Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Szeret itt lenni, mert - a többi keresztény fórummal ellentétben a "tolerancia" jegyében" még nem vettek tőle érzékeny, szolíd és szelíd búcsút két három "kinyilatkoztatása" után.


Kedves Fony

Már megint valótlant állítasz rólam.

Mivel a parókia fórum az eggyetlen keresztény fórum ahova eddig a hitemmel kapcsolatban írtam,így értelemszerűen
más keresztény fórumokról sem tilthattak ki :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Fony írta:

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy te is és Ezüst is rákérdeztetek erre, mi van azokkal, akik járatlanabbak és tapasztalatlanabbak a HIT alapkérdéseivel kapcsolatban.

De ez már nem az én dolgom és felelősségem, inkább az üzemeltetőé, (ahogy Tavasz is megfogalmazta).

üdv
szeretettel fony


Ehhez szeretném hozzáfűzni egy élményemet.
Tényleg lassan két éve fórumozok, csetelek itt közöttetek, és egyszerűen nem találtam olyan embert, aki felvállaltan, szakszerűen református tanokat hirdetett volna, ilyen beszélgetős - írásos formában.
És a multkor véletlenül észrevettem, hogy a cseten egy nick értelmes válaszokat adott a kérdéseimre. Ilyesmire, hogy Jézusnak miért voltak meg a sebei feltámadás után. És válaszolt. Olyasmit válaszolt, ami tetszett nekem, mert én is így láttam. Rá is kérdeztem, hogy milyen vallású, akitől idézett. És mondta, hogy református. Ezen még jobban elcsodálkoztam. A végén kiderült, hogy ez a nick lelkész volt.

Arra gondoltam, meghívhatnánk ide a fórumra ilyen vendégeket. Nyitnánk nekik topikokat, és ott kérdezhetnénk tőlük, ők pedig válaszolnának. Szépen, szakszerűen, összeszedetten, ahogy egy szakemberhez illik...
Nem rágnánk a gumicsontokat, nem vitáznánk, hanem megismernénk a hivatalos álláspontot.



Ezüst, több ilyen próbálkozásom volt, h. lelkész figyelmét felhívjam a fórumra, netán írna is..de csak szépen mosolyogtak, s figyelmembe ajánlották a gyülekezeti honlapjukat, hasznos olvasásra..

De, valóban jó lenne, ha egy lelkész ezt szolgálatnak venné, s leülne velünk beszélgetni, válaszolgatni..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 13:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
Ezüst, több ilyen próbálkozásom volt, h. lelkész figyelmét felhívjam a fórumra, netán írna is..de csak szépen mosolyogtak, s figyelmembe ajánlották a gyülekezeti honlapjukat, hasznos olvasásra..

De, valóban jó lenne, ha egy lelkész ezt szolgálatnak venné, s leülne velünk beszélgetni, válaszolgatni..


Nem adjuk fel!!! :) :) :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 13:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
Szeret itt lenni, mert - a többi keresztény fórummal ellentétben a "tolerancia" jegyében" még nem vettek tőle érzékeny, szolíd és szelíd búcsút két három "kinyilatkoztatása" után.


Kedves Fony

Már megint valótlant állítasz rólam.

Mivel a parókia fórum az eggyetlen keresztény fórum ahova eddig a hitemmel kapcsolatban írtam,így értelemszerűen
más keresztény fórumokról sem tilthattak ki :D

Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!

A hozzászólásomat ajánlom szövegkörnyezetében olvasni. senki nem állította, hogy téged egyéb keresztény fórumokról már kizártak.

Különben sem ez volt a lényeg, azt ügyesen megint kikerülted.
Csak néhány tipp, amit kipróbálhatsz:
A plebania fórum; az Ige fórum, ebredes.hu;

Ezeken a fórumokon róbáld véghezvinni azt a futásodat, azokkal a kijelentésekkel, kinyilatkoztatásokkal amit itt tettél. S ha netán kizárnak, utána visszafogadnak e?

De tudom ajánlani a vallasforum.hu-t, ott lubickolhatsz, mint hal a vízben, bár szinkretizmusod és kinyilatkoztatásaid el fognak törpülni a többieké mellett.

Minket pedig - akiknek nem maradt más kapaszkodónk, mint Krisztus kegyelme és keresztje, - és tennivalónk, mint az ő kereszthalálának és feltámadásának hirdetése - a tövisekkel és a szálkákkal együtt hagyj meg itt bús magányunkban, Krisztus keresztjének tövében.

Szeretettel
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
ebredes.hu nem elég poén Gabriel-nek, szerintem 2. hozzászólása után kapna egy ördögűzéssel kevert kirugást :)

Oda én úgy mentem, hogy én református akarok lenni, segítsetek... Aztán próbáltam jó lenni, és ne tudjátok meg, mit kaptam érte...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 14:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
hagyj meg itt bús magányunkban, Krisztus keresztjének tövében.


Kedves Fony

A bús,magányos hívő számomra értelmezhetetlen.

A hívő,mivel Istennel él közöségben ezért boldog és egyáltalán nem magányos. "legalábbis többnyire"

De ha te magányossan akarsz busulni akkor tedd azt,nem én járok utánad és nem én faggatlak téged hanem szemlátomást te jársz utánnam.

De,hogy ne legyen rám panaszod,a továbbiakban nem szólok hozzád semmit,nehogy megzavarjalak bús magányodban :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
ebredes.hu nem elég poén Gabriel-nek, szerintem 2. hozzászólása után kapna egy ördögűzéssel kevert kirugást :)

Oda én úgy mentem, hogy én református akarok lenni, segítsetek... Aztán próbáltam jó lenni, és ne tudjátok meg, mit kaptam érte...


Lehet,hogy csak szimplán nem szeretik ott Ákos zenéjét :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
Lehet,hogy csak szimplán nem szeretik ott Ákos zenéjét :D

Na de ennyire? :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
hagyj meg itt bús magányunkban, Krisztus keresztjének tövében.


Kedves Fony

A bús,magányos hívő számomra értelmezhetetlen.

A hívő,mivel Istennel él közöségben ezért boldog és egyáltalán nem magányos. "legalábbis többnyire"

De ha te magányossan akarsz busulni akkor tedd azt,nem én járok utánad és nem én faggatlak téged hanem szemlátomást te jársz utánnam.

De,hogy ne legyen rám panaszod,a továbbiakban nem szólok hozzád semmit,nehogy megzavarjalak bús magányodban :D

Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!

Félreértés ne essék.
Érdemi dolgokról eddig sem voltál hajlandó beszélgetni, tehát különösebb változás ezután sem lesz.
Reagálok az írásaidra, kinyilatkoztatásaidra, ha szükséges, hogy tegyem annak akaratát, Aki a vérével, kereszthalálával megváltott.
Utánad pedig nem járok, elég nekem Krisztus után járni, hogyha már Istenért élünk a világon, tegyük az Ő akaratát, vagyis hirdessük azt az Evangéliumot, amit ránk bízott.
Az Ő Fiának kereszthalálát, feltámadását, a bűnök bocsánatát, és a KERESZTSÉGET az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek Nevében.

(Lám, lám, mégiscsak visszatértünk a topik témájához.)

Szeretettel
Fony

Ja, még annyit.
A kereszténység bizony szenvedés is. Krisztussal együtt a KERESZTSÉGBEN.
A boldogsággal együtt jár.
Talán ezért kerülted ki a keresztet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
G777, írtam neked a Közvetítés topikba, csak azért oda, mert az most úgyis pihen, ezt meg nem akartam OFF-olni

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fony írta:
cilla írta:
Kedves Fony!
Egyenlőre nincs kérdésem Gabrielhez, és ha Ő úgy gondolja, majd válaszol Neked is.

Üdv szeretettel cilla

Kedves Cilla!

Ez így már világos beszéd, de így is kellett volna kezdeni, ha már közbeszóltatok.
Ti kértetek, én a magamét elmondtam
Nekem pedig Gabrielhez szintén nincs kérdésem, megelégszem továbbra is azzal, hogy a "kinyilatkoztatásaira" reagálok, ha azok - hitem szerint -ellent mondanak a kereszténység alaptanításainak.
Aztán ha valaki látja a különbséget - látja, ha nem látja, hát nem látja.
Ki ennek hisz, ki annak.

Akik ehhez érdemben hozzá tudtak volna szólni, ki lettek golyózva, most úgy látom Magdán van a sor.
Ami "toleranciát és megértést" Gabriel felé látok benned, abból juthatna egy pár morzsa Magdának is.

Magda társaságot, odafigyelést szeretett volna.

Gabriel szintén szeret itt lenni, mert ez az egyetlen keresztény fórum, ami eltűri a szinkretiszta tévtanok keresztény köntösbe bújtatott hirdetését.
Szeret itt lenni, mert - a többi keresztény fórummal ellentétben a "tolerancia" jegyében" még nem vettek tőle érzékeny, szolíd és szelíd búcsút két három "kinyilatkoztatása" után.
Szeret itt lenni.
Érthető, tévelygései ellenére eltűrik, meghallgatják, és szemmel látható, hogy erőt is merít belőletek, bár ezzel éppen Magdát vádolja.

Magda is szeret itt lenni, de őt hallgatni sem bírjátok.
Ez viszont nem érthető, mert az, hogy mit mond valaki, - szerintem -fontosabb, mint az, hogy hogyan mondja.

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy te is és Ezüst is rákérdeztetek erre, mi van azokkal, akik járatlanabbak és tapasztalatlanabbak a HIT alapkérdéseivel kapcsolatban.

De ez már nem az én dolgom és felelősségem, inkább az üzemeltetőé, (ahogy Tavasz is megfogalmazta).

üdv
szeretettel fony


Kedves Fony!

Ezt a hsz-dat csak most olvastam ,ezért most reagálok rá.


Kigolyózva nem lett senki, meglep,h. ilyen tömören fogalmazol: Ex, Gabriel, Figyelő egyszerre lett másfél napra felfüggesztve,Ex, Gabriel itt van, Figyelő úgy döntött, h. nem jött vissza.

Tiv, Tavasz sem lett kigolyózva.

Azt mondod, Magda társaságot akart:3 nap alatt 8 oldalon beszélgettünk vele, kérlek, vedd a fáradtságot, olvasd végig,és próbálj igazságos ítéletet hozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
:D :D :D :D :D :D :D



Nos, kedves Gabriel?

Mi is a különbség?
Miről is szól Jézus Krisztus Evangéliuma szerinted?
Hogy a topik témájánál maradjunk: mit jelent a keresztség számodra?
Így talán tisztázódhatnak a félreértések.



Gabriel, légy szíves válaszolj ezekre a kérdésekre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Erika, két javaslatom van, ha elfogadod. Az egyik, hogy vigyük át a témát a Közvetítésbe, mert akkor nem lesz párhuzamosan két helyen, meg itt OFF is, dupla nyereség.

A másik észrevételem, amit a másik helyen fejtegettem is, hogy nem érzek szeretet hanem inkább falhozállítást e kérdések mögött, amikre így G777 nem is reagál. De mivel megígérte pár hsz-szel korábban, hogy ha kedvesen kérdezik tőle, bármire válaszol, és mivel tudom, hogy te nem falhoz állítani szeretnéd, azt javaslom, hogy a te megfogalmazásodban tedd fel neki azt a kérdést, ami téged személyesn érdekel, hogy ne a Fonynak már többször visszadobott kérdésekkel üldözzük G777-et, és akkor így ki tud jönni ebből a csapda helyzetből, és akkor szerintem válaszolni fog neked. Persze lehet, hogy nem, ez csak tipp :)

Nem okoskodni akarok.
Elfogadod az indítványomat?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
részemről fáklyásmenet :D /megyek a közvetítőbe/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség