Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 09:37 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Fórumozók! Kedves FM!

Ez a topic szépen bővül kedves hozzászólásaitokkal, melynek során talán kölcsönösen alakulgat véleményünk. Így bizony előfordul, hogy itt-ott feledésbe merülnek dolgok, vélemények, amelyek a topik elején már kitárgyalásra kerültek.
Ősi családi gyökerek, református hagyományok tisztelete arra ösztönöz, hogy a református jelképeket én is őrizzem. Egyik ilyen a keresztelés, illetve annak kivitelezése. Egy jelképe a kereszténnyé válásnak. Van aztán, akit bemerítenek, talán emlékezve a Jordán vizére. Szerintem a formának nincs meghatározó jelentősége.

Másik ez az egyesek által kedvelt szó, hogy „megtérés”. Ez bizony nagy dolog. Hisz ez saját elhatározás, az igazság felismerése, elfogadása, az Isteni akaratnak, a Jézus Krisztus által tanítottak elfogadása, követése. Ez nagyon fontos, hisz e nélkül hogyan is nevezhetnénk valakit kereszténynek?
A mai fiatalok egyik része bizony a kamaszkor nihili agymosós, másság tiszteletes diszkóvilágától, lágydrog népszerűsítő mocskok karmaiból menekülve találkozik Jézusunk tanításaival. És ez még a jobbik eset. Sajnos vannak rosszabbak is, mikor kemény bűnözői múlt után ébred rá, hogy Jézus tanításai szerint élni nemcsak az Istennek kedves, hanem az ember valahogy rátalál igazi önmagára. Örömmel tartozik az Ő gyermekei közzé, szerencsés esetben jó hittestvéri, egymást is segítő közösségben. Egy ilyen „váltás” elismerem katartikus élmény. Meghatározó dolog, amire egész életünkben emlékszünk. Én ezt gondolom megtérésnek.
Nekem ez nem adatott meg. Hívő családban születtem, éltem. És nem is tudnék, nem is akarok más értékrend szerint élni. Tudom, hogy Jézus tanításai szerint is nagyon kedves neki az elveszett és megtért bárány. De én azért nem szeretnék elveszni, hogy meg tudjak térni.
Ezen gondolatok mentén született az a mondat, amit FM beidézett. Így kiragadva, bizony nem hangzik szépen. De nagyon remélem, hogy csak FM figyelmetlensége, jó szándéka a beidézés oka, nem pedig más.

Szeretettel: Manti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
16. És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?
17. Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.
18. Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;
19. Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.
20. Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?
21. Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt, és monda néki: Egy fogyatkozásod van ...

neked nyilván nincs :S

Nikodémus a Püspöki Konferencia tagja volt, nagytudású teológus...
eljött, hogy JÓVÁHAGYÁSÁRÓL biztosítsa Jézus szolgálatát...

Idézet:
1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:
2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.
3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
...
7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


neked nyilván nincs :S


NEKI újjá kellett születnie...

hogy SZEMÉLYESBE fordítsam: én UGYANÍGY mélyen hívő családban-gyülekezetben nőttem fel... MÉGIS szükségem volt az újjászületésre...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 09:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Talán most off leszek, és inkább egy ennek megfelelő topikban kellene folytatni. De én még mindig nem tudom, miféle megtérés az, amiről net beszél... De inkább hagyjuk. Nem szeretem az olyan gumicsontokat, amik aztán itt pattognak és csak összeszemetelik a fórumot...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
? :roll: ?

ha EZ nem idevaló... akkor nem tom mi...

a REF EGYHÁZ legALAPVETŐBB krízis-kérdése perpill a népegyház kontra hitvalló egyház kérdés...

bátorkodtam amellett (személyes) tanúságot tenni, hogy SZÜKSÉGES még a "rendes hívő nevelést kapott" hívő életében is az újjászületés...

ezzel lehet vitatkozni (Jézussal is, miért ne...), de LESÖPÖRNI az asztalról, mint NEM IDEILLŐ kérdést??? :roll:

tényleg úgy érzem néha, hogy jobb lenne nektek nélkülem... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Akkor biztos nem vok még újjászületve, de tényleg nem tudom, miről beszéltek...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Ezüstözött Arany Vákuumtartó!

pont a TE ESETED az, ahol kétség nem fér hozzá, hogy VOLT egy pont, ahol "természetfeletti beavatkozásra" irányt váltott az életed (megváltozott az iránya, vagyis MEGFORDULT, régiesen MEGTÉRT... teccikérteni?)
manti problémája: mi van azokkal, akik "mindig is ebbe az irányba mentek?"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Manti írta:
De nagyon remélem, hogy csak FM figyelmetlensége, jó szándéka a beidézés oka, nem pedig más.

Szeretettel: Manti.


Mi az én figyelmetlenségem? (bocs de nem tudom miben voltam figyelmetlen, ha segítenél!)

Mit jelent az, hogy más?
Ebben is segítségre szorulok!
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
Drága Ezüstözött Arany Vákuumtartó!

pont a TE ESETED az, ahol kétség nem fér hozzá, hogy VOLT egy pont, ahol "természetfeletti beavatkozásra" irányt váltott az életed (megváltozott az iránya, vagyis MEGFORDULT, régiesen MEGTÉRT... teccikérteni?)
manti problémája: mi van azokkal, akik "mindig is ebbe az irányba mentek?"


És mégis, melyik volt az a pont? Amikor Lélek napján születtem és Isten embere nevet kaptam? Vagy amikor 4 évesen rákérdeztem, hogy miért ünnepeljük Jézuskát, hogy él, amikor már meghalt?
Vagy amikor 6 évesen ott álltam a temetőben és néztem, ahogy összeolvadnak a pici gyertyaláng-lelkek egyetlen ragyogásba?
Vagy pont tegnap, amikor rájöttem, hogy még a "félrelépéseim" is Isten céljait szolgálják?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen... a te esetedben SEM egyszerű...

nem állítom, hogy mindig az :)

de azért az a RÁDIÓS sztori elég gyanus, hogy ILYESMI volt :)

iderakom az "eredeti" megtérős topicba írt beírásod pár mondatát... ANNYIRA jellemző, és ANNYIRA jó:

32ezüst írta:
Én még nem születtem újjá, előbb szépen meghalok, aztán ha már látjátok, hogy nem írok többet a fórumba, akkor tudni fogjátok, hogy vagy végérvényesen halott lettem, vagy akkor kezdődik az újjászületésem."

Meg azt is valahol, hogy az óemberemnek és az újemberemnek két külön nickje lesz...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
A rádiós story még nem az eleje... És arra mit szólsz, amikor csak úgy felálltam a munkahelyemről, hogy tovább nem bírom, templomba kell mennem? Az még előtte volt vagy 2 évvel...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 12:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Manti,

Nettel egyetértve mondom,hogy én is mélyen hívő, református családban nőttem, mégis meg kellett térnem, újjá kellett születnem.
Nem voltak cégéres bűneim, semmi külső negatív dolog nem volt: fiatal, életvidám egyetemista voltam,templomba jártam , a bibliát olvastam naponta, ifjúsági táborokban voltam-pedig az akkor, a szoci alatt nagyon veszélyes dolog volt/majd mesélhetek erről is/, és mégis egyik este rámszakadt, hogy üres, értelmetlen az életem.
Tudtam, hogy hiányzik az a személyes szovetségkotés Istennel, amit más szóval megtérésnek is mondhatsz-, mert igaz, h. konfirmáltam, gyakran volt szó otthon is az Isten dolgairól, de mégis ez olyan rajtam kívülálló dolog volt.Nem akartam kiszolgáltatni magam teljesen Istennek, hogy mindenben az Ő akaratát keressem, s ne a saját elképzelésem szerint alakítsam az életem.
Hallottam sok fiatalt addig arról beszélni, hogy milyen jó Jézus Krisztussal személyes kapcsolatban lenni, erre vágytam is volna, de hogy ebből az kovetkezik, h. Ő az életemnek az Ura, ezt a függőséget nem tudtam vállalni.Nem akartam én "messzire" menni, hiszen ahogy írtam is, sehol nem éreztem jobban magam, mint ha együtt énekeltünk, Igét olvastunk, feladtam a nagy álmomat, a pedagógusi pályát is, mert tudtam, hogy oda csak úgy léphetek be, ha azt mondom: nincs Isten, nem hiszek, "a világnézeti kérdésekben kiegyensúlyozott vagyok"- s ez hazugság lett volna,mentem mezőgazdaságira, mert ott nem volt feltétel az istentagadás.

