Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Bogi,

akkor most neked is elismétlem, amit a múltkor Indunak írtam.
Nem a te kérdésedre válaszolva szerkesztettem át a hsz-omat, hanem még azelőtt egészítettem ki, közben te is írtál. Nem szokásom a következő hozzászólásra az én előző hsz-omban válaszolni ! Értesz?
Engem ez a feltételezés bánt. Nem kell a másik emberről csípőből rosszat feltételezni, mert ez is megmérgezi az emberi kapcsolatokat. Ez még ugyan nem egy életbevágó probláma, de a vádlások rettentően rombolóak tudnak lenni és itt a fórumon sajnos ez sűrűn előfordul.

Továbbá:

furcsa, hogy eddig (hetek és hónapok alatt) nem igen zavartak a másokra zúduló vádak, lekezelő hsz-ok, amik többek között Kavicsot is érték folyamatosan, akire aztán igazán egy rossz szavad nem lehet az emberekhez való hozzáállásában. Akkor hol volt a TE és a többiek igazságérzete?

Most az a probléma, hogy én felemeltem a hangom ezek ellen?

Persze van egyéb megoldás is, meghunyászkodni a sarokban, és hagyni, hogy mások kiéljék a rosszindulataikat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 22:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

Bennem még mindig van pár kérdés, kérlek ne vedd sértésnek, őszintén várom a válaszod.

Az alábbi dolog tűnik következetlenségnek:

Magamból kiindulva két viszonyulást tudok elképzelni. Vagy megesik, hogy hirtelen felcsattanok/személyeskedek/bármi - és ezt nem tekintem olyan súlyos dolognak - de akkor én sem kapom fel a vizet, ha éppen rám csattan fel a másik -ugyancsak gyarló- ember, mert az ember megértőbb azzal a dologgal, amit ő is megtesz.

Vagy akkurátusan megválogatom a szavaimat, és akkor ha mégis kicsúszik valami sértés a számon, és ezt észlelem - elnézést kérek.

Ugyanez kicsit másképp: Nekem nagyon furcsa olvasni, kb minden 5. hsz-odban, hogy bárcsak a keresztények szeretnének, ezt csinálnának, azt csinálnának. Ha ezek szükségességét felismerjük, az már minket is kötelez. Nekem nagyon beszédes, ahogy az igehirdetésekben a legtöbb lelkész mindig úgy beszél, hogy önmagát is beleérti - alázzuk meg magunkat, térjünk meg stb.

És még egy: vegyünk egy embert. Ez téged ver, szapul. De aztán meggondolja magát, és onnantól már igyekszik nem verni. Aztán bocsánatot kér. Ezekre azt mondod, hogy hiteltelen. Mit kéne csinálnia, hogy hitelesnek tartsd?
(eleve a megjavulást a legjobban az segíti, ha nem annak látjuk az embert, AMI, hanem AMIVÉ VÁLHAT.)

>Akkor hol volt a TE és a többiek igazságérzete?
Ez mit változtat egy jelenlegi igazságtalanság megítélésén? (nálam a kulcs az adok-kapok kérdésén van. Én úgy látom (lehet, h rosszul) hogy már mindenki hárít, menekül - és te nem váltasz lépést. Ettől még lehet, hogy korábban rosszul viszonyultak hozzád.

Szerintem ezek kulcskérdések. Ha valamiben tévedek, írd meg.

Őszinteséggel:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 22:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Indu

csak ennyit: mi az, hogy valaki valameddig üt, aztán meggondolja magát... hol élünk? csak úgy kénye-kedve szerint szolgáltathat ki valaki másokat a maga indulatainak, előítéleteinek... stb.?

ne haragudj, de annyira máshogy gondolkodunk, hogy nem igazán látom értelmét az eszmecserének.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 26., hétfő 22:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 22:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hát én Fonyt hiányolom nagyon!
Nem értem mi volt az oka hogy elment, de valami nézeteltérésre még emlékszem!
Fránya KM-mel kapcsolatban, abban viszont benne volt egy általam is csak az Úr segítségével eltűrt ember is!
Fony azért többet adott itt!
Na mindegy ! :-(
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 23:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ó, kedves Tavasz, mivel semmi okosat és jót nem tudtam volna mondani, de találtam egy verset, és nagyon nagy szeretettel küldöm Neked.Jaj, úgy örülök ennek a versnek.Remélem, hogy Neked is megfogja a szívedet.
Ölellek sok szeretettel cilla
Szabó Lőrinc:

