43. szám

2009-05-08

paktum

Pilátusék,Heródesék lepaktáltak. Egymással a gonosszal.

Egyiknek politikai érdeke, másiknak,nemzeti-vallási meggondolása a vezérelv. Egymást nem szerették soha. Most barátok lettek. A nemzet a béke a hatalom a közjó szolgálata és fennebbvalóik, Mammon-érdekeik ezt a kompromisszumot kínálták.Éltek vele. A népnek egyikük kenyeret adott, másikuk a cirkuszt biztosította.
Ésszerű kompromisszumot kötöttek. Az idők szava ezt diktálta.A látszatra is adtak. Profimód csapták be a tömeget.Jól játszották szerepeiket s a látszat csal.
Jézus miatt van mindez. Akkor. Ott.
Ma sincs ez másként. Szereplők vannak, minden adott a paktumhoz. Közös érdekek, egységtörekvés, a nép nevében a jobb jövőért. A belügyes a külügyet képviseli a külügyes a belügyekbe avatkozik. Ügyes. Az Ügyet képviselik..,szolgálják. A látszat mozgósít s ma odakacsintanak a vallásos latornak s a politizáló szentnek is, csak így tovább.., kellenek a bálványok, ez ápolja a reményt.
A mai történeteknek az a tragédiája,hogy Jézusról szó sincs bennük. Hallani sem akarnak róla. Még kezet kellene mosni, vagy gyötrő álmokkal küszködni.
Keresztrefeszített lelkiismeret, harmadnaptalan másnaposság a gyógyír.
A jézustalanított paktumok halálba vitték a világot. Oda viszik ma is. Pilátus és Heródes látszatra ma is barátok. A modernkor Rómáiba mennek a jelentések. Jönnek a pénzek. A gépezet évezredek óta e paktumon működik. Előbb ellenségek azután barátok. Az érdek diktál. Diktátor a lét.
Az istenadta néppel pedig törődjön az Isten.
Jézus ma is csak annyira kell e gépezetnek amennyiben fogytán a kenyér és a cirkusz. Mostanság pedig híjjával vagyunk.
A főpap a zelota az írástudó s a tanítvány egyaránt ki van téve a paktum kísértésének.
-Ne vígy minket kísértésbe...-
Feltámadásra pedig nincs más megoldás csakis a megfeszített útja.
ÚJSZÖVETSÉG.
TESTAMENTUM.