Biztos ismered ezt az éneket:
Ó, Jézus, árva csondben az ajtón kívül állsz,
bejonnél már, de némán kulcsfordulásra vársz-

nos, én azután az este után eldontottem: fordítotok a kulcson, behívom Jézust az életembe,leteszem a kezébe az életemet, s ahogy már írtam, ez életem legjobb dontése volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 18:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Manti!

Éppen most olvasom Szabó Imre: Sírjanak a papok c. könyvét, abból bemásolok neked pár történetet, amik szintén református emberek megtéréséről szólnak.

Neked van igazad, nekem meg üdvösségem
A Kálvin téri lelkészi hivatalban dolgozott egy idősebb asszony, Zelma néni. Komoly hívő, nagy bethánista volt. Már előző ittlétem alkalmával is bizonyságot tett, most pedig még nagyobb erővel ostromolt, hogy térjek meg. Egyszer elcsalt még a Bethániába is, ahol végighallgattam Szikszai Béni evangélizációját. Tapasztalataimat úgy összegeztem Zelma néni számára, hogy én ott csupa lelkileg sérült, abnormális embert láttam, nem kívánok közéjük tartozni. Csak rám nézett nagy szemeivel szemüvege alól, és ezt mondta: Azért én tovább imádkozom tiszteletes úr megtéréséért. — Kinyitotta a Bibliáját és a hátlapján egy névsorra mutatott. — Nézze, itt van maga is ebben a névsorban, akikért évek óta imádkozom. Akkor írtam ide a maga nevét, amikor 44 nyarán először itt szolgált. — Szívemig hatottak szavai, mégis gúnyosan azt válaszoltam: Csak imádkozzon értem, az nem fog megártani!
Volt azonban valaki, akivel még Zelma néninél is többet vitatkoztam a megtérésről, mégpedig Farkas József misszió lelkész, akivel a Soli Deo Glória Szövetségben barátkoztunk össze. Nagyon szerettem őt hallgatni, a legjobb igehirdetőnek tartottam a fiatalabb nemzedékben. A szomszédban, a Kálvin tér 8. szám alatt lakott, sokszor átugrottam hozzá egy kis beszélgetésre — és három aranyos kislányával játszadozni. Otthon éreztem magam Farkaséknál, és abban a hívő körben is, amelyhez tartoztak. Keddistáknak nevezték ezt a közösséget, mert kedden szoktak összejönni, és olyanok tartoztak hozzá, mint Nagy Gyula, Mézes Zsigmond, Bartha Ferenc, Boda Domokos. Szerettem volna, ha maguk közé tartozónak tekintenek, ugyanakkor velük is állandóan a megtérésről vitatkoztam.
Egy délután Jóska átjött hozzám, s megint nagy vita kerekedett köztünk a megtérésről. Főképpen az üdvbizonyossággal nem tudtam kibékülni. Micsoda gőg kell ahhoz, hogy valaki magabiztosan kijelentse: Nekem üdvösségem van! A vége felé Jóska inkább hallgatott és hagyta, hogy egészen belelovaljam magam igazságaimba. Sőt a legvégén felállt és csendesen ezt mondta: Nézd Imrém, többet nem tudok mondani, el kell ismernem, hogy igazad van. Ezzel búcsúzásra nyújtotta a kezét és kilépett az ajtón. Csak úgy dagadt a keblem a büszkeségtől! Farkas Jóska, a nagy Farkas Jóska elismerte, hogy igazam van! Mielőtt azonban becsukta volna maga mögött az ajtót, visszalépett és így szólt: Csak azt szeretném még mondani, hogy igen, neked van igazad, de nekem van üdvösségem — és elment. Percekig dermedten ültem kis káplánszobám ágyán és bámultam a semmibe, amikor egyszer csak kitört belőlem a sírás. Hát ez az! Micsoda bolond vagyok! Mit érek azzal, hogy igazam van, még Farkas Jóskával szemben is? Hiszen én is üdvösségre vágyom! Ez volt az a pillanat, amikor megfordult bennem valami. Igaz, még csak a szívem legmélyén.
A nagy fűzfa alatt
1947 nyarán mindenfelől forró légkörű konferenciák híre érkezett. Hol erről, hol arról az ismerősről hallhattam, hogy megtért. Már nemcsak az alcsuti bethánista konferenciákon történtek nagy dolgok, hanem Tahiban, sőt Balatonszárszón is, a történelmi kálvinizmus fellegvárában.
A Farkas Jóskával való beszélgetés után arra vágytam, hogy most.már velem is történjen valami. Jelentkeztem egy szárszói konferenciára, és amikor megérkeztem, azt tapasztaltam, hogy csakugyan megtérnek az emberek, mégpedig nem is akárhogyan, hanem szinte futószalagon. Kis híján majdnem visszautaztam Pestre, annyira nem tetszett az egész.
Már nem emlékszem az előadókra és az előadásokra, de ez nem is volt érdekes, mert az egész konferencia lelki mozgatója Bartha Ferenc volt, akit már a keddisták közösségéből ismertem.
Ő uralta itt a terepet. Reggel, este, előadások közti szünetekben, egyesével mentek hozzá, hogy bűnvallást tegyenek és „átadják" szívüket az Úrnak. Nagyjából valamennyiöjüket ismertem, egyetemista fiúk és lányok voltak a Soli Deo Glóriából. Feri egy nagy fűzfa alatt ült, sokszor csak fürdőnadrágban odakuporogtak melléje, beszélgettek néhány percet, aztán összekulcsolt kézzel imádkoztak — és már el is volt intézve az üdvösség kérdése. Néhány perc múlva máris elterjedt a hír az egész táborban: X megtért, Y is megtért. Mosolygó arcok, boldog ölelkezések itt is, ott is. Mindez módfelett bosszantott. Hát ennyi az egész? Hány éve kínlódok én már, ők meg pillanatok alatt révbe jutnak. Lefekvés után csendben újra és újra átgondoltam a kérdéseket. Mi az, ami tulajdonképpen elválaszt engem a megtértektől? Hiszen valójában én is hiszem mindazt, amit ők hisznek. Bűnösnek tartom magam, de még mennyire! Jézus váltságában is hiszek. Hát akkor? Talán az, hogy én nem merek olyan magabiztosan beszélni bűneim bocsánatáról, és én nem merem múlt időben mondani, hogy megtértem? De hát nem az alázatossághoz tartozik-e, hogy az ember ne legyen olyan biztos abban, ami Istentől függ? Vagy az volna az igazi alázat, ha én is odamennék a fűzfa alá?
Megtért az Espi!
Éjszakánként vívódtam, de reggelre megint az Espi lettem, aki visszautasít minden térítési manipulációt. Nem, én nem adom oda skalpomat Bartha Ferinek, hogy dicsekedjék vele. Végigfutott a hátamon a hideg, ha arra gondoltam, hogy rólam is azt suttogják majd: az Espi is megtért.
Az utolsó előtti éjszakán azonban minden eddiginél súlyosabb lelki harcba kerültem. Hiába szerettem volna elaludni, már hajnalodott, és még mindig egymást kergették gondolataim. Azt nem mondhatom, hogy közben sokat imádkoztam volna, Isten mégis megkönyörült rajtam. Egyszer csak egészen világossá vált előttem, hogy nekem is oda kell mennem Bartha Ferihez, a fűzfa alá. Ha ezt nem teszem meg, talán sohase jutok dűlőre és nem találom meg a békességemet. És reggel én lettem az első, aki odament Ferihez. Akkor is a fűzfa alatt ült, s csak intett, hogy üljek le mellé. Amikor az arcába néztem, nem láttam gúnyt a szemeiben. És nem mondta azt, amire készültem: No végre te is megjöttél, hanem minden bevezetés nélkül elkezdett imádkozni. — Köszönöm Mennyei
Atyám, hogy Imrét is idehoztad. Hálát adok azért, hogy nagyon szereted őt, érte is meghalt Egyszülött Fiad a kereszten, s őt is bűnbocsánattal és üdvösséggel ajándékoztad meg. Ámen! — Ezután elkezdtem volna megvallani bűneimet, de leintett és arra kért, hogy csak imádkozzam én is. Amikor azonban imádságomat is bűnvallással kezdtem, megint rám szólt. — Sokszor megvallottad te már bűneidet Istennek és kérted az ő bocsánatát. Most adj hálát azért, hogy ő ezt már megtette! Mondd el ugyanazt az imádságot, amit én elmondtam! — Egy kicsit úgy éreztem magam, mint egy iskolás gyerek, de megtettem. És milyen különös! Alighogy kimondtam az áment, valami eddig soha nem tapasztalt öröm és békesség töltötte be a szívemet. És nagy-nagy bizonyosság. Ugyanakkor teljesen világos volt előttem, hogy ez miért van így. Nem reménykedni kell Krisztus váltságában, hanem elfogadni. Ez pedig akkor történik meg, ha hálát tudunk adni érte.
Már a reggelinél elterjedt a hír: Megtért az Espi! Meglepődve tapasztaltam, hogy ez egyáltalán nem bosszant, ahogy azt elképzeltem. Amikor az előadások után lementünk fürdeni és röplabdázni, erősen figyeltem befelé, nem illan-e el az a békesség, amely ott a fa alatt rám szállt? Nem illant el, ott maradt az érintetlenül a szívemben. Akkor tényleg megtértem — mondtam magamnak —, és nagyot lélegeztem a napsugaras, friss balatoni levegőből.
Az első szeretet napjai
Az első, akinek elmondtam megtérésemet, természetesen Zelma néni volt. Ettől fogva a szó legszorosabb értelmében lelki testvérek lettünk. Rengeteg kérdésem volt a kegyesség gyakorlatával kapcsolatban, és előtte nem szégyelltem tudatlanságomat. Például megkértem, mondja el nekem egészen részletesen és konkrétan, mit jelent az, amikor a hívők azt mondják, vezetést kaptam az Igében, vagy „nekem azt mondta az Úr". Szó szerint fülével hall valamit ilyenkor az ember, vagy csak egy gondolat fogja meg igeolvasás közben? Zelma néni végtelen türelemmel vezetett be a hívő élet titkaiba.
Amennyire Zelma néni örült megtérésemnek, annyira megütközött rajta Szegedi Erzsébet diakonissza testvér, aki Muraközy jobb keze, és a második nagyhatalom volt a Kálvin téren. Úgy nézett ki, mint egy nagyasszony, diakonissza egyenruhában is fejedelmi jelenség volt, s én tréfásan Lorántffy Zsuzsannának neveztem.
Erzsébet testvér egyszerűen megdöbbent bizonyságtételemen, az pedig teljesen kihozta sodrából, amikor felszólítottam, hogy neki is meg kell térnie. Nem értette, hogyan lehetséges az, hogy aki tegnapig csak bírálta a megtérteket, ma teljesen az ellenkezőjét mondja. Egyszóval, megtérésem valóságosan sokkolta Erzsébet testvért.
Egy hét múlva viszont ő sokkolt engemet. Egy reggel arra kért, hogy azonnal menjek át a lakására, mert fontos mondanivalója van számomra. A legrosszabbra is elkészülve léptem be abba a kristálytiszta szobába, ahova akárki nem tehette be a lábát. És ekkor alig akartam hinni a fülemnek. Erzsébet testvér elmondta, hogy sok tusakodás után ő is úgy döntött, hogy megtér, s az álmatlanul töltött éjszaka után átadta a szívét az Úrnak.
Nagy szenzáció lett ebből, nemcsak a Kálvin téren, hanem az ébredés egyre táguló köreiben is. Erzsébet testvér közismert személyisége volt az egész pesti egyházi életnek. Magától értetődően kapcsolódott be a Zelma nénivel való testvéri közösségünkbe. Sok időt töltöttünk együtt beszélgetésekkel és imádkozással. Elválaszthatatlan hármast alkottunk, együtt jártunk evangélizációra és konferenciákra. Az első szeretet napjai voltak ezek az én hívő életemben. Nemsokára beléptem a Bethánia Egyletbe.


Református ember is megtérhet
A másik hidasi történet főszereplője egy idős férfi.
A legtöbb ember megtérését nagy öröm követi, de olyan nagy Örömöt, mint nála, kevés „újszülöttnél" találtam. Ennek titkát pedig Ő maga fedte fel a következő történettel.
„Volt nekem egy szomszédom Bukovinában, már az is meg akart téríteni engem. Amikor kint a kertben dolgoztunk, a kerítésen át mondta a szép igéket, és magyarázta a Bibliát. Tetszett is nekem minden, amit mondott és szívesen meg is tértem volna. Csak az volt a baj, hogy az én szomszédom szombatista volt, én
pedig úgy szerettem az én református egyházamat, hogy semmiképpen sem akartam elhagyni.
Aztán Bácskába kerültünk — és mit ad Isten? Itt is hívő szomszéd mellé kerültünk. Az is mindenáron meg akart téríteni, de ő meg pünkösdista volt. És én ezért a felekezetért sem akartam elhagyni egyházamat.
Sokszor kérdeztem magamban: hát csak szombatísta, pünkösdista vagy más vallású ember lehet megtért ember, református nem? Most meg eljöttek ide Hidasra maguk református papok, és én megtértem úgy, mint református ember, és a református egyházban is maradhatok. Hát ennek örülök én olyan nagyon."
Ezt a sztorit elmeséltem Bereczky püspöknek, aki annyira fellelkesedett rajta, hogy összehívta a teológiai tanári kart, és elmesél-tette velem előttük a történetet. Nagy esemény volt ez akkoriban, azokban a szellemi harcokban, amelyek az ébredést kísérték. De nagy esemény volt az én életemben is. Ahogy visszatekintek most missziói pályafutásomra, azt kell mondanom, hogy ez volt a csúcs. S talán nem szerénytelenség megállapítanom, hogy ez volt Berci bácsinak is, mint ébredési embernek a csúcs. Ekkor még szívvel-lélekkel az ébredés mellett állott. Nemsokára azonban fordulat következett be.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2007. máj. 22., kedd 21:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:56 
Békesség!

1. Kérdés: Mi a te egyetlenegy vigasztalásod életedben és halálodban?

Felelet: Az, hogy mind testemmel, mind lelkemmel, életemben is, meg halálomban is nem a magamé vagyok, hanem az én hűséges Üdvözítőmnek, a Jézus Krisztusnak a tulajdona. Aki az Ő drága vérével minden bűnömért tökéletesen megfizetett. És engem az ördögnek minden hatalmából megszabadított. És úgy megőriz, hogy egyetlen hajszál sem eshetik le fejemről mennyei Atyám akarata nélkül. Sőt minden dolognak is üdvösségemet kell szolgálni. Ezért biztosít engem Szent Lelkével az örökélet felől. És szív szerint hajlandóvá és késszé tesz arra, hogy ezután Őneki éljek.

Róm. 14: 7-8; 1. Kor. 6: 19; 1. Kor. 3: 22-23; Tit. 2: 14; 1. Pét. 1: 18-19; 1. Ján. 1: 7, 2: 2, 12; 1. Tim. 2: 6; Zsid. 2: 14-15; 1. Ján. 3: 8; Ján. 8: 34-36; 2. Thess. 3: 3; Ján. 6: 39; Máté 10: 30; Luk. 21: 18; Róm. 8: 28; Róm. 8: 14, 16-17; Luk. 1: 73-75; Ef. 1: 14; 1. Ján. 3: 3.

2. K: Hány dolgot kell tudnod ahhoz, hogy e vigasztalásban élhess és halhass meg?

F.: Három dolgot. Először, hogy milyen nagy az én bűnöm és nyomorúságom? Másodszor, hogy hogyan szabadíttatom meg minden bűnömből és nyomorúságomból? És harmadszor, hogy milyen hálával tartozom Istennek e szabadításért?

Róm. 8: 11-12, 7: 14; Máté 11: 28-30; Ap. Csel. 4: 12, 10: 43; Kol. 3: 17; 1. Pét. 2: 9-12; Hós. 14; 3; Ef. 5: 8, 10; Ján. 9: 41; Máté 9: 12; 1. Ján. 1: 9, 10; Ján. 17: 3; Zsolt. 50: 14; Máté 5: 16; Róm. 6: 13; 2. Tim. 2: 15.

Ki térhet meg? Mit jelent megtérni?
A hitvallásunk szerint az térhet meg, akinek vígasztalásra van szüksége.
Aki SZOMJAZZA az Istentől adott megoldást, vígasztalást az életére nézve.
Isten vígasztalása pedig a református hitvallásban megtalálható. Bibliai Igékkel alátámasztva!
Azt is elmondja, hogy hogyan lehet ez a vígasztalás ez enyém és nem csak az enyém, hanem mind azoké, akik üdvözülnek!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 06:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Igen Kedves Kavics! Köszönöm a soraidat, hisz én is ezen gondolatok mentén tudom megélni reformárusságomat.
Mi keresztények testvérek vagyunk Jézus Krisztusban. Őt küldte számunkra egyetlen útként, amely hozzá vezethet a mi Teremtő Istenünk. Miért volt erre szükség? Nyílván azért, mert a régi szövetséget már nem tartották be. Elszaporodott a bűn, a csalás, a lopás, a paráznaság. Az Isten tanításait félremagyarázták, kisajátították. Sajátos csoportok alakultak ki. Voltak, akiket felemelve a lekvárból azt hangoztatták, én különb vagyok, mint te, én ki vagyok választva, én meg vagyok térve. Pedig Ő minden gyermekét egyformán szereti. Ítéletét pedig egyedül tetteinkkel, életünkkel tudjuk befolyásolni.
Kötött velünk egy Új Szövetséget Ez a lényeg! Persze vannak már az általunk is kitárgyalt felekezeti eltérések. Vannak hitviták. Ezeket mi gyarló földi emberek hoztuk létre, tartjuk fenn. Ha valaki elfogadja Őt, először is meg kell ismernie mit is akar, amihez felajánlja, hogy társul csatlakozhatunk? Semmi esetre sem azt, hogy sok kis elaprózott egyházként, majd egyházon belül csoportként éljünk. Ez nyilvánvalóan nem Isteni akarat, akkor viszont kié? Kedves Erika, akinek Istentől vezérelt szeretetteljes sorai, több hozzászólásában is elért hozzám, most a beidézett olvasmányaival sem tudott „megtéríteni”. Odamenni egy Bartha Ferihez, a nagy fűzfa alá, megtérni? Hát nem semmi! Ki ő, hogy ilyent megengedhet magának (ma már ismertek egyházi berkekben is vitatott nézetei)? Mint az egykori szegény pápa, büdös lábakat mosni és csókolgatni? Brrrr.


Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség