(Jn 4,25-26)
"Én vagyok.- A samáriai asszonynak mondja ezt Jézus, feleletül
az asszony felismerésére: "Tudom, hogy Messiás jő.-
Az asszonynak e mondata elárul valamit: ő már várta a Messiást,
várta a találkozást, várta élete titkainak feltárulását;
várta azt, aki több a prófétánál. Ez az asszony egy másik
életről álmodott. De az nem elég, ha az asszony mondja ki,
hogy "Te vagy az-; nem elég, ha én mondom ki - csak az
elég, ha Jézus mondja nekem, hogy Én vagyok az. Mert ha
Jézus azt mondja: én, abban az is benne van: te. Jézus énjében
benne vagyunk mi magunk. - Engem keresel - mondja
az asszonynak -, nem tudsz meglenni nélkülem, lehet
akár hat férjed is, lehet samáriai kultuszod.
"...aki beszélek veled- - mennyi minden van ebben! "Beszélek
veled, hogy te is végre beszélhess önmagadról.- "Szívedre
beszélek, közlöm veled magam.- Nincs ebben semmi
misztérium, Jézus egyszerűen csak beszél hozzánk, csendesen,
megértéssel és elfogadással.
Visky Ferenc: Méz a sziklából (Koinónia Kiadó, 2003)
Visky Ferenc református lelkésznek az év minden napjára szóló bibliai elmélkedései hiteles bizonyságai az Istennel való élő kapcsolatnak, olyan egyetemes témákat feszegetnek, mint a boldogság, a szenvedés és a szabadság.
85 éves korában elhunyt Pásztor Jánosné, a Magyarországi Református Nőszövetség korábbi elnöke. „A legfontosabb számomra, hogy tudom, az Úristen szeret. Hiszem, hogy egészségemben, betegségemben velem van. Amikor legutóbb beteg lettem, éreztem, hogy a legnagyobb orvosság a szeretet. A gyerekeim folyamatosan kerestek, az egész család és a szomszéd is imádkozott értem. A nőszövetségben is nagyon kedvesek voltak, rengeteg gyöngédség van bennük” – mondta két évvel ezelőtt egy interjúban a Reformátusok Lapjának.
Hasznosságelv szerint működő világban élünk, ahol mindent forintosítanak, de a Szeretethídon senki nem számítja ki, hogy mennyit ér az önkéntes segítség, hiszen jó dolgokat tenni alapvető emberi magatartás. Helyszíni riport Budafokról, a Szeretethíd május 20-i megnyitójáról, ahol nemcsak önkénteskedtek, hanem táncra is perdültek a résztvevők a legkisebbektől kezdve a püspökökön át az államtitkárig.
Az események egymásutániságában történetet keresni, a történetnek jelentést tulajdonítani: hitbeli cselekedet. Hit nélkül az egymásutániság: egymás nélküliség. A hit értelmezői mozzanatában azonban fölizzik egy lehetséges idézőjel a történet mondatai fölött – Molnár Illés gondolatai Visky András
pünkösdi homíliá
járól.
A Szentlélek szimbóluma a galamb. Az ősmélység felett mintegy tojását költő madárként lebegett – a Lélek teremtő hatalom; és Krisztus megkeresztelkedésekor aláereszkedik reá – a Lélek kinyilatkoztató és felhatalmazó erő. Feltétlenül szabad, mégis bizalmas, érkeztében szuverén áldáshozó. Mi azt mondanánk: vendég, holott ő a gazda – és minket avat birtoka vendégeivé: Ő a Lélek. A jelképe galamb.
A kis konfirmandusok a hét végén egyáltalán nem akartak hazamenni, pedig közülük többen bevallották, hogy néhány nappal korábban a legkülönbözőbb ötleteket fontolgatták, hogyan lehetne meglépni a csendeshétről. Lelki otthon, amely csodák színhelyévé vált. Az a ház, amit a tomboló tűz sem tudott elpusztítani. Harmincéves a nyárlőrinci Emmaus-ház, a kecskeméti reformátusok missziós háza.
Látogatóink száma a mai napon: 891
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 61478432
Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.