Biztató a tavaszban

Töröld könnyed, gyűrd le fájdalmadat,
te nem azért vagy, hogy odaragadj
ügyhöz, multhoz, amely nem a tiéd,
és dac poshasszon és keserüség.
Kaptál ütleget, kaptál eleget
(légy keresztyén s mondd: érdemelteket,
s könnyűlsz tőle!)... Most ne vélt igazad
emlegesd, s ne a hibát, a zavart
(az benned is volt!): nézd a rétet, a
nagy fényt, a Feltámadást!... Tavasza
jött újra a földednek: nézd, a nép
dolgozik, szépűl város és vidék:
nem árt, hogy eltűnt sok gőg, régi copf,
s jobb lesz a jó, ha te is akarod,
ha igazán:... másét és magadét,
úgy gyógyítod ama ezer sebét,
ha az csordítja megnyugvó szived,
ami sosem elég, a Szeretet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 23:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszönöm Cilla :), ez most jól jött, különösen Szabó Lőrinc szavain keresztül - nagyon szeretem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 23:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
tavasz írta:
Köszönöm Cilla :), ez most jól jött, különösen Szabó Lőrinc szavain keresztül - nagyon szeretem.


Nagyon örülök. :*: :*: :*:
cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tavasz -> Kár. :(
Cilla -> bocs, de az a szó jutott eszembe erről, hogy olyan kis Cukormókus vagy :) remélem nincs gondod a szóval.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 00:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Indu írta:
Tavasz -> Kár. :(
Cilla -> bocs, de az a szó jutott eszembe erről, hogy olyan kis Cukormókus vagy :) remélem nincs gondod a szóval.


Ó, kedves Indu!
De aranyos megszólítás. :D :*: Ettől édes lesz az álmom. :*:
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Tavasz,

mivel a kérdésemre egyéb válasz nem érkezett (azóta sem), ugyanakkor a hszólásodat kibővítetted, ezért hittem, hogy az a válasz – de ez részemről nem volt vád (kicsit meglepődtem, de semmi rosszat nem gondoltam!), csak magyarázatképpen említettem, hogy miért válaszoltam később.
Elnézést, amiért félreértettelek!

>>Nem kell a másik emberről csípőből rosszat feltételezni, mert ez is megmérgezi az emberi kapcsolatokat.

Ez teljesen igaz. Ezért is nem értem, hogy ha FM bocsánatot kér tőled, miért feltételezel rosszat, miért nem fogadod el a békejobbot?

>>furcsa, hogy eddig (hetek és hónapok alatt) nem igen zavartak a másokra zúduló vádak, lekezelő hsz-ok, amik többek között Kavicsot is érték folyamatosan, akire aztán igazán egy rossz szavad nem lehet az emberekhez való hozzáállásában. Akkor hol volt a TE és a többiek igazságérzete?
Most az a probléma, hogy én felemeltem a hangom ezek ellen?

Amit a személyeskedéssel kapcsolatban tegnap írtam, mindenkire vonatkozik, aki személyeskedik – nincs kivétel.

B


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kedves Bogi,
más a feltételezés, és más a tény, amit többszöri tapasztalat alapján szűr le az ember...!

"...ezért hittem, hogy az a válasz – de ez részemről nem volt vád (kicsit meglepődtem, de semmi rosszat nem gondoltam!" - ezt viszont tudom, úgyhogy én is elnézést kérek, ha megbántottalak :). Nem magyarázkodásképpen, csakhogy lásd mi történt: gyorsan átnyargaltam a keresztelős topicba, hogy kikeressem a figyelő és köztem történt szóváltást, hogy beidézzem, de már törölve lett, visszajöttem és folytattam a beírásomat - hát így lehet félreérteni egymást
Egyébként meg jelezni akartam - miután észrevettem, hogy közben feltetted a kérdést, hogy nézd vissza az előző hsz-t, mert éppen erről írtam, de én is úgy jártam, ahogy te, vagyis, hogy közben le lett zárva a topic, de még arra is gondoltam, hogy talán magad is észreveszed a kiegészítést, ahogy követed a topic hsz-ait. Vsz. itt követtem el a hibát


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 19:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Tavasz,

köszönöm a magyarázatot, és örülök, hogy minden tisztázódott; nem bántottál meg. :)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó fejek vagytok, "csajok" ;) ({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
jó fejek vagytok, "csajok" ;) ({)({)


Nem tudom a kapcsos jelet. :*:

Ezért ilyen ölelést kapsz.(I) :*:
cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 14:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
net2rist írta:
jó fejek vagytok, "csajok" ;) ({)({)


Nem tudom a kapcsos jelet. :*:

Ezért ilyen ölelést kapsz.(I) :*:
cilla

Alt Gr b és Alt Gr n

:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség