37. szám

2007-10-31

bűnbocsátó cédulák

Reformáció napján a protestánsok legalább, észrevehetnék,hogy a lutheri idők cédulás propagandája választási kampányok idején hogyan ismétli önmagát. A besúgók a provokátorok a kollaborálók kifizethetik tartozásukat lelkiismeretükkel szemben, lefizethetik tartozásukat lelkiismeretetekkel szemben.

A cédulák igazolják ország-világ előtt ártatlanságukat.
A cédulák mérete sajtóhasábnyira nőtt.Áruk nincs egyenes arányban a tettekkel a bűn-tettekkel.Nemzeti és nemzetközi arányokat ölt a modern babona.Bálványimádás az emberimádás, az emberáldozat. Ma egyszerübb a tételek sora.Édes-é az anya avagy mostoha ?
Ki bocsáthatja meg a bűnöket?
Nincs rá semmi földi ellenszer. Kiegyenlithetetlen bármi dicső is a tett,mellyel bűnt takarni,takargatni próbálna az ember.
Mire vehető rá még az egyház a gyülekezetek ? Mivel lehet még ijeszteni,közömbössé tenni megfélelmliteni lefizetni a papokat.
Hiteltelensége a magyar keresztyéneknak abban áll,hogy a világ módszereit egyháziasitotta s nem az egyház példájával protestál a világ hibával szemben.
Aki ezt a kettőt keveri és kijátssza egymás ellen magát is,hiveit is pokolra viszi.
Protestálok a világ propaganda cédulái ellen.
Protestálok az egyház, világiakat egyháziak ellen uszitó,megosztása ellen .
Protestálok a papi dölyf ellen.
Protestálok a laikus képmutatás ellen.
Protestálok a Biblia lapjainak bűnbocsátó cádulákként való használata ellen.
Protestálok a szavazócédulák bünbocsátó jellege ellen.
Protestálok mindazok ellen akik megosztják a Krisztusban adott egységet.
Protestálok a Mammon imádata ellen.
Protestálok a római katolikusok ellen.
a görög keletiek ellen
a lutheránusok ellen
a kálvinisták ellen...

Protestálok Krisztusért!

Milyen fárosz volnék,ha megalkudnék a homállyal ?