Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Zsolt!

nagyon ELMEDITÁLTÁL ezen ;) :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Zsolt írta:
... Timóteusnak Pál apostol a következőket írja:

... 12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben...

Idézték ezt már itt mások is. Nekem az tűnt fel, hogy itt Pál - szerintem - a saját véleményét mondja. Nem teszi hozzá, hogy ez az Úr akarata. Mózesnél világosan kitűnik a Törvény kihirdetésénél ("Mert én az Úr vagyok a te Istened.)

Mondom, ez az én véleményem. Ha valaki tudja ugyanezt Jézustól idézni, akkor kérem írja le. Végülis egymás épülését kell keresnünk.

Üdvözlettel: Zsolt


szóval... a TE magánvéleményed szerint ez PÁL magánvéleménye... hmmm...

az EGYETLEN hely, ahol Pál MAGÁNVÉLEMÉNYT mond, az 1Korintus 7:
Pál írta:
10. Azoknak pedig, a kik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.
11. Hogyha pedig elválik is, maradjon házasság nélkül, vagy béküljön meg férjével; és a férj se bocsássa el a feleségét.
12. Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.
13. És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.


ezen is nagyokat lehetne rugózni (ÉPPEN van 2-3 válófeles "esetem" is...), de ezt most kizárólag azt szemléltetendő mutattam, hogy MÁSUTT nem olvasunk ilyet Páltól

(ez a "Pál nem számít, Jézus mit mondott, az a lényeg" amúgy egy szép kis eretnekséghez vezet, létező irányzat, nem jut eszembe a neve: a páli leveleket KIDOBJÁK a bibliából, és anélkül élik a keresztény (???) életet...)

az Efézus 5ben NAGYON NEM magánvéleményt olvasunk:
Pál írta:
25. Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;
26. Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által,
27. Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.
28. Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket, mint az ő tulajdon testöket. A ki szereti az ő feleségét, önmagát szereti.
29. Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;
30. Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.
31. Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.
32. Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.
33. Hanem azért ti is egyen-egyen, ki-ki az ő feleségét úgy szeresse, mint önmagát; az asszony pedig meglássa, hogy félje a férjét.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:45 
Sziasztok!

1.) A nő ne tanítson.

1. Tim. 2,

11. Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.

>> Ezt megtetted Kikka! Hűséges vagy a TE Uradhoz!

12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

>> Akkor minek tanuljon? Ha nem adhatja tovább, amit tud, akkor minek tanulnia? Komolyan kérdezem, Isten milyen formában és kinek szeretné, hogy a nő a tudását tovább adja, amire elhívta, hogy megszerezze?
Milyen tudásról beszél Isten Igéje, amit a nő megtanult?
A nő ne uralkodjék a HÍVŐ férfin, azon a férfin akinek maga az ÚR az ura!
Ne akarjon Isten szerepébe kerülni és a férfi fejének lenni, mert ebbe mind a ketten belepusztulnak.
Ha hibát követ el a férje, legyen csendességben, ne pereljen vele, mert az Úr maga fog perelni a férfivel, ha a nő nem veszi ki az Úr kezéből az ítéletet. Legyen imában a nő!


13. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

>> A férfié a felelőség! Aki vezető, azé a nagyobb döntési jogkör, de - bármennyire nem hiszik egyesek - a végén övé a számonkérés is. Ezért kell elfogadni az Úrtól rendelt felsőbbségeket.
Évának jobb helyzete van. :-)


14. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:

>>Olvasd el a bűnesetet. Ádám egy szót nem szól! Mulya és csöndben figyeli az eseményeket, a nő lett a vezető! Kinek a bűne ez? Első renden ÁDÁMÉ! A mulya férfié!

15. Mindazonáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben, és a szent életben mértékletességgel.

>> Dicsőség a könyörülő Istennek, a Szabadító Messiásnak, a Báránynak, az én Uramnak! Erre hív el és ezt munkálja ki azok életében, akik képesek bűnt vallani, bűneik felett sírni, elfogadni az Úr megoldását erre nézve, ami EGYEDÜL a Fia halála és feltámadása.
Meghalhat-e egy hívő asszony a gyermekszülés közben?
Fizikálisan igen, lelkileg NEM! Ez az én véleményem....


2.) A nő fejének befedése

1.Kor. 11,

4. Minden férfiú, a ki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét.
5. Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna.
6. Mert ha az asszony nem fedi be fejét, nyiretkezzék is meg, hogy ha pedig éktelen dolog asszonynak megnyiretkezni, vagy megberetváltatni, fedezze be az ő fejét.
7. Mert a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe és dicsősége; de az asszony a férfiú dicsősége.
8. Mert nem a férfiú van az asszonyból, hanem az asszony a férfiúból.
9. Mert nem is a férfiú teremtetett az asszonyért, hanem az asszony a férfiúért.
10. Ezért kell az asszonynak hatalmi jelt viselni a fején az angyalok miatt.
11. Mindazáltal sem férfiú nincs asszony nélkül, sem asszony férfiú nélkül az Úrban.
12. Mert a miképen az asszony a férfiúból van, azonképen a férfiú is az asszony által, az egész pedig az Istentől.
13. Magatokban ítéljétek meg: illendő dolog-é asszonynak fedetlen fővel imádni az Istent?

>>Erre csak annyit írok, hogy voltunk Hollandiában, ahol a nők nem járnak fedetlen fővel templomba, helyette hatalmas szebbnél szebb kalapokat hordanak. :-(
A lényeg, hogy a nő ne vegye el a férfi tekintetét az Úr Igéjéről a szépségével, aminek a hajzuhatag egy kirívó példája lehet.
Számomra ezt jelenti ez a rész.


Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi Kavics!!! ANNYIRAJÓÓÓÓÓ, hogy nem én írtam le :D tőled talán jobban elfogadják, mégis "rombolom annyival a hiteledet", hogy ideírjam: SZÍVEMBŐL szóltál :)

(HAJZUHATAG kivételével, ami ugyan szép gondolat, de Pál nem egészen erre gondolt szvsz)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. jan. 19., péntek 08:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egyetértek Nettel.
Az van kiemelve, ha magánvéleményt mond. Egyébként pedig úgy kell kezelnünk az egész Bibliát mint ami Isten szava, a Szentszellem által ihletett, szerzőkkel leíratott.
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Visszekérdeznék a topiccímre.
Az a téma, hogy hogy barátkozzunk meg az egyházban a női vezetéssel, meg a női szolgálatokkal?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:51 
Szia Tamás!

A kérésedre, pont ma volt a napi Ige:

A Jézust követő asszonyok

Lukács 8.1.-3.
Ezután városról városra és faluról falura járt, és hirdette az Isten országának evangéliumát. Vele volt a tizenkettő és néhány asszony, akiket gonosz lelkektől szabadított meg, és betegségekből gyógyított meg: Mária, akit Magdalainak neveztek, akiből hét ördög ment ki, Johanna, Kuzának, Heródes egyik főemberének felesége, és Zsuzsánna, de sok más asszony is, akik szolgáltak neki vagyonukból.

Mi lehet egy nőnek a VAGYONA, amivel Jézusnak szolgálhat?

Ez engem nagyon érdekel.
Főleg nőket kérdezek - ha nem sértődnek meg férfi társaim -, most a nők szóljanak!
:-)

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Szerintetek Mária hogy imádkozhatott, hogy gyereke lett neki közben?


húúúúúúdeizgalmas!!!! ticta mictérium... (EGY baj van vele: ez EGYSZERI, abszolút EGYEDI eset, ez TÉNYLEG misztérium, bár meg tudja magyarázni a mai biológia (lásd szűznemzés, SZÚNYOGOKNÁL pl. gyakori), ettől még AKÁRHOGY IMÁDKOZHATSZ, nem fog veled a dolog még1x előfordulni)

szóval... nem egészen értem, mi ennek a GYAKORLATI jelentősége számunkra...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne szórakoztass :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
lükedék... ez NEM női szem

ez a következő New Age-es gondolkodás: "a keresztények is TUDNAK VALAMIT, de ennél SOKKAL MAGASABBRENDŰ dolgok is vannak, nekik EGYSZER sikerült a szűznemzés, ha egyáltalán sikerült, nálunk meg MINDENNAPOS"... köszi... EZT a gondolatmenetet ismerem....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség