belépés | regisztráció RSS

Elküld Nyomtat 2023. február 02., csütörtök

Szócsaták

2 Timóteus 2,14-26

Lenyűgöző, ahogy egyesek a viták során képviselik véleményüket! Gyakran csak szótlanul ülök ott. Aztán utólag jut eszembe, mennyi mindent mondhattam volna... Úgy tűnik, hogy Timóteus gyülekezetében gyakran zajlottak heves viták. Abban az időben a fiatal gyülekezeteknek főleg a gnózis hamis tanaival gyűlt meg a bajuk. Jellemző ezekre, hogy többek közt megvetnek minden testi és anyagi dolgot a lelki és spirituális szint javára. Ezért jelentéktelen képviselőik számára Jézus és követői testi feltámadása, illetve azt már szellemileg megtörténtnek tartják (18). Pál hevesen ellenáll ennek a gondolkodásnak és Timóteust is erre bátorítja. Hitünk és kinyilatkoztatásunk középpontjában a megfeszített és feltámadt Jézus Krisztus áll! Minden más csak fecsegés. Segít nekem az edényeket ábrázoló kép: ahogy ezek a különböző dolgokkal megtelnek, úgy akarok arra vigyázni, mivel töltöm meg gondolataimat és lelkemet. A hit alapjai soha nem változnak! Ha Isten szava betölt engem, az kihat életstílusomra. Timóteus a 22-26. versekben kap segítséget ahhoz, mire ügyeljen ellenfeleinél. Jó alkalom, hogy végiggondoljam saját személyiségemet. Ahelyett, hogy különleges ötletek után sóvárognék, magamat szeretném megvizsgálni és Istent kérni, hogy olyan emberré tegyen, aki áldás mások számára.

A kalauzról

A Lélekfrissítő megrendelhető:
Szentírás Szövetség
1091 Budapest Kálvin tér 8.
Tel./fax: 06-1-216-5115
szszov@mail.datanet.hu