Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 17:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Megkérdezlek és kitérsz.



Nem az a dolgom,hogy magamra mutogassak,hanem,hogy arra aki
általam mutogat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Amig az emberben nem születik meg az a vágy,hogy átaddja magát imában a
Teremtőjének ,addig ne is tegye.

Mert az a termés amit ideje korán aratnak
le az izében sem lessz kiváló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 17:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Aki érti szóljon,
mert én
mos
tényleg
nem tudom
mi a célja
GABRIEL777
-bek :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
GABRIEL777 írta:
Kedves Figyelő

Ha más a véleményed a nyelvekenszólásról írd le,hogy melyek
azok a Bibliai Igék amik ,ellentmondanak az általam leírtaknak.

Egyébként természetessen utánna néztem azoknak az Igéknek,amikre hivatkozval leirták a véleményüket a különböző felekezetek a nyelveken szólással kapcsolatban.


a plágium pedig egy olyan jogi fogalom amit te szivessen használsz úgy,hogy
nem vagy tisztában annak tényleges
jelentésével.

:D :D :D


Kedves Gabriel!

A plágium gyanújába úgy keveredtél, hogy elmondtad állsápontodat, majd annak ütközése után áthárítottad a "hivatalos teológusokra"
Csak most bökted ki, hogy egyetértesz vele.

Az én látásom az Ige alapján a nyelvekenszólásról?

Általában kerülöm a témát, mert csaknem olyan bonyolult, mint a Jelenések könyvének értelmezése. Én nem beszélek nyelveken. De sok éven át voltam olyan gyülekezet tagja, ahol voltak ilyen személyek. Többféle előfordulásban. Csendes, hogy ne mondjam riadt gagyogás néhány szótaggal, volt aki mintegy betanult néhány mondatot ismételgetett. Álláspontom közel áll ahhoz, amit te is leírtál.

Kétféle módját láthatjuk a Bibliában. A pünkösdi nyelvcsodánál vagy egy-egy apostol beszélt olyan ismeretlen nyelven, amit nem tanult, s így a daszpórából érkezők anyanyelvét szólta. Vagy valami olyanfélét beszéltek, mint az eszperantó, s a hallgatók füléhez mégis, mint valami szinkrontolmácsolás jutott el.Ez az alkalmi adomány a hitetlenek érdekében érkezett csoda volt.

A másik, az ún. angyali nyelv, amivel az illető önmagát építi. Ez - gondolom - nem feltétlenül valamilyen beszél világnyelv, hanem kívülállónak "zagyvalék". Ám, hogy van (mennyei) értelme, abból látszik, hogy van nyelvek magyarázata nevű ajűndék is.
Én annakidején egy ilyennek voltam szem- és fültanúja, amikor egy keresztyén szinjátékot adtunk elő, s közben a "nem szereplők" imádkoztak. Nos akkor imádkozott a gyülekezet egy nőtagja nyelveken s jelen volt egy onnan elszármazott másik hölgy, aki fordította.
De hallottam olyan esetről is, ahol egy tanulatlan cigányfiú imádkozott istentiszteleten nyelveken, s véletlenül jelen volt egy nyelvtudós, aki elképedt: "hol tanulhatta ezt az ó-angol vagy kelta nyelvet?" (pontosan nem tudom milyet)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 21:58 
Sziasztok!

Bárcsak fele ennyi hozzá szólás lenne az újonnan születés topicban.

Mit gondolok?

Ha megkereszteltek gyermek korodban (7 naposan), konfirmáltál, fizeted az egyház fenntartói járulékot, akkor Isten gyermeke vagy!

Ha bemerítkeztél, nyelveken szólsz és fizeted a tizedet a gyülekezet vezetése felé, Isten gyermeke vagy!

Ezzel szemben:

TI VAGYTOK A FÖLD SÓJA!
KEVESEN JÁRNAK A KESKENY ÚTON!

Vannak emberek, akik anyagi, dicsőségi, hatalmi megfontolásból TÖMEG mozgalmakat szerveznek.
Ennek egyik alap feltétele, hogy egyszerű és LÁTHATÓ szabályok szerint elválasszanak embereket és ezekből csoportot formáljanak!

Ha egyszerű cselekedeteket végre hajtasz, TARTOZOL valahová. NEM VAGY EGYEDŰL! Befogadott egy közösség! Segít, támogat, stb....
A legjobb, hogy mondhatom, nem vagyok egyedül.

Ezt az emberi alap vágyat használják ki gonosz emberek!
Nem beszélnek az Új Születés szükségességéről, a KERESZTRŐL!

Ehelyett jön a konfirmáció, a bemerítkezés, "nyelveken szólás", adakozás a szegényeknek, törvények bartása adott felekezet, kultúra, nép, munkahely, stb... szerint!
Kérdezem én? FEDDHETETLEN vagy a saját közösséged törvényei szerint?
Van aki kimondta: IGEN! És ezt kárnak és szemétnek ítélte!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 03:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves GABRIEL777
kérlek mond el,
ha nem titok,
hogyan kell elkezdeni,
hogy valaki olyan képességekkel rendelkezzen mint te.
Talán sokan követnék azt a lehetőséget,
mert elég vonzónak látszik,
persze lehet,
hogy csak így a töredékes ismerettel,
vagy nem tudom minek nevezzem,
amit te átszármaztatsz nekünk


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 04:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
2Kor 4,4 A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

Aki hisz és megkerestelkedi az üdvözül

Vízben és víz által, ami minket is megtart képmás gyanánt, mint keresztség


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
e világ istene (különben félreérthető)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
rosta írta:

Kedves Figyelő!

Én nem csüngök áhítattal senki ember ajkán sem. Egyedüli viszonyítási alapom van a hitben, ez pedig a Biblia, az élő Ige...

.. nem vagyok oda Zimányi, vagy bárki más ellentmondást nem tűrő tiszteletéért, sem a beszédének kritikamentes értelmezéséért. Ahogy a pápa szavát is erős kritikával fogadom, hát más tekintélyek szavánál is ezt teszem.

Mint mondtam nálam a Biblia az elsődleges a hitben, az érvelésben pedig az okos emberek.


Kedves Rosta!

Itteni szavaid "több sebből vérzenek" - ahogy Exrefis mondaná.

Egy szóval se mondtam, hogy "ellentmondást nem tűrő módon tisztelj bárkit" - persze Istenen kívül.
Fordítva ülsz a lovon (vagy az éjjelin).
Nem azért kell Zimányit megszívlelni, mert az a neve, illetve bárki fia-borja lenne. Életének végére tekintve (ahogy a Zsidókhoz írt levél mondja - ha már a Biblia az elsődleges nálad -) bizonyosak lehetünk az Úrral járt, istennektetsző szolgálata felől. Így az is hihető, ahogy elmondja apró-gyermekkori megtérését. Ha valaki hallotta Igét hirdető kazettáját vagy olvasta valamelyik könyvét - , annak nem kell bizonygatnom krisztusiasságát...
Én elég sok, elismert keresztyén író könyvét, elmélkedését olvastam/olvasom. De még a legnevesebbnél is belém hasít, ha olyannal találkozom, ami nem áll meg az Ige mérlegén. Nem szívesen beszélek erről, mert valakik beképzeltségnek vehetik, pedig csak arról van szó; az ÚR ígérete szerint a bennünk lévő Lélek (ha már ott lakik) bizonyságot tesz, vagy protestál...

Az meg, hogy a pápa szavát erős kritikával fogadnád, végképp nem felel meg annak, amit itt képviselsz, akár a katolikusság védelmében, akár a korábbi, pápai szózat erős kommendálásával összevetve.

Amennyiben tényleg hited, életed (Örök Életed!!) alapjának, mindenek ellenére is akár, de vállalt kizárólagosságának tekintenéd a Bibliát - miként állítod - skizofréniásnak kell(ene) lenned a katolicizmus igenlésével..

De inkább a klasszikus, kétfelé sántikálást, felszíni lavírozást látok vallásos (és nem hívő!) életedben..

OFF:
(azt írtad; őszinteségemet szereted.. "Érted haragszom, nem ellened" Ráadásul ez nem is harag, inkább szomorú fájdalom..)
ON

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 12:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Fordítva ülsz a lovon (vagy az éjjelin).
Nem azért kell Zimányit megszívlelni, mert az a neve, illetve bárki fia-borja lenne. Életének végére tekintve (ahogy a Zsidókhoz írt levél mondja - ha már a Biblia az elsődleges nálad -) bizonyosak lehetünk az Úrral járt, istennektetsző szolgálata felől. Így az is hihető, ahogy elmondja apró-gyermekkori megtérését. Ha valaki hallotta Igét hirdető kazettáját vagy olvasta valamelyik könyvét - , annak nem kell bizonygatnom krisztusiasságát...


Kedves Figyelő!

(Kicsit sértő a humorod.)

Tegyük félre a tekintélytiszteletet, mert hát ebből én nem engedek. Amit leírtam, azt én úgy is tartom. Hitbéli kérdésben a Biblia, azon felül értelemben meg az okos emberek a mérvadóak. Akikknél Isten előtt sem több, sem kevesebb nem vagyok.

Ami a Zimányi féle 9 éves korabeli megtérést illet, hát minden jó természetű keresztyén ember, aki valóban keresztyén vallású családban növekedett, az ismeri a fiatalkori problémázást a vallás kérdések körül, és hát az érzékenyebb lelkűek még emlékszenek a fiatalkori együvé tartozásra valamiféle általános keresztyéni, Jézusi hitben, a rajongásra a keresztyéni, Jézusi eszmékért, vagy egyszerűen a lojalitásra a közösség, a közösség ideája a keresztyénség iránt, ezen belül természetesen az alap, Jézus iránt.

És akkor már megint itt vagyunk ennél a fránya 9 évnél. Szerintem Zimányi, mégha az idősebb Zimányi is, nehezen tette volna rá a nagyesküt, hogy az emberek megtérése, hitre jutása általában a legérettebb módon, leginkább valóságos módon 9 éves korban történik meg. Szinte bizonyos vagyok benne, ha megkérdik tőle, hogy melyik megtérés hozza az igazi gyümölcsöt, a 9 éves közösségi lojalitáson alapuló rajongás, vagy a 19 éves már megérlelt, észben, szívben, hitben is alátámasztott megtérés, hát az utóbbit választja.

Szóval nekem az a határozott véleményem, hogy bár a 4, vagy 9 éves gyermek is Isten teremtménye, nyilván érez valamiféle lelki közösséget Istennel, Jézussal, az a lelki közösség még nem valós, érett hit, és nem bizonyosság. Lojalitás, rajongás, vagy valamiféle hasonló dolog, de nem érett, megtért hit.

A katolikusok nagyon szeretik a gyerekek által álomban, vagy extázisos állapotban megláttatni Jézust, Máriát, vagy akár a szenteket. Helytelennek tartanám, ha ezt a katolikus szokást mi reformátusok is átvennénk, a valóságos rajongás helyett valós megtérést, hitet látnánk a gyerekben, mint ahogy ezt a felnőttkeresztelők, nyelveken beszélők teszik. Ezt a gyermeki rajongást, a közösségi ideának a gyermeki elfogadását valamiféle félreérthető bizonyságnak tekintem. Az ebben való hívést, mint igazi érett hitben való hívést, kritika nélkül, a felnőttek önbecsapásának tekintem. Erre a katolikusokkal kapcsolatban azt szoktátok mondani, hogy bálványimádás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én nagyon szomorú vagyok, h. Figyelő megenged magának ilyen mondatokat.
Vajon előreviszi-e a beszélgetést, ha a
"Ha rövid a kardod, told meg egy lépéssel"- ha kevés az érved, told meg egy sértéssel-alapján beszélget?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 16:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika!

Szerinted az Úr Jézus nagyot hibázott, amikor a farizeusokat az Ördög-atya gyermekeinek mondta?
Vagy ott van a Lk 11,45: "Mester! Amikor ezeket mondod, minket is bántasz!" (a "Jaj!" mondások sorában).
Gondolod, hogy érvhiányos volt s ezért szimpla sértegetéssel jött elő?

Pedig Ő mindenkit szeretett..

Rosta nekem is szimpatikus, mint Jézusnak a gazdag ifjú. Ám láthatóan a kettőnk viszonyában is megismétlődik az evangéliumi történet. Kár. Sőt tragikus.
Mindenesetre, aki leszegett fejjel nekimegy a falnak, az ne legyen kiakadva a faltól, sértéssel vádolva azt - mégha megsérül is..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 16:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem az Úr Jézus modorát kifogásoltam, hanem a tiedet.
Nekem az ilyen mondataid csorbítanak a mondanivalód élén.Akifelé elhangzik, könnyebben kitérhet előle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 17:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
Nem az Úr Jézus modorát kifogásoltam, hanem a tiedet.
Nekem az ilyen mondataid csorbítanak a mondanivalód élén.Akifelé elhangzik, könnyebben kitérhet előle.


Ez már megint struccpolitika.
Az Úr Jézus példaadó volt engedelmességben, szolgálatban, szeretetben, tanításban, feddésben - mindenben.
El is mondta; "Ahogy én szerettelek titeket (ebben benne volt Júdás is, a farizeusok - pl. Saulus-Paulus is), ti is úgy szeressétek egymást."
Tehát módszerei, beszédstílusa is követendő..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Máris jobban értem, miért beszélsz így, mindenesetre elcsodálkoztam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség