Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 20:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Az én férjem régen sokat gyúrt, és szedett is ilyeneket, majd kifaggatom holnap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, a mi doktornőnk az első típus, nagyon ellenzi ezeknek a kiegészítőknek a használatát.Egyébként elég szótlan, egykedvű, de mikor ezt a témát megpendítettem előtte, nagyon kikelt magából, még azt is elárulta,hogy neki különben sem tetszenek azok az óriási bicepsek.
Én azért érdeklődtem, hogy nem kellene-e valami plusz , mert a legkisebb fiam fogta magát,és túlnőtte hirtelen a bátyjait.Azt mondta: változatos, tartalmas étrend a legfontosabb.
Különben a kondizást nem ajánlja addig, amíg növésben vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 21:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszi Kamilla, komolyan érdekel a párod véleménye, mert ezek a süket orvosok teljesen megkavartak. Egy józan testépítő gyakorlati tanácsai mindig jól jönnek!

Az a helyzet Erika, hogy a tornatanárunk még a középiskolában mondott valami olyasmit, hogy egy izmos muszkli bármilyen nagy dumával szemben hatásosabb lehet a strandon a lányok előtt. Egy jól kigyúrt bicepsz mindennél többet mond. Gyanítom, hogy a gyerekeknél is erről van szó, szeretnének kicsit macsósabbak, férfiasabbak lenni. Ez valami olyasmi, mint a nőknél a frizura, meg a smink.

Részemről inkább az ésszerű gyúrást támogatom, mint az állandó számítógépes játékokat, hogy a szörnyűbb dolgokról most ne is beszéljünk.

Ami az egész történetben zavar, hogy mindegyik orvos a maga hihetetlen magabiztosságával állítja annak az ellenkezőjét, amit a másik ugyanilyen magabiztossággal, és arroganciával állít. Mindeközben téged mondanak hibásnak, mondván, hogy te rosszat akarsz a gyerekednek, mert egy másik orvos tanácsát követed. Holott ők azok, akik hadoválnak, csak lökik az áltudományos rizsát, és gyakorlatilag mindennek az ellenkezőjét is képesek állítani.

A tojás meg a koleszterin történetét ismeritek? Hát tipikus...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Elballagtunk...szép volt.

"A jó iskola két dolgot ad az embernek: gyökeret és szárnyakat'- a sok elhangzott idézet közül ez tetszett a legjobban.

A legtöbbször hallott mondat ez volt a várakozó, gyülekező tömegben: jaj, X, hát nem ismersz? tudod, én vagyok Z...

Jó poén volt: az egyik rég látott falumbeli a férjemmel beszélt, s azt gondolta,hogy a bátyám/aki szintén évek óta nem ezen a vidéken él/,
-én eddig is állítottam, hogy van hasonlóság kettejük között, csak senki nem akart rábólintani...most végre beigazolódott.


:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 21:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika és titokban Ábrahámnak nevezik :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Az a helyzet Erika, hogy a tornatanárunk még a középiskolában mondott valami olyasmit, hogy egy izmos muszkli bármilyen nagy dumával szemben hatásosabb lehet a strandon a lányok előtt. Egy jól kigyúrt bicepsz mindennél többet mond. Gyanítom, hogy a gyerekeknél is erről van szó, szeretnének kicsit macsósabbak, férfiasabbak lenni. Ez valami olyasmi, mint a nőknél a frizura, meg a smink.


De Rosta, és mi a helyzet a rókával?

"jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan. "
/biztos, hogy olyan fontos a biceps?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 04:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>és mi a helyzet a rókával?
:D ez aranyos!

Én is rókapárti vagyok, és adja Isten, hogy erről adott időben a gyerekemet is meg tudjam győzni.

(mikor még nem voltam férjnél, családon belül többször javasolták, hogy kicsit csinosabban /értsd szexisebben/ kéne öltöznöd, hogy a fiúk felfigyeljenek rád. Ezen mindig felmérgelődtem, mert ne ez legyen már, ami miatt majd "elkelek". De a jó Istennek vagyok hálás, mert magamtól nem tudtam volna jól alakítani a társam megtalálását.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 06:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, ez is egy jó téma, már volt is rá itt külön topik, hogy fontos-e Istennek a külső, vagy valami ilyesmi.
Ez egy tizenévesnek nagyonnagyon fájó és égető kérdés (én még mindig érzem a helyét, pedig már nagyon nagylány vagyok).
Szerintem óriási nagy szó, hogy Rosta fiai Rostától kérnek segítséget, és nem csak a pénzt a kitudjakicsoda által javasolt kitudjamilyen szerre. Erre azt lépni, hogy figyu, inkább olvasgassad a kisherceget, nem kell neked gyúrni szerintem butaság lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
>és mi a helyzet a rókával?
:D ez aranyos!

Én is rókapárti vagyok, és adja Isten, hogy erről adott időben a gyerekemet is meg tudjam győzni.

(mikor még nem voltam férjnél, családon belül többször javasolták, hogy kicsit csinosabban /értsd szexisebben/ kéne öltöznöd, hogy a fiúk felfigyeljenek rád. Ezen mindig felmérgelődtem, mert ne ez legyen már, ami miatt majd "elkelek". De a jó Istennek vagyok hálás, mert magamtól nem tudtam volna jól alakítani a társam megtalálását.)


:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
Na, ez is egy jó téma, már volt is rá itt külön topik, hogy fontos-e Istennek a külső, vagy valami ilyesmi.
Ez egy tizenévesnek nagyonnagyon fájó és égető kérdés (én még mindig érzem a helyét, pedig már nagyon nagylány vagyok).
Szerintem óriási nagy szó, hogy Rosta fiai Rostától kérnek segítséget, és nem csak a pénzt a kitudjakicsoda által javasolt kitudjamilyen szerre. Erre azt lépni, hogy figyu, inkább olvasgassad a kisherceget, nem kell neked gyúrni szerintem butaság lenne.


Szerintem nem is annyira.
Az rendben, hogy az apjukkal megbeszélik a kérdéseiket, de pont így lehet szépen felvezetni, hogy persze hogy fontos a külső, az első benyomás,de sokkal fontosabb, amit takar a külső.
A helytelen időtöltés: sok számítógépes játék, tv-zésnek az ellentéte nem a testépítés, hanem az egészséges mértékig űzött sportok,/amiben józan határig lehet kondizás is, de nem csak ez, mindenáron, művileg felturbózva-ami viszont a kiegészítők használatát már érinti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 08:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Persze, minden a hogyanon múlik. Bocs, bántó lehetett, nem akartam. A 'butaság lenne' helyett azt kellett volna írnom, hogy vigyázni kell, mert ezt lehet bután is csinálni. Ha egy 16 éves az apukájához fordul, és nem segítséget kap, hanem elutasítást, ráadásul úgy, hogy bocs, mi keresztények vagyunk, nem gyúrunk, mert fontosabb a belső, ez romboló hatású. Még véletlenül se az jöjjön le neki belőle, hogy máskor, ha kell valami, magának kell megoldani, emrt apától csak keresztény szöveget kap...
Szerintem Rosta a lehető legjobb megoldást választotta: tájékozódik, és gondolom, ha olyat talál, ami veszélyes, azt megbeszéli a srácokkal. Egy normális gyerek pedig úgyis tudja, hogy anya nem azért szeretett bele apába, mert apa lenyűgözte a nagy bicepszével... (persze,ez az úgyis tudja is csapdás tud lenni, mert ha mindent úgyis tudna, nem kéne szülő.)
Gyuri csak este jön haza (mikor elment, még aludtunk), akkor tudom majd kifaggatni.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 12., szombat 09:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, nincs gond, engem már megneveltek a fiaim-lányaim, tudom, hogy holmi sablon szövegek mennyit érnének.
Attól sem estem hanyat, hogy a múltkor paintballozni mentek, szereztek pár valódi harci sebet is, gondolom egy időre megnyugodtak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Huhh. Pedig a paintball, az jószörnyű. Depersze, játék. Jól van ez kitalálva, hogy a gyerekek nem tizenévesnek születnek. Mire mi eljutunk odáig, már biztos túl leszünk egy csomómindenen, és majd tudjuk kezelni ezeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 09:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kamilla írta:
Persze, minden a hogyanon múlik. Bocs, bántó lehetett, nem akartam. A 'butaság lenne' helyett azt kellett volna írnom, hogy vigyázni kell, mert ezt lehet bután is csinálni. Ha egy 16 éves az apukájához fordul, és nem segítséget kap, hanem elutasítást, ráadásul úgy, hogy bocs, mi keresztények vagyunk, nem gyúrunk, mert fontosabb a belső, ez romboló hatású. Még véletlenül se az jöjjön le neki belőle, hogy máskor, ha kell valami, magának kell megoldani, emrt apától csak keresztény szöveget kap...


Ebben a dologban van valami. Én még annyira kemény családban nőttem föl, hogy amikor az apámnak felvetettem, hogy sportolni szeretnék, akkor az öregem azt mondta, hogy fiam ne töltsd haszontalan dolgokra az idődet, hanem menj dolgozz a kertben, udvaron, a ház körül, és ha elég sokat, elég keményen dolgoztál, akkor majd megerősödsz. Ilyen kényeskedő dolgokkal, mint a sport nem foglalkozhatsz.

Na ehhez képest én meg nagyon örülök, hogy a gyerekem nem a számítógép előtt puhul, hanem valamit akar tenni a saját érdekében. Különben bármilyen munkát adok neki szó nélkül csinálja azt is.

Az igazi kálvinista szemlélet valóban az apámé, és az én sportolást engedélyező álláspontom valóban liberális ehhez képest. Az az igazság, hogy ennek ellenére nincs lelkiismeret furdalásom, mivel a helyzetemben ezt tartom egy lehetséges megoldásnak, amit csinálok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 13., vasárnap 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
A másik témám viszont tényleg gond, mert a 16 éves fiam gyúrni kezdett el járni, és táplálék kiegészítőt kért hozzá. Én meg vettem neki a Hervisből valami testtömeg növelőt, mert hízni akar a gyerek, és most azt issza naponta turmixban tejjel, mézzel. Na és mondta, hogy tudok-e szerezni a haverjainak is, mert ez viszonylag jó árú. Erre felhívtam egy üzletet, ahol egy orvos vette föl a telefont, aki hihetetlenül arrogánsan, és erőszakos stílusban közölte velem, hogy csak a hülyék használnak tápkiegészítőt, adjak inkább konyakot, meg szivart, meg kábszert a fiamnak, mert az egészségesebb.

Az egészben az a poén, hogy valamikor felhívtam az orvosi infovonalat direkt azért, hogy tisztázzam ezt a kérdést, és ott azt mondták, hogy szó sincs ártalmasságról, ezek valóban tápkiegészítők, és egészséges dolgok. Szóval orvosok nyugtattak meg ebben a kérdésben, most meg ez a doki teljesen elbizonytalanított.

Ezt utálom borzastóan az orvosokban, hogy istennek képzelik magukat, és mindegyik a másiknak tök az ellenkezőjét mondja, ha éppen nagy kegyesen méltóztatnak mondani valamit.

Erika a te fiaid már nagyok, nem kondiznak véletlenül? Mit hallottatok a témáról?


Hogy el ne kallódjon az eredeti kérdés, azért idéztem be újra.
Most látom arra nem is válaszoltam, hogy kondiznak-e a fiaim:igen, van hozzá gépük is, de semmi kiegészítőt nem szednek.
A legkisebbnek most rendszeres úszás van előírva, kondizni tilos, hátgerinc problémája miatt.
A kiegészítőkkel hasonlóképen hallhatsz Rosta véleményt, mint a vitaminokkal,pl.
Egyik idősebb ismerősöm mondta, esküszik a C vitamra, meg a Béres cseppekre. Pár nappal később a Tv híradóban tudományos kutatások eredményét tették közzé, hogy bizonyos vitaminok rendszeres szedése növelte a daganatos megbetegedések előfordulását. A C is köztük volt.
Ezért talán legjobb természetes úton , táplálékban "beszedni "a vitamint is- Ha a gyümölcs-zöldség is nem lenne tele vegyszer- műtrágya maradékkal

Úgyhogy inkább mondok egy viccet:

Elmegy János bá az orvoshoz, azt mondja: -
- Doktor úr, azt írják az újságok, h. szennyezett a hús- gyümölcs-zöldség- Igaz ez? ne fogyasszam?-
-Igaz, János bátyám, ne fogyassza.-
- De doktor úr, azt is írják az újságok, h. szennyezett a víz,igaz ez? ne igyam?-
-Igaz, ne igyon vizet.-
-De doktorúr, azt írják az újságok, h. szennyezett a levegő, igaz ez?..akkor ne lélegezzek?-
- Igaz, ne lélegezzen.-
- De doktor úr, akkor meghalok!-
- De fogja tudni, hogy egészségesen halt meg.-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség