Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Klaus Douglas: Megalapozott hit
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Klaus Douglas Megalapozott hit c. könyvéből idézek- hogyan magyarázza egy evangélikus lelkész a keresztséget?

....Bár a keresztség által az egyház tagjává válok, de még messze nem válok keresztyénné. A keresztség a hittel függ össze, és hit nélkül nem használ semmit. A vízhez társulnia kell a tűznek, a külső rituáléhoz a hit szellemének. Viszonylag másodrangú dolog, hogy a hit megelőzi-e a keresztséget - mint a felnőttkeresztség esetében -, vagy követi-e. Igy vagy úgy: A keresztség a hithez kötődik!
...A gyermekkeresztség jelenlegi gyakorlata és az a jelentőség, amelyet az egyház tulajdonít neki, nem vezet-e oda,h. egyenesen eltéríti az embereket a hit és a megtérés szükségességének tudatától, és tévútra vezeti őket? Hiszen meg vannak keresztelve, és ezért keresztyénnek érzik magukat!

A gyk hallatlan problémákat rejt magában. Másfelől egy valamit igen szépen megvilágít: A mi Isten melletti döntésünknél fontosabb Isten előzetes döntése mellettünk. Mielőtt mi "igent " mondanánk Istennek, Isten már régóta "igent "mondott nekünk. Isten e megelőző "igenje" nélkül, amit Jézus Krisztusban mondott ki, egyetlen ember sem lenne képes "igent "mondani Istennek.


A gyk problémája ez: Mi mondanivalója van tulajdonképen a keresztségnek, ha semmiféle hit nem követi? A felnőttkeresztség problémája viszont: Tulajdonképpen mikor vagyok elég hívő ahhoz, h. ki merjem mondani a keresztség válaszát?
...a keresztség két formáját nem lenne szabad kijátszani egymás ellen, hanem hagyni kellene, hogy egyenjogúan álljanak egymás mellett,h. kölcsönösen kiegészítsék és lebegésben tartsák egymást.Legyen szó akár felnőtt-, akár gyk-ről: egyik sem tesz engem keresztyénné. Keresztyénné csak akkor válok, ha Isten nagy "igenjére", amelyet Jézus Krisztusban mondott ki nekem, az én "igenemmel" és az életemmel válaszolok.
...
A gyermekkeresztség és a felnőttkeresztség közös vonásai:

- Isten "igenje' megelőzi a mi "igenünket".
- Az Ige, a hit és a keresztség összetartozik.
- A keresztség önmagában véve nem tesz minket keresztyénné.
- A keresztséget újból és újból aktiválni kell.

...

Nagyszerű alkalom erre az úrvacsora.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szénási Sándor Megtaláltuk a Messiást!- konf. olvasóköny
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 24., szombat 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Erika írta:
A keresztség jelentősége

2. "Ő előbb szeretett !"/1. Jn 4,19/

a keresztség körül régi vita folyik: helyes-e megkeresztelni a kisgyermekeket, amikor nem tudják, h. mi is történik velük. Ezért a baptista, pünkösdista, adventista felekezetek csak felnőtteket keresztelnek. Sok igazság van az érvelésükben:"Minek annyi névleges keresztyén?! Aki felnőtt fejjel kéri a keresztséget, biztos,h. Krisztus követője akar lenni!"
miért maradunk meg mégis a gyk gyakorlatánál?

a/ Azért, mert kifejezi Isten megelőző kegyelmét: "Ő előbb szeretett!"
Azt, h. nem mi vagyunk a kezdeményezők, hanem Isten. Ezért hangzik fel sok keresztelőn a karácsonyi ének a kisgyermek nevében:

Nem éltem még e föld színén,
Te értem megszülettél.
Még Rólad mit se tudtam én
tulajdonommá lettél.
Még meg sem formált szent kezed,
már elválasztál engemet,
hogy társam légy e földön.


Ez a válasz nagyon találó sztem.

Egyébként pedig nem értem a gyerekkeresztséggel szembeni ellenállást. Miért.
Furcsa az a gondolat, hogy: engem ne kereszteljenek meg a szüleim, ne ők döntsék el, hogy Jézushoz akarok-e tartozni vagy sem... miközben a kereszténységhez, a Jézushoz való tartozást hangsúlyozzátok. Abban hisztek, hogy a keresztség által kap az ember Szentlelket. Ha ezt ilyen fontosnak tartjátok, akkor miért utasítjátok el? Kicsit ellentmondásosnak érzem ezt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 20:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Próbálom a történetem összeszedni , de kedden vizsgázom és csütörtökönszóbelizem így bocsássatok meg ha egy vázlatszerű fogalmazásban mondom el hogyan volt velem! :oops:

Megtérésem előtt jóval volt egy balesetem amikor , megkaptam a Jó Hírt, hogy engem is szeret Jézus így ahogy vagyok!
Akkor már tudtam arról hogy aki Őt követi az az Úton haladva elnyeri az örök élet koronáját!
Három évig a magam emberi erejéből vaciláltam MELYIK A HELYES ÉS IGAZI ÚT?
Aztán mikor magamra maradtam , végre meghallottam az Ő hangját :KÖVESS!
Már Rá bíztam magam, és nem erőlködtem hova és hogyan!
Így állandóan adott a megfelelő tanításokat és tanítókat akliknem a mondandóját nem a rólam való véleménynem könyveltem el, hanem kerestem benne az Úr mondani valóját , ami olykor sziven ütött!
Így jött el az a pillanat amikor a követésében feltettem magamnak a kérdést : csak mondom, vagy csinálom e?
Aztán jött a Ján. 5;24 amiből újra kellett gondolnom , hogy mennyiben járok a nyomdokán?
Van egy Ige amiben a tévtanítóról írja, hogy számonkérik rajta a félrevezetettek életét, de azok attól még elvesznek!
Aztán egy másik tanításban arról beszélnek , hogy beszélaz Úrral és az megkérdezi , hányszor próbáltalak figyelmeztetni,mit kell tenned,te mégsem tetted meg!
Nos én sem akarom mondani , hogy XY mondta hogy jól vagy te így!
Nézzétek én ezt a lelkemben megbeszéltem az Úrral és ez rá terhelődött a lelkemre!
Ahogy Erika írta szívbéli dolgok ezek!
Nem marasztalok senkit el akinek ez nem így van , mert mindannyian a magunk Urának állunk , vagy bukunk !
Énnekem békességem van és mindenkinek kívánom hogy legyen, de tudjátok?
Jak 2:19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
Ez még nem az istenfélelem azt hiszem , ez csak a büntudat!
Ámde:Máté 7:21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Épp hogy elindúltam az Úton, és ahogy már mondtam múltkor az Ötrdög az nem a sajátjait tartja számon , hanem Isten embereit! Tudom és érzem nap mint nap , hogy számon tart, de van Kihez menekülnöm!
Ez a két dolog az életemben olyan biztos fogódzó, a megtérésem pillanata, és az óemberem halálba adása, amikhez a legnagyobb vádjai ellen is visszanyúlhatok és mondhatom , megtörtént valóban és én meghaltam a bűnnek, az én életem Ura már Krisztus!
Van hogy a megkérdőjelezések miatt idáig kell menekülnöm, és ez megtart, abban hogy joggal megyek az Atyám elé imában segítséget kérni, Jézus érdemei miatt!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
bogyoka írta:
Gabriel, valóban ismerek olyat, aki bemerítkezett, de aztán bánta.


Kedves Bogyoka

feltételezem,hogy az illető hívő volt,és nem Istenre hallgatval szánta rá magát a bemeritkezésre,hanem emberek unszolásának engedett.

Ebben az esetben,Isten valóban éreztetheti vele,hogy hibát követett el,
mert fontosabb volt számára,az,hogy mit mondanak neki az emberek,mint az,hogy Isten,mit üzen neki a Lelkében.

Aki,Istenre halgatval meritkezik be,az örömet,elégedetséget fog érezni a Lelkében,hisz Isten akaratát teljesítette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Kedves Gabriel!

Az illető református, azaz csecsemőkorban megkeresztelték. Felnőttkorban a bemerítkezés mellett döntött. Mindig "szárnyaló" keresztyénnek ismertük, de ezután valahogy rossz irányban változott. Nem a bemerítkezés ténye miatt... holnap folytatom


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Próbálom a történetem összeszedni , de kedden vizsgázom és csütörtökönszóbelizem így bocsássatok meg ha egy vázlatszerű fogalmazásban mondom el hogyan volt velem! :oops:

Megtérésem előtt jóval volt egy balesetem amikor , megkaptam a Jó Hírt, hogy engem is szeret Jézus így ahogy vagyok!
Akkor már tudtam arról hogy aki Őt követi az az Úton haladva elnyeri az örök élet koronáját!
Három évig a magam emberi erejéből vaciláltam MELYIK A HELYES ÉS IGAZI ÚT?
Aztán mikor magamra maradtam , végre meghallottam az Ő hangját :KÖVESS!
Már Rá bíztam magam, és nem erőlködtem hova és hogyan!
Így állandóan adott a megfelelő tanításokat és tanítókat akliknem a mondandóját nem a rólam való véleménynem könyveltem el, hanem kerestem benne az Úr mondani valóját , ami olykor sziven ütött!
Így jött el az a pillanat amikor a követésében feltettem magamnak a kérdést : csak mondom, vagy csinálom e?
Aztán jött a Ján. 5;24 amiből újra kellett gondolnom , hogy mennyiben járok a nyomdokán?
Van egy Ige amiben a tévtanítóról írja, hogy számonkérik rajta a félrevezetettek életét, de azok attól még elvesznek!
Aztán egy másik tanításban arról beszélnek , hogy beszélaz Úrral és az megkérdezi , hányszor próbáltalak figyelmeztetni,mit kell tenned,te mégsem tetted meg!
Nos én sem akarom mondani , hogy XY mondta hogy jól vagy te így!
Nézzétek én ezt a lelkemben megbeszéltem az Úrral és ez rá terhelődött a lelkemre!
Ahogy Erika írta szívbéli dolgok ezek!
Nem marasztalok senkit el akinek ez nem így van , mert mindannyian a magunk Urának állunk , vagy bukunk !
Énnekem békességem van és mindenkinek kívánom hogy legyen, de tudjátok?
Jak 2:19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
Ez még nem az istenfélelem azt hiszem , ez csak a büntudat!
Ámde:Máté 7:21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Épp hogy elindúltam az Úton, és ahogy már mondtam múltkor az Ötrdög az nem a sajátjait tartja számon , hanem Isten embereit! Tudom és érzem nap mint nap , hogy számon tart, de van Kihez menekülnöm!
Ez a két dolog az életemben olyan biztos fogódzó, a megtérésem pillanata, és az óemberem halálba adása, amikhez a legnagyobb vádjai ellen is visszanyúlhatok és mondhatom , megtörtént valóban és én meghaltam a bűnnek, az én életem Ura már Krisztus!
Van hogy a megkérdőjelezések miatt idáig kell menekülnöm, és ez megtart, abban hogy joggal megyek az Atyám elé imában segítséget kérni, Jézus érdemei miatt!
Szeretettel Tamás


Ámen és Ámen
Szeretettel
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 07:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 07:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Zsolt írta:
És igenis.


EZ az eddigi LEGJOBB teológiai érv

Zsolt!! ({)

amit a VÉGÉN írtál, azt azért javaslom visszavonásra... éppen AZON az alapon, hogy ezt a rettenetesenelviselhetetlenülizé testvéredet is UGYANAZ választotta, aki TÉGED... jó?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 07:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Zsolt!

itt a helyed, hozzászólásostul, heidelbergi kátéstul, igenisestül...

csak arra bátorkodtam célozni, hogy a másik - mégoly idegesítő - ember KERESZTÉNY ALAPÉRTÉKEIT nem igazán vagyunk hivatottak kétségbevonni...

ha hiszed, ha nem: engem NEM ÉRDEKEL se a vízmennyiség, se az IDŐPONT, amikor alkalmazzák... gyanítom, hogy a mennybe se a köbcenti/életkor hányados alapján rangsorolva jutunk :)

a SZERETET ... az érdekel...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 08:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Arra számított, hogy attól kezdve másabb lesz az élete. Kicsit mintha mágikus szerepet várt volna a bemerítkezéstől. A várt hatás elmaradt, ő pedig csalódott.
Nem az segít rajtunk, hogy bemerítkezünk-e testi értelemben, hanem a szellemi/lelki értelemben vett keresztség számít: hogy Krisztus testének tagja lettem-e, és ennek megfelelő-e az életvitelem.

Mindez a Szentlélek munkája.

Szeretettel, B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 08:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Bocsánat hogy Zsolt mondatait idézem!
Nem személyesen neki írom hanem minden hívőnek!
Idézet:
... A témát részemről befejezettnek tekintem.


Ez a mondat amitől óvva intenék mindenkit!

Tartsunk mindenben állandó önvizsgálatot, mert a Szent Lélek állandóan nevel , és ami tegnap még nem volt vétek mára már azzá lehet , így van miért az Úr elé járulni!
Tudjuk, hogy a megvallott bűnök nyernek bocsánatot!
A másik veszélye hogy az emberi gondolkodás korlátait , a magunk korlátozott fel (el)fogadóképességét, vetítjük ki, mely szerint az Úr is így gondolkodik!
Istenfélelem=önvizsgálat, megtettem e legjobb tudásom szerint az Isten akaratát!
Ma még lehet hogy kicsinyhitűségben lévén , elégségesnek tűnik , de holnapra , miközben a Szent Lélek már tanított , ez kevésnek elégtelennek tűnik!
Nehogy megméressünk és könnyűnek találtassunk!
Végezetül : az Úr részéről még lehet hogy nincs lezárva!
Ez így kemény beszéd de csak azoknak akik megsértődnek miatta!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) neked is! :)

ÚÚÚÚÚGY szeretem Pált:

Idézet:
1Kor 4,4. Mert semmit sem tudok magamra, de nem ebben vagyok megigazulva; a ki ugyanis engem megítél, az Úr az.


igen... PÁL SE mondta azt: kész, befejeztem :D

és nézzétek csak (kedvenc fipippi 3amból idézek):

Pál írta:
12. Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk

mármint... ilyen értelemben legyünk TÖKÉLETESEK

(van folytatás is, DIREKT nem írtam ide, hátha valaki megnézi, és az AHA-élmény valami MARADANDÓBB MÓDON rögzíti, mintha én rágnám szájba)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Bogyóka írta:
Idézet:
Arra számított, hogy attól kezdve másabb lesz az élete. Kicsit mintha mágikus szerepet várt volna a bemerítkezéstől. A várt hatás elmaradt, ő pedig csalódott.

Óhatatlan emberi vágyódás!
Magam is vágytam valamire, de elégséges volt egy jel is! :-)
Aki olyasmit vár mint az apostolok cselekedeteiben vannak , könnyen a csalódás áldozata lehet!
Ezért veszélyes ha azonnal a jeleit keresik annak hogy megkapta a Szent Lélek keresztséget!
A tékozló fiú jut eszembe , amit az atyát kéri :Add ki a részem!
Dr Kiss Ferenc: a kegyelmi ajándékok(részlet):
A kegyelmi ajándékokban különbség van , de ugyanaz a szellem(1Kor12;4)
A kegyelmi ajándékokat Isten adja a Szent Szellem által.
Ezekben a szolgálatokban benne van az Úr Jézus Krisztus!....
...Hívő embernek úgy kell cslekednie hogy a kegyelmi ajándékoknak megfelelő módon mutassák meg a jótetteit!
Világi emberek nem ismerik a bibliát ,nem olvassák, de tudják hogy a hívő emberek ezt teszik. Így a hívő emberek élete számukra a biblia!...

Hogy alkalmasak legyünk egy szolgálatra ahoz előbb fel kell készülnünk, és ezt az Úr a Szent Szellem segítségével tanítja meg, hogyan szolgálhassunk Ővele az emberek felé, hogy ne a mi cselekedetünk látszódjék ki, hanem az Úr dicsősége!
Míg alkalmatlanok vagyunk a terhek, feladatok hordozására , addíg rosszul használhatnánk az ajándékokat!
Apcs 4:7 És mikor őket a középre állaták, tudakozzák vala: Micsoda hatalommal, vagy micsoda név által cselekedtétek ti ezt?
Apcs 4:8 Akkor Péter, Szent Lélekkel megtelve, monda nékik: Népnek fejedelmei és Izráelnek vénei!
Apcs 4:9 Ha e mai napon mi egy nyavalyás emberrel való jótétemény felől hallgattatunk ki, mi által gyógyult meg ez:
Apcs 4:10 Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

Alkalmas szolgákká kell lennünk!
Az Isten szuverén Úr, így adja az ajándékait akinek akarja , amire elhívta őt, ahoz a munkához!
Szertettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2007. márc. 26., hétfő 09:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség