Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net, örülnék, ha máskor is a vitás kérdéseknél idehoznád azokat az igéket, amelyek segítenek válaszokat adni.
Köszi :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 13., kedd 11:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 11:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Én köszönöm :)

({)

és IGYEXEM :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zsolt írta:
.... Mahatma Gandhit említi, mint a keresztyén megbocsájtásnak szimbólumát. Gandhi nem volt keresztyén. De amit tett arra valamennyien elhívatva kellene legyünk, akik annak valljuk magunkat.


Az Úr Jézus Krisztus, és István is inkább követném példájukat, és a Szellemiségükkel szeretnék közösségben lenni.
Aki pedig nem krisztusi azt inkább az Örökkévalóra bízom.

A Gandhit követőknek biztos nem krisztusi a nevük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Vajon az-e a keresztény aki kereszténynek vallja magát,vagy az aki
krisztusi módon cselekszik ?

Mert vajon,cselekedhet-e egy ember
krisztusi módon,ha ő nem Krisztusé ?

És,vajon kereszténynek kell e vallania magát annak aki krisztusi módon cselekszik.?

"Mert bizony kevesebb ember Krisztusé,mint akik kereszténynek vallják magukat,és " több "ember Krisztusé,mint akik kereszténynek vallják magukat."


-----------------

Jézus hiába élt és halt meg,ha nem tanultuk meg tőle,hogy a szeretet örök törvénye szabályozza életünket

MAHATMA GANDHI


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 13:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777=keresztény=Gandhi= >>>>> :?:

gyönyörűen felállított csapda >>>> emberi erőhöz a lélek erejéhez visszatérni >>>> ezt már az ősbitorló egyszer igénybe vette, akkor az értelem volt a csali, most a szeretet.
Nem semmi :oops:

Még annyit, hogy az Úr Jézus Krisztus nem élt
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ő ÉL :) :) :) :) :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 13:51 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
GABRIEL777=keresztény=Gandhi= >>>>> :?:

gyönyörűen felállított csapda >>>> emberi erőhöz a lélek erejéhez visszatérni >>>> ezt már az ősbitorló egyszer igénybe vette, akkor az értelem volt a csali, most a szeretet.
Nem semmi :oops:

Még annyit, hogy az Úr Jézus Krisztus nem élt
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ő ÉL :) :) :) :) :) :) :)


Kedves Magda!

A csapda a te fejedben állt össze, hogy gyönyörű-e arról nem tudok nyilatkozni.

Az Úr Jézus Krisztus valóban ÉL.
Azonban Jézus MEGHALT a kereszten, csodálkozom, hogy ezen megakadtál, hiszen ez az alapja annak, hogy mi ÉLÜNK.

Idézet:
Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.
Fil 2,5-8.


Nem értem tehát, mit is próbáltál cáfolni. Arra gondolni sem merek, hogy csak az ellentmondás kedvéért írtad volna a fentieket. Hiszen tudjuk, ilyesmire nem indíthat a Szentlélek.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
FM írta:
GABRIEL777=keresztény=Gandhi= >>>>> :?:

gyönyörűen felállított csapda >>>> emberi erőhöz a lélek erejéhez visszatérni >>>> ezt már az ősbitorló egyszer igénybe vette, akkor az értelem volt a csali, most a szeretet.
Nem semmi :oops:

Még annyit, hogy az Úr Jézus Krisztus nem élt

Ő ÉL :) :) :) :) :) :) :)


Kedves Magda!

A csapda a te fejedben állt össze, hogy gyönyörű-e arról nem tudok nyilatkozni.

Az Úr Jézus Krisztus valóban ÉL.
Azonban Jézus MEGHALT a kereszten, csodálkozom, hogy ezen megakadtál, hiszen ez az alapja annak, hogy mi ÉLÜNK.

Idézet:
Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.
Fil 2,5-8.


Nem értem tehát, mit is próbáltál cáfolni. Arra gondolni sem merek, hogy csak az ellentmondás kedvéért írtad volna a fentieket. Hiszen tudjuk, ilyesmire nem indíthat a Szentlélek.

admin


Köszönöm a reagálásodat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:

-----------------

Jézus hiába élt és halt meg,ha nem tanultuk meg tőle,hogy a szeretet örök törvénye szabályozza életünket

MAHATMA GANDHI


Úgy gondolom erre válaszoltam.

Nem a szeretet, hanem az engedelmesség szabályozta az Úr Jézus Krisztus életét.
A engedelmesség szeretetből, nem kényszerből, hanem hűségből, hitből és ragaszkodásból de az engedelmesség a véres áldozatnál is több.
Habár FIÚ, megtanulta abból amit szenvedett az engedelmességet.

Talán most érthető :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Ján 13,1. ... mivelhogy szerette az övéit e világon, mindvégig szerette őket.

1Ján 4,19. Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!

Ef 2,4. De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, melylyel minket szeretett,
5. Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)

Ef 5,2. És járjatok szeretetben, miképen a Krisztus is szeretett minket, és adta Önmagát miérettünk ajándékul és áldozatul az Istennek, kedves jó illatul.

Ján 15,13. Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.

Ef 1,4. A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által

1Kor 13,3. És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem azzal nincs semmi problémám amit írtok, nem is ellenetek, hanem értetek írtam le azt amit leírtam.

Persze, hogy úgy ahogy az Úr Jézus Krisztus :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Sikerült megint mindenkinek elsiklania afelett a tény felett, hogy G3x7 jobban ismeri az embert, mint Isten Igéje. (Ha durva kívánnék lenni, azt mondanám; meghazudtolja a Pál apostol által állástfoglaló Szentlélek Úristent).

Ugyanis G3x7 mondta:
Az önzetlen szeretet minden emberben jelen van,teremtésétől fogva.


Isten Igéje mondja:
"..nincsen aki értse, nincsen aki keresse Istent. Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak és nincsek aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem." (Róma 3, 11-12)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 16:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
A Heidelbergi Káté ugyanezt írja az ember nyomorúságáról. Az ember eleve bűnben születik és a Szentlélek által tisztul meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:
Sikerült megint mindenkinek elsiklania afelett a tény felett, hogy G3x7 jobban ismeri az embert, mint Isten Igéje. (Ha durva kívánnék lenni, azt mondanám; meghazudtolja a Pál apostol által állástfoglaló Szentlélek Úristent).



Figyelő,"nem értem",hogy miért is fontos a számodra,hogy úgy tedd hitelesebbé a
mondanivalód,hogy a másik embert
elötte megpróbálod lekicsinyíteni.

Természetessen ,nem mondtam ellent
Pál apostol tanításának.

Hiszen én ,arról beszéltem,hogy Isten,minden emberben jelen van már a születése pillanatától az emberbe lehelt Lélek álltal,Pál apostól pedig arról,hogy az emberek nem
halgatnak Istenre.

Ez a két kijelentés,pedig,egyáltalán nem ellentétes egymással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 11:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez csak úgy véletlenül van itt!

1Móz 8,21 És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség