Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 08:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ide teszem most be a kis linkgyűjteményt, hogy az egyházi megújulós topic végén megmaradjon utsó hozzászólásnak a "lényeg"et kiemelő idézetem :)

http://pestlorinc.lutheran.hu/level/2005_12/index.html

http://www.reformatus.hu/confessio/2005_1/szucs.htm

http://lutheran.ro/hir05.html

http://www.dmrek.hu/download/ek_a.doc

http://www.parokia.hu/shownewspaper.php?id=8&version=3

http://pestlorinc.lutheran.hu/level/2005_12/index.html

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 31., szombat 15:50
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Úgy látszik, nem értettétek meg a kérdésemet.
Nem a véleményeteket kérdeztem, főleg nem ítélkezést, hanem azt, hogy létezik-e valamilyen "hivatalos dokumentum" a témával kapcsolatban.
Mondjuk valami egyházjogi törvény, vagy ilyesmi.

A kérdés nem elméleti, sajnos még egy ilyennek is lehet gyakorlati jelentősége, bármilyen hihetetlenül is hangzik. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a hivatalos dokumentumokon TÚL szerintem rengeteget számít a PAP véleménye (amit mi PONT NEM tudunk neked megjósolni :P)

pl.: egyetlen keresztlányom a tizedik házassági évfordulójukon kötött (református) egyházi házasságot, úgy, hogy MEGKERESZTELKEDVE akkor még nem volt, azt csak későbbre sikerült megszervezni... ez gondolom.... HIVATALOS DOKUMENTUM SZERINT eléggé tilos...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 13:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves tmr!


Ha a jövő hét végéig tudsz várni, addig lehet, h. valakit meg tudok kérdezni ezzel kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 17:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves tmr!
Erikával versenybe szállok :D és lehet, hogy már jövő hét közepére sikerül megszereznem a ref. egyház törvényeit (azért nem használom a törvénykönyv kifejezést, mert vicces lenne a kb 100 oldalas valamire a "könyv" szót használni)

Egyébként - sajnos - tényleg nagy rendetlenség uralkodik a ref. egyházban, és gyakorlatilag sok helyen a szokásjog uralkodik. Ahogy a lelkész, a gyülekezet megszokta, szeretné (!), úgy alakítják a gyakorlatot. :?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 18:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rendben, Jenny, akkor hajrá :D , győzzön a jobbik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 18:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Erika írta:
Rendben, Jenny, akkor hajrá :D , győzzön a jobbik!

...illetve a gyorsabb...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 06., péntek 12:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 31., szombat 15:50
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Köszi, hogy megnézitek!

Én amúgy úgy gondolnám, református is marad, de kíváncsi vagyok a "hivatalos" verzióra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 06., péntek 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves tmr!

Ma megkérdeztem egy idős lelkészt, hogy van-e azzal kapcsolatban valamiféle szabály v. törvény, hogy reformátusnak számít-e az a megkeresztelt és konfirmált ember, aki elmegy más felekezetbe.

Azt mondta, nincs ezzel kapcsolatos törvény, szabály, szabadon elmehet, és visszajöhet a ref. felekezetbe.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 12:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bár megkésve, de kihirdethetjük a győztest,aki egyértelműen Boglárka lett, példát adva mindannyiunknak a gyors válaszadásra. Köszi, Boglárka.

Egyébként én is ilyen választ kaptam, Jenny, tudsz valami törvényt, cikkelyt hozzátenni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Jó, jó, mit kap a nyertes? :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A mexikói olimpia óta tudjuk, h. nem a győzelem, hanem a résztvétel a fontos./mondom én vesztesként/ :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 05:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Ismét valami, amire reformátusként lehetek büszke: Nekünk nincs szükségünk írott törvényekre. (?)

Csak egyre, amit Jézus Krisztus jegyez. Az ÚJSZÖVETSÉGRE. Bár, mint más törvényekkel is előfordul, vannak néha értelmezési viták.

Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 14:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Manti írta:
Sziasztok!

Az olyan csodálatos dolog lehet mikor valaki megtér. Nekem ez soha sem adatott meg.



Kedves Manti


Ha még nem adatott meg, akkor kérd.

Én is gyerekkoromtól fogva hittem Istenben, de amikor megszólított,h. tegyem le az életemet az Ő kezébe, vonakodtam: teljesen mindent úgy tegyek majd, ahogy Isten mondja?-ezt nem tudtam vállalni.Jól éreztem magam hívők között, sehol jobban, de azt éreztem, h. kívülálló vagyok. Mint amikor egy vendégségen vagy, mindenki arról beszél, h. milyen jól megvan a házigazdával, de te kerülöd a vele való személyes beszélgetést...
Ezért ért hideg zuhanyként egy bibliaórán, amikor elhangzott a János 10:1: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. Az ajtó Jézus, és én nem rajta keresztül jöttem a hívők közé,hanem a hagyományok, a neveltetés révén,tehát tolvaj vagyok... akkor elhatároztam, h. meg akarok térni.
Pár napon belül a napi Ige ez volt: Ha nem az Úr építi a házat...ez megdöbbentett: annyit halogattam a megtérést, h. most már Isten nem akarja?aztán a nap folyamán mégis találkoztam "véletlenül" valakivel, akinek ez volt az első kérdése: te megtértél már? -
ekkor már nem vonakodtam, hanem letettem az életemet az Úr Jézus kezébe, és az azóta eltelt harminc év alatt sokszor megtapasztaltam, h. jó kezekbe tettem...


Köszönöm a figyelem felhívást :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy református írása.Az én lelkemet kisímította, úgyhogy arra gondoltam megosztom Veletek.

Emlékezés konfirmációkra

Egy pár mondatban szeretném megfogalmazni az én konfirmációmat, hogy mi is történt velem, hogy éltem meg azt az áldott alkalmat.

1979. május 27. Tit. 3,8 igyekezzenek jó cselekedetekkel előljárni azok, akik a Krisztusban hívőkké lettek.
Annyira tudatos volt bennem már akkor is, gyermekfejjel az Isten iránti szeretet, tisztelet. Lelkesen, alázatosan, csendesen készültünk testvéremmel Isten elé állni és ott bizonyságot, vallást tenni róla. A lámpaláz, a szorongás, a félénkség erősebb volt, de akkor is, legyőzve mindezt, bátran válaszoltunk a kérdésekre. Az Isten házába úgy mentünk be, hogy pisszenni sem mertünk. A káté órákon pontosan megjelentünk, ha kellett futottunk, hogy időben ott legyünk.
Áldott legyen az Úr, hogy az Ő útjára terelt engem, és megtanít, megerősít arra, hogy családon belül, környezetemben is tudom és akarom hirdetni az Ő nagy kegyelmét, jóságát. Így visszagondolva ennyi év után is csak azt tudom mondani, hogy hitre mi is csak akkor jutunk, ha a pünkösdi csoda ma is, bennünk is megismétlődik.
Eljutunk akkor arra a bizonyosságra, amire Pál is eljutott: Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus. (Gal 2,20)

1999. május 9. Zsolt 91,9-11 Ha az URat tartod oltalmadnak, a Felségest hajlékodnak, nem érhet téged baj, sátradhoz közel sem férhet csapás. Mert megparancsolja angyalainak, hogy vigyázzanak rád minden utadon
Ez a nap is emlékezetes, fontos volt az életünkben. A fiam konfirmációja. Nem az volt a fontos, hogy mi lesz az ünnepi ebéd, mit kell még megcsinálnom, hanem inkább az, hogy minden este ott legyen a templomban és vele együtt én is. Ez az egész hét izgalomban, imádságban telt el. Izgult a gyerek, de legjobban talán én. Hogyan fog válaszolni? Komolyan gondol-e valamit belőle? Vagy csak egy hagyománnyá vált konfirmáció lesz ebből is? Könnyek között engedtem az Úr házába és szinte így is töltöttem volna az egész időt a jó Istennek hálát adva mindezért. Az öröm és a hála könnyei teljesen átjárják az ember szívét, lelkét, hatalmas dolognak éreztem, hogy ezt megélhettem. Úgy éreztem akkor és utána is: a Szentlélek munkája látható volt. A családom tagjai egyre gyakrabban jártak velem istentiszteletre. A férjem is templomba járó lett, egyszerre fontos lett neki Isten és minden, ami Vele kapcsolatos. A konfirmáció óta megtelt az Ő szíve is Szentlélekkel. De viszont vannak nehéz pillanatok az ember életében, megtörik ott, ahol a leggyengébb. A reményt soha nem adom fel, mert minden hitre jutott lélek a Szentlélek újabb csodája ebben a világban.
Könyörögjünk azért, hogy ez a csoda a mi életünkben is megtörténjék. Ámen.
Budai Zoltánné


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség