Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 16:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Teomo, nagyon szimpi ez a levél, és bár nem gondolom, hogy bármi változna tőle, de te megtetted, amit megtehettél.
:D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Nem az a fő gond, hogy valaki nyilvánvalóan antiszemita (gallic. jöttm), ízléstelen provokátor (holok. tagadás) stb, mert a szólásszabadság az ordas eszméket terjesztőket is megilleti. ((Ámbár magánemberként is rohanok a túloldalra ilyenkor, nehogy véletlenül egy oldalra kerüljünk)) Hanem az, hogy ezt lelkészként teszi. Az viszont súlyos gond, súlyosabb ítélet alá esik egyfelől, másfelől pozicíójánál fogva sokakat magával ránthat.

És ez nem aktuálpolitika, ez egyházi (illetve kiterjedtebb értelemben keresztény) belügy.


Teljesen egyet értek veled kedves Indu és köszönöm, hogy leírtad.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 17:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Magda!

Bárcsak ez magától értetődő lenne, úgy hogy be se kelljen írni...
:(

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 17:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
Már megint kaptál egy csillagos ötöst(5*). :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 18:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
köszönöm, kedves vagy, megnevettetél :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 19:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mivel egyik kérdésfeltevéseddel sem értek egyet, mivel tipikusan rosszul feltett, vagy inkább afféle manipuláló kérdést sikerült közreadnod, sikerült a Hegedűs mellé állítanod, és a Hamaszára szavaztam....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, Indu... a humorérzék komoly fegyver ilyen "másra kihegyezett időkben" :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 19:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Indu írta:
Nem az a fő gond, hogy valaki nyilvánvalóan antiszemita (gallic. jöttm), ízléstelen provokátor (holok. tagadás) stb, mert a szólásszabadság az ordas eszméket terjesztőket is megilleti. ((Ámbár magánemberként is rohanok a túloldalra ilyenkor, nehogy véletlenül egy oldalra kerüljünk)) Hanem az, hogy ezt lelkészként teszi. Az viszont súlyos gond, súlyosabb ítélet alá esik egyfelől, másfelől pozicíójánál fogva sokakat magával ránthat.
És ez nem aktuálpolitika, ez egyházi (illetve kiterjedtebb értelemben keresztény) belügy.
Aki elolvasta eddigi hozzászólásaimat, az ugyanezeket a gondolatokat olvashatta ki belőlük, de azért köszi, hogy ezt így összefoglaltad; tehát nem azzal van a gond, hogy egy állampolgárnak megvan valamiről a véleménye, mert demokrácia van, tehát mindenkinek meglehet a magánvéleménye, csakhát a lelkésztől nem azt várja az ember, hogy ilyen nézeteket valljon.
És azzal is egyetértek, hogy ez nem aktuálpolitika, hanem egyházi belügy. Igaz egyesek emiatt szándékosan egy bizonyos politikai nézethez sorolnak engem, amihez nem tartozok.
Indu írta:
Bárcsak ez magától értetődő lenne, úgy hogy be se kelljen írni...
Számomra ez magától értetődő...
Indu írta:
nem gondolom, hogy bármi változna tőle :D
Ahogy látom igazad van. Max annyi változott, hogy nem fogadtam el azt, hogy egy ilyen ember lelkész, és valamilyen szinten kifejeztem, hogy nem vállalok közösséget felfogásával.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
íÍgy kerültem, kerültél mellém :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 21:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Mivel egyik kérdésfeltevéseddel sem értek egyet, mivel tipikusan rosszul feltett, vagy inkább afféle manipuláló kérdést sikerült közreadnod, sikerült a Hegedűs mellé állítanod, és a Hamaszára szavaztam....
Olyan szempontból tényleg lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, hogy aki mentegetni akarja Hegedűst, az nem azt mondja, hogy jó a terrorizmus, hanem azt, hogy csak véletlen egybeesés, meg nem is úgy gondolta, hanem amúgy gondolta... Mindenesetre én nem szeretem az ilyen kétértelmű magyarázgatásokat, az általában nem az Úrtól van. Ha valaki egyetért Hegedűssel, akkor szavazzon arra, ha nem, akkor szavazzon arra. Hiszen épp azért van ez a kérdés, hogy tudjuk, hányan értenek egyet vele és hányan nem.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 21:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Teomo egy igét kérek az íRÁSBÓL, arra hogy lelkész :wink: nem másról :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 06:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Na, én is Hegedűs mellett szavaztam.
És nem azért, mert támogatnám a terrorizmust, hanem mert egyszerűen így nem lehet kérdést feltenni: "téged is kivégezzünk, vagy csak őt?"

De álljunk már meg egy pillanatra. Egyetlen olyan embert mutassatok nekem, akit nem lehetne így elővenni és nem lehetne találni nála valamit.

Ha csak azokat veszem, akiket ismerek. Egyetlen olyan hiteles embert sem tudok mutatni, magamat is beleértve, aki alkalmas lenne lelkésznek az általatok felhozott kritériumok alapján. Az egyik próbál tenni valamit, és hibázik, a másik pedig nem csinál semmit egyáltalán. Akinek összejött valami, arra fújnak a többiek.

Akkor számoljuk fel a református egyházat? Ezt szeretnénk?
Sokan mások is szeretnék... Segítsünk be nekik?

Ismert emberről könnyű rosszat mondani. Szerintem zárjuk le a témát és mindenki nézzen magába, hátha talál ott elvégezhető feladatot.
Ne saját magatok tisztaságát bizonygassátok a más kárán.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 06:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ezüstke neked mindég igazad van :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 08:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nézd Teomo, a konklúzióm az, hogy nem az egyházszervezetben kell hinni, mert az rejt magában nagyon rossz dolgokat. A népegyháziság eleve egy terhes örökséget pakol a nyakába. Jó, és őszinte dolog felszólalni a helytelenség láttán, imádkozni kell a megújulásért /milyen jó lenne egy nagy, egyházakon is túl mutató ébredési mozgalom :)/, és keresni azokat az egyházi kezdeményezéseket, köröket, amin láthatóan Isten pecsétje van.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 08:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Indu írta:
/milyen jó lenne egy nagy, egyházakon is túl mutató ébredési mozgalom :)/, és keresni azokat az egyházi kezdeményezéseket, köröket, amin láthatóan Isten pecsétje van.

Mivel te is zárójelben jegyezzted meg, ezért én is így teszek. Egyébként is OFF ez egy picit.
(Persze, hogy nagyon jó lenne egy "egyházakon is túlmutató ébredési mozgalom". Ebben nincs vita. Mármint, hogy ébredés kell. De hogy ez egyházakon kívül történjen... :? No nem azért, mert azt gondolom, hogy bármelyik egyháztagság üdvözít. Csak a '40s/50s évek ébredésének a "levét isszuk" a mai napig. Mielőtt megköveztek, elmondom, mire gondolok.
A mai szolgálatok igen jelentős részét azok az emberek végzik és végezték az lemúlt 50-60 évben, akik az ébredési mozgalomban jutottak hitre. De mivel az is egyházon kívül, szervezetekben történt, ezért ezek közül az emberek közül NAGYON sokan nem kötődnek semmilyen egyházhoz. Vagy ami talán még rosszabb: bekapcsoloódtak valahova, ahol csalódtak, és mentek tovább, tovább, mindenhol a tökéleteset keresve. Olyan meg NINCS!!!!!! Én személy szerint nem szeretem az ilyen "vándor-keresztyéneket" :( )

Szóval: Hegedűst lehet bántani, szidni, szeretni, dícsérni. De azt gondolom, emiatt nem kell egy egész egyházat megbélyegezni, elhagyni, gonosznak kikiáltani, ahogyan ezt a mai médiában (és itt a fórumon is) sokan megteszik.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség