Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
JennyT írta:
Este 8kor van találkozóm a fogorvosommal. :? Már nem bánom, mit csinál, csak ne fájjon utána. :cry:



Kedves Jenny!
Legyen az ÚR Teveled!
Szeretettel ölellek cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 20:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kitartás, Jenny, már mindjárt utána leszel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 20:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Na ez is egy butaság (legalábbis következetlenség)... halad, "fejlődik" a világ, mi is haladjunk vele, hiszen Isten nem vett ki belőle!
Nem, a világból nem, de ezért nem kell a rombolásnak a részeseivé válnunk... vagy ezen már nem is kell gondolkodni, ugyi. Ők egyszerűen csak nem haladtak ezzel a világgal, nem "álltak be a sorba", miért is? Mennyivel jobb a mi civilizált, technicizált, kaotikus, szétszabdalódott világunk, amelyik már teljesen elszakad a természettől (a természetestől)?

Én Erika és Cilla mellett lobogtatom a zászlót, én is szívesen élném ezt az "amish életet"... :)

(Igaz, ami igaz, jó volt ma a Földről készült műhold felvételeket nézegetni. Na, ez technika nélkül nehezen ment volna... :wink:, ígyhát ellent kell mondjak magamnak, tudomány nélkül bizony keveset tudhatnánk a világegyetemről...is)


Azért biztos nem lenne könnyű azt az életmódot megszokni..
Legjobban az érdekel, h. mi van akkor, ha valaki közülük nem szeretne abban közösségben maradni-elmehet szabadon...vagy hogy bírják maradásra? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Annak idején egy páran "ifjú, lelkes fiatalokként" akartunk venni egy tanyát, hogy ott tölthessük a nyarainkat... :)


Tavasz, aztán nem lett semmi a tanyából?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 20:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát nem, sajnos. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drágáim... valakinek IGAZI TANYASI LEVEGŐRE van szüksége, jöhet hozzánk :D

ma találkoztunk egy kedves volt-osztálytárs család egy részével a faluban, és az autista lányzó (6-7 év távlatából!!!) rákérdezett:

"VAN MÁR KÁDATOK?"

(az elején a víz se volt bevezetve, akkor voltak még egyszer nálunk, mikor a vízaknát ástuk...)

még egyre emléxem ebből az időből: hideg volt, térdig érő hóval... ültem kint a pottyantóson (nem volt más akkor még) az erdőben meg közölte egy bagoly: "huhuhuhúúúúúú" .... namondom... IGAZAD van...

ja, NYÁRON gyertek :D
a TÉL csak az EDZETTEBBEKNEK való itt a hegyen :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 21:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
tavasz írta:
Na ez is egy butaság (legalábbis következetlenség)... halad, "fejlődik" a világ, mi is haladjunk vele, hiszen Isten nem vett ki belőle!
Nem, a világból nem, de ezért nem kell a rombolásnak a részeseivé válnunk... vagy ezen már nem is kell gondolkodni, ugyi. Ők egyszerűen csak nem haladtak ezzel a világgal, nem "álltak be a sorba", miért is? Mennyivel jobb a mi civilizált, technicizált, kaotikus, szétszabdalódott világunk, amelyik már teljesen elszakad a természettől (a természetestől)?

Én Erika és Cilla mellett lobogtatom a zászlót, én is szívesen élném ezt az "amish életet"... :)

(Igaz, ami igaz, jó volt ma a Földről készült műhold felvételeket nézegetni. Na, ez technika nélkül nehezen ment volna... :wink:, ígyhát ellent kell mondjak magamnak, tudomány nélkül bizony keveset tudhatnánk a világegyetemről...is)



Én nem a rombolásra gondoltam, kedves tavasz. Hanem arra, hogy Isten azért hagyja a hívőket a világban, hogy a lámpás ne elrejtsék, hanem a lámpatartóra tegyék és világítsanak a sötétben. A mennonita hölgy mondta az idézett írásban, hogy az amishok nem engednek idegent a házba, ők viszont igen, hogy hirdethessék az ÚR Igéjét. Csak erre gondoltam, nem többre.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 21:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Értem Semi, de gondold el, hogy ők az üldözés elől menekültek ide a vallásuk miatt, itt meg legalább békén hagyták őket... egyébként ők tudatosan kerülték a világgal való egybeolvadást, ha a vallásukat, amely az életformájuk, terjeszteni kezdték volna, kompromisszumokat kellett volna kötniük, mert a világ nem alkalmazkodott volna hozzájuk, nekik kellett volna a világhoz...?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!
Nem akartam offolni, a teológiai kérdések topicot, ezért ide írom, hogy én is , vidékről egy kis faluból, keveredtem a nagyvárosba.Mai napig
hiányzik az ott élők egyszerűsége, és az, hogy aki szembe jött az utcán, az köszönt.Persze vicces is lenne, ennek a sok ezer embernek mindig köszönni. :*: Mivel kereskedelemben dolgoztam 20évig, ott is előfordult, hogy bejött a vevő, köszöntem, mire ő sarkonfordult és kiment. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 12:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Most viszont én offolok.
Drága Erika, ezt az animációt most találtam a neten, és eszembe jutottál róla, annyira aranyos, gondoltam megleplek vele :) :P (nem tudok olyan frappáns szöveget írni, hozzá, amilyet te szoktál, de azért remélem tetszik majd)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavasz, köszi szépen, ez nagyon találó: semmi technika, pont, mint ahogy én szoktam :D .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 13:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én is jobban szeretem ezt a hagyományos kézi "technikát". Megvan ennek a maga hangulata - igaz nem alkalmazom heti gyakorisággal :), akkor azért biztosan inkább beruháznék egy jó kis robotgépre :).
Egyszer kipróbálnám azt is, milyen lehet patakban sulykolni a ruhát. :) Meg szőni, fonni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net, ezt meg neked találtam ! :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi!! ({)
Kép

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 18:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
Én is jobban szeretem ezt a hagyományos kézi "technikát". Megvan ennek a maga hangulata - igaz nem alkalmazom heti gyakorisággal :), akkor azért biztosan inkább beruháznék egy jó kis robotgépre :).
Egyszer kipróbálnám azt is, milyen lehet patakban sulykolni a ruhát. :) Meg szőni, fonni...



az az igazság,h. van egy-két gépem,csak nem szeretem használni ...

a patakban csak nyáron szeretnék mosni, kánikulában,
nagylányként a házi szőttes pokrócot kisúroltuk minden nyáron...hányszor elúszott a szappan, meg a kefe :D

fonást nem láttam otthon, de szőni szőttünk, még megvan a szátva-szövőszék...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség