Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 77  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
Csak az előttünk álló feladat kivitelező személyében nincs egység, te támogatod a jelenlegi miniszterelnököt, én pedig, nem.

Kedves Zoli!
Látod, olyan a megosztottság alapértelmezetten, hogy te is csak a két oldalban tudod elhelyezni dolgokat.
Hogy mit kell ebben az országban csinálni az szerintem elég egyértelmű, határozott, kemény, liberális jobbközép gazdasági reformok(+eü +állig +okt +nyugd +stb).
Az is egyértelmű, hogy sokan vannak akik ezt tudják, de a politikusok közül eddig ő mondta ezeket egyedül.
Nélküle is meg lehetne csinálni, sőt egyre inkább azt látom, hogy leginkább a két egymással vetélkedő kiskakas nélkül lehetne leginkább. De egyelőre ők egymás pozícióját erősítik.
Reménykedem, hogy most már világosabb voltam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 14:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:

Nélküle is meg lehetne csinálni, sőt egyre inkább...
Reménykedem, hogy most már világosabb voltam. :)
üdv
ex


Na látod ismét tökételesen egyetértek veled. ha komolyan gondolná amit mondd, neki kellene háttérbe vonulnia(igyekeztem szépen fogalmazin). Egyelőre ő a miniszterelnőkünk, de egyben ő a gátja a mindenkitől kívánt konszezusnak is, tehát nem nekem vagy bárki másnak kellene távóznia.
Egyelőre - a foggal, körömmel való hatalomba maradásával - a változás reménysége ellenében munkálkodik. Nem elég hogy nincs meg a társadalmi támogatása, még cinikusan kioktat.
Azért pontoztam ki az előző hozzászólásod, mert részemről mindenki más alkalmassága vagy éppen alkalmatlansága, csak az ő távozása utánna jöhet szóba. Pont!

Nincs folytatás! Enélkül csak megy tovább a maszatolás..., na, ehhez tőlem hiába várhatják a támogatást.
Üdv.: Zoli


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dezi 2007. márc. 26., hétfő 14:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 14:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nos ismeritek a Jelenések könyvében írtakat!
Mért pont ebben lenne egyre jobb a világ?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
Azért pontoztam ki az előző hozzászólásod, mert részemről mindenki más alkalmassága vagy éppen alkalmatlansága, csak az ő távozása utánna jöhet szóba.

Pedig jó lenne, ha végigolvasnád a mondat második felét is, mert az nem más alkalmasságát feszegeti, hanem:
leginkább a két egymással vetélkedő kiskakas nélkül lehetne leginkább. De egyelőre ők egymás pozícióját erősítik.
:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
Pedig jó lenne, ha végigolvasnád a mondat második felét is, mert az nem más alkalmasságát feszegeti, hanem:
leginkább a két egymással vetélkedő kiskakas nélkül lehetne leginkább. De egyelőre ők egymás pozícióját erősítik.
:)
üdv
ex


Nem azt állítottam, hogy nem olvastam végig, csak próbáltam tisztázni, hogy kinek kellene lépni.
Pl. mi hiába lépünk mi egyszerre, ha ő marad. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aki nem lép egyszerre...
nem hallgat a vekkerre...

csörgőórából csörgősipka... nekem ez volt ebben a témában a legjobb hasonlat eddig...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 10:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
MacCsider írta:
FIGYELEM! Újra kapható rég elfeledett jó farmermárkánk a Trapper. Lelőhely: Trapper bolt
II. ker. Fő u. 92 (tényleg a Bem szobortól nem messze, a fürdő mellett)
Teló: 2017-961 http://www.trapper.hu/ 1 nadrág 5990 Ft, szerintem korrekt ár. Még többet: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... 56&la=6099 0494
http://index.hu/velvet/trend/trapper0504/


Tetszett a trapper hírdetés.
A következő - Utazással támogass! - ajánlat ugyancsak magyar...

Minap kaptam egy erdélyi szállás ajánlatot, ahol már voltunk, és csak ajánlani tudjuk, nemcsak elkötelezetteknet.
Elsősorban, főleg azoknak, akik csak a hazai médián keresztül volt eddig szerncséjük meismerniük Erdélyországot.
További áldott napot Mindenkinek!

---
A Magyarigeni Református Egyház vendégháza
A Magyarigeni Református Egyház legkisebb az Erdélyi református Egyházkerület anyaegyházközségei közül. Gyülekezetünkben 7 személy van ( a lelkészi családdal együtt ). Udvarunkon található Bod Péter sírja (1712-1769), aki az erdélyi magyarság legkiemelkedőbb személyisége a XVIII. században. Ő volt a Magyar Athenas, magyar tudós lexikon szerzője.
A templomkertben található a XVIII. századi barokk templom. belső kiképzése, stukkói egyedivé teszik a protestáns templomépítészetben, hiszen a barokk nem tartozott a protestánsok közkedvelt stílusai közé. A templom egyben a barokk és klasszicizmus közötti átmenetet példázza. A templom parókia és a várfalra épített Bethlen szárny súlyosan rongálódott az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban, amikor a gyülekezet nagy része erőszakos halállal pusztult bele a nemzeti villongások csapásaiba.
Jelenleg a gyülekezet hatalmas erőfeszítésébe került és kerül a templom és gyülekezeti épületek, valamint a rábízott másik három műemléktemplom és parókiák állagának megtartása ( Sárd, Boroskrakkó, Zalatna), megóvása és végső soron a lelkészi állás fenntartása, hiszen ez nem csak egyetlen lehetősége a pasztorációnak, hanem a magyar szó jelenlétét is jelenti egyben.
Az önfenntartás lépései közé tartozott a Bethlen szárny 4 leégett szobájának kijavítása, berendezése. Ezeknek szobáknak a turisztikai célzatú felhasználása jelenti lényegében a gyülekezet egyetlen jövedelemforrását, fenntartási és fejlődési lehetőségét. Mindezt nehezen, de a továbbélés reményében hoztuk létre.
A Bethlen szárny szobái vendégszobák. Nem luxusszállónak készültek, hiszen ez nem is állt lehetőségünkben. Két lépcsősoron lehet megközelíteni: a belső és külső lépcsősoron. A külső lépcsősor, vagy Török lépcső egy L alakban felfele ívelő meredekebb lépcső: idősek számára elővigyázatosság igényeltetik, ha ezen mennek fel. A Bethlen szárny külső tornácáról a lépcsőt megmászva lehet a szobákhoz közelíteni. A másik lépcsősort, mivel a várajtón kívül van csak szükség esetén, nyitjuk meg. A szobák inkább ifjúsági igények számára lettek berendezve, de felnőttek is használhatják, ha a körülményeket elfogadják. A szobákban emeletes ágyak találhatók, matraccal és tiszta ágyneművel, valamint padlószőnyeg a következő beosztás szerint:
1. rooms: 14 hely
1. rooms: 14 hely
3. rooms: 6 hely
4. rooms: 9 (10) hely
Összesen tehát 43-44 szálláshelyet tudunk biztosítani. Megjegyzendő, hogy a 3 és 4 szobák egymásba nyílnak, és a 3 rooms ajtóján át lehet a tornácra, onnan meg ki jutni.
A fürdőrooms, tisztálkodási lehetőségek és WC a Bethlen szárnytól mintegy 20 m-re találhatóak, a parókia falának nekiépítve. Összesen 4 zuhanyzó, 4 WC, 4 mosdó áll rendelkezésére, mindezek egy helyen, közösen férfiak, nők számára. A melegvíz 20-22 személyre elegendő, utána egyórás várakozással ismét ugyanannyi személynek is lehetősége van zuhanyzásra. A Bethlen szárny és a vendégszobák között találhatjuk, a régebbi teremből kiképzett ebédlőt, ahol 40-45 ember fér el, természetesen az étkeztetés mellet itt lehet közösségi foglalkoztatásokat szervezni. Előadás, éneklés számára a templom a legmegfelelőbb hely.
A főzés a parókia konyháján történik.
Magyarigen, Gyulafehérvártól 12 km-re található. Megközelíthető Zalatna irányába vezető úton, Sárdnál - Magyarigen (Ighiu) fele letérve. Kiskocsival 15 perc, busszal 20 percnyire van Gyulafehérvártól. Tövis után, Alsógáldnál letérve, sokkal gyengébb útviszonyok mellet is megközelithető- Boroskrakkó, Borosbocsárd útbonalon. Magyarigenböl több kirándulási helyet is könnyen bejárhatunk: Remete sziklaszoros, Ompolyiciai völgy, Zalatna-Abrudbánya ( Detunáta), Verespatak, Magyarigeni - Jézer karsztikus tó, Gyulafehérvár, Szentimre, Alvinc, Szászváros, Déva és Hunyad, valamint Nagyenyed és környéke.

Szeretettel várjuk. Azzal, hogy itt van a magyarság egyik legelesettebb közösségét támogatója. Köszönjük.
Tisztelettel Gudor Botond magyarigeni lelkész


http://www.erdelyiutazas.hu/bethlen-nyaralo


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Spiró György írta:
Jönnek

Jönnek a dúlt-keblü mélymagyarok megint,
füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból,
csönd van. Senki se pisszen. Alantról
kevéske hűlt költő; csontujja int.
Ó, ha gyilkolni szabadna újra,
csámcsogva, hersegve szívnák a vért -
miért is? ki tudja. Trianonért? -
mered pár utcanév pici csontujja.
Ez olyan klima: itt folyton beborul,
ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen,
hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél,
és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek,
hogy bebizonyitsuk:
nemcsak a szemetek tudnak magyarul.

1987


Áttettem ide, mert ott off.
És itt kérem a kommentedet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ja, hogy ÉN? ja, hogy kommentáljam?

jó! (vagyis nem jó... de mit tegyünk...)


régen rossz, ha a PIRÉZ kisebbség dolga egy országban, hogy leküzdje a PIRÉZ-ELLENESSÉGET...

ha már antimagyarizmusról beszélünk: szerintetek (kedves mélymagyarok) HOL LENNE ma az ország, ha NEM FOGADTA VOLNA BE a németeket, németalföldieket, rácokat, tótokat... de ha egy kicsit visszább megyünk: a KUNokat, a BESENYŐket, stb stb...


no... nézzük a verset...

az a fajta identitás, ami egy másik nép GYŰLÖLETÉVEL határozható meg: SZÜKSÉGKÉPPEN egy NEGATÍV identitás, akkor is, ha sok KORREKT TÉNYT is tartalmaz az érvrendszere (így a "szarból" számomra egyáltalán nem túlzás: az a "kereszténység", amely a szeretet helyett a gyűlöletre alapul, számomra bizony nem CSOKI, hanem... valami MÁS ...)

Idézet:
Ó, ha gyilkolni szabadna újra,
csámcsogva, hersegve szívnák a vért -
miért is? ki tudja. Trianonért?


nos... igen... én ELŐBB ismertem meg a "...tankkal végigmenni románián" rigmust, mint hogy rámnehezedett volna ennek (és a kapcsolódó magyar-übermensch-ségnek) a súlya...

én úgy nőttem fel (az átkosban), hogy az osztályban nem volt téma, nem volt kérdés, hogy ki magyar, ki sváb, ki zsidó....
egy sváb gyerekkel alkottunk "alkalmi zenekart", egy zsidó gyerekkel motorversenyeztünk nagyokat... de ez csak UTÓLAGOS beazonosítás... AKKOR ezek egyszerűen a BARÁTAIM voltak...

és úgy nőttem fel, hogy ÁTFOGÓ képet kaptam a minket nyomorító mindenféle bajokról:

anyám (Horthy-katonatiszt lányaként) gyerekként Passau-ig menekült a II. világháború végén, és nagyon bennem van a rájukcsodálkozó német kisgyerek döbbenete, akinek a mutti próbálta magyarázni: "ezek NEM OLYAN MAGYAROK!"
a SZÖVETSÉGES, aki közben MÉLYEN LENÉZTE "leghűségesebb csatlósát" és szolganépnek, primitívnek tartotta

emberek!!! EZ után lenne nosztalgiánk???????


vagy egy másik történet: Don-kanyar, a németek hátulról körülzárták a magyarokat, visszavonulni "baráti tűz" terhe alatt lehetetlen... szóban forgó nagybátyám a rádióskocsit sebtében mentővé alakítva menekült meg, "német sebesülteket viszünk" felkiáltással...
"ja, hogy nincsenek német sebesültek? majd CSINÁLUNK..."
és így maradt életben...

anyám 56-ban kiment a diákjaival az utcára...
Andrási út 60...
a két lehetséges ítélet: felmentés és halál... aztán "nem került sorra", élve kijött... az ítéletét ŐRIZZÜK máig is...

ezzel együtt... az első VÉRSZOMJAS KOMMUNISTAELLENESSÉGET zongoratanárnőmön tapasztaltam (nagy meglepetéssel)... nem tudom, mit tehettek, melyik rokonával a Lenin-fiúk '19-ben...

NÁLUNK otthon nem volt szokás gyűlölködni... EMBEREKRŐL szóltak ezek a történetek...

és NEM, nem voltam ÉN SE soha kommunista... IGAZ, hogy voltam 1x KISZ-vezetőképző táborban (lógni lehetett a suliból)... miután viszont ez közvetlenül az életemet talán legjobban meghatározó szellemi élmény után volt, megvolt a POZITÍV MÉRLEG: a végigunatkozott-végigbeszélgetett előadások után egy barátom hirtelen úgy döntött: KONFIRMÁL...

hát ilyen gondolatok jutottak eszembe a Spiró-vers kapcsán... meg az, hogy MICSODA JÖVŐBELÁTÁS volt ezt NYOLCVANHÉTBEN leírni, amikor pedig még BOLDOGAN HORDTAM a kokárdát mit sem sejtve annak későbbi "pártkarrierjéről" :?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 16:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 11:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=406154&rvt=107

Ez a nem semmi. Igen, ien, igen! Hajrá szerbek, ne hagyjátok Koszovót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 07:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:(. Tegnap a férjem is jól összeveszett az apukájával a politikán. Én meg csak néztem. Most meg itt ez.
Ronda felelőtlen vagyok, ha nem állok be veszekedni, mert nem aggódom eléggé a haza sorsán? Nem, szeirntem épp akkor vagyok felelőtlen, ha beállok veszekedni. Mi van, ha a haza sorsa nem a politikusokon múlik, hanem ezeken az emberi kapcsolatokon? Nehogymár tényleg az legyen a teendő, ha találkozik az ember egy másikkal, hogy kideríteni, melyik oldalon áll (vagy a faji hovatartozását? brrrr), aztán ennek megfelelően ellenségként vagy barátként kezelni.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 12., szombat 10:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15., kedd 07:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tudjuk-e, hogy a 895-ös III. Honfoglalás idején, mintegy 500 000 magyar érkezik a Kárpát-medencébe, és ha összehasonlítjuk ezt a számot a mai népességi adatokkal (16 000 000), akkor láthatjuk, hogy mi 1100 év alatt a harmincszorosára növekedtünk a magyarság lélekszámát illetően? A mai Franciaország területén például a IX. században 7 000 000 ember élt és ma mindössze 58 000 000 embert lehet találni Frank honban. Ez alig 8,5 szeres növekedést jelent.

Tudjuk-e
, hogy a Honfoglalás idején Európában csak a görögöknek és a rómaiaknak volt írásbeliségük, és amikor mi megérkezünk a Kárpát-medence területére, már kiforrott, kész, mintegy 1700 éves írásbeliséget hoztunk magunkkal?

Tudjuk-e, hogy az Ómagyar Mária-siralom szövegét mi még a mai napig értjük, hiszen szókincsét, mind a mai napig használjuk? Shakespeare drámáit, a művelt; angol már csak szótár segítségével képes elolvasni, mivel annyit változott nyelvük az elmúl 440 év során. A miénk, megtartotta nyelvtanát és szókincsét. Nem volt hajlandó belesimulni, beleolvadni a nagy nyelvi forgatagba!

Tudjuk-e
, hogy a Magyar Zenetudományi Intézet regisztrálta a 200 000. magyar népdalt, amelyből 100 000 már megjelent nyomtatásban is. A 80 milliós Németországban összesen 6000 (!) népdalt tudtak összegyűjteni.

Tudjuk-e, hogy Európa nem ismerte a magyarok bejövetele előtt a hús megfőzésének módját? Nem ismerték a villát és a kanalat. Kézzel és késsel ették a sütött húst. Behoztuk a sajátos fűszerezési technikánkat, a darabolást, a fűszerekkel való összefőzést. Az édes, sós, savanyú, keserű ízek mellé mi hoztuk az erős ízt ételeinkben.

Tudjuk-e
, hogy azért nem járnak tógában, ma Európában az emberek, mert mi behoztuk magunkkal a nadrágot, a zakót (kazak), a hosszú kabátot (kaftán). Amíg Európa saruba, csizmába, bocskorba járt addig mi behoztuk a háromnegyedes sarkos cipőt. Sőt még az alsó fehérnemű is általunk kerül a világnak erre a részére. Gondoljuk csak meg, ma Skóciában, ha valaki igazán korhűen akar a skót népviseletbe felöltözni, akkor nem vesz alsónadrágot a kockás szoknya alá.

Tudjuk-e
, hogy a honfoglalás idején, mi csodálatos növény és állatvilággal rendelkeztünk, amit magunkkal hoztunk a belső-ázsiai térségből?

Tudjuk-e
, hogy az elmúlt időszakban sikerült, a parlament által, hivatalosan is nemzeti kinccsé tenni őshonos állatfajaink nagy részét? A kilenc kutya fajtát, a három parlagi tyúk fajtát, a szilaj marhát, a három mangalica fajtát, a tincses kecskét, és a galambjainkat. Ez egyben azt is jelenti, hogy nem lehet őket keresztezni, az országból kivinni. Tehát meg kell tartani a tiszta vérvonalat. A szürke marhát sajnos az osztrákok már levédtek előttünk.

Tudjuk-e, hogy a hollandok 400 éve termesztik a tulipánt, mi 3000 éve? Mégis őket hívják a tulipán hazájának. Az egyetlen európai tulipán fajtának, a Tulipa Hungaricának géncentruma, a Kárpát-medencében van.
Tudjuk-e, hogy a világ második alkotmánya a miénk? Az
első az izlandi 720-ból, a második pedig: Szent István király intelmei Imre herceghez.


Ezek persze csak kiragadott példák, a teljesség igénye nélkül. Talán nem hiába íródtak le.

"Jó magyarnak lenni, igen nehéz, de nem lehetetlen!" (Széchenyi István)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15., kedd 13:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Arról nem beszélve hogy István és utódai alkotta államberendezkedést,
másolta le minden európai állam!
Ha kivennék a világból amit a magyar nép adott hirtelen, semmi sem működne!
Egy a Metropolitanban lévő karmester mondta:Nem érti hogy egy ilyen kicsi ország hogy adhat a világnak ennyi nagyszerű zeneszerzőt és zenészt?
Ruzsa Magdolna a 18 életévében írt dallal nyerte a legjobb zeneszerzői díjat most Helsinkiben! NO?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 22:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Vannak ilyen sztereotípiák is a magyarokról, mint az alábbiak. Teljesen véletlenük a Mockracy szó rákeresése közben bukkantam rá egy baptista fórumon:

net2rist írta:
a magyarországi gazdasági egyenlőtlenségek MESSZE KISEBBEK, mint amennyivel KIEMELKEDIK a "magyar ember" az IRIGYSÉGÉVEL szinte az ÖSSZES NEMZET KÖZÜL!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség