7. szám

EGYMÁSRA VAN SZÜKSÉGÜNK

A kép illusztráció!

Szeretett Testvéreink!

Az elmúlt években jelentős önerőből, közegyházi (egyházmegye, egyházkerület) támogatásból valamint a Széchenyi Terv műemlékvédelmi támogatásának köszönhetően sikerült felújítani műemlék-templomunkat és parókiánkat. A felújítás érdekében több magánszemély nem kevés támogatást adott, ahogy arról újságunkban tájékoztattuk a családokat.
Az összefogásnak köszönhetően a faluképet is gazdagító új külsőt kapott a templom és a torony valamint szolgálati lakás céllal szerény, de minőségi ingatlan alakult ki a parókiaépületből is.

Talán elmondhatjuk, a megújulás nem csak külső, hanem belső értelemben is elindult gyülekezetünkben. Lassan, de gyarapodik a rendszeres templomlátogatók létszáma. Fábry Szabolcs teológus személyében olyan munkatársat kapott gyülekezetünk, aki civil munkája mellett falunkban él, szerény tiszteletdíj (rezsihozzájárulás) ellenében pásztorolja egyházközösségünket.
Az egyházközség gondnoka szintén jelentős munkát és támogatást biztosít a gyülekezeti élet fejlődésének érdekében.

Egyházközségünk kántori szolgálatát Koós Anita a Zeneművészeti Főiskola első éves hallgatója ingyenesen, Isten dicsőségére látja el. Megújult hangszerünk, a harmónium is.

Első évben a gyermek- és ifjúsági munka eredményének köszönhetően növekvő létszámú hittanosaink részt vesznek az istentiszteleteken, ifjúsági csoport alakult a közösségben. Nyáron mintegy 30 gyermek és fiatal táborozott gyülekezetünk szervezésében. Ugyancsak előrelépést jelentenek családi rendezvényeink, amelyeken a pécsi református diákok mellett ingyenes szolgálatot vállaltak közösségünkben neves előadóművészek is.

Gyülekezeti hírlevelünk, a "Nagyvázsonyi Tárogató-, amely több testvérünk önkéntes munkájának köszönhetően minden családba eljut negyedévente beszámol a közösség aktualitásairól. Önkéntesen üzemeltetett honlapunk (http://nagyvazsony.parokia.net) országos szinten is a leggazdagabb internetes honlapok között mozog.

Mindezek komoly eredmények, melyeket, hisszük, hogy az Úr áldása nélkül nem tudtunk volna elérni. Soli Deo Gloria - azaz: egyedül Istené a dicsőség!
A Szentírás bizonyságát gyakorlatban élhetjük meg: kevesek munkálkodása a hit erejével nagy dolgokra képes.

Most viszont sokak összefogására van szüksége egyházközségünknek. Egymásra van szükségünk. Vannak gondjaink, feladataink is, most különösen anyagi értelemben.

A Széchenyi terv átutalásának lassú körülményei és a felújítás közben jelentkezett nem várt többletköltségek miatt egyházközségünk kölcsönt volt kénytelen kérni.
Látva helyzetünket több család, összesen mintegy 500.000 Ft. kamatmentes kölcsönt adott gyülekezetünknek, hogy az építkezés-felújítás rajtunk kívül álló okok miatti többletköltségét ki tudjuk fizetni a kivitelezés lebonyolítójának. Ezen családok (nem egy adomány mellett) hittel és szeretettel hitelezték meg számunkra a szükséges összeget, de várják a kölcsön visszafizetését.

Tisztelettel kérünk minden gyülekezeti tagunkat, hogy az éves egyházfenntartói járulék mellett erejéhez mérten támogassa az egyházközséget. Hadd jelezzük, hogy mit jelenthet, ha egymásra támaszkodunk:

Ha 100 család 3.000 Ft-ot tud adakozni, az már 300.000 Ft-ot jelenthet egyházközségünknek, ami szoros, takarékosság mellett elég lehet a kölcsönök rendezésére. De nagy jelentősége lehet 100-200 Forint adománynak is éppúgy, mint a tehetősebb családok nagyobb támogatásának is.

Kérünk minden családot, hogy a megkezdett munkát segítse céladománnyal. Fontos lenne átérezni, hogy közös ügyről van szó. Az évtizedekre felújított épületeink és az egyházközség nem csak a múlt részei. A közösség és a benne folyó munka a gyermekeink, családjaink jövőjét szolgálják hitünk szerint Isten dicsőségére.

Támogatás eljuttatható a mellékelt sárga csekken ill. személyesen istentiszteleteket követően jelezve: CÉLADOMÁNY.

"A jókedvű adakozót szereti és megáldja az Isten-

NAGYVÁZSONYI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG PRESBITÉRIUMA