Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tavasz írta:
Rosta:
Idézet:
Régen valóban mások voltak a szokások, volt olyan is, hogy egészen fiatal korban házasodtak a fiatalok, és szültek. Azonban ez egy olyan társadalomban történt, amikor a család közössége szabályozta a gyerek életét. Nyilván történtek akkor is olyan esetek, amire csóváljuk a fejünket, ugyanakkor a család védekező mechanizmusa sokkal erősebb volt, mint most. Például a lányok csak a mamájukkal mehettek a bálba, csak a mamájuk engedélyével fiúzhattak, stb.


Hát igen, éppen ezért gondolom, hogy a probléma orvoslása sokkal összetettebb, hiszen a probléma az, hogy ma nincsenek meg ezek a megtartó közösségek, nem beszélve a mai pedagógiáról...

szabályozás helyett esetleg lehetne a gyerekekről pl. gondoskodni, közösséget szervezni nekik, de én erre ((sem)) nemigen látok ma próbálkozásokat... :?


Drága Tavasz!!! nagyonnagyon a szívemből szóltál :)
ha netán a arra vetemedsz, hogy meghallgatod a Repedések2-t, láthatod, h ÉN IS erre a megoldásra jutottam :)

és LÁTTAM erre példákat... és láttam a REAKCIÓT is... :(
pl. nyárról-nyárra INGYEN TÁBORT szervezett gyerekeknek hajdani gyülekezetünk hajdani pásztora... NE GONDOLJÁTOK, hogy a szomszédok nem jelentették fel a LEHETSÉGES ÖSSZES HELYEN (önkormányzat, APEH, stb) hogy ADÓZATLAN BEVÉTELRE TESZ SZERT... :'(

ezzel együtt... nem tehetünk mást, a gyertya már csak ilyen: VILÁGÍT

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
hihhetetlenül korlátoltak tudnak lenni az emberek... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tavasz írta:
hihhetetlenül korlátoltak tudnak lenni az emberek... :cry:


jaja... meg IRIGYEK... komolyan... Magyarországon, ha csak ANNYIT sikerülne elérni, hogy az IRIGYSÉG és a GYŰLÖLET visszaszorulna ... RÁ NEM LEHETNE ISMERNI az országra!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
háááát... ez a "szakállas bácsi megrontja a gyerkemet" hisztéria nekem KICSIT (???) képmutatónak tűnik... nézzétek csak:

http://www.uno.hu/news/story/239559

egy adatot külön is kiemelnék:
"a magyar férfiak 2005-ben csaknem 125 milliárd forintot hagytak a prostituáltaknál. Vagyis a 15 évnél idősebb 3,9 millió férfi fejenként átlagosan mintegy 32 ezer forintot."

úgy gondolom, hogy SZEMFORGATÁS a 14 éves korhatáron szörnyűlködni, miközben KÖZTUDOTT, hogy a prostituáltak "beavatása" 13 éves koruk körül már megtörténik...

én is ismerek olyan lányzót (megtért, hála Istennek kint van már ebből), aki 13 évesen HÁROM srác általi megerőszakolás útján lépett "a felnőttség útjára"

NEM a mindenféle törvények álszent kritizálása a megoldás... helyette beszélni kéne a KERESZTÉNY KÖZÖSSÉGEKBEN elkövetett erőszakról... nem csak a katolikus papokra gondolok... köztudott tény (ha nem, most mondom): a legtöbb szexuális bántalmazás CSALÁDON BELÜL éri a gyerekeket/fiatalkorúakat... megintcsak tapasztalati alapon: ezalól a "keresztény családok" se kivételek (nyilván nem HITVALLÓ keresztényekre gondolok, bár ott is előfordulhatnak MÁSFAJTA visszaélések, pl. lelki terrorral történő megnyomorítás...)


Valahogy nem értem, hogy miről beszélsz. Szétestek a családok, a 14 év+1 napos ártatlan gyerek védelmére nincs ott az állandóan gondoskodó család, amely fogja a gyerek kezét. Helyette a törvény vette át a szerepet, amely szétrúgja a valagát annak, aki kiskorút mer szexuálisan zaklatni.

Ha ennek a kérdésnek a megvizsgálása neked egy álszent dolog, és neked természetszerű, hogy 13 éves gyerekeket szexuálisan megrontanak, akkor felhívom szíves figyelmedet az USA-ra, ahol a családot pótló törvény nevében fiatal fiú gyermekeket szexuálisan elcsábító tanárnőket vernek nehéz vasba, merthogy kiskorúak ellen tették ezt.

Ez egy komoly kérdés, nem lehet a szemforgatásról beszélni, ahogy fogalmazol velünk szemben, hiszen éppen arról van szó, hogy a fiatalokat megvédjük a megrontóikkal szemben. A törvénnyel, mert igazából más eszközünk alig van, ha már szétestek a családok!

Ami meg a keresztyén családok életét illeti, hát ott is van probléma elég, de a kérdésben nemigazán hiszem, hogy főleg ott kellene kereskedni. A családon belüli szexuális zaklatás előfordulhat a keresztyének között is, de nem hiszem, hogy a legáltalánosabban ezekben a közösségekben történne ez meg. Sőt! Bizonyos vagyok abban, hogy nem ezekre a közösségekre jellemző leginkább!

Ez a magyar férfiak 125 milliárdot hagytak ott a prostiknál egy év alatt duma szerintem elég meredek. Pár tizedes el lett nézve szerintem. Másrészt nem értem, hogy ez miként jön a kiskorúak megrontása témához... ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Rosta:
Idézet:
Ez egy komoly kérdés, nem lehet a szemforgatásról beszélni, ahogy fogalmazol velünk szemben, hiszen éppen arról van szó, hogy a fiatalokat megvédjük a megrontóikkal szemben. A törvénnyel, mert igazából más eszközünk alig van, ha már szétestek a családok!


Igazad van, de ÖNMAGÁBAN a törvény NEM OLDJA MEG a problémát, én is és vsz. Net is erről próbált meg beszélni.
De kell a törvényi szabályozás, ez kétségtelen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Hát igen, éppen ezért gondolom, hogy a probléma orvoslása sokkal összetettebb, hiszen a probléma az, hogy ma nincsenek meg ezek a megtartó közösségek, nem beszélve a mai pedagógiáról...

szabályozás helyett esetleg lehetne a gyerekekről pl. gondoskodni, közösséget szervezni nekik, de én erre ((sem)) nemigen látok ma próbálkozásokat... :?


Erről van szó! A világban az emberek egyre atomizáltabbak, egyre inkább szétesik a család. A fiatalkorúakat nincs ami védné, hiszen még a felnőttek is teljes bizonytalanságban élnek. A keresztyén családok mégcsak mutatnak valami közösségi jelleget, de a szekularizáltak végkép nem.

Ha tudsz a törvényeken kívül jobb módszert a jelen helyzetben oszd meg velünk. És ezt kérném Nettől is....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Rosta:
Idézet:
A fiatalkorúakat nincs ami védné, hiszen még a felnőttek is teljes bizonytalanságban élnek. A keresztyén családok mégcsak mutatnak valami közösségi jelleget, de a szekularizáltak végkép nem.

Hát ez az, hogy "még csak"(-csak), de sajnos még ott is rengeteg probléma van és én nem látom, hogy a keresztény társadalom nagyobb védettséget és több megoldást nyújtana a fiatalokra nézve, és éppen ez az amiről Net beszél, hogy ott is mennyi probléma van. (Nézd meg, hogy itt a fórumon is milyen sok bizonytalansággal, kérdéssel küszködnek a keresztény ifjak)

Sokkal több felelősség kellene, és az erre való nevelés és MINTA... !!!!! De tudom, hogy az ellengépezet meg erősen műxik... ld. pl. média.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
GABRIEL777 írta:
Nem tudom,hogy hány éves lehetsz,de az
meglep,hogy most csodálkozol rá egy minimum 40 éves törvényre.


Márminthogy 40 éve lenne olyan törvény miszerint bárki ártatlan 14év+1 napos gyerekére bármely vén kéjenc, pedofil büntetlenül rámászhat attól függetlenül, hogy milyen nemű az az illető? Ezt nem hiszem.


Tény és való,hogy a kádári rendszerben,
csak a heteroszexuális kapcsolatokra
vonatkozott a 14 év feletti korhatár.

Az azonos nemüek közötti nemi kapcsolat esetében,a védett korhatár 18 év-ig terjedt.

Ezt a korhatárt módósítoták 14 év felettire,
a rendszerváltás után.

Vagy az Antal vagy a Horn kormány idején.

Egyébként,főleg a II.V.H-elötti időben,egyáltalán nem volt szokatlan a
15-16 év körüli férjhezmenés,főleg a falusi leányok körében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(jólvan Gábriel, ezt a régi férjhezmenős szokást már én ellőttem :wink:),

az viszont egy érdekes dolog, hogy a demokrácia mennyi hátrányt is hordoz magában, na persze, ha rosszul élnek vele. Ez a társadalom még úgy látszik nem elég érett hozzá, hogy demokratikus keretek között éljen, kellenek neki a korlátok, mert magától képtelen a "határok" betartására
Nálunk a keresztény morálon kívül nem igen létezik olyan, hogy etika...

mellesleg a korábbi rendszerben sokkal inkább volt közösségi élet: a családoknak, és a gyermekeknek is sokkal több lehetőség volt biztosítva a közösségi élet "gyakorlására"; jobban meg volt szervezve a szabadidősport-tevékenység is pl.
és nem mellesleg nagyobb volt a közbiztonság is - szóval azért voltak ott jó dolgok is.

Itt lehetne beszélni pl. arról, amit ex oly sokszor kifogásol - vagyis a közpénzek ilyen jellegű felhasználásáról (de ehhez már nem annyira értek)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 31., szombat 11:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tavasz írta:
...
Nálunk a keresztény morálon kívül nem igen létezik olyan, hogy etika...

KÍVÜL???

nem tom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ami meg a kádár korszak közösségeit illeti:

közösség-SZÉTVERÉS és ÜLDÖZÉS folyt

hadd ne kelljen a KISZklubot ÁLDÁSnak tekinteni... bár... voltam olyan KISZ-VEZETŐKÉPZŐ táborban, aminek a mérlege az osztálytársam konfirmálásával "került egyensúlyba"

(= hallgattunk sok hülyeséget, de MEGTÉRT a srác :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
tavasz írta:
...
Nálunk a keresztény morálon kívül nem igen létezik olyan, hogy etika...

KÍVÜL???
nem tom...


mármint úgy értettem, hogy már nemigen létezik etika, meg értékrend, ami régen még működött valamelyest - legfeljebb a keresztény közösségekben - de az már baj, ha ott sem :? - most érthetőbb?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 12:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net:
Idézet:
ami meg a kádár korszak közösségeit illeti:

közösség-SZÉTVERÉS és ÜLDÖZÉS folyt

Mármint milyen közösség szétverés és üldözés?

Mert én azért nem egészen így láttam, a mai állapotokhoz képest...
(és azé valahogy nagyobb volt a fegyelem akkoriban a gyerekek körében is, nem volt még ilyen "ereszd el a hajam" mentalitás)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 31., szombat 12:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
most érthetőbb?


IGEN, köszi!!! így még 1et is értünk :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 31., szombat 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
tavasz írta:
hihhetetlenül korlátoltak tudnak lenni az emberek... :cry:


jaja... meg IRIGYEK... komolyan... Magyarországon, ha csak ANNYIT sikerülne elérni, hogy az IRIGYSÉG és a GYŰLÖLET visszaszorulna ... RÁ NEM LEHETNE ISMERNI az országra!!!


bizony
(ezt a hsz-t most vettem csak észre)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség