Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 16:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Olyasmi. Életemben először meg fogom látni élőben a gyülekezetet, amibe tartozom.
A férjemtől óriási dolog, mert ő ezt az egész hívősdit se érti, de azt meg pláne nem, hogy miért kell nekem egy világvégi gyüli. És mégis lemond egy meccsről emiatt. Annyira jó fej.
De nem csak tőle nagy dolog, mindenkitől. Tényleg komoly átszervezések ezek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 16:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Olyan kertipartija úgyem lesz, mint nekem volt :P


miért, az milyen volt?Elmondod,ugye, Ezüst...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 16:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
Olyasmi. Életemben először meg fogom látni élőben a gyülekezetet, amibe tartozom.
A férjemtől óriási dolog, mert ő ezt az egész hívősdit se érti, de azt meg pláne nem, hogy miért kell nekem egy világvégi gyüli. És mégis lemond egy meccsről emiatt. Annyira jó fej.
De nem csak tőle nagy dolog, mindenkitől. Tényleg komoly átszervezések ezek.


érdekes, ...nem faggatózom,/bár már sok kérdés tolakodott itt a monitoromra/ majd elolvasom, amit megosztasz velünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Faggatózz csak nyugodtam :))
Pont azt élvezem legjobban ebben a naplóírásban, hogy kiírhatom a dolgaimat, nem kell titkolóznom. Ez a szabadság.. detényleg!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Közben elfutottam, mert itt is zajlik az élet a 35 fokos melegben: sorban vizsgáznak a gyerekek,... én büfésnénire játszom már napok óta az érettségiző gyerekek körül :) , alig vagyok itthon, így feltorlódnak a tennivalók.

Na szóval, először az jutott eszembe veled kapcsolatban, hogy most fogod látni azokat, ahová már tartozol, hogy ez úgy hangzik, mint amikor a fórumtalálkozóra készülődtünk: ismeretlen ismerősök...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hú, hát kitartást hozzá. Nekik a vizsgához, neked a büféhez.
És tényleg, olyasmi lesz, csak ez nem egy fórum, hanem egy gyülekezet, ahova - bármilyen furcsa - tényleg igazából odatartozom annak ellenére, hogy most fogom csak látni őket először.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Hú, hát kitartást hozzá. Nekik a vizsgához, neked a büféhez.
És tényleg, olyasmi lesz, csak ez nem egy fórum, hanem egy gyülekezet, ahova - bármilyen furcsa - tényleg igazából odatartozom annak ellenére, hogy most fogom csak látni őket először.


Szia Kamilla!
Meglátod milyen jó lesz személyesen is találkozni a Testvérekkel. :) Izgulsz?
Nagyon várom a beszámolódat. :) Áldott gyülekezést kívánok Nektek.
Sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
Faggatózz csak nyugodtam :))
Pont azt élvezem legjobban ebben a naplóírásban, hogy kiírhatom a dolgaimat, nem kell titkolóznom. Ez a szabadság.. detényleg!!



erről az elírásról jutott eszembe, hogy tegnap az egyik szülő, alapiskolás tanító néni szórakoztatott a storyjaival,- az egyik gyerek a fogalmazásban többször ismételte,h. sajmálom, nagyon sajmálom..
olyan jól összejöttünk a büfében, eleinte ódzkodtam, hogy vajon milyen lesz, de remekül telt el a nap/tanultam pár új receptet is, úgyhogy reszkess, család!mind kipróbálom/

