Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zsolt írta:
Kedves Magda!

Azt hiszem megint sikerült darázsfészekbe nyúlnom. Miért van az a sajátos jelenség, hogy ha valakivel nem értünk egyet, mindjárt el akarunk tőle határolódni?

Hasznosabb lenne inkább leírni azt, amit Te másképpen látsz. Írd le légy szíves. Így csak félreértés lesz megint az egészből.
Köszönettel: Zsolt

Talán ha elolvasod a komornyik újjá születését, akkor nem fogsz oszada vízzel előhozakodni, és nem szerzel erre másnak is lehetőséget.

Vagy Krisztus testének tagja vagyok vagy nem ez nem a másik ítélő képességének a függvénye.
A látható és a láthatatlan nem az én és a más értékítéletén múlik, főleg, ha folyton a vádló és kritikus szemüvegével nézi azt akiben elkezdte Isten a munkát.
Amikor egy buzamagot elültetsz és az kicsírázik nem keresed rajta a kész kalászt, de sokan így tesznek természetes szinten.
Te ezekkel közösséget vállalsz?
Én azokkal vállalok közösséget, akik Isten igazságát keresik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 14:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Nem szavaztam, mert szerintem mindkettő lehetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
De egy embernek csak egyszer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 15:01 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 15:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Bogyoka!

Nincs is értelme többször. Jézus is csak egyszer tette meg. De nyilván ettől fürödni még lehet. :)

(Körülmetélkedni sem lehet csak egyszer :*: )



Üdv.: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Zsolt írta:

(Körülmetélkedni sem lehet csak egyszer :*: )


Sebésze vállogatja :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 15:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Gábriel, ez jó volt! :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 18:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Remélem nem bántottam meg senkit, és az uszodában nincs semmi bántó, hiszen sok gyülekezet ott tartja a bemerítkezést.Tényleg nem a helyszín számít, hanem a szív állapota.

Üdv sok szeretettel cilla


és, mi a legfontosabb a Szeretet! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 23:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Teomo írta:
Augu írta:
Bár szerintem nem lenne rossz bevezetni a reformátusoknál sem ezt a lehetőséget.

Azon gondolkodtam, hogy azt biztosan nem lehetne elérni, hogy ma még keresztelnek és holnaptól bemerítkezés. Viszont szerintem ki kéne állnunk véleményünk mellett és tiszteletben tartva mások véleményét ki kéne jelentenünk, hogy a bemerítkezés Biblikus. És tájékoztatni kéne az embereket a baptizein görög szó jelentéséről. És fokozatosan szerintem el lehetne érni, hogy először csak beszélnek róla. Később talán elfogadják a bemerítkezést. Olyat is lehetne, hogy az egyes emberekre, egyes lelkészekre van bízva, hogy melyiket gyakorolják. Nagyon megdöbbentem (és örültem neki), amikor itt a parokia.hu-n többen szavaztak a bemerítés mellett, mint ahányan a csecsemőkeresztség mellett (64% - 36% jelenleg). Ez azért jelent valamit.
Nem nagyon ismerem egyházunk kánonjogát (meg eleve távol áll tőlem a jog), tehát nem tudom, hogyan lehet egyáltalán egy ilyen dolgot elintézni. Nem tudom kik döntenek az ilyen kérdésekről, és hol lehet ilyen témát javasolni. Aki ért az ilyenekhez, azt megkérném, hogy írja le röviden, hogy hogy is néz ki a dolog.
Szerintem azt kéne megérte(t)ni, hogy a bemerítkezés nem a reformátusság feladása; a bemerítkezés a Krisztus mellett való tudatos döntés, a bűnnek való meghalás; a hívő élet első lépése. Hogyha a hagyományokra hivatkozva nem vagyunk hajlandók változtatni valamin, ami kevésbé Biblikus, akkor éppen a reformáció elvét tagadjuk meg.
Olyan jó lenne, ha "legálisan", református környezetben lehetne bemerítkezni. Ez szerintem nem a reformátusság feladása lenne, hanem épp a folytonos megújulás alső lépése.

Kedves a fulnek. :D

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 06:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Tudtommal egyébként azóta lett bevezetve a leöntéssel való keresztelés, amikor már csecsemőket is kereszteltek.

Én sokat rágódtam a feltett kérdésen. Sokáig még nehezteltem is: miért kereszteltek meg engem csecsemőkoromban? Jó, hogy a konfirmációban áment mondtam szüleim cselekedetére: azaz megkereszteltettek, és jó, hogy akkor már megtért emberke voltam, de szerintem túl korai a konfirmáció 13 éves korban. Boldog voltam, hogy hitvallást tehetek, de nem fogtam fel az igazi lényegét a dolognak.

Kicsit logikátlannak tartom a csecsemőkeresztséget. A keresztség sákramentum, ha így jobban tetszik: szentség. Ha így sem tetszik, nem fogjátok érteni, amit ezután írok. A sákramentum azért van, hogy a mi földi, anyaghoz szokott természetünk teljes egészében megérezze, megtapasztalja, megkóstolja Isten kegyelmét. Hiszem, hogy gyengeségünk miatt adta, rendelte ezeket Krisztus. De nem elsődleges kérdés. A szellemi keresztség az elsődleges, azaz ami a belső énemmel történik. A többi "csak" megerősítés.

Visszatekintve: elfogadom, hogy a csecsemőkori megkereszteltetésem Isten kegyelméről szól nekem, hogy Ő befogadott engem a szövetségébe. Ezért a befogadtatásért hálás vagyok. De jobban örültem volna, ha akkor mondjuk csak bemutattak volna engem a templomban, és később én magam tehettem volna meg, hogy megkeresztelkedem. Hiszen akkor megtapasztalhattam volna azt, amiért a keresztség rendeltetett. De nem keresztelkedem meg újra. Ami a konfirmációt illeti, felesleges lenne, ha nem kereszteltek volna meg. A konfirmáció ténye is abban erősít meg engem, hogy a csecsemőkeresztség nem logikus.

Ezek ellenére kisfiamat megkereszteltük. Boldogan álltam oda vele. De ez a boldogság talán csak a hála jele, hogy Isten adta őt nekünk, és a vágy jele: szeretném, ha Istenhez tartozna a gyermekünk. Ez a vágy fejeződik ki a névben is, amit választottunk neki.

Bibliai alapon nem tudom bebizonyítani, hogy a csecsemőkeresztség helyes vagy nem. Ellene és érdekében is tudnék érveket felhozni, de bibliai idézetet nem. A szó, amit használ a szöveg, nem bizonyíték.

Szívem szerint szívesebben hinném el, hogy a felnőttkori bemerítkezés a helyes, de eddig még bibliai alapon nem kaptam meg a megerősítést. Már sokszor mondtam ki: a felnőttkori bemerítkezés a helyes, de a szívbeli béke nem adatott meg hozzá. Az egyetlen igeszakasz, amely szerint bizonyítani tudtam volna, amikor magyarázni kezdtem, meghazudtolt engem.

Ha valaki jobbra tud tanítani engem az Ige alapján: alázattal meghajtom magam ... nem előtte, hanem az Ige előtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 08:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Én is :)

hogy NEM :D

és 13 éves "felnőttként" hozhattam SAJÁT DÖNTÉST :)

más kérdés, hogy mára döntésestül a levesben lennék, ha nem jön egy REFORMÁTUS PAP 15 éves koromban :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
más kérdés, hogy mára döntésestül a levesben lennék, ha nem jön egy REFORMÁTUS PAP 15 éves koromban :)

Aki olyat tanított neked, amit az egyházában a mai napig nem fogadnak el. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem feltétlenül... de ETTŐL MÉG... ki se rúgták :D

ha tudnád, HÁNY ilyen "megtűrt, de nem támogatott" Isten embere tett le CSODÁLATOS gyümölcsöket az asztalra az elmúlt pár évtizedben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Drága NEt,

ebben mi a lodzsika? Miért nem lett volna jó, ha már gyerekkorodtól fogva meg vagy keresztelve, ha úgyis JÉzus mellett döntöttél? :)
úgy is kérdezhettem volna, hogy miért volt jó, hogy addig nem volt víz-keresztséged? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség