két évvel ezelőtt egy interjúban a Reformátusok Lapjának.
Hasznosságelv szerint működő világban élünk, ahol mindent forintosítanak, de a Szeretethídon senki nem számítja ki, hogy mennyit ér az önkéntes segítség, hiszen jó dolgokat tenni alapvető emberi magatartás. Helyszíni riport Budafokról, a Szeretethíd május 20-i megnyitójáról, ahol nemcsak önkénteskedtek, hanem táncra is perdültek a résztvevők a legkisebbektől kezdve a püspökökön át az államtitkárig.
Az események egymásutániságában történetet keresni, a történetnek jelentést tulajdonítani: hitbeli cselekedet. Hit nélkül az egymásutániság: egymás nélküliség. A hit értelmezői mozzanatában azonban fölizzik egy lehetséges idézőjel a történet mondatai fölött – Molnár Illés gondolatai Visky András
pünkösdi homíliá
járól.
A Szentlélek szimbóluma a galamb. Az ősmélység felett mintegy tojását költő madárként lebegett – a Lélek teremtő hatalom; és Krisztus megkeresztelkedésekor aláereszkedik reá – a Lélek kinyilatkoztató és felhatalmazó erő. Feltétlenül szabad, mégis bizalmas, érkeztében szuverén áldáshozó. Mi azt mondanánk: vendég, holott ő a gazda – és minket avat birtoka vendégeivé: Ő a Lélek. A jelképe galamb.
A kis konfirmandusok a hét végén egyáltalán nem akartak hazamenni, pedig közülük többen bevallották, hogy néhány nappal korábban a legkülönbözőbb ötleteket fontolgatták, hogyan lehetne meglépni a csendeshétről. Lelki otthon, amely csodák színhelyévé vált. Az a ház, amit a tomboló tűz sem tudott elpusztítani. Harmincéves a nyárlőrinci Emmaus-ház, a kecskeméti reformátusok missziós háza.
Látogatóink száma a mai napon: 7437
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 62080348
Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.