Kamilla, rád bízom, melyik végéről kezded ennek a gyülinek a bemutatását...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 05:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszi Cilla :)
És Erika, jó kis házifeladat volt ez nekem most :). Tényleg melyik végéről kezdjem, és mit mondjak a gyüliről? Azt gondolom, nem várod tőlem, hogy objektíven és a teljesség igényével be tudjam mutatni, ha egyszer még sosem voltam ott. De akkor vajon mit vársz? Egy szubjektív beszámolót, amilyen szubjektív ez az egész napló. Magyarázatot arra, hogy tényleg miért is kell nekem pont ez a gyüli, ha egyszer például akadályba ütközik az eljárás. Ez nekem sem ártana, legalább le is írnám, és így írásban is tisztáznám még egyszer.
És jutott eszembe számtalan... rengeteget kapok a gyülitől, nagyon várom az igehirdetéseket hetente, és tényleg annyi szépet tudnék erről írni. Aztán megijedtem, hogy bármit írnék mint pozitívumot, azt rögtön úgy lehetne venni mint kritikát a közelben lévő, elérhető gyülekezettel szemben. Esetleg azzal szemben, ahol felnőttem. Pedig ez butaság, mivel abba a gyülekezetbe már nem járok, nem is tudhatom, hogy ott mi van és mi nincs, és nem azért kell nekem a világvégi gyüli, mert úgy gondolom, hogy a gyüli, ahol felnőttem, nem jó.
Úgyhogy bemutatás előtt (helyett? nagyon szép és világos bemutatkozás olvasható az oldalukon: http://www.hegyenepultvaros.hu) most fontosabbnak érzem ezt a félreérthető dolgot tisztázni. Nem az történt, hogy én elhagytam a református gyülekezetemet, hogy távtag lehessek egy másikban, és ezt a viselkedést még ráadásul reklámozom is, és pont egy református portálon.
Az történt, hogy én már tizenévesen elhagytam a református gyülekezetemet, és vele az egész kereszténységet. A sarokköve ennek az volt, hogy szerelmes voltam egy nem hívő fiúba. És ezt úgy éltem meg, hogy lecseréltem Istent a Gyurira. Kész passz. És belekerültem abba az állapotba, amit Balassi úgy írt le, hogy "tőled oly igen fél, reád nézni sem mér..", Emilien pedig úgy, hogy (bocsi, nem fogom pontosan idézni, mert nem gondoltam előre, hogy tőle akarok majd idézni..) "nekem úgyis mindig bűntudatom van, gyakorlatilag mindegy már, hogy mit csinálok" (innen üzenem Emiliennek újra: átvágás, egyáltalán nem mindegy!!)
Aztán amikor ez épp elvezetett volna a totális összeomláshoz, egyszer csak kiderült, hogy a természetfeletti tényleg létezik. Sajnos nem részletezhető, de a lényeg hogy teljesen egyértelműen kiderült, hogy Isten létezik, és lát engem, és lehet, hogy mégis akar velem még valamit.
Aztán jött ez a Nyugi álnevű Net, aki azt mondta, hogy lehet, hogy én úgy érzem, hogy lecseréltem akkor Istent egy fiúra, de képzeljem el, Isten erre mégse lépi azt, hogy jó, akkor pukkadjon meg, és szakadjon szét, és csináljon a pasijával, amit akar...
Jójó.. mondhatod erre.. szép történet, de ettől még miért ne tudnék becsatlakozni, visszacsatlakozni a régi jókis református gyülimbe. Azért nem, mert ez alatt a kicsit több, mint tíz év alatt, ami eltelt, nem azt tanultam meg, hogy hogy lehet gyülekezet nélkül élni, hanem annál sokkal rosszabbat. Azt tanultam meg, hogy hogy lehet egy gyülekezetben úgy tenni, mintha velem minden oké lenne. Érted ezt?? Jenny és Kikka a megmondhatói, ők látták ezt a másik oldalról. A néni, akiről meséltem már, úgy próbált utánam nyúlni, hogy beszervezett a gyerekmunkába. Vagyis szépen felöltöztem, kiálltam, és nyomtam a szentszöveget... még imádkoztam is... és ebből van az, hogy most csak nagyon félve merek egyáltalán Istenről, Bibliáról beszélni (írni könnyebb). Nem merek visszamenni ugyanabba a keretbe, ami nálam ilyen sokáig volt tartalom nélküli. És ez csak az egyik fele, van még pár dolog, ami miatt nem merek visszamenni, de azok még ennyire sem mesélhetők, ha érdekel, privátban fejtegetem még.
A lényeg, hogy odáig biztos volt, hogy oda vissza nem. De gyülekezet mégis kéne.. viszont ez a dzsungel, amit a keresztény felekezetek-gyülekezetek alkotnak, kicsit ijesztő (ezért értem meg nagyon Tavasz zavarát is). És ezeket az igehirdetéseket már kb egy éve hallgattam rendszeresen, mikor megkérdeztem, hogy nem lehetnék-e én is távtag. Igenis, bármennyire nem néz ki úgy, ez volt a legkézenfekvőbb megoldás. Aztán nem tudom még, hogy mi lesz. Ha úgy alakul, hogy ide sikerül becsatlakozni rendesen is, és Tündi picit nő, el fogok tudni járni, úgy is jó lesz. Ha akad másik gyüli, ahova be tudok csatlakozni, úgy is jó lesz. Az a pici valódi kereszténység, amim van, a legfontosabb dolog az életemben, és nagyon féltem. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
32ezüst írta:
Olyan kertipartija úgyem lesz, mint nekem volt :P


miért, az milyen volt?Elmondod,ugye, Ezüst...

Na jó... elmondom...

Luca lányom keresztelője volt nálunk majdnem két hete.
És nem én mentem a gyülekezetbe, hanem onnan jöttek ide. Sajnos nem mindenki, mert annyi hely nem volt nálunk...
Mielőtt megszólnátok érte, hogy mi ez az otthon keresztelés, láttam, sokan vannak, akik ezt nagyon ellenzik, el kell mondjam, hogy rengeteg tanulsága volt. Mind nekem személyesen, mind az egyházra nézve...

Arról szólt, hogy hogyan lehet istentiszteletet tartani egy ebéd leple alatt olyan embereknek, akik nem is reformátusok, de némelyikük még csak nem is hívő.
Arról is szólt, hogy mennyire jólesett, hogy aznap nem egyedül kellett vívnom a családban az ilyen harcaimat. Kész kommandós akciónak éreztük, olyan szeretetkommandó... Egyetlen hiba, és talán örökre elriasztjuk az egyházzal együtt a hittől is azokat, akikkel beszélünk. Szóval profi módon lehet csak hozzáállni...

És arról is szólt, hogy mennyire merevek azok a keretek, amiket egy keresztelőhöz az egyház előír. Meg úgy általában a kommunikációra. Nagyon együtt tudtam vele érezni, hogy ahogy máskor én vagyok egyedül a hitemmel, úgy most lelkészünk volt egyedül ezzel a formalitással nálunk. De mégis megvolt a szépsége, ahogy ott állt a kert végében palástban, és mondta...

Úgy érzem, hogy pár millimétert sikerült rombolni azokon az évszázados falakon, ami elválaszt minket... Dehát még épp csak elkezdtük. Sok munka vár még ránk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
deJÓÓÓÓÓ

minden TISZTELETEM a lelkészednek!!! (meg együttérzésem, persze...)

jó, hogy MERT "kilépni" (szó szerint is)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, köszi, hogy ezt elmondtad.
A keresztlányom váltott gyülekezetet évekkel ezelőtt,pont, mikor az ifjúsági munka itt a csúcson volt,tehát lett volna hazai talajon bőven "terített asztal"- mégis azt mondtam, nem baj, ha más gyülibe megy,az lenne a baj, ha a hitetlenségbe, a "világba'menne.
Más oldalról viszont ha számba szedném, akik az utóbbi 10 év alatt elmentek közülünk, mert más gyüliben találtak otthonra, bizony, összeszorul a szívem..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
enyimé is EGYÜTT-SZORUL a tieddel :(

miután a BAPTISTA egyházra vonatkozólag kaptam, viszonylag "kockázatmentesen" idézhetem, nem rólunk és nem rólatok szól (persze dehogynem, de mégis):

"az egyház jelen pillanatban JOÁS, GEDEON APJA választása előtt áll:
választhat a HAGYOMÁNYOK és a GYERMEKE(i) között"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Emilien, Kamilla, Ezüst, Net, Erika: jó olvasni Titeket... :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 07:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség